از کی برای کنکور 1404شروع کنیم؟

برای کنکور از کجا شروع کنم؟ 7 گام مهم برای شروع

اگر به شروع برای کنکور 1404 فکر میکنید سوالات زیادی ذهن شما را مشغول میکند. اگر بتوانید به این سوالات پاسخ دهید با آرامش و بی دغدغه در مسیر کنکور حرکت تان را آغاز میکنید سوالاتی شبیه به زیر:

 • از کی برای کنکور 1404 شروع کنیم ؟
 • برای کنکور از کجا شروع کنم؟
 • برای کنکور 1404 چگونه شروع کنیم ؟
 • ایا از الان میشه کنکور قبول شد ؟
 • چطور از صفر برای کنکور شروع کنیم؟

پاسخ به همه اینها یعنی یک شروع به موقع و قدرتمند!  شک نکنید موفقیت در کنکور 1404 در گرو شروعی به موقع و حساب شده است. در این مقاله کامل توضیح میدهیم که پاسخ این سوالات چیست! در این مقاله 7 گام بسیار مهم برای شروعی طوفانی را توضیح می دهیم. با این مقاله دورخیز همراه باشید تا بعداً حسرت روزهای از دست رفته را نخورید. 🙂 ضمنا اگر دوست دارید از خدمات خصوصی دورخیز استفاده کنید در این مقاله میتوانید شماره تماس خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

در 7 گام بدانید ” برای کنکور از کجا شروع کنم؟ “

خیلی خوب است در فضای مشاوره کنکور شسته و رفته بدانید گام به گام باید چکار کنید تا یک شروع بی نقص و قوی برای کنکور داشته باشید! در ادامه با هم 7 گام را بررسی میکنیم تا از لحاظ درونی و بیرونی برای شروع کنکور آماده شوید.

7 مرحله برای کنکور از کجا شروع کنم؟

 1. شروع برای کنکور با طرز فکر مثبت
 2. شروع برای کنکور با منابع مناسب
 3. در بهترین آزمون آزمایشی ثبت نام کنید
 4. شیوه صحیح مطالعه و تست زنی برای کنکور را یاد بگیرید
 5. با برنامه ریزی و حساب شده درس بخوانید
 6. برای کنکور از کجا شروع کنم؟
 7. از کمک مشاور کنکور استفاده کنید

با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری بدهیم.

۱- شروع برای کنکور با طرز فکر مثبت

ذهن آدم ها مهم ترین نقش را در زندگی شان بازی می کند. هر چیزی در روزمره رخ می دهد هم از درون فکر و ذهن آن ها تاثیر می گیرد. برای شروع فرآیند مطالعه حتی برای امتحانات ساده، در صورت نبود تمرکز و وجود داشتن افکار منفی نمی توانیم در آن امتحات نمره خوبی بدست بیاوریم.

حالا تصور کنید این تفکرات منفی چه ضربه های بزرگی بر کنکور و نهایتا سرنوشت فرد وارد می کند. این که استرس و تشویش خواهید گرفت یک امر ناگزیر است و چه بخواهید چه نه، در طول سال کنکور مقداری مضطرب خواهید بود. اما اهمیت موضوع این است که استرس شما کنترل شود و آثار مخربش را بر شما وارد نکند.

اولین گام چطور برای کنکور شروع کنیم ذهنیت مثبت داشتن

همه ما در باره قدرت ذهن و تفکرات مثبت کمابیش مطالعه کرده ایم پس اولین قدم شما برای شروع پروسه کنکور این است که ذهن تان را از همه افکار منفی و مخربی که شما را تنها از هدف تان دور می کند تخلیه کنید. در عوض به اتفاقات خوبی که منتظر شماست فکر کنید و همیشه هدف بزرگ تان را تصور کنید در حالی که به آن رسیده اید. در این صورت مطمئنا آینده درخشانی در انتظار شماست.

جدیدترین روش برای ایجاد ذهنیت مثبت این است که با نحوه عملکرد ذهن‌تان آشنا شوید. ذهن ما آدم‌ها تمایل دارد به شکل اتوماتیک منفی فکر کند! به این پدیده ANT یا Automatic Negative Thought گفته می‌شود. این کار از طریق خطا در تفسیر یا شناخت وقایع اتفاق می‌افتد. راهکار این است که انواع الگوهای شناختی که اشتباه هستند را بشناسید. در این صورت به راحتی از شر افکار منفی خلاص می‌شوید!

انواع خطاهای شناختی مثل تفکر دو قطبی، فاجعه سازی، برچسب زدن، پیش گویی، تعمیم افراطی، فیلتر منفی، شخصی سازی، ذهن خوانی و … است. با جستجوی هرکدام از این عبارات می‌تواند اطلاعات تان را در این زمینه زیاد کنید و تفکرات منفی تان را کنار بزنید! برای موفقیت در این کار مقاله مثبت اندیشی برای کنکور را بخوانید.

برای کنکور از کجا شروع کنم؟ 7 گام مهم برای شروع 2
شروع قوی با مشاوره خوب اتفاق می‌افتد!

اگر جداً تصمیم گرفته‌اید از همین الان برای کنکور 1404 شروع کنید و دنبال مسیری مطمئن و روشن برای موفقیت در کنکور هستید، مشاوره و برنامه ریزی خصوصی با رتبه های برتر دورخیز برای شما بهترین گزینه است. کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید و سپس فرم را تکمیل کنید.

 

۲- شروع برای کنکور با منابع مناسب

منابع خوب و استاندارد همیشه از داشته های رتبه برترهای کنکور بوده است. منبع و کتاب قوی باعت می شود دانش آموز انواع تست های ممکن را بشناسد و با روش های تست زنی به خوبی آشنا شود. برای اطلاع از بهترین منابع کنکور 1404 بایستی در ابتدا پرس و جویی داشته باشید و به هیچ عنوان بدون توجه به توصیه ها کتاب نخرید.

افراد موفق در کنکور از منابع خوبی استفاده کرده اند و می توانید از آن ها بپرسید. هم چنین ما در سایت دورخیز بهترین منابع را طی سال ها شناخت بر کنکور به دانش آموزان معرفی می کنیم. برای اطلاع کامل به مقاله بهترین منابع کنکور سر بزنید.

در سال‌های قبل همیشه کتاب‌های تست حرف اول را میزدند. با تغییراتی که در کنکور 1402 به بعد رخ داده، حالا باید کمی متفاوت عمل کنید. در کنکورهای جدید فقط دروس تخصصی وجود دارند. پس کتاب های تست شما باید در این دروس تهیه شوند. اما موفقیت در کنکور در گروه امتحانات کتبی نهایی هم هست. برای موفقیت در این امتحانات باید کتاب‌های تشریحی و امتحانی تهیه کنید! کتاب‌هایی که درسنامه و نمونه سوال امتحانی و تمرینی را یکجا داشته باشند. البته می‌توانید برای دروس تخصصی سال دوازدهم کتاب‌های تشریحی – تستی تهیه کنید! در این کتاب‌ها درسنامه، نمونه سوال امتحانی و تست وجود دارد.

 

۳- در بهترین آزمون آزمایشی ثبت نام کنید

شرکت در آزمون های آزمایشی امروزه به ضروری ترین مسائل یک دانش آموز کنکوری تبدیل شده است. موسسات مختلفی در کشور وجود دارند که آزمون های شبیه ساز کنکور را در بازه های دو تا چند هفته یک بار برگزار می کنند. این آزمون ها برای شرکت در کنکور شما را آماده می کنند. بهتر است همزمان با شروع مطالعه برای کنکور شرکت در آزمون ها را هم در نظر داشته باشید.

اما شاید سوالی برایتان پیش بیاید و بخواهید بدانید بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 1404، آزمون های کدام موسسه است؟ هر موسسه ویژگی های منحصر به فردی دارد و یک جواب کلی نمی توان به این سوال داد.

 

هم چنین سوال دیگری که به وجود می آید این که آیا در تابستان ضروری است که در آزمون ها شرکت کنیم؟ گفتیم اگر همزمان با شروع مطالعه برای کنکور 1404، در آزمون ها هم شرکت کنید بهتر است چراکه سریع تر به مهارت های کنکوری دست پیدا می کنید. اما الزامی در این قضیه وجود ندارد و مسئله بسیار مهم تر این است که شرکت در آزمون ها از مهر ماه بطور منظم وجود داشته باشد و بعد از آن صورت نگیرد.

مقاله ای تهیه کرده ایم که در آن ویژگی های هر موسسه مو به مو بررسی شده اند و با مطالعه آن می توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید. کافیست روی بهترین آزمون آزمایشی کنکور کلیک کنید.

از چند سال اخیر برای بسیاری از داوطلبین در بازه‌هایی از سال کنکور آزمون شخصی توصیه می‌شود. آزمون شخصی برای هر داوطلب جداگانه توسط مشاور طراحی می‌شود و با روند مطالعه او هماهنگ است. این کار دغدغه عقب ماندن یا ناهماهنگی با آزمون را از بین می‌برد. در آکادمی دورخیز آزمون شخصی جزو خدماتی است که مشاور برای شاگرد خود ارائه می‌کند. آزمون های سراسری مثل قلم چی یا سنجش نیز در زمان مناسب خود (معمولاً دوره جمع‌بندی) می‌توانند به داوطلب کمک کنند.

 

۴- شیوه صحیح مطالعه و تست زنی برای کنکور را یاد بگیرید

موفقیت در کنکور تنها با خوب عمل کردن در جلسه کنکور به دست نمی آید. یعنی فردی که در طول سال تلاش چندانی نمی کند و سعی بر فراگیری مهارت ها نداشته باشد عملا در جلسه کنکور هم قادر نیست موفق ظاهر شود. حال برای آن که بدانید چه کارهایی لازم است اجرا شوند می توانید از تجربیات رتبه های برتر استفاده کنید.

به خاطر آن که کنکور سراسری بصورت سوالات چهار گزینه ای طرح می شود بنابراین اگر می خواهید در آن موفق شوید باید شیوه های تست زنی و تمام نکات آن را بیاموزید. در طول سال با کار کردن و تمرین بسیار روی منابع تستی درصد عمده ای از این مهارت ها را یاد می گیرید. در مقاله تکنیک های تست زنی برای کنکور تعداد زیادی از این روش ها را توضیح داده ایم.

شیوه های صحیح معمولا ماهیت یکسانی دارند منتها در افراد مختلف به شیوه های گوناگونی اجرا می شوند. شناخت روش صحیح برای شما با آزمون و خطا های بسیار اتفاق می افتد.بنابراین حتما هنگام شروع خواندن، سعی کنید تمام روش هایی که فکر می کنید مناسب شما هستند را امتحان کنید و مرتبا آن ها را عوض کنید. نهایتا به روش مناسب خودتان می رسید و با آغاز سال تحصیلی دوازدهم، سردرگم نخواهید بود. یکی از نکات بسیار مهم را در مقاله چطور مفهومی درس بخوانیم توضیح داده ایم.

چطور برای کنکور شروع کنیم؟ شیوه های تست زنی

با تغییرات کنکور حالا نحوه مطالعه تشریحی نهایی اهمیت پیدا کرده است. با استفاده از منابع چند منظوره یا تشریحی دانش آموز باید بداند چطور برای امتحان ریاضی، یا زیست یا عربی یا فلسفه آماده شود که نمره 20 بگیرد. اگر نحوه مطالعه تشریحی و فنون موفقیت در آنها را بلد نباشد 50% از نمره قبولی در دانشگاه از دست می‌رود.

 

۵- با برنامه ریزی و حساب شده درس بخوانید

در زمان حاضر به دلیل وجود مشغله های بسیار برای به انجام رساندن پیش پا افتاده ترین کارها هم به برنامه ای نیاز داریم که حداقل از قبل در ذهن مان چیده ایم. در کنکور اصل برنامه ریزی در همه موارد حرف اول را می زند. به طوری که اگر برنامه ای نباشد هر چقدر هم که با پشتکار تلاش کنید، قطعا نتیجه خوبی کسب نخواهید کرد. برنامه درست به دانش آموز می گوید در روز نیاز به خواندن کدام درس ها دارد و اصلا بایستی چقدر زمان برای مطالعه هر یک اختصاص بدهد.

پیشنهاد مطالعه  مشاوره تحصیلی کنکور

از کجا برای کنکور شروع کنیم؟ برنامه ریزی داشتن

یک برنامه ریزی دقیق فقط می تواند از دست افراد با تجربه در زمینه کنکور بربیاید. البته این به معنی آن نیست که خودتان نمی توانید برنامه ریزی کنید. مهارت برنامه ریزی به مرور به دست می آید و در ابتدا قاعدتا مهارتی وجود ندارد. برای اطلاع از چگونگی برنامه ریزی کنکور مطالعه دقیق مقاله برنامه ریزی برای کنکور را توصیه می کنیم.

آماده شدن برای امتحانات کتبی نهایی یا امتحانات ترمیم معدل نیاز به این دارد که بخشی از برنامه ریزی کنکور 1404 به مطالعه تشریحی اختصاص پیدا کند. حدود نیمی از ساعت مطالعه شما در طول هفته باید صرف دروس پایه دوازدهم شود و این پایه همزمان باید تستی و تشریحی مطالعه شود. در مقاله بالا نحوه برنامه ریزی برای کنکور 1404 به در نظر گرفتن امتحانات نهایی آموزش داده شده است.

 

۶- برای کنکور از کجا شروع کنم؟

برای شروع مطالعه باید بدانید که درس های اختصاصی یا تمرینی و مفهومی در اولویت هستند. یعنی تقویت پایه درسی در دروس اختصاصی می تواند دانش آموز را از سطحی پایین به درجات برتر شدن پرتاب کند.

دروس مهم اختصاصی بچه های تجربی اول زیست و بعد شیمی و فیزیک و ریاضی می باشد. بچه های رشته ریاضی بایستی توجه ویژه ای به ریاضی و فیزیک و شیمی داشته باشند. دانش آموزان رشته انسانی هم در دروس ادبیات و  عربی و همچنین فلسفه، اقتصاد و ریاضی تمرکز کنند. ضمنا یادتان باشد در شروع از خود توقعی نداشته باشید و بدانید به مرور زمان و با تلاش بر این دروس مسلط خواهید شد.

برای اینکه بدانید برای کنکور از کجا شروع کنم؟ ، باید سطح درسی تان را در نظر بگیرید. تقویت دروس اختصاصی به جهت قوی کردن پایه کنکوری شماست اما به این معنا نیست که دروس عمومی را کنار بگذارید. دروس عمومی اگر توسط دانش آموز خوب خوانده شده باشد در کنکور امتیاز بسیار زیادی به حساب می آید. بنابر این به تسلط کافی رسیدن بر دروس عمومی پایه هم توجه کنید.

 • اگر ضعیف هستید

در کل در ابتدای شروع فرآیند کنکور مقوله دوره و مرور درس های دهم و یازدهم اهمیت زیادی دارد. حال اگر پایه درسی ضعیف باشد از تقویت پایه درسی دهم و یازدهم شروع کند. این اهمیت دو برابر می شود. مرور تمام دروس اختصاصی پایه را در نظر داشته باشید و با برنامه ای منظم می توانید همزمان دو پایه را جلو ببرید که روش بهتری است نسبت به مطالعه دهم سپس یازدهم یا بالعکس. در مقاله برنامه ریزی برای کنکور 1404 مفصل در مورد تقویت پایه توضیح داده ایم.

 

 • اگر متوسط هستید

اگر در سطح علمی متوسط هستید با تست ها و روش های تست زنی آشنا شوید و در کل بیشتر تستی کار کنید. شما باید در این موقعیت نقاط قوت تان را دائمی کنید و نقاط ضعف را برطرف نمایید. برای انجام این کار به یک برنامه دقیق و منظم نیاز پیدا خواهید کرد که حتما در ابتدای امر هم که شده، از کمک مشاور یا افراد برتر استفاده کنید.

 

 • اگر قوی هستید

اگر قوی هستید در تست زنی مهارت کسب کنید و به دوره و مرور درس ها بپردازید. بچه های قوی همیشه هنگام شروع کنکور این فرض برایشان بوجود می آید که من حالا همه را بلدم، پس چه خوب می شود اگر جلو جلو دروس دوازدهم را بخوانم. اما پیشنهاد صحیح به این افراد همانند دو گروه قبلی، مرور دروس دهم و یازدهم است. در این حالت نه تنها بر تمامی درس های پایه که ۵۰ درصد کنکور را تشکیل می دهند مسلط می شوید بلکه در طول سال دوازدهم دیگر بدون دغدغه دروس پایه، تمرکزتان را بر ۵۰ درصد دیگر یعنی دروس تشریحی نهایی دوازدهم می گذارید. توصیه ما به شما این است که با حل تست و خصوصاً تست های زماندار و آزمون از بقیه رقبا سبقت بگیرید و مهارت های آزمون را تقویت کنید.برای کنکور از کجا شروع کنم؟ با توجه به سطح علمی

برای داوطلبین ضعیف یک نکته دیگر وجود دارد: باید روی تقویت پایه درسی ادبیات، عربی و زبان کار شود. این دروس در کنکور نیستند اما برای کسب نمره 20 نهایی، طبیعتاً باید پایه درسی دانش آموز قوی باشد. کسی که عربی راهنمایی و دهم و یازدهم را بلد نباشد هیچ گاه نمی‌تواند عربی دوازدهم را 20 بگیرد!

 

برای کنکور از کجا شروع کنم؟ 7 گام مهم برای شروع 2
شروع قوی با مشاوره خوب اتفاق می‌افتد!

اگر جداً تصمیم گرفته‌اید از همین الان برای کنکور 1404 شروع کنید و دنبال مسیری مطمئن و روشن برای موفقیت در کنکور هستید، مشاوره و برنامه ریزی خصوصی با رتبه های برتر دورخیز برای شما بهترین گزینه است. کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید و سپس فرم را تکمیل کنید.

7- از کمک مشاور کنکور استفاده کنید

از قدیم گفته اند کار را به کاردان بسپارید. مشاوران کنکوری که سالها شاگردانی تحت نظارت داشته اند یا آنهایی که خودشان از رتیه های برتر کنکورند و با شناخت درست راه کنکور توانسته اند موفق شوند از کاردان ها در زمینه کنکور هستند. دانش آموزان می توانند با اعتماد به آن ها این راه پر پیچ و خم را طی کنند و موفق شوند.

گروه مشاوره دورخیز موسسه ای با سابقه فعالیت چندساله در زمینه کنکور می باشد و مشاوران فعال در موسسه همگی از رتبه های برتر کنکور و محصلان یا فارغ التحصیلان رشته های مهم مانند پزشکی، داروسازی، حقوق، مهندسی های مختلف و … می باشند.

به این صورت در زمینه هر کدام از رشته های تجربی، انسانی و ریاضی در موسسه مشاور متخصص در همان رشته تحصیلی وجود دارد. هم چنین مشاوران موسسه دورخیز بایستی طبق متد و چارچوب خاص و برنامه ریزی شده ای عمل کنند و این ویژگی آن ها را از سایر مشاوران متمایز می کند. مشاورین دورخیز جزء بهترین مشاورین کنکور کشور می باشند.

مشاوره های دورخیز در 4 سطح به دانش آموزان داده می شود. سطح اول طرح یک ستاره، بعدی یک پلاس، سپس دو ستاره و سه ستاره و نهایتا طرح مشاوره طلایی موجود دارد که به ترتیب خدمات بیشتری در اختیار دانش آموز قرار می گیرد.

چطور برای کنکور شروع کنم؟ به کمک مشاور

علاوه بر خدمات ویژه و کنکوری مشاوران دورخیز، خدمات مهم دیگری هم در خود سایت دورخیز ارائه می شود. این خدمات شامل پکیج های بسیار مفیدی به نام پکیج فنون موفقیت در کنکور است که برای هر سه رشته بطور جداگانه تهیه شده است. علاوه بر این بسته های آموزشی، بچه هایی که تحت نظارت موسسه قرار بگیرند به آن ها دفتر برنامه ریزی کنکور VIP داده می شود. افرادی که در مشاوره ثبت نام نکنند هم می توانند این دفتر برنامه ریزی بسیار خاص را از سایت تهیه کنند.

 

از کی برای کنکور 1404 شروع کنیم؟

اینکه از کی برای کنکور 1404 شروع کنیم؟ سوال بسیاری از شماست. دانش آموزان یازدهم در پایان سال بایستی تمرکز زیادی بر دروس یازدهم بگذارند تا با موفقیت امتحانات پایان ترم را پشت سر بگذارند. امتحانات که تمام شد شما می توانید یک هفته مطلقا استراحت کنید و هیچ فعالیت درسی نداشته باشید. بعد از آن استارت کنکور 1404 را بزنید و با توکل بر خدا درس خواندن را شروع کنید. شاید برخی با خودشان فکر کنند که یک هفته فاصله زمانی کمی باشد اما بدانید که رقبای کنکوری شما در سراسر کشور بسیار زیرک هستند و سریع تر از هر آن چه که تصور کنید درسشان را می خوانند و پیش می برند!

توصیه ویژه برای زرنگ‌تر ها: با خواندن این مقاله و مقالات مرتبطی که معرفی شد، از همین الان خود را برای کنکور 1404 آماده کنید. حتی 1 ثانیه را هم از دست ندهید.

 • سبک جدید

با توجه به تغییرات کنکور، در طول سال یازدهم یا موقع امتحانات می‌توانید موضوع رفع اشکالات پایه‌ای را دنبال کنید. یعنی نگاه‌تان باید اینطور باشد که من در کدام درس‌ها مشکل دارم؟ از سال دهم و یازدهم و حتی از دوره راهنمایی، کدام درس‌ها را ضعیف هستم؟ روی همان درس‌ها تمرکز شود و مطالعه برای امتحانات یازدهم با تقویت پایه درسی همسو می‌شود و این بهترین کار است که شما را از دیگران جلو می‌اندازد.

 

چطور از صفر برای کنکور شروع کنیم؟

واقعیت این است که این مقاله دقیقا برای صفری ها نوشته شده است! وقتی صفر صفر هستید باید طرز فکر خودتان را درست کنید، منابع خوب تهیه کنید، آزمان آزمایشی داشته باشید، شیوه مطالعه را بیاموزید، از برنامه ریزی درسی استفاده کنید و مشاور هم کمک کننده شما است. پس به دقت این مقاله را بخوانید و خاطرتان جمع باشد که همین ها کافیست تا از صفر به اوج موفقیت برسید! البته داشتن اراده و تلاش از سمت شما بسیار مهم است که باید یادآوری بشود!

 • حرف آخر

در مقاله سعی شد به سوال از کجا و از کی برای کنکور 1404 شروع کنیم، جواب داده شود. پس هرچه بتوانید سریع تر شروع کنید قطعا نفعش به خودتان می رسد. همیشه می گویند عجله کار شیطونه، شما برای کنکور 1404 با مسئولیت من شیطونی کنید و استارت بزنید. 😄

 

برای کنکور از کجا شروع کنم؟ 7 گام مهم برای شروع 2
شروع قوی با مشاوره خوب اتفاق می‌افتد!

اگر جداً تصمیم گرفته‌اید از همین الان برای کنکور 1404 شروع کنید و دنبال مسیری مطمئن و روشن برای موفقیت در کنکور هستید، مشاوره و برنامه ریزی خصوصی با رتبه های برتر دورخیز برای شما بهترین گزینه است. کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید و سپس فرم را تکمیل کنید.

 

 

سوالات شما در مورد شروع برای کنکور 1404

طبیعتا هر قدر بیشتر باشد بهتر است. اما اساسا پرسیدن این سوال برای به تعویق انداختن شروع و تنبلی است. پس پرسیدن این سوال غلط است.

کنکوری های موفق بجای پرسیدن این سوال تنها شروع میکنند. اجازه ندهید تکرار این سوال در ذهنتان تشویش و اضطراب ایجاد کند. فقط شروع کنید. کسی به شما قول موفقیت نمی دهد. اما خودتان میتوانید موفقیت را تصاحب کنید!

بستگی دارد چقدر زمان داشته باشید. اما مهم ترین کار در این شرایط این است که مباحث پایه ای را بخوانید و سپس سراغ بقیه مباحث بروید. آن وقت اعتماد به نفس یادگیری بقیه مباحث را پیدا خواهید کرد.

برای کنکور باید زنجیره مباحث و وابستگی را در نظر بگیریم. اینکه لزوما از پایه دهم یا دوازدهم بخواهیم شروع کنیم درست نیست. از مباحث پیش نیاز و پایه ای شروع کنید. در دروس عربی، ریاضی، منطق و فلسفه، شیمی معمولا شروع از پایه دهم بهتر است.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
86 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سینا
سینا
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید من سال دوازدهم انسانی هستم میخواستم بدونم اگه از الان شروع کنم برای کنکور با هدف دانشگاه فرهنگیان میتونم خودمو برسونم و چه ساعت مطالعه ای رو باید داشته باشم

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  سینا
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
شما درقدم اول باید با برنامه ریزی اصولی و شناسایی اهدافتون استارت بزنید پیشنهاد میکنم برای راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه دورخیز صحبت کنید تا بتونن در مسیر موفقیت شما بهتون کمک کنند

شیما
شیما
9 ماه قبل

سلام . من لیسانس مددکاری اجتماعی دارم ، آیا رشته مددکاری ارزشش را داره که در آزمون ارشد مددکاری شرکت کنم ؟ اصلا مددکاری اونقدر آینده داره که بخوام دو سال وقت بزارم و ارشد مددکاری بخونم ؟ ارشد وزارت علوم بهتره یا وزارت بهداشت ؟ خواهشاً بفرمایید اصلا رشته مددکاری اجتماعی واسش شغل هست که بخوام ارشد بخونم چون اونقدر سرمایه ندارم که بخوام مرکز خدمات مددکاری تاسیس کنم ، فقط خواستم از مشاور که لطف کنه و بگه این رشته ارزش ادامه تحصیل داره یا همین لیسانسش کافیه ؟

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  شیما
9 ماه قبل

سلام.
رسته مددکاری بازار کار متوسطی داره و در مراکز بهزیستی و مددکاری و مشاوره شاغل خواهید شد. بهتر است شرایط استخدام در این مراکز را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید

رامیتن
رامیتن
10 ماه قبل

من میرم پایه یازدهم ریاضی و اینکه توی فیزیک دهم من خیلی ضعیفم. به نظرتون بهترین کتاب خود آموز به عنوان منبع اول چه کتابی خوبه و چه کتابی به عنوان منبع دوم برای تست زدن خوبه و خواستم بدونم برای من که تا حالا تست کار نکردم چه کتاب تستی خوبه( فیزیک دهم )

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  رامیتن
9 ماه قبل

سلام
برای انتخاب منبع مناسب درس فیزیک کنکور تجربی مقاله زیر پیشنهاد میشود.

بهترین منبع و کتاب درس فیزیک کنکور تجربی

Fatemeh
Fatemeh
10 ماه قبل

سلام منیع ماه اول تابستون اصلا منظم نخوندم
اگر از الان سوره کنم یعنی ماه مرداد آزمون قلم چی هم ثبت نام کنم میشه رتبه خوب امورد؟ میشه ازون افرادی ک از اپل تیر شورت کردن جلوزد؟یا دیگه دیره؟

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  Fatemeh
10 ماه قبل

سلام
اگر تاکنون منظم نخوانده‌اید،طبیعتا نسبت به رقبا زمان کم تری برای آمادگی دارید. با این حال، اگر از الان شروع کنید و به طور جدی و منظم درس بخوانید، هنوز فرصتی برای بهبود رتبه وجود دارد.

علیرضا
علیرضا
11 ماه قبل

سلام من دانش هموز ریاضی هستم و میخواهم بدونم این تابستان دهم را اول تموم کنم بعد به سراغ یازدهم برم یا بلعکس؟

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  علیرضا
11 ماه قبل

سلام
در دروسی که پایه درسیت ضعیفه اول دهم بعد یازدهم، در بقیه دروس برعکس اول یازدهم بعد دهم.

ملیکا
ملیکا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من سال ۹۸ کنکور سراسری شرکت کردم،رشته تحصیلی من گرافیک بود من کنکور عملی رو شرکت نکردم بهم گفتن چون کنکور عملی رو انجام ندادم تاثیر گذاشته رو قبول نشدنم
من قصد اینو دارم که برای دومین بار در کنکور شرکت کنم و این بار کنکور عملی رو هم شرکت کنم میخواستم بدونم باید از کجا شروع کنم

ساغر
ساغر
1 سال قبل

سلام کنکور ۴۰۳الکترونیکی میشه؟
اگر بشه ما باید چطوری خودمون براش آماده کنیم؟
برای پشت کنکوری احتمال قبول شدن با این تغییر هست؟

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  ساغر
1 سال قبل

سلام
هنوز به طور قطعی اعلام نشده ولی امکانش هست.
برای آمادگی بیشتر میتوانید آزمون های شبیه ساز آنلاین رو امتحان کنید.
بله حتما احتمال قبول شدن هست و تغییر روش کنکور تاثیری در دانش و تلاش شما نخواهد گذاشت همچنین شرایط برای همه یکسان است، میزان تقلب کاهش پیدا میکنه و نتیجه آزمون بصورت آنی اعلام میشه که همین باعث کاهش خطا و ارائه نمره واقعی شما خواهد شد.

هرانوس
هرانوس
1 سال قبل

سلام شبتون بخیر
من سال یازدهمی هستم و میخوام از 14فروردین شروع به مطالعه برای کنکور کنم سال دهم رو در طول همون سال خوندم و تا پایان تابستان تموم کردم اما در طول سال یازدهم تا به الان نه دروس یازدهم رو کار کردم و نه دهم رو مرور کردم اما به ساعت مطالعاتی بالا عادت دارم به نظرتون از الان شروع کنم میتونم در کنکور سال آینده رتبه زیر صد بیارم
رشته ام ریاضی هست

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  هرانوس
1 سال قبل

سلام
بله به شرطی که برای امتحانات خوب تلاش کنید و تابستون دهم و یازدهمو جمع بندی کنید.

رها
رها
1 سال قبل

سلام من ۳۰ سالمه تا سوم دبیرستان ریاضی خوندم الان بخام کنکور ریاضی بدم باید از کجا شروع کنم

پشتیبانی دورخیز
پشتیبانی دورخیز
پاسخ به  رها
1 سال قبل

سلام. برای قبولی در دانشگاه نیازه که مدرک دیپلمتونو دریافت کرده باشید، اگر دیپلم ندارید، باید برای امتحانات نهایی دی ماه یا خرداد ماه آماده بشید، می‌تونید همزمان برای کنکور هم استارت کارتونو بزنید. با توجه به اینکه پاسخ جزئی به این سوال رو به‌صورت طولانی‌تر در این پیام نمی‌شه داد، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر تماس تلفنی بگیرید تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم.

ابوالفضل
ابوالفضل
1 سال قبل

سلام،من الان میخوام برم کلاس یازدهم و میخوام برای کنکور ۴۰۳ اماده بشوم،از کی و کجا باید شروع کنم؟چه منابعی نیازه؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  ابوالفضل
1 سال قبل

سلام. بهتر است در این تابستان دهم را مرور کنید و در طول سال آینده، روی دروس یازدهم به طور کامل مسلط شوید.
منابع مناسب هر رشته را در مقالاتی جداگانه در سایت توضیح داده‌ایم.

باران
باران
1 سال قبل

سلام من همه این مقاله تون رو خوندم ولی بیشتر از اینکه بخوایین مطالب رو باز کنین اومدین و گفتین از مشاور استفاده کنین …..شاید یه نفر از یک منطقه محروم داره این سایتهو میبینه و هزینه مشاور نداره….

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  باران
1 سال قبل

سلام. در هر بخش برای توضیحات تکمیلی باید روی لینک مقاله اصلی کلیک کنید تا وارد آن بشوید.

لیلا
لیلا
1 سال قبل

بنظرتون الان ک من قراره کنکور فنی شهریور ماه بدم و جز دهم چیزی نخوندم چجوری شروع کنم‌ بخونم آیا میتونم برسم ؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  لیلا
1 سال قبل

سلام. با یه برنامه منسجم و رعایت اولویت ها بله میتونید شروع کنید

A
A
2 سال قبل

سلام لطف میکنید جواب بدین
من میخوام از الان شروع به خوندن کنم پایه ام متوسط میخوام دو رقمی بشم شدنیه؟؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  A
2 سال قبل

سلام. با برنامه ریزی اصولی و تلاش خوب بله چرا نشه