مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 1400
انتخاب رشتهمشاوره و برنامه ریزی

مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 1401

انتخاب رشته حتی از آزمون کنکور هم مهم تر است. پس آزمون کنکور پایان راه رسیدن به هدف نیست. بهتر است قبل از اعلام نتایج در مورد علاقه خود و رشته های موجود مطالعه کنید. در این مقاله در مورد نکات لازم  انتخاب رشته کنکور صحبت خواهیم کرد. علاوه بر آن با تیم مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز آشنا می شوید که همراه مطمئن شما در روزهای انتخاب رشته است.

اگر به مشاوره تخصصی انتخاب رشته برای چیدن بهترین لیست نیاز دارید فرم رو تکمیل کنید. [gravityform id="48" title="false" description="false" ajax="true"]   اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته:

مقالات انتخاب رشته کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی

   

بعد از کنکور و تا زمان اعلام نتایج در مورد رشته های مورد علاقه خود تحقیق کنید. اما انتخاب رشته فقط به نتیجه کنکور شما و رشته مورد علاقه بستگی ندارد. برای یک انتخاب درست باید با جزئیات دفترچه انتخاب رشته و تکنیک های چیدمان رشته ها آشنا باشید که کاری بسیار سخت و وقت گیر است. علاوه بر آن باید اطلاعات تجربه در کنار تجربه به کار گیری آن ها قرار گیرد تا نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که بهتر است از مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 استفاده کنید.

پس برای آشنایی با نکات کلی در مورد انتخاب رشته کنکور تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین خدمات مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز در ادامه با جزئیات بیشتر شرح داده می شوند.

 

مشاوره تلفنی انتخاب رشته

انتخاب رشته خوب می تواند کنکور بد را تا حد خیلی زیادی جبران کند! و برعکس انتخاب رشته اشتباه می تواند کارنامه طلایی کنکور را خراب کند. پس انتخاب رشته را جدی بگیرید و حتما از مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 کمک بگیرید.

آینده شغلی

 

زمانی که سازمان سنجش برای انتخاب رشته در نظر می گیرد معمولا 4-6 روز است. این زمان برای تسلط بر تمامی جزئیات دفترچه انتخاب رشته اصلا کافی نیست. علاوه بر آن دانش آموزان باید به رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود فکر کنند و اولویت بندی کنند.

پیشنهاد می کنیم برای اینکه از مهلت  انتخاب رشته بتوانید بهتر استفاده کنید حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید :

 1. بعد از کنکور و تا زمان انتخاب رشته به رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود فکر کنید و اولویت ها را روی کاغذ یادداشت کنید.
 2. حتی اگر آزمون کنکور را خراب کرده اید باز هم در مورد تمامی رشته های مورد علاقه خود تحقیق کنید. این مطالعه به شما کمک می کند که اگر خواستید مجدد در کنکور شرکت کنید مطمئن باشید که ارزشش را دارد!
 3. حتماً چند روزی قبل از شروع زمان انتخاب رشته، مشاور انتخاب رشته خود را انتخاب کنید. به این ترتیب در زمان تعیین شده سرگردان نخواهید بود. علاوه بر اینکه زمان های اکثر مراکز مشاوره انتخاب رشته از قبل رزرو می شود و ممکن است نوبتی برای شما باقی نماند.
 4. اگر در شهر خود به مراکز انتخاب رشته معتبر دسترسی ندارید حتما از مشاوره انتخاب رشته تلفنی استفاده کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست زمان مفید انتخاب رشته را در راه بگذرانید و شلوغی مراکز مشاوره حضوری را تحمل کنید.

student2
آیا میدونید انتخاب رشته مهم‌ترین انتخاب زندگیه؟

مشاوره انتخاب رشته دورخیز با مهندس مسعود کریمی

با رتبه خوب یا حتی بد هنوز هم فرصت هست که از مسیر دانشگاه موفق بشوید! در انتخاب رشته کمک میکنیم با توجه به رتبه‌تان بهترین موقعیت شغلی، درآمدی، استخدامی یا مهاجرتی رو شناسایی کنید و حتی با رتبه‌ی نه چندان خوب به موفقیت برسید! رشته‌های ناشناخته و خوب کم نیستند! برای ثبت‌نام انتخاب رشته فرم زیر رو تکمیل کنید.

ثبت نام مشاوره انتخاب رشته

با پر کردن این فرم برای ثبت‌نام مشاوره انتخاب رشته با شما تماس می گیریم.

 

با مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز می توانید تمام مزایا یک مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 را با هم داشته باشید. مشاوره تلفنی انتخاب رشته به صورت تلفنی و غیرحضوری در 2 جلسه انجام می شود. این روش به صورت کاملاً تعاملی نظرات شما در مورد رشته ها و دانشگاه های مورد نظرتان دریافت می شود. سپس مشاور در مورد شرایط انتخاب هر کدام از رشته ها توضیحات لازم را ارائه می کند. علاوه بر آن، مشاور به تمام تکنیک های انتخاب رشته مسلط است و با در نظر گرفتن تمامی شرایط به شما مشورت می دهد.

مشاوره تلفنی

دقت کنید که مشاور انتخاب رشته باید حرفه ای و مسلط و با تجربه  باشد. اگر انتخاب رشته خوبی نداشته باشید تمام زحمات سال کنکورتان به هدر می رود. پس در انتخاب  مشاور برای انتخاب رشته خیلی دقت کنید.

 

تلفنی بودن مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 نه تنها کیفیت انتخاب رشته را کم نمی کند که بالاتر هم می برد. با استفاده از مشاوره تلفنی انتخاب رشته حتی اگر به مراکز مشاوره حضوری معتبر دسترسی ندارید می توانید به بهترین شکل انتخاب رشته کنید. علاوه بر آن نیاز نیست که ساعت ها در مراکز مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 در شلوغی و صف انتظار بکشید.

نکته مهم در مورد مشاوره تلفنی انتخاب رشته این است که هم به صورت دستی و هم با استفاده از نرم افزار انجام می شود. که این روش کیفیت انتخاب رشته را تا چندین برابر افزایش می دهد. اکثر مراکز حضوری مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 فقط به صورت دستی انتخاب رشته می کنند که باعث می شود خطای انسانی وارد شود یا حتی یک سری از احتمالات در نظر گرفته نشود.

مقاله مهم !در انتخاب رشته علاقه مهم تره یا پول ؟

پس با مشاوره تلفنی انتخاب رشته در طی2 جلسه تماس تلفنی با مشورت و تعامل کامل با دانش آموز و والدین می توانید به بهترین انتخاب برسید. با این روش از هر شهری می توانید با کمک مشاوران با تجربه دورخیز برای انتخاب رشته اقدام کنید. علاوه بر اینکه در صف های طولانی مشاوره انتخاب رشته حضوری معطل نخواهید ماند. همچنین استفاده از نرم افزار انتخاب رشته نقطه قوت مهم مشاوره تلفنی انتخاب رشته است.

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته دومین بخش مهم از کنکور شما است که نتیجه نهایی را تعیین می کند. چند روز قبل از اعلام نتایج اولیه کنکور، دفترچه انتخاب رشته هم بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  قرار می گیرد. هر کدام از گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی و … باید دفترچه مخصوص به خود را دانلود کنند. این دفترچه جزئیات بسیاری دارد اما نکات کلی که دانش آموزان باید مطالعه کنند شامل:

 1. بخش اول از فصل اول که شامل راهنمای عملی انتخاب رشته است و در مورد کارنامه آزمون و نحوه وارد کردن انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش توضیح می دهد.
 2. بخش دوم از فصل اول که در مورد مقررات انتخاب رشته است که شامل شرایط انتخاب هر کدام از رشته ها، میزان تاثیر سهمیه ها و نحوه گزینش بومی می شود.
 3. فصل دوم کد رشته محل هر کدام از رشته ها را در دانشگاه های سراسر کشور از جمله سراسری، فرهنگیان، پیام نور، غیرانتفاعی ارائه می دهد. ازین فصل فقط کافی است رشته های مورد علاقه خود را پیدا کرده و نشاندار کنید.

در هرکدام از 3 بخشی که گفته شد کافی است با کلیات مطالب آشنا شوید. به این دلیل که جزئیات اطلاعات دفترچه توسط مشاور انتخاب رشته برای شما شرح داده می شود. همچنین بعضی از اطلاعاتی که در مورد سهمیه ها و بومی گزینی گفته می شود را تنها با استفاده از تجربه مشاور می توان تفسیر کرد.

پزشکی شهید بهشتی

 

توجه کنید که اگر رشته ای از دانشگاه سراسری قبول شوید و نروید تا 2 سال محرومیت از قبولی در دانشگاه سراسری دارید و نمی توانید دوره های روزانه را انتخاب کنید. پس اگر به رشته ای علاقه ندارید اصلا انتخابش نکنید. علاوه بر آن باید دقت کافی در چیدن رشته ها داشته باشید که فرصت های خود را از دست ندهید.

چیدمان صحیح رشته ها در لیست انتخاب رشته

برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری می توانید حداکثر 150 رشته انتخاب کنید. پس به اندازه کافی برای رشته های مورد علاقه شما از خوش بینانه ترین حالت تا بدبینانه ترین حالت ظرفیت انتخاب هست. چیدمان رشته ها و دانشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای نوشتن لیست انتخاب رشته باید ابتدا چند انتخاب خوش بینانه داشته باشید برای مثال برای رتبه 500 کنکور سراسری تجربی قبولی پزشکی دانشگاه تهران احتمال خیلی کمی دارد. اما به عنوان انتخاب خوش بینانه باید در لیست انتخاب رشته آورده شود. به این ترتیب اگر یک درصد احتمال قبولی وجود داشت این فرصت را از دست ندهید.

انتخاب شغل

 

در قدم بعدی نوبت به انتخاب های واقع بینانه می رسد. بیشتر انتخاب های شما باید از این مورد باشد. برای مثال با رتبه 200 رشته ریاضی حتما می توانید در رشته مکانیک دانشگاه علم و صنعت قبول شوید. مواردی را که واقع بینانه انتخاب می کنید باید اولویت بندی شوند. مثلا اگر طبق رتبه شما قبولی در رشته مکانیک دانشگاه علم و صنعت، تهران و بهشتی یکسان است و قطعا قبول می شوید باید اولویت خود را تعیین کنید. یعنی مثلا از بین این سه دانشگاه گفته شده کدامیک بهتر است، و ترجیح می دهید که در آن قبول شوید.

 

دانش آموز باید انتخاب های واقع بینانه خود را با توجه به سطح هر کدام از دانشگاه ها و بعد شهر محل تحصیل انتخاب کند. برای مثال برای پزشکی اگر فقط سطح دانشگاه های را در نظر بگیرید، دانشگاه مشهد رتبه بهتری نسبت به دانشگاه ایران دارد. اما برای دانش آموزی که ساکن تهران است، معمولا اولویت در انتخاب پزشکی دانشگاه ایران است سپس دانشگاه های خوب سایر شهرها. با توجه به موارد گفته شده رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود را لیست کنید.

مقاله مهم !معرفی رشته پزشکی (پرطرفدار و پولساز)

اگر به رشته های متنوعی علاقه دارید حتما تمامی احتمالات را در نظر بگیرید. برای مثال اگر قبولی پزشکی یا دندان پزشکی تفاوتی برایتان ندارد شاید ترجیح دهید که ابتدا احتمال قبولی در پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه های تهران را پر کنید و سپس به سراغ پزشکی سایر دانشگاه ها بروید. برای مثال دانش آموزی ترجیح می دهد که ابتدا پزشکی دانشگاه تهران، شهید بهشتی و ایران را انتخاب کند سپس دندان پزشکی تهران، بهشتی و بعد از آن ها به سراغ پزشکی اصفهان برود. در این مورد اولویت دانش آموز تحصیل در شهر تهران است.

دانشگاه شهید بهشتی

قدم بعدی مربوط به نوشتن انتخاب های بدبینانه است. این مرحله برای این انجام می شود که اگر شیوه پذیرش نسبت به سال های قبل دچار تغییر شد باز هم شما شانس قبولی در رشته مورد علاقه خود را داشته باشید و فرصت خود را از دست ندهید. مثلا حتی پزشکی دانشگاه های کوچک و تازه تاسیس را باید جز انتخاب های خود در آخر قرار دهید.

توجه کنید که انتخاب ها باید به ترتیب از خوش بینانه، واقع بینانه و بد بینانه مرتب شود. در غیر این صورت اگر انتخاب های خوش بینانه را بعد از واقع بینانه وارد کنید شانس قبولی در آن رشته های خوش بینانه را از دست می دهید. برای مثال اگر مهندسی برق دانشگاه شریف را بعد از مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر وارد کنید، حتی اگر شانس قبولی در شریف را داشته باشید از دست می رود.

مقاله مهم !معرفی رشته دندانپزشکی (پر درآمد و باکلاس!)

لیست انتخاب رشته به ترتیب از شماره 1 تا 150 بررسی می شود و به محض قبولی در هرکدام از رشته ها، سایر رشته ها اصلا بررسی نخواهند شد. به همین دلیل اگر چیدمان مناسبی نداشته باشید شانس قبولی در رشته ها و دانشگاه های بهتر را از دست خواهید داد.

تا اینجا سعی کردیم یک مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 نسبتاً کاملی را به شما ارائه بدهیم تا بتوانید با دید بازتری انتخاب رشته انجام بدهید. اگر به توضیحات بیشتری در رابطه با انتخاب رشته نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش انتخاب رشته کنکور را مطالعه کنید تا تمامی اصول مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری را یاد بگیرید. در این مقاله در4 گام، نحوه انجام انتخاب رشته کنکور را آموزش داده ایم.

بومی گزینی به چه معناست؟

در فصل دوم دفترچه انتخاب رشته نوع پذیرش هر کدام از رشته ها مشخص شده است. برای انتخاب هر رشته حتما باید به شرایط بومی گزینی آن دقت کنید. برای آشنایی با مفهوم بومی گزینی ابتدا باید تعریف بوم را بدانید. طبق قوانین سازمان سنجش، استان محل تحصیل در سه سال آخر مدرسه به عنوان استان بوم شما در نظر گرفته می شود. برای مثال اگر دانش آموزی سه سال آخر تحصیلش را در شهر ورامین استان تهران گذرانده باشد بوم استان تهران است.

مقاله مهم !معرفی رشته داروسازی (محبوب و دست یافتنی)

بومی گزینی به 4 نوع اصلی تقسیم می شود که شامل:

 1. گزینش کشوری:

رشته هایی که گزینش کشوری دارند به این معنی است که شانس قبولی شما در این رشته ها از هر استانی که باشید یکسان است.

 1. گزینش بومی استانی:

رشته هایی که در دانشگاه های تمامی استان ها به طور یکسان وجود دارند و برای نیاز استان به افراد بومی متخصص در آن رشته نیاز است، پذیرش بومی استانی دارند. مثلا رشته های دانشگاه فرهنگیان پذیرش بومی استانی دارند. در این حالت برای قبولی رشته های دانشگاه فرهنگیان تهران باید حتما سه سال آخر تحصیل خود را در شهر تهران گذرانده باشید. در غیر صورت نمی توانید برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان تهران در رشته های دبیری اقدام کنید.

 

 1. گزینش بومی ناحیه ای:

به مجموعه چند استان در کنار هم ناحیه گفته می شود. برای مثال استان های لرستان، ایلام و خوزستان یک ناحیه را تشکیل می دهند. بعضی از رشته ها پذیرش بومی ناحیه ای دارند. برای مثال اگر دانش آموزی بوم ایلام باشد برای قبولی در دانشگاه خوزستان نسب به دانش آموز دیگری که بوم این ناحیه نیست، اولویت دارد.

نواحی بومی کشور
نواحی بومی استان های تابعه
ناحیه یک البرز ، تهران ، زنجان ، سمنان ، قزوین ، قم و مرکزی
ناحیه دو آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل
ناحیه سه اصفهان ، چهارمحال بختیاری و یزد
ناحیه چهار سیستان و بلوچستان و کرمان
ناحیه پنج بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان
ناحیه شش کردستان ، کرمانشاه و همدان
ناحیه هفت ایلام ، خوزستان و لرستان
ناحیه هشت خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی
ناحیه نه گلستان ، گیلان و مازندران
 1. گزینش بومی قطبی:

به مجموعه دو ناحیه مجاور هم یک قطب گفته می شود. برای مثال استان های لرستان، خوزستانو ایلام که یک ناحیه واحد هستند به همراه ناحیه مجاور که شامل استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد می شود، یک قطب را تشکیل می دهند. در این حالت اگر رشته ای در دانشگاه خوزستان ارائه شود که گزینش بومی قطبی داشته باشد دانش آموزانی که در این قطب هستند، مثلا دانش آموزی که بوم اصفهان است برای قبولی در این رشته نسبت به دانش آموزان خارج از بوم اولویت دارد.

 

البته هر سال معمولا ظرفیت کمی از هر رشته را به پذیرش آزاد اختصاص می دهند. یعنی تعداد کمی از دانش آموزان خارج بوم ناحیه هم می توانند برای قبولی در آن رشته شانس خود را امتحان کنند. برای اینکه در مورد پذیرش خارج از بوم بدانید توضیحات مربوط به سهمیه ها را با دقت بیشتری بخوانید.

قطب های بومی کشور
قطب های بومی استان های تابعه
قطب یک البرز ، تهران ، زنجان ، سمنان ، قزوین ، قم ، مرکزی ، گلستان ، گیلان و مازندران
قطب دو خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی ، سیستان و بلوچستان و کرمان
قطب سه آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، کردستان ، کرمانشاه و همدان
قطب چهار اصفهان ، چهارمحال بختیاری ، یزد ، ایلام ، خوزستان و لرستان
قطب پنج بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان

توجه داشته باشید که شرایط بومی گزینی رشته ها هر سال تغییر می کند. پس اطلاعات لازم برای انتخاب رشته را هرسال از دفترچه انتخاب رشته همان سال مطالعه کنید و به روز باشید. همچنین دقت کنید که مشاوره انتخاب رشته ای که انتخاب می کنید هم اطلاعات به روزی را به شما ارائه دهد.

انواع سهمیه های کنکور سراسری

گزینش هر رشته در دانشگاه سراسری به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. در مورد فاکتور بومی گزینی صحبت شد. اکنون در مورد سهمیه های مناطق و سهمیه های خانواده شهدا و ایثارگران صحبت خواهیم کرد. با مطالعه این قسمت متوجه ریزه کاری های انتخاب رشته می شوید. پس اگر می خواهید انتخاب رشته خوبی داشته باشید کمک گرفتن از مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز را فراموش نکنید.

 

سهمیه مناطق

شهر های کشور از نظر توزیع امکانات آموزشی به 3 منطقه تقسیم می شوند. منطقه 1 شامل کلان شهر ها می شود که امکانات آموزشی کاملی در اختیار دارند. منطقه 2 به اصطلاح کلان روستا هستند که سطح امکانات آموزشی کمتری را نسبت به منطقه 1 دارند. منطقه 3 هم شامل مناطق محروم می شود که امکانات آموزشی خیلی کمتری را در اختیار دارند.

سهمیه مناطق برای برقراری عدالت آموزشی بین شهر های مختلف کشور انجام می شود. در این روش دانش آموزان فقط کافی است که با دانش آموزان منطقه خود رقابت کنند. دانش آموزان هر کدام از مناطق 1 تا 3 تنها با همان منطقه سنجیده می شوند. این سهمیه ها برای انواع روش های گزینش از کشوری تا بومی استانی انجام می شود.

بومی

اگر گزینش کشوری باشد، ظرفیت آن رشته بین داوطلبانی که از سراسر کشور اقدام به انتخاب رشته می کنند تقسیم می شود که در این روش سهمیه مناطق و سهمیه ایثارگران هم در نظر گرفته می شود. و حتی اگر پذیرش از نوع بومی باشد هم باز هم سهمیه های مناطق و سهمیه ایثارگران برای پذیرش لحاظ می شود.

برای مثال ناحیه بوم استان تهران را در نظر بگیرید. این ناحیه شامل : استان های تهران، البرز، زنجان، سمنان، قزوین و قم است. در این مثال شهر های اسلام شهر استان تهران و کرج استان البرز منطقه 2 هستند. شهر های ورامین استان تهران و طالقان استان البرز منطقه 3 محسوب می شوند. دانش آموزان منطقه 2 این بوم برای قبولی در پزشکی دانشگاه تهران فقط کافی است که با دانش آموزان منطقه 2 همین بوم رقابت کنند. بنابراین احتمال قبولی دانش آموزان منطقه 1 که امکانات تحصیلی بالاتری دارند تعدیل می شود.

student2
آیا میدونید انتخاب رشته مهم‌ترین انتخاب زندگیه؟

مشاوره انتخاب رشته دورخیز با مهندس مسعود کریمی

با رتبه خوب یا حتی بد هنوز هم فرصت هست که از مسیر دانشگاه موفق بشوید! در انتخاب رشته کمک میکنیم با توجه به رتبه‌تان بهترین موقعیت شغلی، درآمدی، استخدامی یا مهاجرتی رو شناسایی کنید و حتی با رتبه‌ی نه چندان خوب به موفقیت برسید! رشته‌های ناشناخته و خوب کم نیستند! برای ثبت‌نام انتخاب رشته فرم زیر رو تکمیل کنید.

ثبت نام مشاوره انتخاب رشته

با پر کردن این فرم برای ثبت‌نام مشاوره انتخاب رشته با شما تماس می گیریم.

برای تعیین اینکه هر کدام از مناطق چه درصدی از ظرفیت قبولی هر رشته را خواهند داشت باید تعداد شرکت کنندگان هر کدام از مناطق بررسی شود. برای مثال اگر برای قبولی در پزشکی دانشگاه تهران 25% شرکت کنندگان از منطقه1، 30% شرکت کنندگان از منطقه2، و 45% شرکت کنندگان از منطقه 2 باشند، ظرفیت رشته متناسب با همین درصد ها تقسیم بندی می شود. در این مثال اگر رشته پزشکی دانشگاه تهران 100 نفر ظرفیت داشته باشد، 25 نفر از منطقه 1، 30 نفر از منطقه 3 و 45 نقر از منطقه 2 پذیرش می شوند.

در بین مناطق کشور، معمولا تعداد شرکت کنندگان منطقه 2 بالاتر است و بیشترین ظرفیت هر رشته به منطقه 2 اختصاص داده می شود. پس قبولی از سهمیه منطقه 2 کمی راحت تر از سایر مناطق است.

 

سهمیه ایثارگران

سهمیه ایثارگران به 2 دسته کلی 25% و 5% تقسیم می شود. درصد های 25 و 5 فقط نشان دهنده ظرفیتی است که از هر رشته به سهمیه ایثارگران تعلق می گیرد. در ادامه در مورد نحوه اعمال سهمیه ایثارگران بیشتر صحبت خواهیم کرد. اما قبل از آن شرایط استفاده از هرکدام از سهمیه های 25% و 5% را بررسی می کنیم.

داوطلبانی که از خانواده محترم شهدا، آزادگان و جانبازان هستند می توانند از سهمیه 25% کنکور استفاده کنند. همچنین داوطلبانی که از خانواده محترم رزمندگان دفاع مقدس هستند که حداقل 6 ماه سابقه خدمت در مناطق جنگی را داشته باشند می توانند از سهمیه 5% استفاده کنند. خانواده ایثارگران که می توانند از این سهمیه استفاده کنند شامل همسر، فرزند، پدر، مادر، خواهر و برادر محترم ایثارگران می شود.

ایثارگران

داوطلبان برای استفاده از سهمیه 25% ایثارگران باید حداقل 70% از نمره آخرین نفر قبول شده بدون سهمیه ایثارگری در آن رشته را داشته باشند. همچنین داوطلبانی که از سهمیه 5% استفاده می کنند باید حداقل 75% از نمره آخرین قبولی بدون سهمیه ایثارگری را بیاورند. اگر ظرفیتی که به سهمیه 25% اختصاص داده شده است خالی بماند اولویت با افراد دارای سهمیه 5% است.

حال می خواهیم بررسی کنیم که ظرفیت هر کدام از رشته ها چطور بین سهمیه های مختلف مناطق و ایثارگران تقسیم بندی می شود. برای مثال اگر رشته ای 100 نفر ظرفیت داشته باشد، 30% آن (25% + 5%) به سهمیه ایثارگران تعلق می گیرد. به این ترتیب 25 نفر از داوطلبان با شرایط سهمیه 25% ایثارگران و 5 نفر از سهمیه 5% ایثارگران پذیرش می شوند. 70 نفر ظرفیت باقی مانده بین مناطق مختلف تقسیم می شود.

سهمیه ایثارگران برای انواع پذیرش بومی از کشوری تا استانی در نظر گرفته می شود. اما توجه کنید که اگر رشته ای پذیرش کشوری نداشته باشد و شما بخواهید برای دانشگاهی در خارج از بوم خود اقدام به پذیرش کنید، در این شرایط دیگر نمی توانید از سهمیه ایثارگران استفاده کنید.

برای مثال اگر در قوانین دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 پذیرش پزشکی بومی ناحیه ای باشد. داوطلبانی که از ناحیه بومی تهران برای قبولی در پزشکی دانشگاه تهران اقدام کرده باشند می توانند از سهمیه ایثارگران استفاده کنند. اما اگر همین داوطلب که بومی ناحیه تهران است بخواهد مثلا برای پذیرش در پزشکی دانشگاه اصفهان که خارج از بوم است اقدام کند دیگر نمی تواند از سهمیه ایثارگران استفاده کند. به خاطر همین ریزه کاری ها است که استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 و اگر دوست داشته باشید، مشاوره تلفنی انتخاب رشته را پیشنهاد می کنیم.

 

چیدمان رشته ها

تا اینجا مطلب حتماً بیشتر از قبل از ضرورت راهنمایی مشاوره انتخاب رشته آگاه شدید. مطالب گفته شده فقط بخشی از تکنیک های لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری است که به زبان ساده بیان شدند. برای اینکه از انتخاب رشته خود مطمئن شوید می توانید از مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور دورخیز استفاده کنید.

در ادامه در مورد انتخاب رشته هرکدام از رشته های کنکور سراسری صحبت می کنیم. توجه داشته باشید که علاوه بر آشنایی با رشته های پرطرفدار هرکدام از گروه های آزمایشی نباید علاقه خود را فراموش کنید. موفقیت و پیشرفت در هر رشته ای به علاقه شما بستگی دارد. پس خیلی تحت تاثیر محبوبیت رشته ها قرار نگیرید و علاقه خود را در درجه اول اهمیت قرار دهید. همچنین ترسیم آینده شغلی برای انتخاب هرکدام از رشته ها راهنمایی بهتری برای شما خواهد بود.

انتخاب رشته کنکور تجربی

برای مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی بهتر است از مشاورانی کمک بگیرید که خودشان در رشته های گروه آزمایشی تجربی مشغول به تحصیل باشند. به این ترتیب می توانند اطلاعات جزئی تری را در مورد هر کدام از رشته های گروه تجربی در اختیار شما قرار دهند که بهتر تصمیم بگیرید.

در انتخاب رشته کنکور تجربی بیشترین رقابت برای 3 رشته پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی است. رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری، فیزیوتراپی و علوم آزمایشگاهی در درجه بعدی قرار می گیرند. علاوه بر این ها رشته های دانشگاه فرهنگیان هم جز رشته های پرطرفدار گروه آزمایشی تجربی محسوب می شوند. البته پیشنهاد می کنیم که با همه رشته آشنا شوید تا انتخاب های گسترده تری داشته باشید. به همین علت است که لیستی از رشته های کنکور تجربی 99 آماده کرده ایم که در مقاله زیر می توانید آن ها را ببینید و با همه رشته ها آشنا شوید. برای کنکور 1401 این لیست بزودی منتشر خواهد شد.

مقاله مهم !لیست رشته های کنکور تجربی 1401

 

دانشگاه های پرطرفدار انتخاب رشته تجربی شامل دانشگاه تهران، شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز هستند. هر کدام از دانشگاه ها با توجه به رشته ای که می خواهید انتخاب کنید مزایا و معایبی دارد که قبل از انتخاب رشته باید در نظر بگیرید. پیشنهاد می شود که قبل از اعلام نتایج اولیه کنکور حتما در مورد رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود تحقیق و مطالعه کنید.

 

علوم پزشکی تهران

 

انتخاب رشته کنکور ریاضی

رشته های مهندسی از پرطرفدار ترین رشته های گروه آزمایشی ریاضی هستند. 3 رشته مهندسی پرطرفدار شامل مهندسی برق، مهندسی نرم افزار و مهندسی مکانیک می شود. رشته های مهندسی عمران، مهندسی صنایع و مهندسی شیمی در درجه بعدی قرار می گیرند. در گروه ریاضی هم رشته های دانشگاه فرهنگیان از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند.

مهندسی

 

تنوع دانشگاه های برتر مهندسی در شهر تهران زیاد است. دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر و علم صنعت طرفدار بیشتری دارند. دانشگاه های خواجه نصیر، شهید بهشتی و خوارزمی هم در درجه بعدی محبوبیت قرار می گیرند. در شهر های دیگر هم  دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه فردوسی مشهد مورد توجه بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری ریاضی هستند. برای اینکه مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی را به صورت کامل دریافت کنید، لیستی از رشته های کنکور ریاضی 99 آماده کرده ایم که در مقاله زیر می توانید آن ها را ببینید و با همه رشته ها آشنا شوید. برای کنکور 1401 این لیست بزودی منتشر خواهد شد.

مقاله مهم !لیست رشته های کنکور ریاضی 1401

 

انتخاب رشته کنکور انسانی

سه رشته پرطرفدار در بین رشته های گروه آزمایشی انسانی شامل حقوق، روانشناسی و حسابداری است. رشته های علوم قضایی، علوم سیاسی و مشاوره در درجه بعدی قرار می گیرند. در گروه آزمایشی انسانی هم مانند دو گروه آزمایشی دیگر، رشته های دانشگاه فرهنگیان پرطرفدار هستند.

علوم انسانی

دانشگاه های برتر رشته انسانی شامل دانشگاه علامه طباطبایی تهران، دانشگاه تهران و شهید بهشتی هستند. در شهر های دیگر هم دانشگاه های شیراز، مشهد و تبریز از محبوبیت بیشتری برخوردارند. برای اینکه مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی را به صورت کامل دریافت کنید، لیستی از رشته های کنکور انسانی 99 آماده کرده ایم که در مقاله زیر می توانید آن ها را ببینید و با همه رشته ها آشنا شوید. برای کنکور 1401 این لیست بزودی منتشر خواهد شد.

مقاله مهم !لیست رشته های کنکور انسانی 1401

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد فقط از طریق سایت رسمی خود دانشگاه انجام می شود. بر خلاف سایر دانشگاه ها که انتخاب رشته آن ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. قبل از شروع زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 در سایت www.azmoon.org  قرار می گیرد.

برای همه گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان یک دفترچه انتخاب رشته مشترک توسط مرکز سنجش دانشگاه آزاد منتشر می شود. در این دفترچه اطلاعات تمامی رشته های ارائه شده قرار دارد. برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید با اصول مخصوص به دانشگاه آزاد آشنا شوید. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

پزشکی آزاد

هر داوطلب فقط می تواند از گروه آزمایشی خود انتخاب رشته کند و مجاز به انتخاب رشته از سایر گروه های آزمایشی نیست. همچنین بدون پرداخت هزینه، امکان انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود ندارد. هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به هنگام انتخاب رشته در سایت دریافت می شود.

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد بعد از ورود به سایت www.azmoon.org   بر روی لینک ثبت نام و انتخاب رشته کلیک کنید. در این مرحله با وارد کردن کد ملی و شناسه دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه کنکور شما درج شده است، وارد فرایند انتخاب رشته می شوید. در این مرحله باید بر روی لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام کلید کنید تا هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.بعد از این مرحله می توانید رشته های انتخابی را وارد کنید و در نهایت کد رهگیری که به شما ارائه می شود را حتما یادداشت کنید.

دانشگاه آزاد

توجه داشته باشید که به داوطلبانی دانشگاه آزاد سهمیه بومی گزینی و سهمیه مناطق تعلق نمی گیرد و پذیرش به صورت کشوری است. به این ترتیب داوطلبان صرفا بر اساس تراز کل کسب شده در هر زیرگروه سنجیده می شوند. بنابراین هرچه تراز کل داوطلبی بالاتر باشد شانس قبولی او نیز در تمامی رشته های دانشگاه آزاد بیشتر خواهد بود.

برای اینکه با حدود تراز لازم برای قبولی رشته های دانشگاه آزاد آشنا شوید چند مثال از کنکور های اخیر را بررسی خواهیم کرد. برای قبولی رشته های پزشکی دانشگاه های آزاد تهران باید رتبه زیرگروه 1000 داشته باشید چون رقابت بالایی برای قبولی در این رشته وجود دارد. اما مثلا قبولی در رشته پزشکی پردیس کیش دانشگاه آزاد تهران تا رتبه 9500 زیرگروه هم امکان پذیر بوده است.

در رشته های مهندسی هم قبولی در دانشگاه های آزاد تهران از جمله علوم تحقیقات بسیار زیاد است. برای قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه علوم تحقیقات تهران به رتبه زیرگروه 700 نیازمندید. اما مثلا برای قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اصفهان رتبه 25000 زیرگروه هم کافی است. البته اگر از مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی استفاده کنید، قطعاً مشاور شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

سراسری یا ازاد

رشته های گروه انسانی دانشگاه آزاد تهران هم قبولی سخت تری دارند و این سختی، استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی برای گرفتن یک نتیجه خوب را الزامی می کند. مخصوصاً در رشته های پرطرفداری مثل حقوق که به رتبه زیرگروه 3000 نیازمند است. پس اگر می خواهید در دانشگاه های آزاد برتر تحصیل کنید باید با دقت بیشتری رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید که احتمال قبولی بیشتری داشته باشید.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه بسیج فعال تاثیر دارد. به طوری که اگر داوطلبی سابقه یک سال عضویت در بسیج فعال را داشته باشد و 100 امتیاز بسیجی را دریافت کند می تواند از این سهمیه استفاده کند. با استفاده از سهمیه بسیج فعال رشته های غیر از علوم پزشکی برای اگر 90% نمره آخرین فردی که بدون سهمیه بسیج قبول شده است را داشته باشید در آن رشته پذیرش می شوید. برای انتخاب رشته های علوم پزشکی با سهمیه بسیج لازم است که 95% نمره آخرین فرد قبولی بدون سهمیه بسیج را داشته باشید.

 

نیمه دوم شهریور ماه نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام می شود. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده باشند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. اگر در رشته مورد نظر ظرفیتی باقی مانده باشد می توانند شانس قبولی خود را امتحان کنند.

در هنگام انتخاب رشته حتما علاقه خود را در نظر بگیرید که مهمترین رمز موفقیت شما در هر رشته ای علاقه است. علاوه بر آن برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به شهریه و مسافت و دوری دانشگاه هم توجه داشته باشید. همچنین در صورت قبولی در یکی از رشته های دانشگاه آزاد می توانید در کنکور سال بعد هم شرکت کنید. اگر می خواهید در کنکور سراسری 1401 شرکت کنید و پشت کنکور بمانید، حداکثر تا بهمن 1401 باید نسبت به انصراف از رشته دانشگاه آزاد اقدام کنید.

 

پزشکی

 

شهریه هر ترم دانشگاه آزاد از حدود یک و نیم میلیون تا حدود 8 میلیون با توجه به رشته متفاوت خواهد بود. دقت کنید که هر سال مبلغ شهریه افزایش می یابد. همچنین در صورت انصراف باید مبلغی را به دانشگاه پرداخت کنید. پس قبل از انتخاب هر رشته حتما در مورد شهریه جست و جو کنید و مطمئن شوید.

توجه کنید که برخی از رشته های بسیار پرطرفدار ممکن است اصلا در دانشگاه آزاد ارائه نشوند. برای مثال رشته های پرطرفدار گروه آزمایشی تجربی شامل فیزیوتراپی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، کاردرمانی و … در دانشگاه های آزاد ارائه نمی شوند.

دانشگاه های آزاد اختلاف زیادی از نظر امکانات و سطح آموزشی با یکدیگر دارند. برای مثال دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران جز یکی از دانشگاه های برتر آزاد محسوب می شود. واضح است که قبولی در دانشگاه های آزاد برتر تراز بهتری در کنکور را می طلبد.

برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد می توانید تا 20 رشته را انتخاب کنید پس برای انتخاب هرکدام از رشته ها تمام شرایط را در نظر بگیرید. همچنین مشورت با مشاور انتخاب رشته خیلی از جزئیات لازم برای انتخاب رشته کنکور 1401 را به شما یاد آوری می کند تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید. اما برای انتخاب رشته در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد می توانید تا 100 رشته انتخاب کنید.

دقت کنید که در در مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 باید مشاوره جداگانه در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه ازاد به شما ارائه شود. چون انتخاب رشته دانشگاه آزاد از انتخاب رشته دانشگاه سراسری جدا است.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی

دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی مزایا و معایب بسیاری دارند و رشته های متنوعی را ارائه می دهند. اما باید دقت کنید چون عدم داشتن اطلاعات کافی در مورد هرکدام از دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی می تواند آینده شما را به خطر بیاندازد. پس حتی اگر رتبه خوبی در کنکور به دست نیاورده باشید، می توانید در رشته خوبی در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی  پذیرش بگیرید به شرطی که تکنیک های انتخاب رشته را رعایت کنید.

اگر تا قبل از اعلام نتایج اولیه کنکور در مورد رشته های مورد علاقه خود تحقیق کرده باشید با هر رتبه ای می توانید بهترین انتخاب رشته را داشته باشید. توجه کنید که مهلت کوتاه انتخاب رشته به اندازه کافی برای تحقیق در مورد رشته ها و یادگیری تکنیک های انتخاب رشته کافی نیست. پس از قبل با خدمات مراکز مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 آشنا شوید و بهترین مرکز را انتخاب کنید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های دولتی است که شهریه کمی را برای تحصیل از دانشجویان دریافت می کند. مدارک دانشگاه پیام نور رسمی هستند و امکان ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور را برای دانشجویان فراهم می کند. در حال حاضر به جز رشته های علوم پزشکی، از تمامی گروه های آموزشی دانشجو می پذیرد.دانشگاه پیام نور از جهات بسیاری مورد توجه داوطلبان قرار می گیرد از جمله:

 1. امکان تحصیل همزمان با سایر دانشگاه ها
 2. امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی یا دریافت معافیت تحصیلی
 3. امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه پیام نور
 4. شهریه کمتر نسبت به دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی
 5. نداشتن محدودیت در انتخاب رشته تحصیلی
 6. اجباری نبودن حضور در کلاس
 7. امکان تحصیل در رشته های بدون آزمون کنکور

 

دانشگاه پیام نور

با توجه به شرایط گفته شده برای انتخاب رشته دانشگاه پیام نور باید علاقه به رشته را در درجه اول اهمیت قرار دهید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر برای انتخاب رشته دانشگاه پیام نور می توانید از مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز (مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی، ریاضی و تجربی) استفاده کنید.

 

انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه های غیرانتفاعی از جمله دانشگاه های دولتی هستند که  تحت نظر وزارت علوم و بخش خصوصی مشغول به پذیرش دانشجو هستند. نحوه پذیرش به دو صورت با آزمون و بدون آزمون کنکور صورت می پذیرد. مدارک ارائه شده از دانشگاه های غیرانتفاعی معتبر هستند و از امکان ادامه تحصیل برخوردار هستند. برای انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی باید به میزان شهریه ثابت و متغیر هر رشته توجه شود. پس سعی کنید در مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 که از مشاور خود دریافت می کنید، در رابطه با شرایط شهریه هر دانشگاه هم بپرسید.

علم و فرهنگ

مشاوره تلفنی انتخاب رشته 1401 با تیم دورخیز

تیم مشاورین دورخیز مجموعه ای از رتبه های برتر کنکور سراسری هستند که چندین سال در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی، مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی و مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی مشغول به کار هستند. تیم مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز تحت نظارت کامل مهندس مسعود کریمی به انتخاب رشته می پردازند. مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 1401 به همراه تیم دورخیز در دو جلسه تلفنی انجام می شود. در ادامه در مورد مزایا انتخاب رشته تلفنی به همراه تیم مشاورین دورخیز صحبت خواهیم کرد.

تعاملی بودن انتخاب رشته

در انتخاب رشته تلفنی نیازی به انتظار طولانی و خسته کننده در محیط مراکز مشاوره نیست. مراکز مشاوره حضوری معمولا بسیار شلوغ است و انتخاب رشته در جمعیت با هوای گرم تابستان تمرکز شما و مشاور را می گیرد. اما در مشاوره تلفنی انتخاب رشته در محیط آرام خانه به همراه والدین با مشاور خود به صورت تلفنی صحبت خواهد کرد. پس آرامش و نبود خستگی اولین مزیت در حفظ تمرکز شما برای انتخاب رشته بهتر به صورت تلفنی است.

تعامل

در تماس های تلفنی انتخاب رشته مشاور کاملا بر صحبت های شما و والدین متمرکز می شود. نظرات شما ثبت می شوند و به ترتیب در مورد هرکدام نظر کارشناسی مشاور بیان می گردد. سپس مشاور با توجه به آنالیز رتبه شما پیشنهاد های خود را مطرح می کند. با این روش به صورت کاملا تعاملی می توانید به جمع بندی برسید و بهترین انتخاب رشته را انجام دهید.

در طی مشاوره تلفنی انتخاب رشته 1401 می توانید تمامی سوالات خود در مورد انتخاب رشته را بپرسید. همچنین می توانید پیشنهاد های مشاور و نظرات خود را به بحث گذارید و از درستی انتخاب خود مطمئن شوید. به این ترتیب با خیال راحت تمامی رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه شما بررسی می شود و بهترین چیدمان برای انتخاب رشته ارائه می گردد.

انتخاب رشته نرم افزاری+دستی در کنار هم

مشاوره تلفنی انتخاب رشته 1401 دورخیز به صورت نرم افزاری و دستی انجام می شود.با این روش تمامی احتمالات موجود برای رتبه شما بررسی شده و موردی از قلم نمی افتد. در مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 که به صورت دستی انجام می شود، ممکن است بعضی از انتخاب ها نادیده گرفته شوند. همچنین خستگی مشاور انتخاب رشته ممکن است باعث خطا در انتخاب شود. با استفاده از نرم افزار خطاهای انتخاب رشته دستی اصلاح می شوند.

نرم افزار انتخاب رشته

نرم افزار انتخاب رشته فقط به احتمالات مختلف قبولی شما می پردازد. اما برای انتخاب رشته مناسب باید در مورد نظرات دانش آموز و تک تک احتمالات صحبت شود تا به بهترین نتیجه رسید. پس نرم افزار هم به تنهایی نمی تواند روش مناسبی برای انتخاب رشته باشد.

مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز هر دو روش نرم افزاری و دستی را در کنار هم دارد. مکمل شدن روش نرم افزاری و دستی باعث می شود که خطا در انتخاب رشته کنکور ریاضی، تجربی و انسانی به حداقل برسد. علاوه بر آن نظرات دانش آموز هم بررسی می شود و توضیحات کارشناسی در مورد جزئیات انتخاب رشته توسط مشاور ارائه می گردد.

 

معرفی رشته ها و بازار کار هرکدام

همراه مشاوره تلفنی انتخاب رشته 1401 دورخیز با رشته های مختلف و بازار کار هرکدام آشنا می شوید. یعنی هم در مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی، هم در مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی و هم در مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی، شما با رشته های دانشگاهی و بازار کار و آینده آن ها هم آشنا می شوید. ابتدا رتبه کنکور شما آنالیز می شود و در مرحله بعد تمامی رشته های ممکن و آینده شغلی هر کدام برای شما ترسیم می شوند. به این ترتیب می توانید با آگاهی به جزئیات هر رشته تصمیم بگیرید. معرفی رشته های مختلف و بازار کار هرکدام باعث می شود که آینده شغلی مورد علاقه خود را بهتر بشناسید و از سردرگمی دور بمانید. پس حتما تمامی علایق خود را با مشاوران انتخاب رشته دورخیز در میان بگذارید و با ما همراه باشید.

مشاوره و راهنمایی کافی در 2 تماس تلفنی

مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401 طی دو جلسه تماس تلفنی انجام می گیرد. به طوری که در مورد تمامی موارد گفته شده هم با دانش آموز و هم با والدین دانش آموز صحبت می شود. در جلسه اول اطلاعات لازم از دانش آموز دریافت می شود. همچنین جزئیاتی که از آنالیز رتبه به دست آمده برای دانش آموز شرح داده می شود. در جلسه دوم مطالب جمع بندی می شوند و بهترین انتخاب رشته با توجه به علایق و شرایط دانش آموز انجام می شود.

مشاوره تلفنی

انتخاب رشته توسط مشاورین با تجربه

تیم مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز مجموعه ای از مشاورین با تجربه و مسلط بر تمامی تکنیک های انتخاب رشته هستند که مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی، مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی و مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی را ارائه می دهند. مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 دورخیز تحت نظارت کامل مهندس مسعود کریمی انجام می شود. به این ترتیب تمامی جزئیات و تکنیک های لازم برای انتخاب رشته را در اختیار خواهید داشت.

تجربه و مهارت در انتخاب رشته کلید اصلی برای یک انتخاب رشته موفق است. نکات بسیاری که در دفترچه انتخاب رشته گفته می شود تنها با تجربه کافی قابل تفسیر هستند. به این ترتیب از هرگونه خطا احتمالی جلوگیری می شود. پس با خیال راحت با تیم مشاوره تلفنی انتخاب رشته دورخیز همراه شوید.

نتیجه می گیریم که…

امروزه با توجه به توسعه ارتباطات مجازی، مشاوره تلفنی انتخاب رشته یکی از بهترین روش های انتخاب رشته محسوب می شود. به این ترتیب در آرامش و با تمرکز کافی به انتخاب رشته می پردازید. علاوه بر آن با نظارت مشاوران با تجربه با انواع جزئیات لازم در مورد انتخاب هر رشته آگاه می شوید. همچنین استفاده از دو روش انتخاب رشته نرم افزاری و دستی به صورت همزمان باعث می شود که انتخاب رشته بی نقصی داشته باشید. پس برای بهره مندی از تمامی خدمات گفته شده در مورد مشاوره تلفنی انتخاب رشته 1401 با تیم مشاورین دورخیز در ارتباط باشید.

 

student2
آیا میدونید انتخاب رشته مهم‌ترین انتخاب زندگیه؟

مشاوره انتخاب رشته دورخیز با مهندس مسعود کریمی

با رتبه خوب یا حتی بد هنوز هم فرصت هست که از مسیر دانشگاه موفق بشوید! در انتخاب رشته کمک میکنیم با توجه به رتبه‌تان بهترین موقعیت شغلی، درآمدی، استخدامی یا مهاجرتی رو شناسایی کنید و حتی با رتبه‌ی نه چندان خوب به موفقیت برسید! رشته‌های ناشناخته و خوب کم نیستند! برای ثبت‌نام انتخاب رشته فرم زیر رو تکمیل کنید.

ثبت نام مشاوره انتخاب رشته

با پر کردن این فرم برای ثبت‌نام مشاوره انتخاب رشته با شما تماس می گیریم.

برچسب ها :
لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

مطالب پیشنهادی
نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدوی
مهدوی
2 سال قبل

تو انتخاب رشته بیشتر خوش بینانه در نظر گرفته بودم لیست انتخاب رشته پر شد فقط ۸ مورد انتخاب کرده بودم 😐 نتیجه ندانم کاری این میشه
ممنون از شفافیت سازیتون❤

am7171
am7171
2 سال قبل

شما حضوریم مشاوره انتخاب رشته میدین؟؟ من از یجایی پرسیدم گفتن سیستم ما برا چن شهر تعریف شده برا شما نمیتونم کاری انجام بدیم!!!!
میشه راهنمایی کنید؟؟

مشاور ارشد دورخیز
مشاور ارشد دورخیز
پاسخ به  am7171
2 سال قبل

سلام وقت شما بخیر…بله مشاوره انتخاب رشته به صورت حضوری در شهر تهران انجام میدیم:)
متاسفانه جایی که شما ازش پرسیدین به صورت سیستمی و آماده برای بچه ها انتخاب رشته می کنه که اصلا این کار درست نیست و مثل اینه که یک دارو رو برای چندین بیماری تجویز کنند

0000hi
0000hi
2 سال قبل

واقن انتخاب رشته خیلی خیلی مهمه من تو شهرم این امکان نبود که به این صورت انتخاب رشته کنم.
رشته ای ک قبول شدم اصن با رتبم نمیخوره ب نظرم حقم ضایع شد.
خیلی کمک بزرگی میکنید اینجوری راهنمایی میکنید ممنون

مشاور ارشد دورخیز
مشاور ارشد دورخیز
پاسخ به  0000hi
2 سال قبل

کاملا درسته! به خاطر همینه که بعضی از بچه ها با رتبه های خیلی نزدیک به هم در رشته های کاملا متفاوت از هر نظر(سطح علمی، رتبه دانشگاه و …)قبول میشن!
خواهش میکنیم :)ممنون از شما که وقتتون رو برای ما گذاشتید

مهیار
مهیار
2 سال قبل

دقیقا انتخاب رشته خیلی مهم است مرسی بابت اطلاعات مفیدتون😊
یه سوال اون شرایط ک اگ قبول شدی نرفتی دو سال نمیتونی دگ دانشگاه سراسری بری حذف نشده؟؟

مشاور ارشد دورخیز
مشاور ارشد دورخیز
پاسخ به  مهیار
2 سال قبل

خواهش میکنیم:)
اگه دانشگاه روزانه قبول بشید و نرید، سال بعد نمیتونید برای رشته های روزانه انتخاب رشته کنید و باید یک سال صبر کنید.