برنامه ریزی کنکور تجربی

برنامه ریزی کنکور تجربی

شرکت در کنکور تجربی همیشه طرفدار خاص خودش را دارد و اگر شما هم به دنبال رسیدن به موفقیت در این آزمون مهم و سرنوشت‌ساز هستید، در قدم اول بعد از دریافت مشاوره کنکور تجربی، به برنامه‌‌ریزی برای کنکور تجربی نیاز دارید.

اما موضوع اصلی این است که اصول مهم برنامه‌‌ریزی کنکور تجربی چیست؟ و چگونه باید با بیشترین بازدهی، آن را متناسب با تفاوت‌های فردی شما تنظیم کرد؟ بنابراین در این مقاله دورخیز به سؤالات بالا پاسخ می‌دهیم تا بتوانید با اطلاعات و آگاهی بیشتری، برنامه ریزی کنکور تجربی را انجام دهید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شما را با فنون برنامه ریزی کنکور تجربی آشنا کنیم.

فهرست مطالب این مقاله پنهان

در 9 قدم برنامه ریزی کنکور تجربی را خودت انجام بده

ممکن است اینطور فکر کنید که برای برنامه ریزی کنکور تجربی به یک مشاور باتجربه و کاربلد احتیاج دارید. اما نکته مهم این است که هیچ مشاوری به اندازه خودتان، شما را نمی‌شناسد. پس با طرح ۹ سؤال کلیدی، می‌توانید شخصاً برنامه ریزی برای کنکور تجربی را با دقت و سهولت انجام دهید.

در برنامه ریزی کنکور تجربی در هفته چند ساعت مطالعه کنم؟

زمان کافی برای مطالعه مباحث مهم و تخصصی کنکور تجربی یکی از اصول موفقیت در کنکور سراسری به شمار می‌رود. پس برنامه ریزی کنکور تجربی را با هدف کسب رتبه مورد نظر خودتان بنویسید تا وقت کافی برای تسلط روی هر درس داشته باشید.

اگر دانش‌آموز پایه دوازدهم هستید باید بین ۳۵ تا ۶۰ ساعت مطالعه مفید داشته باشید و اگر هم فارغ‌التحصیل هستید باید بین ۵۰ تا ۷۵ ساعت در هفته مطالعه کنید.

تعادل کار تستی و تشریحی در برنامه ریزی کنکور تجربی باید چطور باشد؟

کنکور همه ساله تغییراتی دارد که آگاهی از آنها یکی از ضرورت‌های رسیدن به موفقیت است. نحوه مطالعه تستی و تشریحی یکی از آن تغییرات است.

چون معدل امتحانات نهایی پایه دوازدهم در کنکور ۱۴۰۳ به میزان قابل توجهی در قبولی شما مؤثر است. برای داوطلبان ۱۴۰۴ این تأثیر بطور مشترک برای پایه یازدهم و دوازدهم است.

به همین ترتیب تأثیر سوابق تحصیلی و امتحانات نهایی سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم در کنکور ۱۴۰۵ مؤثر هستند. پس در برنامه ریزی کنکور تجربی خود تعادل بین مطالعه تستی و تشریحی را رعایت کنید.

به همین دلیل مطالعه شما باید ترکیبی از ۵۰ درصد تستی و ۵۰ درصد تشریحی باشد تا به خوبی این تغییرات جدید را پوشش دهد و نیازهای مطالعاتی شما رفع شود.

 

تعادل بین مطالعه تستی و تشریحی در برنامه‌ریزی کنکور تجربی ضروری است

در برنامه‌ام به هر درس چقدر زمان بدهم؟

برای پاسخ به این سؤال به ضرایب هر درس تخصصی و عمومی در کنکور تجربی و ضرایب سوابق تحصیلی اشاره می‌کنیم. همچنین مطالعه براساس بودجه‌بندی کنکور تجربی از مسائل مهمی است که در موفقیت خود باید به آن توجه داشته باشید.

باتوجه به اهمیت و جایگاه هر درس ساعات خود را تنظیم کنید تا در برنامه ریزی برای کنکور تجربی به مطالعه همه دروس بپردازید.

ضرایب دروس تخصصی کنکور تجربی

 • زیست‌شناسی: 12
 • شیمی: 9
 • ریاضی: 7
 • فیزیک: 7
 • زمین‌شناسی: 1

ضرایب دروس عمومی کنکور تجربی

 • زبان و ادبیات فارسی: 4
 • زبان عربی: 2
 • فرهنگ و معارف اسلامی: 3
 • زبان انگلیسی: 2

ضرایب دروس سوابق تحصیلی در کنکور تجربی

 • فارسی: 64/18
 • عربی: 8/7
 • دین و زندگی: 23/14
 • زبان انگلیسی: 17/10
 • سلامت و بهداشت: 96/2
 • علوم اجتماعی: 2/2
 • زیست‌شناسی: 11/15
 • شیمی: 46/12
 • فیزیک: 78/7
 • ریاضی: 65/8

در ادامه به سهم دروس عمومی و اختصاصی در نمره کل سوابق تحصیلی می‌پردازیم:

 • 1402: 26 درصد عمومی و 14 درصد تخصصی
 • 1403: 28 درصد عمومی و 22 درصد اختصاصی
 • 1404 به بعد: 30 درصد عمومی و 30 درصد اختصاصی

باتوجه به تغییرات ایجاد شده در کنکور و افزایش تأثیر سوابق تحصیلی، باید شیوه برنامه ریزی کنکور تجربی خود را به سمتی هدایت کنید که علاوه بر مطالعه تستی، مباحث را بطور تشریحی بخوانید تا به حد تسلط لازم برای کسب نمرات بالا در امتحانات نهایی برسید.

به این نکته مهم هم اشاره کنیم که برنامه ریزی برای کنکور تجربی باید متناسب با سطح پایه تحصیلی باشد. پس اگر پایه ضعیفی دارید باید ساعات بیشتری را به مطالعه اختصاص دهید.

حالا به زمان تقریبی دروس تخصصی و عمومی در برنامه ریزی کنکور تجربی اشاره می‌کنیم:

 • زیست‌شناسی: واحد درسی 3 ساعته
 • شیمی: واحد درسی 2 ساعته
 • ریاضی: واحد درسی 1 ساعت و 45 دقیقه
 • فیزیک: واحد درسی 1 ساعت و 45 دقیقه
 • ادبیات: واحد درسی 1 ساعت و 30 دقیقه
 • عربی: واحد درسی 1 ساعت و 30 دقیقه
 • دینی: واحد درسی 1 ساعت و 30 دقیقه
 • زبان انگلیسی: واحد درسی 1 ساعت و 30 دقیقه

بنابراین اگر یک داوطلب کنکور تجربی بخواهد ۵۱ ساعت در هفته مطالعه کند باید حدوداً ۱۸ ساعت زیست، ۱۰.۵ ساعت فیزیک، ۱۳.۵ ساعت شیمی، ۱۰.۵ ساعت ریاضی و ۱.۵ ساعت زمین شناسی مطالعه کند.

برنامه ریزی کنکور تجربی 2
 مشاوره یعنی همراهی موثر و انتقال تجربیات موفق!

برای موفقیت در کنکور رشته تجربی از دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی تیم دورخیز می توانید کمک بگیرید. ما با مشاوره تخصصی، آموزش تکنیک ها و برنامه ریزی و مشاوره تلفنی تا آخرین لحظه مسیر کنکور و رسیدن به موفقیت همراهتان هستیم! برای درخواست برنامه ریزی خصوصی با کلیک روی دکمه زیر فرم را تکمیل کنید.

چطور و چقدر تست و تمرین در برنامه ریزی کنکور خود بگذارم؟

بهترین شیوه در برنامه ریزی کنکور تجربی ترکیب برنامه حجمی و زمانی است. در برنامه ریزی کنکور تجربی به شیوه حجمی، عنوان فصل به همراه تعداد صفحاتش مشخص می‌شوند.

باتوجه به اینکه این نوع برنامه ریزی برای کنکور تجربی از روش برنامه زمانی کارآمدتر است اما مدت زمان لازم برای مطالعه مشخص نیست و امکان اتلاف وقت شما در این شیوه وجود دارد.

پس سعی کنید در برنامه ریزی کنکور تجربی از برنامه حجمی _زمانی استفاده کنید تا بهتر بدانید در برنامه ریزی برای کنکور تجربی چه حجمی از کتاب را در چه بازه زمانی مطالعه کنید.

درباره اهمیت مطالعه تستی هر درس‏ تخصصی ‏به این موضوع مهم اشاره می‌کنیم که در درس ریاضی رعایت پیش‌نیاز ضروری است و به حل تست و تمرین بیشتری نیاز دارد تا یادگیری آن مفهومی باشد. درس فیزیک به عنوان یک درس محاسباتی دیگر، به حل تست نیاز دارد.

برای یادگیری بهتر مباحث ترکیبی حفظی و محاسباتی درس شیمی به حل مسئله و تست نیاز دارید. درس زیست‌شناسی نیز به عنوان درس حفظی با تست بهتر یادگرفته می‌شود.

تست و تمرین در برنامه‌ریزی کنکور تجربی ضروری است

بنابراین در  برنامه ریزی برای کنکور تجربی و یادگیری مفهومی دروس تخصصی باید به میزان مناسبی تست بزنید و تمرین حل کنید تا مطالب بهتر تثبیت شوند.

حالا به انواع مختلف تست‌ها اشاره می‌کنیم تا با طیف مختلف سؤالات آشنا شوید. برای یادگیری مباحث دروس عمومی هم از تست و تمرین استفاده کنید تا به تسلط لازم در امتحانات نهایی برسید.

تست آموزشی

وقتی برای اولین بار با مبحث جدیدی آشنا می‌شوید به تست آموزشی نیاز دارید و با هدف یادگیری بهتر به چند سؤال پاسخ می‌دهید.

با حل آنها به نکات کنکوری کتاب درسی پی‌می‌برید و توجه شما به آنها بیشتر جلب می‌شود‌. همچنین با تحلیل دقیق تست آموزشی هم نکته مبهمی در هر مبحث باقی نمی‌ماند.

تست آموزشی قفل هر درس را باز می‌کند

تست تثبیتی

تست تثبیتی بعد از تست آموزشی است تا به تسلط بیشتری برسید. بنابراین با گذشت چند ماه از آموزش مطالب، باید بتوانید به تست‌های تسلطی پاسخ دهید. البته باز هم تست آموزشی داریم تا مبحث مورد نظر بهتر تثبیت شود‌.

تست ارزیابی و سنجشی

با بررسی مجدد تست‌هایی که پاسخ آنها را نمی‌دانیم، یک ارزیابی جامع از شرایط خودمان داریم و می‌توانیم یک سوم از تعداد تست‌های مشخص شده هر مبحث را برای ارزیابی و سنجش اختصاص دهیم.

بنابراین براساس یک زمان‌بندی مشخص، از خودتان آزمون بگیرید. بهتر است از پاسخنامه مشابه کنکور استفاده کنید و بعد از اتمام زمان، آن را تحلیل کنید. بنابراین به تست سنجشی که زمان‌بندی شده باشد، تست زماندار می‌گویند.

تست زماندار

در حل تست‌های زماندار نکات هایلایت و خلاصه شده خود را مرور ‌کنید و با پاسخ به تست‌های علامتدار، آنها را مجدد تحلیل کنید. همچنین چند ماه نزدیک به کنکور برای جمع‌بندی، کل مباحث خوانده شده را از خود آزمون بگیرید. پس سعی کنید شرایط آزمون جامع شما مشابه کنکور سراسری باشد.

بنابراین توجه به شرکت در  بهترین آزمون‌های آزمایشی و تحلیل کارنامه آزمون به شما کمک می‌کند تا با دید بهتری نسبت به عملکرد خود به مطالعه ادامه دهید. به همین جهت تست و تمرین را در برنامه ریزی برای کنکور تجربی جدی بگیرید.

در برنامه ریزی کنکور تجربی من هر روز چند درس باشد؟

تنوع مطالعاتی موضوع مهمی در برنامه ریزی کنکور تجربی است و چون از میزان خستگی شما می‌کاهد و انگیزه‌تان را برای ادامه مطالعه افزایش می‌‌دهد.

با یکنواخت بودن برنامه درسی نمی‌توانید به موقع دروس تعیین شده را تمام کنید و از برنامه خود عقب می‌مانید

پس برنامه ریزی برای کنکور تجربی باید متنوع باشد تا مطالعه دروس مختلف را پوشش دهد بنابراین روزهایی که مدرسه هستید روی ۳ تا ۴ درس تمرکز کنید و روزهای آزاد خود را به مطالعه ۶ تا ۷ درس اختصاص دهید. البته این روش برای ساعت مطالعه حداکثری است و قطعاً با ساعت مطالعه کمتر، تعداد دروس شما کاهش می‌یابند.

برنامه‌ریزی کنکور تجربی خود را متنوع طراحی کنید

ترفند برنامه ریزی کنکور تجربی برای جلوگیری از فراموشی چیست؟

مرور منظم مطالب یکی از مهم‌ترین ترفند‌های برنامه ریزی کنکور تجربی است و در کندتر شدن فرآیند فراموشی مؤثر است. البته نکته مهمتر اینکه بدانیم برای هر درس باید به چه شیوه‌ایی مطالب را مرور کنیم. به همین دلیل به انواع سبک‌های مرور می‌پردازیم.

بازخوانی

شما مطالب قبلاً خوانده شده را یکبار دیگر بطور کامل و یا نیمه کامل می‌خوانید. همچنین باید متن درسنامه و خلاصه نویسی‌ها را مجدد مطالعه کنید.

البته اولویت در بازخوانی، تسلط روی کتاب درسی است. بسیاری از داوطلبان یک یا دو هفته مانده کنکور نکات هایلایت شده‌ خود را می‌خوانند، این روش که به تورق سریع معروف است و در دسته مرور به شیوه بازخوانی قرار دارد.

در اینجا به اهمیت نکته برداری و نوشتن موارد مهم پی‌می‌بریم چون کیفیت تورق سریع به نحوه نکته برداری شما بستگی دارد. پس برای مرور دروس حفظی مثل مفاهیم زیست و حفظیات شیمی و فیزیک روش بازخوانی کاربردی‌تر از سایر شیوه‌ها است.

بازیابی

روش بازیابی بیشتر به دروس حل کردنی مثل ریاضی، فیزیک و مباحث شیمی اختصاص دارد. در این شیوه، مرور از طریق علامتدار کردن تست‌های مهم انجام می‌شود.

بنابراین بهتر است که از هر ۱۰ تست، یک سؤال مهم را علامتدار کنید و در مرور، نکات مهم آن را مطالعه کنید. سعی کنید یک دفترچه داشته باشید تا نکات مهم تست‌های علامتدار را در آن یادداشت کنید و پاسخ تشریحی را در کتاب هایلایت نکنید تا سفید بماند.

روش بهتر مرور این است که شیوه بازخوانی و بازیابی را بصورت ترکیبی انجام دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود و به تسلط برسید

البته برای آشنایی بیشتر با مرور درس‌ها در کنکور تجربی با روش‌های حرفه‌ای، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله کاربردی را هم بخوانید:

پیشنهاد مطالعه  مرور درس ها در کنکور با روش‌های حرفه‌ای

از ترفندهای مطالعه در برنامه‌ریزی کنکور تجربی استفاده کنید

آیا در برنامه ریزی کنکور تجربی ترتیب مطالعه مهم است؟

برای مطالعه مفید و کاربردی باید اولویت‌ها و پیش‌نیازهای هر درس تخصصی کنکور تجربی را بدانید. اینجا بحث تقویت پایه دروس برای داوطلبان ضعیف‌تر نیز مطرح است.

حالا به برخی از پیش‌نیازهای دروس تخصصی تجربی اشاره می‌کنم:

 • زیست‌شناسی: مبحث قلب، تنفس و کلیه‌ها، زیست گیاهی فصل 6 و 7 دهم
 • شیمی: آرایش الکترونی، ساختار اتم و جدول تناوبی، مباحث موازنه و استوکیومتری
 • ریاضی: توان، معادله و نامعادله، عبارت های جبری و مثلثات
 • فیزیک: بردار و برآیندها، تبدیل واحد و کمیت‌ها

با تقویت مباحث پایه، روی پیش‌نیازهای کنکور تجربی مسلط می‌شوید. اگر پایه متوسط تا قوی دارید زمان خود را روی مطالعه و تسلط مباحث دوازدهم بگذارید. البته پایه قوی نباید باعث شود تا از مرور و تکرار مطالب دهم و یازدهم غافل شوید.

 با حل تست از مباحث پایه، تسلط روی مباحث دوازدهم برایتان آسانتر می‌شود‌

ایجاد تعادل بین مطالعه پایه و سال دوازدهم از مسائل مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. البته اگر در پایه دوازدهم مشغول به تحصیل هستید بخش بیشتر زمان خود را به تمرکز روی پایه دوازدهم اختصاص دهید تا معدل بالایی در امتحانات نهایی این پایه به دست آورید.

اولویت‌بندی به برنامه‌ریزی کنکور تجربی نظم می‌دهد

چطور برای یک بازه چند ماهه برنامه ریزی کنم؟

داشتن یک دید بلند مدت و ممارست در اجرای دقیق برنامه ریزی کنکور تجربی از جمله نکات مهم برای مطالعه در یک بازه چند ماهه و طولانی است. چون موفقیت در کنکور تجربی یک شبه به دست نمی‌آید. بنابراین با پایبندی و تعهد به برنامه ریزی برای کنکور تجربی می‌توانید به موفقیت برسید.

براساس فاکتورهایی مثل سطح پایه تحصیلی، وضعیت فعلی تحصلی (فارغ‌التحصیل یا محصل بودن) و ساعت‌های آزاد در طول روز، برنامه ریزی برای کنکور تجربی را بصورت بلند مدت طراحی کنید.

به منظور منعطف شدن برنامه ریزی کنکور تجربی آن را بطور هفتگی بنویسید تا اتفاقات پیش‌بینی نشده را پوشش دهد.

با فازبندی و تعیین برنامه بلند مدت، دقیقاً می‌دانید که چند ساعت از روز را باید به مطالعه چه درسی  اختصاص دهید و شیوه مطالعه، منبع و روش مرور شما نیز مشخص می‌شود

بعد از تعیین اهداف مطالعاتی، باید برنامه بلند مدت ماهانه خود را به بازه کوچکتر برنامه هفتگی و سپس روزانه تقسیم کنید تا حجم مطالب مورد نظر از قبل مشخص شود.

پس با یک راهبرد دقیق در برنامه ریزی برای کنکور تجربی، مسیر شما به خوبی مشخص می‌شود و دقیقاً متوجه می‌شوید چطور از هر زمانی بطور بهینه برای تنظیم وقت خود استفاده کنید.

با اجرای مراحل برنامه‌ریزی کنکور تجربی، مطالعه شما هوشمندانه می‌شود

برای مطالعه بیشتر درباه نحوه فازبندی و تعیین برنامه بلند مدت پیشنهاد می‌کنیم این مقاله مفید را هم بخوانید.

پیشنهاد مطالعه  برنامه ریزی کنکور

چطور برنامه ریزی کنکورم را با برنامه مدرسه هماهنگ کنم؟

با برنامه درسی مدرسه خود هماهنگ باشید تا برنامه ریزی کنکور تجربی شما متناسب با شرایط تحصیل‌تان باشد. چون اولویت شما موفقیت در کلاس و امتحانات نهایی است.

به همین دلیل ضمن مطالعه تستی و تشریحی به طور همزمان، سعی کنید از برنامه کلاسی خود عقب نمانید و روی مباحث تدریس شده مسلط شوید.

اگر در پایه دوازدهم مشغول به تحصیل هستید بخش بیشتر زمان خود را به تمرکز روی پایه دوازدهم اختصاص دهید تا معدل بالایی در امتحانات نهایی این پایه به دست آورید.

پس ضمن تسلط روی فصول تدریس شده هر روز، مباحث دروس روز بعد را هم پیشخوانی کنید تا با ذهن فعال‌تری وارد کلاس شوید. البته می‌توانید از نمونه‌برنامه ریزی تیم دورخیز هم استفاده کنید.

ایجاد تعادل بین مطالعه درس مدرسه و مباحث مهم کنکور تجربی به شما کمک می‌کند تا درس هر روز را در همان روز بخوانید تا به تسلط برسید و اصلاً از برنامه کلاسی عقب نمی‌مانید

برنامه ریزی کنکور تجربی 2
 مشاوره یعنی همراهی موثر و انتقال تجربیات موفق!

برای موفقیت در کنکور رشته تجربی از دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی تیم دورخیز می توانید کمک بگیرید. ما با مشاوره تخصصی، آموزش تکنیک ها و برنامه ریزی و مشاوره تلفنی تا آخرین لحظه مسیر کنکور و رسیدن به موفقیت همراهتان هستیم! برای درخواست برنامه ریزی خصوصی با کلیک روی دکمه زیر فرم را تکمیل کنید.

روش و راهبرد برنامه ریزی کنکور تجربی از همین الان

با سه راهبرد شروع از تابستان، پاییز و زمستان می‌توانید متناسب با زمان و شرایط خودتان، برنامه ریزی کنکور تجربی را انجام دهید. اکنون به این سه مورد اشاره می‌کنیم:

برنامه ریزی کنکور تجربی از تابستان (زودهنگام)

اگر به دنبال قبولی راحتر در کنکور تجربی هستید شروع زودهنگام می‌تواند گزینه مناسبی باشد. پس می‌توانید برنامه ریزی برای کنکور تجربی را براساس استارت از تابستان تنظیم کنید. شروع زودهنگام مطابق با شرایط شما بسته به اینکه فارغ التحصیل و یا محصل پایه دوازدهم هستید متفاوت است.

برای فارغ‌التحصیلان:

شروع زودهنگام برای شما فارغ‌التحصیلان به این صورت است که اول باید مطالب پایه کنکور تجربی را در دروس زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک مطالعه کنید. بطور مثال:

 • زیست: گفتار 1 پایه دهم، رعایت مبحثی خواندن
 • شیمی:‌ ساختار اتم، آرایش الکرونی و جدول تناوبی + فرمول نویسی
 • ریاضی: عبارت های گویا، عبارت های جبری، توان و ریشه، معادله و نامعادله
 • فیزیک: اندازه‌گیری و بردارها + مباحث پایه ای ریاضی

بعد از تسلط روی مباحث پایه، باید روی بخش‌های مهم دروس تخصصی و قسمت‌های غیرحفظی دروس عمومی مسلط شوید.

برای پایه دوازدهم:

شروع زودهنگام برای شما دانش‌آموزان پایه دوازدهم به تسلط روی درس زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک پایه دهم اختصاص دارد. چون مدت زمان بیشتری از مطالعه مباحث آن پایه گذشته است و ممکن است بخشی از آن را فراموش کرده باشید. البته نباید مطالعه دو پایه دهم و یازدهم را جدا از هم در نظر بگیرید.

اما اولویت در تابستان باید به ترتیب روی دهم و یازدهم باشد. اگر پایه قوی دارید می‌توانید دوازدهم را پیشخوانی کنید اما بهتر است زمان بیشتر خود را به رسیدن به حد تسلط روی مباحث پایه اختصاص دهید.

برنامه ریزی کنکور تجربی از پاییز (متعارف)

برنامه ریزی برای کنکور تجربی از پاییز مشابه شرایط شروع زودهنگام، برای فارغ‌التحصیلان و محصلان پایه دوازدهم متفاوت است.

ویژه فارغ‌التحصیلان:

مهر تا آذر ماه: مطالعه دهم، تستی و تشریحی پایه و مطالعه نیمسال اول دوازدهم.

دی ماه: جمع‌بندی تستی و تشریحی مطالب مطالعه شده، تسلط روی مطالب نیمسال اول دوازدهم.

بهمن و اسفند ماه: مطالعه مطالب یازدهم و نیمسال دوم دوازدهم.

فروردین ماه: جمع‌بندی مطالب دهم و یازدهم، مرور دوازدهم (براساس سطح پایه)، اجرای آزمون شبیه‌ساز با هدف آمادگی برای کنکور اردیبهشت (اولویت با مطالب پایه).

اردیبهشت ماه: مرور و جمع‌بندی پایه دوازدهم، آمادگی برای امتحانات خرداد و اجرای آزمون‌های جمع‌بندی شبیه‌سازی شده

خرداد ماه: مطالعه مطالب پایه دوازدهم با هدف ترمیم معدل، اجرای آزمون‌های جمع‌بندی شبیه‌سازی شده‌ و در  اوایل تیر جمع‌بندی دروس تخصصی.

راهبرد برنامه ریزی کنکور تجربی با شروع متعارف ویژه فارغ‌التحصیلان

ویژه پایه دوازدهم:

مهر تا آذر ماه: مطالعه دهم، تسلط تستی و تشریحی پایه، مطالعه نیمسال اول پایه دوازدهم

دی ماه: جمع‌بندی تستی و تشریحی مطالب خواندن شده، مطالعه متمرکز دروس تخصصی و عمومی دوازدهم

بهمن و اسفند ماه: مطالعه مطالب یازدهم و نیمسال پایه دوازدهم

فروردین ماه: مرور و جمع‌بندی مطالب دهم و یازدهم، جمع‌بندی پایه دوازدهم (پایه تحصیلی قوی)، اجرای آزمون شبیه‌ساز با هدف آمادگی کنکور اردیبهشت، توجه به مطالب پایه در کنکور نوبت اول.

اردیبهشت ماه: جمع‌بندی و رفع اشکال پایه دوازدهم، آمادگی برای امتحانات خرداد.

خرداد ماه: جمع‌بندی و مرور مطالب دوازدهم با هدف آمادگی در امتحانات کتبی نهایی، جمع‌بندی تستی دروس تخصصی کنکور تجربی در اواخر تیر ماه و اجرای آزمون شبیه‌سازی شده.

 

راهبرد برنامه ریزی کنکور تجربی با شروع متعارف ویژه پایه دوازدهم

برنامه ریزی کنکور تجربی از زمستان به بعد (دیرهنگام)

ویژه فارغ‌التحصیلان:

بهمن و اسفند ماه: تقویت پایه‌ و یا مباحث آسان و تست‌خیز پایه دهم و یازدهم، مطالعه مطالب نیمسال اول پایه دوازدهم. برای مطالعه در ماه بهمن و‌ اسفند باید ۵۰ درصد زمان را به تقویت پایه و ۵۰ درصد دیگر را به نیمسال اول دوازدهم اختصاص دهید.

فروردین ماه: جمع‌بندی مطالب پایه و نیمسال اول پایه دوازدهم با هدف آمادگی برای کنکور اردیبهشت ماه، اجرای آزمون شبیه‌سازی شده.

اردیبهشت ماه: جمع‌بندی مطالب پایه دوازدهم و اجرای آزمون شبیه‌سازی شده.

خرداد ماه: مطالعه مطالب پایه دوازدهم با هدف ترمیم معدل.

نکته مهم در شروع دیرهنگام تمرکز روی مباحث آسان و تست‌خیز دروس تخصصی کنکور تجربی است. به همن جهت در چهار مقاله زیر به مهم‌ترین مباحث آسان و تست‌خیز بطور مفصل پرداختیم. با مطالعه این موارد با مباحث حائز اهمیت در برنامه ریزی برای کنکور تجربی بیشتر آشنا می‌شوید.

ویژه پایه دوازدهم:

شرایط و نحوه برنامه ریزی کنکور تجربی در شروع دیرهنگام برای پایه دوازدهم مشابه فارغ‌التحصیلان است. اما شما دانش‌آموزان داوزدهمی بعد از مطالعه مطالب نیمسال اول نباید از برنامه مدرسه خود عقب بمانید. همچنین با هدف آمادگی برای امتحانات نهایی، روی مطالعه تشریحی دروس هم تمرکز کنید.

راهبرد برنامه ریزی کنکور تجربی با شروع دیرهنگام

کمک دورخیز به تو در برنامه ریزی برای کنکور تجربی 1404

در بخش آخر این مقاله دورخیز  به 12 مورد از مجموعه خدمات کارآمدی می‌پردازیم که تیم حرفه‌ای و جوان آکادمی دورخیز در راه موفقیت کنکور تجربی به شما ارائه می‌دهند.

بنابراین شما با ثبت درخواست مشاوره کنکور می‌توانید به راحتی از بهترین خدمات در زمینه برنامه ریزی کنکور تجربی بهره مند شوید:

 1. ثبت درخواست مشاوره توسط داوطلب در سایت
 2. تماس معارفه خدمات و شفاف سازی ذهن داوطلب
 3. یافتن نقاط ضعف مشاوره‌ای با مشاوره آنلاین هوشمند
 4. دریافت شرح حال و گذشته و تشکیل پرونده مشاوره‌ای
 5. آموزش فنون مطالعه و یادگیری سریع تست‌زنی
 6. انتخاب مناسب‌ترین مشاور رتبه برتر تجربی برای شاگرد
 7. مشاوره منابع و کمک به انتخاب بهترین ابزار کمک درسی
 8. شروع برنامه ریزی درسی روزانه متناسب با شرایط شاگرد
 9. چکینگ و آنالیز گزارش مطالعه شاگرد هرشب در پیام‌رسان
 10. تماس‌های مشاوره‌ای منظم در طول هفته و ارائه نکات طلایی
 11. برگزاری آزمون‌های آزمایشی شخصی و آنلاین طبق پیشروی
 12. کمک به تحلیل آزمون شاگرد پس از آزمون‌های آزمایشی

 

برنامه ریزی کنکور تجربی 2
 مشاوره یعنی همراهی موثر و انتقال تجربیات موفق!

برای موفقیت در کنکور رشته تجربی از دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی تیم دورخیز می توانید کمک بگیرید. ما با مشاوره تخصصی، آموزش تکنیک ها و برنامه ریزی و مشاوره تلفنی تا آخرین لحظه مسیر کنکور و رسیدن به موفقیت همراهتان هستیم! برای درخواست برنامه ریزی خصوصی با کلیک روی دکمه زیر فرم را تکمیل کنید.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .