مشاوره تلفنی کنکور فرهنگیان

مشاوره کنکور فرهنگیان

بعد از تغییرات زیادی که در مواد آزمون، تاثیر معدل و به طور کلی کنکور سراسری ایجاد شد امسال نوبت به تغییر در نحوه پذیرش دانشجو معلمان رسیده است. با تصمیم وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب اسلامی قرار بر این شد که از سال ۱۴۰۳ پذیرش دانشگاه فرهنگیان تنها با کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان انجام شود. این مسئله باعث نگرانی و سردرگمی متقاضیان دانشگاه فرهنگیان شده است. اگر شما هم سوالات زیادی در مورد کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان دارید ما به شما قول می‌دهیم بعد از خواندن این مقاله و با کمک گرفتن از مشاوره کنکور فرهنگیان جواب تمام سوالات خود را می‌گیرید. 😆

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

با توجه به اینکه هر ساله تعداد زیادی از معلمان بازنشسته می‌شوند و نیاز شدید مدارس به تامین نیروی انسانی بیشتر می‌شود، ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان هر سال حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا می‌کند. به گفته سازمان سنجش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳ به حدود ۳۵ هزار نفر می‌رسد. مشاوره کنکور فرهنگیان به داوطلبان گروه های آزمایشی پنجگانه کمک می‌کند روند بهتری در برنامه ریزی برای قبولی در کنکور فرهنگیان داشته باشند. در جدول زیر ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای هر یک از گروه های آزمایشی را نشان داده ایم.

گروه آزمایشی کنکور 1401 کنکور 1402 کنکور 1403
علوم انسانی 14818 17544 اعلام نشده
علوم تجربی 6905 7086 اعلام نشده
ریاضی فیزیک 3186 3812 اعلام نشده
هنر 153 614 اعلام نشده
زبان 308 948 اعلام نشده

 

مشاوره کنکور فرهنگیان درمورد ظرفیت پذیرش

منابع کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که دانش آموزان در مشاوره کنکور فرهنگیان می‌پرسند منابع کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان است. داوطلبان کنکور فرهنگیان باید علاوه بر پاسخ دادن به سوالات دفترچه اختصاصی گروه آزمایشی مربوط به خود به سوالات دفترچه اختصاصی کنکور فرهنگیان نیز پاسخ دهند. دفترچه کنکور اختصاصی فرهنگیان شامل هوش و استعداد معلمی با ضریب ۳ و تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب ۲ می‌باشد.

حالا سوال اینجاست که برای پاسخ دادن به سوالات این دو درس چه منابعی را بخوانیم؟ باید به شما بگوییم هوش و استعداد معلمی فاقد منبع است. هدف این درس در واقع سنجیدن توانایی استدلال و درک و تحلیل مفاهیم با استفاده از سوالاتی شبیه به درک مطلب است. همچنین برخی سوالات عددی شامل طبقه‌بندی منطقی اعداد و یا مقایسه‌های منطقی بین گروه اعداد، هدف این درس است.مشاوره کنکور فرهنگیان می‌تواند در حرفه‌ای شدن شما برای پاسخگویی به این سوالات بسیار مفید باشد.

اما منابع درس تعلیم و تربیت اسلامی مشخص و واضح است که شامل سه فصل اول کتاب مهارت‌های معلمی محسن قرائتی و بخش ‌هایی از کتاب‌های دین و زندگی پایه دهم و یازدهم می‌باشد. که محتوای آن را به تفکیک گروه‌های آزمایشی مختلف در جدول زیر نشان می‌دهیم.

 

“کتاب های دین و زندگی متوسطه برای رشته های ریاضی، تجربی، فنی و حرفه ای، کار و دانش”

دین و زندگی پایه دهم کد 110204 بخش دوم (از درس هشتم تا درس دوازدهم) صفحه 98 تا صفحه 152
دین و زندگی پایه یازدهم کد 111204 بخش دوم (از درس یازدهم تا درس دوازدهم) صفحه 134 تا صفحه 158

 

“کتاب های دین و زندگی برای رشته انسانی”

دین و زندگی پایه دهم کد 110205 بخش دوم(از درس نهم تا درس چهاردهم) صفحه 96 تا صفحه 158
دین و زندگی پایه یازدهم کد111205 بخش دوم(از درس شانزدهم تا درس هجدهم) صفحه 196 تا صفحه 230

 

بودجه بندی کنکور فرهنگیان

تا اینجا توضیح دادیم داوطلبان کنکور فرهنگیان علاوه بر اینکه باید به سوالات دفترچه گروه آزمایشی خود پاسخ دهند باید به سوالات دفترچه کنکور اختصاصی فرهنگیان نیز پاسخ دهند. حالا بیایید بررسی کنیم هر کدام از این آیتم‌ها چقدر در تراز و رتبه داوطلبان تاثیر گذارند.

معدل 50 درصد تاثیر قطعی در تراز دانش آموزان دارد که با کمک گرفتن از مشاوره کنکور فرهنگیان می‌توانید برنامه‌ریزی مناسبی برای این آیتم مهم داشته باشید. پس از معدل نوبت به تاثیر ۲۵ درصدی کنکور می‌رسد که از این ۲۵ درصد ۱۵ درصد مربوط به گروه آزمایشی و ۱۰ درصد مربوط به سوالات اختصاصی کنکور فرهنگیان است.

دانش آموزانی که از مشاوره کنکور تربیت معلم و یا مشاوره تلفنی کنکور فرهنگیان استفاده می‌کنند با خیال راحت این ۲۵ درصد را در مشت خود دارند. اما ۲۵ درصد باقیمانده سهم مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است. برای اینکه فوت و فن مصاحبه فرهنگیان را یاد بگیرید به شما توصیه می‌کنیم از مشاوره کنکور فرهنگیان غافل نشوید.

 

شرایط ثبت نام کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

دانش آموزان علاقه‌مند به شرکت در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برای ثبت نام در این کنکور باید یک سری شرایط که از طرف وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است را داشته باشند. ما در این مقاله به طور مختصر بعضی از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در کنکور فرهنگیان را نام می‌بریم اما اگر دوست دارید از شرایط و نحوه دقیق ثبت نام مطلع شوید می‌توانید از مشاوره کنکور فرهنگیان یا مشاوره کنکور تربیت معلم استفاده کنید.

 

شرایط عمومی ثبت نام در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

 • داشتن تابعیت ایران
 • اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سو پیشینه محکومیت جزایی و کیفری
 • داشتن سلامت کامل روانی و جسمانی از طریق انجام معاینات پزشکی و مصاحبه تخصصی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و الکل
 • برخورداری از اخلاق و رفتار نیکو و حسن شهرت متناسب با شان معلمی

 

شرایط اختصاصی ثبت نام در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

 • برای کنکور ۱۴۰۳ دارا بودن حداقل نمره علمی كل 6000 و بالاتر
 • طبق دفترچه کنکور فرهنگیان 1403، حداکثر سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان، 24 سال تمام می‌باشد.
 • داشتن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه دوم (پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم)
 • بومی بودن داوطلب در كد رشته محل مربوط
 • برخورداری از سلامت كامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی
 • موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی

 

مقاله مهم  ترمیم معدل برای کنکور 1403 | شرایط، هزینه و قوانین

اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان هنوز مشخص نشده است اما به محض اعلام آن از طرف سازمان سنجش این مقاله به روزرسانی خواهد شد. اما با اطلاعاتی که از منابع معتبر به دست آورده‌ایم می‌دانیم اعلام نتایج کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله اول حدوداً یک ماه پس از کنکور سراسری است که در آن اسامی دعوت شدگان به مصاحبه منتشر می‌شود. و مرحله دوم قبل از انتخاب رشته کنکور سراسری است که در آن وضعیت قبولی یا عدم قبولی داوطلبان اعلام می‌شود. داوطلبان پس از هر کدام از این مراحل می‌توانند از مشاوره تلفنی کنکور فرهنگیان مشورت بگیرند.

طبق قوانین جدید شما می توانید از نتیجه کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان برای سال آینده نیز استفاده کنید. یعنی اگر در زمان ثبت نام کنکور سال بعد از نتیجه کنکور اختصاصی فرهنگیان خود ابراز رضایت کنید این نتیجه برای شما ۲ سال اعتبار دارد.

حالا فرض کنید دانش آموزی هستید که در کنکور فرهنگیان پذیرفته شده است اما می‌خواهد از این دانشگاه انصراف دهد، اما سوال اینجاست اگر از این دانشگاه انصراف دهید آیا می‌توانید در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت کنید؟ راه حل این مسئله در شورای عالی انقلاب و وزارت آموزش و پرورش پیش بینی شده است. اگر شما متقاضی انصراف باشید باید در طی بازه چند روزه‌ای که از طرف سازمان سنجش اعلام می‌شود انصراف خود را به اطلاع آموزش و پرورش برسانید تا آموزش پرورش اسامی متقاضیان انصراف را جمع بندی و به سازمان سنجش تحویل دهد. تا مجوز انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری برای شما صادر شود.

 

نحوه برگزاری کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان 1402/8/21 تا 1402/8/27 است و تاریخ برگزاری آن 1403/2/6 و 1403/2/7 است اما زمان ثبت نام کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۴ به دلیل جلوگیری از تداخل با زمان ثبت نام کنکورهای ارشد و دکترا به تاریخ 1403/9/5 تا 1403/9/11 تغییر پیدا کرده است.‌ ما به دانش آموزانی که می‌خواهند با برنامه‌ریزی دقیق برای کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان آماده شوند توصیه می‌کنیم از مشاوره کنکور فرهنگیان استفاده کنند.

 

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

همونطور که می‌دانید ۲۵ درصد سهم قبولی داوطلبین کنکور اختصاصی فرهنگیان به مصاحبه تعلق می‌گیرد. برای اینکه بتوانید به سوالات مصاحبه‌گران به خوبی پاسخ بدهید باید در این کار حرفه‌ای شوید. مشاوره تلفنی کنکور فرهنگیان و یا مشاوره کنکور تربیت معلم به شما کمک زیادی در یاد گرفتن فوت و فن مصاحبه می‌کند. مصاحبه ورودی دانشگاه فرهنگیان شامل دو بخش مصاحبه تخصصی و گزینش است.‌

 

نقش مشاوره کنکور فرهنگیان

وقتی قرار است با یک موضوع جدید و البته خیلی مهم روبه‌رو شویم بهترین کار این است که از یک فرد آگاه در آن زمینه مشورت بگیریم. دانش آموزانی که می‌خواهند در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند برای اینکه از جزئیات آن سر در بیاورند لازم است از مشاوره کنکور فرهنگیان استفاده کنند. مشاوره کنکور فرهنگیان در زمینه انتخاب رشته، قوانین ثبت نام، برنامه‌ریزی برای درس خواندن، مصاحبه و حتی بعد از اعلام نتایج کنکور برای تصمیم گیری بهتر دانش آموزان کمک کننده است.

این روزها شاهد تمرکز امکانات و اطلاعات در کلان ها هستیم، به همین دلیل ما امکان مشاوره تلفنی کنکور فرهنگیان را برای دانش آموزان فراهم کرده‌ایم تا در صورت نیاز بتوانند از خدمات مشاوره کنکور فرهنگیان بهره‌مند شوند.

 

مشاوره تلفنی کنکور فرهنگیان

جمعبندی

در این مقاله در مورد تمام آنچه لازم بود در خصوص کنکور اختصاصی فرهنگیان بدانید صحبت کردیم. و تصویر روشنی در مورد زمان ثبت نام نحوه پذیرش تاثیر ۲۵ درصدی مصاحبه و ۱۰ درصدی سوالات اختصاصی کنکور فرهنگیان در تراز دانش آموزان بحث کردیم.

در پایان نقش مهم مشاوره کنکور فرهنگیان را توضیح دادیم و گفتیم مشاوره کنکور تربیت معلم در چه زمینه‌ای می‌تواند کمک حال دانش آموزان باشد. امیدواریم بعد از خواندن این مقاله ابهامات شما در مورد کنکور اختصاصی فرهنگیان بر طرف شده باشد و جواب تمامی سوالات خود را گرفته باشید. 😉

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها