برنامه ریزی کنکور ریاضی

شما برای موفق شدن در کنکور ریاضی به برنامه دقیق و اصولی نیاز دارید. اما ریزه ‌کاری‌های برنامه ریزی کنکور ریاضی چه مواردی هستند؟ و روش مطالعه کاربردی و مؤثر برای موفقیت در کنکور ریاضی چیست؟ ما در این مقاله دورخیز با جواب دادن به سؤالات بالا به شما کمک می‌کنیم تا برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی را انجام دهید و آن را اجرا کنید تا به رتبه و رشته دلخواهتان برسید. اگر هم در این راه نیاز به کمک داشتید می‌توانید از خدمات مشاوره کنکور که در انتها به آنها اشاره می‌کنیم، استفاده کنید.

در 9 قدم برنامه ریزی کنکور ریاضی را خودت به راحتی انجام بده

شما در سال کنکور دنبال مؤثرترین روش مطالعه هستید تا بتوانید در رقابت با سایر داوطلب‌های رشته ریاضی به موفقیت برسید. پس برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی به شما کمک می‌کند تا از زمان خود به طور درست استفاده کنید. بنابراین در ادامه،  9 سؤال بسیار مهم از شما می‌پرسیم که جواب آنها، کلید رسیدن به موفقیت در این آزمون مهم و سرنوشت‌ساز است و مسیر شما برای یادگیری بهتر دروس رشته ریاضی مشخص می‌شود.

در برنامه ریزی کنکور ریاضی در هفته باید چند ساعت مطالعه کنم؟

در سال کنکور زمان ارزشمندترین دارایی شما است. پس باید فرصت کافی داشته باشید تا روی مباحث مهم و تست‌خیز کنکور ریاضی مسلط شوید. بنابراین بسته به اینکه دانش‌آموز دوازدهم و یا فارغ‌التحصیل هستید ساعت مطالعه شما کاملاً متفاوت است چون هر داوطلب شرایط خاص خودش را دارد.

اما پیشنهاد تیم مشاوره کنکور دورخیز به شما دانش‌آموزان پایه دوازدهم این است که در هفته 35 تا 60 ساعت به طور متمرکز مطالعه کنید و فارغ‌التحصیلان هم که وقت بیشتری دارند، 50 تا 70 ساعت را در هفته مطالعه کنند تا در کنکور ریاضی موفق شوند.

البته تنظیم خواب در سال کنکور مسئله بسیار مهمی است چون آمادگی شما را در اجرای برنامه ریزی کنکور ریاضی تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

همچنین در برنامه ریزی کنکور ریاضی علاوه بر مشخص کردن ساعت مطالعه در هفته، زمان مشخصی را برای ورزش در نظر بگیرید چون سلامت جسم و روان شما در کیفیت مطالعه مؤثر است.

در برنامه‌ریزی کنکور ریاضی خود زمان مناسبی برای هر درس در نظر بگیرید

 

چطور باید در برنامه ریزی برای کنکور ریاضی بین کار تستی و تشریحی تعادل برقرار کنم؟

شما به عنوان داوطلب کنکور ریاضی باید با تغییراتی که در برگزاری کنکور سراسری ایجاد شده است به خوبی آشنا باشید تا بتوانید برنامه ریزی کنکور ریاضی را براساس آن بنویسید.

یکی از مهم‌ترین تغیرات، افزایش تأثیر سوابق تحصیلی در نتیجه نهایی شما است. پس باید در برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی زمان خود را بین مطالعه تستی و تشریحی تقسیم کنید.

در ادامه به تأثیر سوابق تحصیلی در قبولی شما اشاره می‌کنیم:

 • 1403: 50 درصد تأثیر معدل امتحانات نهایی پایه دوازدهم
 • ۱۴۰۴: 60 درصد تأثیر معدل امتحانات نهایی پایه یازدهم و دوازدهم
 • 1405: 60 درصد تأثیر معدل امتحانات نهایی سه پایه متوسطه دوم

 

ایجاد تعادل در مطالعه تستی و تشریحی از نکات مهمی است که قبولی شما در امتحانات نهایی به آن بستگی دارد، پس در کنار یادگیری فنون تست‌زنی، پاسخ تشریحی سؤالات را هم یاد بگیرید.

در برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی به هر درس باید چقدر زمان بدهم؟

در این بخش به ضرایب دروس تخصصی کنکور ریاضی و ضرایب دروس سوابق تحصیلی اشاره می‌کنیم. بنابراین در برنامه ریزی کنکور ریاضی این موارد را مورد توجه قرار دهید.

همچنین برنامه‌ریزی را براساس بودجه‌بندی کنکور ریاضی بنویسید تا بتوانید به سطح تسلط لازم برسید.

ضرایب دروس تخصصی کنکور ریاضی شامل این موارد هستند:

 • ریاضی: 12
 • فیزیک: 9
 • شیمی: 7

ضرایب دروس سوابق تحصیلی کنکور ریاضی شامل این موارد هستند:

 • فارسی: 18/64
 • عربی: 7/8
 • دین و زندگی: 14/23
 • زبان انگلیسی: 10/17
 • سلامت و بهداشت: 2/96
 • علوم اجتماعی: 2/2
 • ریاضی: 4/96
 • هندسه: 5/82
 • حسابان: 9/86
 • فیزیک: 13/98
 • شیمی: 9/41

سهم دروس عمومی و اختصاصی در نمره کل سوابق تحصیلی کنکور ریاضی شامل این موارد هستند:

 • 1402: 40 درصد (عمومی 26 و تخصصی 14 درصد)
 • 1403: 50 درصد (عمومی 22 و تخصصی 28 درصد)
 • 1404 به بعد: 60 درصد (عمومی و تخصصی هر دو 30 درصد)

براساس تغییراتی که در شرایط برگزاری کنکور ریاضی ایجاد شده است، سهم سوابق تحصیلی افزایش پیدا کرده پس باید در برنامه ریزی کنکور ریاضی خود زمان مناسبی را برای هر درس در نظر بگیرید تا نمره امتحانات نهایی شما بالا باشد.

البته در نوشتن برنامه ریزی کنکور ریاضی باید به سطح پایه تحصیلی توجه کرد یعنی اگر پایه ضعیفی دارید باید ساعات بیشتری را مطالعه کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. همچنین برای داشتن یک جدول دقیق و اصولی می‌توانید از نمونه برنامه‌ریزی دورخیز استفاده کنید.

در ادامه به زمان تقریبی روزانه برای مطالعه دروس تخصصی و عمومی در برنامه ریزی کنکور ریاضی اشاره می‌کنیم:

 • فیزیک 3 فصل 1، حرکت شتاب ثابت: 2 ساعت
 • زبان 3، گرامر درس 1: 1 ساعت
 • شیمی 3، مرور فصل 1: 1 ساعت و 30 دقیقه
 • فارسی 3، درس 4: 45 دقیقه

چطور و چقدر تست و تمرین در برنامه ریزی کنکور ریاضی بگذارم؟

آشنایی با روش برنامه‌ریزی حجمی و زمانی کمک می‌کند تا تعداد تست‌های هر واحد مطالعه مشخص شود. در ادامه این دو روش را معرفی می‌کنیم:

 • روش حجمی:

در روش حجمی، عنوان هر قسمت و تعداد صفحات آن نوشته می‌شود. با این کار یک دید کلی نسبت به فصل و مبحث مورد نظر دارید. اما نقطه ضعف اصلی این روش مشخص نبودن زمان هر واحد مطالعه است. یعنی به طور دقیق مشخص نیست که برای هر درس چه مدت زمانی در نظر گرفته می‌شود و ممکن است وقت شما تلف شود.

 • روش زمانی:

در این روش علاوه بر مدت زمان، تعداد تست‌های هر بخش مشخص می‌شود. پس می‌توان گفت که این روش از نظر زمان‌بندی از روش مطالعه حجمی دقیق‌تر است. اما باز یک نقطه ضعف دارد، اینکه عناوین بخش‌های مورد نظر به خوبی مشخص نیست و برنامه صرفاً زمان هر واحد درسی را تعیین می‌کند.

بهترین روش مطالعه و تست‌زنی، ترکیب دو شیوه برنامه‌ریزی حجمی و زمانی است که عناوین هر بخش و تعداد تست‌های آن به همراه مدت زمان مشخص شده نوشته می‌شود.

درباره اهمیت مطالعه تستی هر درس تخصصی رشته ریاضی باید اشاره کنیم که مطالعه دروس محاسباتی مثل ریاضی، فیزیک و بخش غیرحفظی شیمی، به حل تست و تمرین مداوم و پیوسته نیاز دارد تا مطالب آنها به خوبی در ذهن شما تثبیت شوند.

درمورد اهمیت مطالعه تستی هر درس‏ عمومی رشته ریاضی هم باید بگوییم که درس عربی به حل تست نیاز دارد تا بتوانید با نمره بالا در این درس، معدل امتحانات نهایی خود را افزایش دهید.

در برنامه‌ریزی کنکور ریاضی به اندازه کافی تست بزنید و تمرین حل کنید

در ادامه هم به معرفی چند نوع تست می‌پردازیم تا بهتر بتوانید در هر مرحله از یادگیری، روی تست مورد نظر متمرکز شوید.

 • تست آموزشی

تست آموزشی به شما کمک می‌کند که وقتی برای بار اول مبحثی را مطالعه می‌کنید متوجه شوید که آیا آن بخش را به خوبی یاد گرفته‌اید یا خیر. معمولاً در کتاب‌های کمک درسی معتبر، بعد از درسنامه تعدادی تست درباره مبحث از شما پرسیده می‌شود تا با مطالعه پاسخ تشریحی آنها نکته مبهمی برای شما باقی نماند.‌

قدم اول برای یادگیری مفهومی هر مبحث در برنامه ریزی کنکور ریاضی، حل تست آموزشی است.

 • تست تثبیتی (تسلطی)

بعد از اینکه به تست‌های آموزشی مسلط شدید باید تست‌های تثبیتی را حل کنید. پس معمولاً وقتی چند ماه از مطالعه مبحث مورد نظر گذشت، براساس جدول برنامه ریزی کنکور ریاضی خود باید تست‌های تسلطی آن مبحث را درست جواب دهید. البته فراموش نکنید که در کنار تست تثبیتی، حتماً تست آموزشی داشته باشید تا مطالب مرور شوند.

 • تست ارزیابی و سنجشی

کاربرد تست ارزیابی و سنجشی وقتی است که شما از بین تست‌های مهم تعدادی را علامتدار می‌کنید و در ارزیابی جامع به آنها جواب می‌دهید. پس برای اینکه شرایط آزمون شما مشابه کنکور باشد، از پاسخنامه چهار گزینه‌ای استفاده کنید. حتماً پاسخنامه خود را به طور کامل تحلیل کنید و پاسخ تشریحی سؤالات علامتدار را دقیق بخوانید.

 • تست زماندار

موقعی از تست زماندار استفاده کنید که می‌خواهید خود را در شرایط کنکور سراسری قرار دهید و در ساعت مشخص تست‌زنی را شروع کنید و با پایان زمان تعیین شده، کار تست‌زنی شما هم تمام می‌‎شود.

با این روش می‌توانید مهارت تست‌زني، سرعت عمل و دقت خود را موقع خواندن صورت سؤالات و حل آنها افزایش دهید. پس در روز کنکور بهتر می‌توانید جلسه را مدیریت کنید و وقت کم نمی‌آورید.

چون مسئله اصلی داوطلبان در روز آزمون، کمبود وقت است پس باید از قبل راه حل مؤثری برای این مشکل پیدا کنید. بنابراین شرکت در آزمون‌های آزمایشی متعبر با جامعه آماری واقعی و بالا به مدیریت زمان جلسه آزمون کمک می‌کند و می‌توانید شرایط خود را نسبت به اجرای برنامه ریزی کنکور ریاضی ارزیابی کنید و نقاط ضعف خود را در هر درس بهتر بشناسید.

برای آشنایی بیشتر با انواع تست‌ها، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم مطالعه کنید.

پیشنهاد مطالعه  تست آموزشی و زمان دار چیست؟ بدیهیات کنکوری خواندن

در برنامه ریزی کنکور ریاضی من باید روزانه چند درس باشد؟

چرا باید برنامه ریزی کنکور ریاضی شما متنوع باشد؟ خب اگر در برنامه‌ریزی کنکو ریاضی یکنواخت درس بخوانید خسته می‌شوید و انگیزه کافی برای ادامه مطالعه ندارید.

به همین دلیل برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی متنوع کمک می‌کند تا همه درس‌های مهم را مطالعه کنید و درسی را حذف نکنید.

متنوع درس بخوانید تا روند مطالعه یکنواخت و کسل کننده نباشد.

بنابراین به عنوان یک داوطلب کنکور ریاضی، روزهایی که مدرسه هستید 3 تا 4 درس را در برنامه ریزی کنکور ریاضی قرار دهید و روزهای تعطیل 6 تا 7 درس را در برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی مطالعه کنید.

البته این تعداد درس‌ها برای ساعت مطالعه حداکثری است و خب اگر ساعت مطالعه کمتری دارید به همین نسبت تعداد درس‌های شما در برنامه ریزی کنکور ریاضی کمتر می‌شود.

برنامه‌ریزی کنکور ریاضی را متنوع انجام دهید تا مطالعه خسته‌کننده و کسالت‌آور نباشد

ترفندهای مهم در برنامه ریزی کنکور ریاضی برای جلوگیری از فراموشی چیست؟

شاید یکی از مهم‌ترین ترفندهای مؤثر در یادگیری شما مرور مطالب باشد. یعنی هرچقدر بتوانید درس‌ها را طبق یک برنامه منظم مرور کنید، یادگیری مطالب جدید هم آسانتر می‌شود چون مباحث بیشتر درس‌ها پیوسته هستند.

اما نکته مهم این است که هر درس کنکور ریاضی را باید به شیوه خاص خودش مرور کنید تا مطالعه شما نتیجه‌بخش باشد. به همین دلیل در ادامه به دو مورد از مهم‌ترین روش‌های مرور درس‌ها اشاره می‌کنیم.

 • روش بازخوانی

روش بازخوانی در یادگیری دروس حفظی مؤثر است و به تورق سریع معروف است. یعنی یکبار به طور دقیق مطالبی که خواندید را به همراه نکات هایلات شده در درسنامه و  خلاصه‌نویسی‌ها مرور می‌کنید.

بنابراین در روش بازخوانی، باید شیوه صحیح نکته برداری را به خوبی یاد بگیرید. باید مطالب مهم را یادداشت کنید و متن کتاب را رونویسی نکنید.

 • روش بازیابی

درس‌های محاسباتی با روش بازیابی بهتر تثبیت می‌شوند. در این روش مرور، باید تست‌های مهم و علامتدار را دوباره حل کنید و نکات مهم آنها را در پاسخ تشریحی بخوانید. پس از هر 10 تست، نکات سؤالات مهم را در دفترچه یادداشت کنید تا مرور شما سریع‌تر شود.

در برنامه ریزی کنکور ریاضی خود از ترکیب بازخوانی و بازیابی استفاده کنید تا مطالب را بهتر یاد بگیرید.

مرور و تکرار مطالب بخش مهمی در برنامه‌ریزی کنکور ریاضی است

اهمیت ترتیب مطالعه در برنامه ریزی کنکور ریاضی چقدر است؟

مطالعه براساس یک ترتیب منطقی به ذهن شما نظم می‌دهد و کمک می‌کند تا در سال کنکور سردرگم نباشید. پس برای اینکه مباحث جدید را بهتر یاد بگیرید اول پیش‌نیازهای هر درس را به دقت بخوانید. بنابراین داوطلب‌هایی که پایه ضعیفی دارند، باید آن را تقویت کنند.

در ادامه نمونه‌ای از اولویت‌های مطالعه کنکور ریاضی معرفی می‌شوند:

 • ریاضی: متوسطه اول (عبارت‌های گویا، نامعادله و تعیین علامت)
 • شیمی: دهم (اتم و عنصر، ساختار اتم و آرایش الکترونی)
 • فیزیک: دهم و نکات مهم محاسباتی (اندازه‌گیری و کمیت‌ها)
 • عربی: متوسطه اول، نکات مهم ترجمه و قواعد

پس با تقویت پایه، روی پیش‌نیازهای کنکور ریاضی مسلط می‌‌شوید بنابراین یادگیری دروس دوازدهم هم راحتر می‌شود.

البته دانش‌آموزان دوازدهمی باید بیشتر وقت را روی پایه دوازدهم بگذارند تا در کنار یادگیری تستی مباحث، معدل بالایی در امتحانات نهایی داشته باشند.

برای اینکه سریع‌تر روی پایه دوازدهم مسلط شوید حتماً مباحث دهم و یازدهم را تکرار و مرور کنید.

مطالعه پیش‌نیازها در برنامه‌ریزی کنکور ریاضی ضروری است

چطور باید برنامه ریزی کنکور ریاضی را برای یک بازه چند ماهه انجام بدهم؟

برای موفق شدن در این آزمون مهم باید بتوانید برنامه ریزی کنکور ریاضی را به صورت بلند مدت بنویسید همچنین برنامه شما باید منطقی و قابل اجرا باشد. البته عواملی مثل سطح پایه تحصیلی، وضعیت تحصیلی (فارغ‌التحصیل یا دانش‌آموز) و میزان ساعت‌های آزاد در طول روز را در برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی مورد توجه قرار دهید.

نکته مهم دیگر این است که برنامه ریزی کنکور ریاضی شما باید منعطف باشد پس آن را به صورت هفتگی بنویسید که بتوانید فرصت‌هایی برای جبران داشته باشید.

بنابراین راهبرد دقیق و اصولی در برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی به شما کمک می‌کند تا از زمان خود به طور بهینه استفاده کنید. همچنین برای مطالعه بیشتر درباره شیوه فازبندی و تعیین برنامه بلند مدت پیشنهاد می‌کنیم مقاله مفید برنامه ریزی کنکور را هم بخوانید.

 

در برنامه‌ریزی کنکور ریاضی، برنامه بلند مدت به برنامه روزانه و قابل اجرا تبدیل می‌شود

حالا به 5 مرحله برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی در بلند مدت اشاره می‌کنیم:

 1. مشخص شدن هدف نهایی و قابل دسترس
 2. نوشتن برنامه ماهانه و بلند مدت
 3. تبدیل برنامه بلند مدت به هفتگی و روزانه
 4. اجرای برنامه روزانه
 5. ارزیابی عملکرد و اصلاح برنامه

برنامه ریزی کنکور ریاضی شما با فازبندی و تعیین برنامه بلند مدت، منطقی و قابل اجرا است.

 

برنامه ریزی کنکور ریاضی 7
مشاوره یعنی انتقال تجربیات موفق از کنکوری‌های موفق!

برای موفقیت در کنکور رشته ریاضی از رتبه های برتر تیم دورخیز می توانید کمک بگیرید. ما با برنامه ریزی تخصصی و مشاوره تلفنی هدفمند تا آخرین لحظه مسیر کنکور و رسیدن به موفقیت همراهتان هستیم! برای درخواست مشاوره خصوصی با کلیک روی دکمه زیر فرم را تکمیل کنید

چطور باید برنامه ریزی کنکور ریاضی را با برنامه مدرسه هماهنگ کنم؟

هماهنگ بودن با مدرسه در سال کنکور نکته بسیار مهمی است. شاید اینطور فکر می‌کنید که اگر صرفاً روی مطالعه کنکوری تمرکز کنید نتیجه بهتری می‌گیرید. اما این را بدانید که در سال کنکور به افزایش معدل خود نیاز دارید.

پس باید بتوانید برنامه ریزی کنکور ریاضی را طوری بنویسید که حتماً با برنامه درسی مدرسه شما منطبق باشد. همچنین پیشخوانی درس مدرسه را هم جدی بگیرید. چون به شما کمک می‌کند تا نکات مهم تدریس شده در کلاس را سریع‌تر یاد بگیرید.

بین برنامه مدرسه و مطالعه برای کنکور ریاضی تعادل برقرار کنید تا بتوانید درس هر روز را همان روز بخوانید و از برنامه کلاسی عقب نباشید.

 

در برنامه‌ریزی کنکور ریاضی با برنامه مدرسه هماهنگ باشید

روش‌ها و راهبردهای کلیدی برنامه‌ریزی کنکور انسانی از همین الان

با سه راهبرد شروع زودهنگام، شروع متعارف و شروع دیرهنگام می‌توانید براساس زمان و شرایط خودتان، برنامه ریزی کنکور ریاضی را انجام دهید و آن را اجرا کنید. حالا به این سه مورد اشاره می‌کنیم:

برنامه ریزی کنکور ریاضی از تابستان (زودهنگام)

مطالعه زودهنگام می‌تواند در قبولی راحتر شما در کنکور ریاضی مؤثر باشد. پس تابستان فرصت خوبی است که روی مباحث پایه مسلط شوید. البته روش مطالعه شروع زودهنگام بسته به اینکه فارغ‌التحصیل و یا دانش‌آموز پایه دوازدهم هستید متفاوت است.

فارغ‌التحصیل:

اول مطالب پایه را مطالعه کنید و بعد قسمت‌های مهم تخصصی و بخش‌های غیرحفظی عمومی را بخوانید. حالا به مباحث پایه کنکور ریاضی اشاره می‌کنیم:

 • ریاضی: عبارت‌های گویا، عبارت های جبری، معادله و نامعادله
 • شیمی: مباحث ساختار اتم، جدول تناوبی و فرمول نویسی
 • فیزیک: مبحث بردار و یکاها
 • زبان: مباحث متوسطه اول و واژگان
 • ادبیات: مباحث پایه دهم و نکات آرایه ادبی

دوازدهم:

چون مدت بیشتری از یادگیری دروس تخصصی پایه دهم می‌گذرد پس اولویت شما در شروع زودهنگام باید پایه دهم باشد. همچنین علاوه بر مطالعه بخش‌های فراموش شده، مباحث مشترک دهم و یازدهم را یکجا بخوانید. اگر هم پایه قوی دارید سال دوازدهم را در این فرصت پیشخوانی کنید اما بهتر است بیشتر وقت خود را برای تسلط روی مباحث پایه بگذارید.

برنامه ریزی کنکور ریاضی از پاییز (متعارف)

برنامه ریزی کنکور ریاضی متعارف مثل شروع زودهنگام، برای فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزان پایه دوازدهم متفاوت است.

فارغ‌التحصیل:

 • مهر تا آذر: مطالعه تستی و تشریحی پایه، مباحث دهم و نیمسال اول دوازدهم.
 • دی: جمع‌بندی تستی و تشریحی مطالب مهر تا آذر ماه، تسلط روی نیمسال اول دوازدهم.
 • بهمن و اسفند: مطالعه مباحث یازدهم و نیمسال دوم دوازدهم.
 • فروردین: جمع‌بندی مباحث دهم و یازدهم، مرور سال دوازدهم (باتوجه به سطح پایه)، آمادگی برای کنکور اردیبهشت (اولویت با مطالب پایه) و اجرای آزمون شبیه‌ساز.
 • اردیبهشت: مرور و جمع‌بندی سال دوازدهم، آمادگی برای امتحانات نهایی خرداد و اجرای آزمون‌های جامع شبیه‌سازی شده.
 • خرداد: مطالعه مباحث دوازدهم با هدف ترمیم معدل، اجرای آزمون‌های جمع‌بندی شبیه‌سازی شده‌، جمع‌بندی دروس تخصصی در اوایل تیر.

راهبرد برنامه ریزی کنکور ریاضی با شروع متعارف ویژه فارغ‌التحصیلان

دوازدهم:

 • مهر تا آذر: تسلط تستی و تشریحی مباحث پایه، دهم و نیمسال اول پایه دوازدهم.
 • دی: جمع‌بندی تستی و تشریحی مطالب پاییز، مطالعه دروس تخصصی و عمومی دوازدهم.
 • بهمن و اسفند: مطالعه مباحث یازدهم و نیمسال دوم دوازدهم.
 • فروردین: مرور و جمع‌بندی دهم و یازدهم، جمع‌بندی دوازدهم (پایه تحصیلی قوی)، اجرای آزمون شبیه‌ساز با هدف آمادگی کنکور اردیبهشت، توجه به مطالب پایه در کنکور نوبت اول.
 • اردیبهشت: جمع‌بندی و رفع اشکال دوازدهم، آمادگی برای امتحانات خرداد.
 • خرداد: جمع‌بندی و مرور دوازدهم و آمادگی در امتحانات نهایی، جمع‌بندی تستی دروس تخصصی در اواخر تیر و اجرای آزمون شبیه‌سازی شده.

راهبرد برنامه ریزی کنکور ریاضی با شروع متعارف ویژه پایه دوازدهم

برنامه ریزی کنکور ریاضی از زمستان به بعد (دیرهنگام)

فارغ‌التحصیلان:

 • بهمن و اسفند: تقویت پایه‌ و یا مطالعه مباحث آسان و تست‌خیز دهم و یازدهم و نیمسال اول دوازدهم. در بهمن و‌ اسفند ۵۰ درصد زمان برای تقویت پایه و ۵۰ درصد دیگر برای نیمسال اول دوازدهم است.
 • فروردین: جمع‌بندی پایه و مطالعه نیمسال اول دوازدهم، آمادگی برای کنکور اردیبهشت و اجرای آزمون شبیه‌سازی شده.
 • اردیبهشت: جمع‌بندی دوازدهم و اجرای آزمون شبیه‌سازی شده.
 • خرداد: مطالعه دوازدهم با هدف ترمیم معدل.

تمرکز روی مباحث آسان و تست‌خیز (حذفیات) دروس تخصصی کنکور ریاضی در شروع دیرهنگام بسیار مهم است. پس در 3 مقاله زیر به مهم‌ترین مباحث آسان و تست‌خیز پرداختیم. در برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی حتماً این مباحث مهم را مطالعه کنید:

دوازدهم:

برنامه ریزی کنکور ریاضی در شروع دیرهنگام برای پایه دوازدهم مثل شرایط فارغ‌التحصیلان است. اما شما باید بعد از مطالعه مطالب نیمسال اول براساس برنامه درسی مدرسه پیش بروید. همچنین آمادگی برای امتحانات نهایی بسیار مهم است. پس روی مطالعه تشریحی دروس تمرکز کنید.

راهبرد برنامه ریزی کنکور ریاضی با شروع دیرهنگام

کمک دورخیز به تو در برنامه‌ریزی برای کنکور ریاضی

در بخش آخر این مقاله، 12 مرحله خدمات آکادمی دورخیز به شما معرفی می‌شوند. تیم مشاوره ما با سالها تجربه و سابقه کار خود، می‌توانند شما را با مهم‌ترین نکات برنامه ریزی کنکور ریاضی آشنا کنند. بنابراین شما با ثبت درخواست مشاوره کنکور ریاضی به راحتی می‌توانید از بهترین خدمات برنامه ریزی کنکور ریاضی بهره‌مند شوید.

 1. ثبت درخواست مشاوره توسط داوطلب در سایت
 2. تماس معارفه خدمات و شفاف‌سازی ذهن داوطلب
 3. یافتن نقاط ضعف مشاوره‌ای با مشاوره آنلاین هوشمند
 4. دریافت شرح حال و گذشته و تشکیل پرونده مشاوره‌ای
 5. آموزش فنون مطالعه، یادگیری سریع و تست‌زنی
 6. انتخاب مناسب‌ترین مشاور رتبه برتر ریاضی برای شاگرد
 7. مشاوره منابع و کمک به انتخاب بهترین ابزار کمک درسی
 8. شروع برنامه‌ریزی درسی روزانه متناسب با شرایط شاگرد
 9. چکینگ و آنالیز گزارش مطالعه شاگرد هرشب در پیام‌رسان
 10. تماس‌های مشاوره‌ای منظم در طول هفته و ارائه نکات طلایی
 11. برگزاری آزمون‌های آزمایشی شخصی و آنلاین طبق پیشروی
 12. کمک به تحلیل آزمون شاگرد پس از آزمون‌های آزمایشی

 

برنامه ریزی کنکور ریاضی 7
مشاوره یعنی انتقال تجربیات موفق از کنکوری‌های موفق!

برای موفقیت در کنکور رشته ریاضی از رتبه های برتر تیم دورخیز می توانید کمک بگیرید. ما با برنامه ریزی تخصصی و مشاوره تلفنی هدفمند تا آخرین لحظه مسیر کنکور و رسیدن به موفقیت همراهتان هستیم! برای درخواست مشاوره خصوصی با کلیک روی دکمه زیر فرم را تکمیل کنید

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .