بهترین کتاب دین و زندگی کنکور

دین و زندگی جز درس هایی است که می تواند به راحتی رتبه شما را چندین برابر بهتر کند. تست هایی که از این درس در کنکور مطرح می شوند سطح بالایی دارند. اما شما با داشتن بهترین کتاب دین و زندگی کنکور می توانید تمام این نکات را به خوبی یاد بگیرید. همیشه خرید کتاب کنکور مناسب در موفقیت شما در یک درس نقش مهمی ایفا می کند.

مطالعه متن هر درس از کتاب درسی دین و زندگی شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد. اما سوالات کنکوری این درس نکات پیچیده تری دارند. بنابراین باید از بهترین منبع دین و زندگی کنکور برای مطالعه این درس کمک بگیرید. همچنین بخش های پر نکته و تست خیز هر درس مثل آیات و احادیث باید با دقت بیشتری مطالعه شوند.

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه دین و زندگی

ما در مشاوره کنکور تاکید میکنیم که کتاب کمک آموزشی مناسب دین و زندگی تکنیک های لازم برای رسیدن به یک درصد خوب در این درس را به شما یاد می دهد. در این مقاله متناسب با سطح درسی خود می توانید بهترین کتاب دین و زندگی کنکور را انتخاب کنید.

 

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور

انتخاب درست بهترین کتاب دین و زندگی کنکور اهمیت زیادی دارد. این کتاب باید کلید واژه ها و تکنیک های لازم برای تست های دین و زندگی را به شما آموزش دهد. پس قبل از خرید این نکات لازم برای انتخاب بهترین منبع دین و زندگی کنکور را مطالعه کنید.

درسنامه دین و زندگی باید در قدم اول نکات متن را بررسی کرده باشد. علاوه بر آن کلید واژه های مهم هر متن را مشخص کند. کلید واژه های دین و زندگی مهمترین قسمت برای پاسخ دادن به تست های کنکوری این درس است. همچنین پیام آیه ها و حدیث های هر درس باید بررسی شده باشد.

مقاله پیشنهادی:
تاثیر معدل در کنکور 1402 | تاثیر 60% امتحانات دروس عمومی

پس بهترین کتاب تست دین و زندگی کنکور باید درسنامه مناسبی داشته باشد. این درسنامه می تواند هر سه بخش مهم دین و زندگی که شامل : متن درس ها، آیه ها و حدیث ها هستند را به شما یاد بدهد. در نهایت هم باید توجه کنید که برای هر درس به اندازه کافی تست وجود داشته باشد.

به طور خلاصه در این قسمت می توانید نکات لازم برای انتخاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور را بخوانید:

  1. سطح علمی کتاب لازم است که مناسب با سطح علمی شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
  2. درسنامه ها به طور کامل مباحث مهم هر درس را توضیح دهند و کلید واژه ها را مشخص کند.
  3. تعداد تست مناسبی برای هر درس از کتاب وجود داشته باشد.
  4. تست ها با سطح بندی برای هر درس چیده شده باشند. (آسان تا سخت)
  5. نکات هر تست در پاسخ نامه تشریحی بررسی شده باشد.

بعد از مطالعه این نکات مهم نوبت معرفی بهترین کتاب دین و زندگی کنکور می رسد. در ادامه می توانید کتاب های هر سطح آموزشی را ببینید و آن کتابی که مناسب شما هست را انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.

 

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور برای سطح قوی

برای دانش آموزانی که در درس دین و زندگی قوی هستند، بهترین کتاب دین و زندگی کنکور نوشته مسلم بهمن آبادی است. این کتاب به نام دین و زندگی سفیر خرد معروف است.

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور برای سطح قوی

با مطالعه درسنامه این کتاب می توانید نکات مهم هر درس را بگیرید. همچنین می توانید مطالب را به خوبی در کنار هم جمع بندی کنید. تست های این کتاب با توجه به سطح کنکورهای سراسری طراحی می شود.تست های تالیفی این کتاب بارها در کنکورهای بعدی توانسته پیش بینی کننده نوع سوال باشد. پس برای به دست آوردن یک درصد عالی در دین و زندگی می توانید از این کتاب استفاده کنید.

این کتاب دو جلد دارد. جلد اول برای پایه دهم و یازدهم است. جلد دوم هم مطالب دوازدهم را شامل می شود. اسم دقیق این کتاب به صورت زیر است:

  1. دین و زندگی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد (جلد اول)
  2. دین و زندگی دوازدهم سفیر خرد (جلد دوم)

دوباره یادآوری می کنیم که کتاب دین و زندگی سفیر خرد بهترین منبع دین و زندگی کنکور برای سطح قوی است. اگر سطح درسی مناسبی ندارید این کتاب ممکن است شما را بی انگیره کند.

پس با دقت انتخاب کنید. در ادامه جزئیات درسنامه ها و تست های این کتاب را با دقت بیشتری بررسی می کنیم. مطالعه این بخش به شما کمک می کند تا مطمئن شوید این کتاب برای سطح درسی شما مناسب است یا خیر. پس با ما همراه باشید.

 

تحلیل درسنامه کتاب دین و زندگی سفیر خرد

درسنامه های این کتاب مطالب را بیشتر به صورت نمودار درختی بررسی می کند. البته در کنار آن توضیحات خوبی هم دارد که کمک می کند تا نکات هر درس را به طور کامل یاد بگیرید. علاوه بر آن نکات مهم هر درس با رنگ متفاوتی مشخص شده است که آن ها را با دقت بیشتری بخوانید.

برای این که به خوبی بتوانید از درسنامه های این کتاب استفاده کنید باید سطح درسی قوی در این درس داشته باشید. یعنی لازم است از قبل با کلیات هر درس آشنا باشید. این کتاب برای درک بیشتر و دسته بندی مطالب در ذهن شما طراحی شده است.

 

تحلیل تست های کتاب دین و زندگی سفیر خرد

تست های این کتاب باعث شده اند که بهترین کتاب تست دین و زندگی کنکور تبدیل شود. تست ها ابتدا از تست های تالیفی شروع می شوند. اکثر تست های تالیفی این کتاب خط به خط هستند. پس برای آموزش اولیه هردرس مناسب هستند. اما در میان آن ها تست های چالشی هم وجود دارد.

به این ترتیب با حل تست های تالیفی می توانید قدم به قدم برای رسیدن به تسلط بیشتر در دین و زندگی تلاش کنید. علاوه بر آن تست های کنکور سراسری هم در این کتاب وجود دارند. پیشنهاد می کنیم بعد از حل کردن تمامی تست های تالیفی به سراغ تست های کنکور بروید.

تعداد تست های این کتاب برای هر درس حدود 100 تا تست است. به این ترتیب به اندازه کافی تست برای آموزش و مرور در اختیار دارید. پیشنهاد می کنیم تست ها را چندین بار حل کنید تا تسلط خود را در حد عالی نگهدارید. ضمنا بررسی پاسخ صحیح هر تست را فراموش نکنید.

 

بهترین کتاب دین و زندگی برای سطح متوسط و ضعیف

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور برای سطح متوسط و ضعیف کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز است. دلیل این انتخاب درسنامه های مناسب این کتاب است. به این ترتیب با توضیحات مفصل درسنامه می توانید تمامی مطالب هر درس را به صورت مفهومی یاد بگیرید.

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور برای سطح متوسط و ضعیف

این کتاب همچنین تست های تالیفی مناسبی دارد. به این ترتیب قدم به قدم از ساده ترین سطح همراه شما می شود تا دین و زندگی خود را تقویت کنید. این کتاب در دو جلد طراحی شده است. جلد اول درسنامه ها و تست ها را شامل می شود.

جلد دوم مربوط به پاسخنامه تشریحی است که بسیار مهم است. نام کامل این دو کتاب به صورت زیر است:

  1. کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز (جلد اول- درسنامه و تست)
  2. پاسخنامه کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز (جلد دوم)

این کتاب برای افزایش کیفیت مطالعه شما نکات جذابی دارد که هنوز در مورد آن صحبت نکرده ایم. در ادامه درمورد این نکات که در درسنامه و تست ها هستند با جزئیات بیشتری صحبت می کنیم.

 

تحلیل درسنامه کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز

درسنامه های این کتاب به زبان ساده تمامی نکات کتاب درسی را توضیح می دهند. انقدر توضیحات این درسنامه ها مفصل است که دیگر نکته ای باقی نمی ماند که آن را یاد نگرفته باشید.

نکات آیات و حدیت ها به طور کامل بررسی شده اند. حتی با این کتاب می توانید به سوالات تشریحی مدرسه هم به خوبی پاسخ دهید.

 

تحلیل تست های کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز

تست های کتاب دین و زندگی هر درس هم به صورت آموزشی و هم به صورت چالشی طرح شده اند. برای شروع یادگیری هر فصل ابتدا از تست های تالیفی شروع کنید. در ادامه تست های کنکور سراسری هم در این کتاب قرار دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

در این کتاب برای هر درس حدود 50 تست طرح شده است. این تعداد برای یادگیری و تسلط هر درس بسیار مناسب است. سعی کنید مرحله به مرحله تست ها را جل کنید. حتی تست های مهم را بارها حل کنید تا نکات ضروری برای شما مرور شود.

قسمت نهایی و مهم آموزش شما در قسمت پاسخنامه تشریحی این کتاب است. پاسخ هر سوال به خوبی بررسی شده است. علاوه بر آن نکات اضافه تری که بعد از حل کردن هر سوال باید یاد بگیرید در پاسخ نامه مطرح شده اند.

نکته کاربردی دیگر این پاسخنامه نوشتن صفحه کتاب درسی که هر تست از آن شرح شده در کنار پاسخ تست است. به این ترتیب اگر متوجه نکته تست نشدید می توانید آن قسمت را دوباره از کتاب درسی دین و زندگی مطالعه کنید.

 

نتیجه گیری

برای انتخاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور باید به نکات مهمی توجه کنید. درسنامه این کتاب باید مطالب کتاب درسی دین و زندگی را به خوبی توضیح دهد. در کنار آن تست های تالیفی کافی برای تسلط روی هر مبحث وجود داشته باشد. با این وجود باید دقت کنید که حتما سطح کتاب را مطابق با سطح درسی خود انتخاب کنید.

به این ترتیب می توانید از مطالعه دین و زندگی لذت ببرید. همچنین درصد خیلی خوبی در کنکور به دست می آورید. اگر در انتخاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور مطابق با سطح خود دچار مشکل شدید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید.

اگر در خرید کتاب کنکور دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید. برای خرید کتاب تست با تخفیف و ارسال رایگان می توانید به کتابسرای دورخیز مراجعه کنید.

 

لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور خصوصی و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز. برای خرید کلیک کنید.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه با آنچه هم اکنون مطالعه کردید

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست