برنامه-ریزی-برای-کنکور
برنامه ریزی کنکورمشاوره و برنامه ریزی

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور قطعا مهم ترین پیش نیاز موفقیت در آزمون سراسری است. خصوصاً در شرایطی که بیشتر داوطلبین کنکور از طراحی یک برنامه ریزی استاندارد غافل یا ناتوان هستند. در این مقاله شما یاد می گیرید که:

 • 5 اصل بنیادی برنامه ریزی برای کنکور چیست؟
 • یک برنامه ریزی کنکور درست و اصولی، چه ویژگی هایی دارد؟
 • چگونه برای یک روز، یک هفته و بلند مدت برنامه ریزی کنیم؟

برای این که بهتر درک کنید نمونه های رایگان از برنامه ریزی کنکور ارائه شده است. جدول های برنامه ریزی pdf روزانه ، هفتگی ، ماهانه و جمع بندی که توسط تیم مشاوران دورخیز تهیه شده اند را خواهید دید و می توانید از آنها الگو برداری کنید. همچنین ویژگی های اخنصاصی برنامه ریزی کنکور تجربی و برنامه ریزی کنکور ریاضی را هم بررسی می کنیم.

این مقاله کامل ترین مرجع برنامه ریزی کنکور برای شماست، چون تجربه 10 ساله دورخیز پشت آن است! توصیه می کنیم با دقت و کلمه به کلمه این مقاله را بخوانید و تحلیل کنید. نمونه هدف گذاری و برنامه ریزی های هفتگی و ماهانه را خوب بررسی کنید تا بتوانید برنامه استاندارد را از برنامه  غیر اصولی تشخیص دهید. با دورخیز همراه باشید تا دیدگاه شما را نسبت به برنامه ریزی زیر و رو کنیم.🙂

فهرست مطالب برنامه ریزی کنکور پنهان

 

5 اصل بنیادی در برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور مهم ترین چیزی است که هر داوطلب برای شروع مسیر باید داشته باشد. بدون داشتن یک برنامه ریزی درسی بلند مدت، ماهانه، برنامه ریزی هفتگی و برنامه ریزی روزانه، حتی اگر چندین سال هم وقت داشته باشید به هدفتان نمی رسید. داشتن تعهد به برنامه ریزی درسی خود و انجام درست و به موقع آن تضمین کننده یک نتیجه خوب برای شماست. برنامه ریزی برای کنکور این امکان را به شما می دهد که با همان وقت و امکاناتی که دارید بهترین نتیجه را بگیرید.

در ظاهر ، همه داوطلبان یک کاری انجام می دهند و آن ، مطالعه کردن است. اما چگونه می شود که داوطلبی همه دروس را بالای ۷۰ درصد می زند ولی داوطلب دیگر درصد های منفی کسب می کند؟ اگر از قبولی های سال های گذشته بپرسید به مهم ترین عاملی که اشاره می کنند ، داشتن برنامه ریزی درسی درست و اصولی است. سایر عوامل از جمله : روش های مطالعه ، منابع ، آزمون ها و … بعد از آن بررسی می‌شوند.

باید ابتدا تصویری از روزها و ماههای آینده به دست بیاورید و زمان انجام هر کار مشخص باشد. داشتن برنامه ریزی روزانه به شما آرامش ذهنی و اعتماد به نفس می دهد. دیگر نگران کارهای باقیمانده نخواهید بود بود و خیالتان راحت است که در زمان خودشان انجام می شوند. از طرفی به تدریج پیشرفت خود و برنامه‌های انجام شده را می بینید و به این باور می رسید که هدفتان دست یافتنی است. سنگ بزرگ نشانه نزدن است.

واضح است که با یک برنامه ریزی غیر اصولی و بدون فکر ، نتیجه ای حاصل نمی شود. در این شرایط نمی توان گفت برنامه ریزی جواب نداده و یک کار بی فایده است. ابتدا باید ویژگی های یک برنامه ریزی درسی اصولی را بدانید.

برای اینکه در کنکور موفق عمل کنید و رتبه برتر شوید، برنامه ریزی کنکور را با 5 اصل بنیادی و مهم زیر باید انجام دهید.

 

 

student2
وقت برای کنکوری‌ها مثل طلا با ارزش است!

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 

 

اصل 1: شخصی و قابل اجرا

برنامه ریزی درسی ، در درجه اول باید شخصی، منطقی و قابل اجرا باشد. بیشتر از توان خودتان برنامه ریزی نکنید. اگر مشاور هم برای شما برنامه ریزی می کند باید شرایط شخصی شما در نظر گرفته شود یا برنامه ریزی کنکور انعطاف کافی را داشته باشد. اینکه برنامه ریزی درسی غیر منطقی و به دور از واقعیت تهیه شود که باعث شود فقط بخشی از آن انجام شود ؛ فایده ندارد. در این صورت در پایان روز یا هفته با دیدن حجم مطالبی که طبق برنامه خوانده نشده اند ، به تدریج اعتماد به نفستان پایین می آید و ناامید می شوید.

 

اصل 2: رعایت پیش نیازها

گاهی اگر فصل x را یاد نگیرید یادگیری فصل y غیرممکن است یا خوب انجام نمی شود. در این صورت می گوییم فصل x پیش نیاز فصل y است. در تمامی دروس باید این مسئله بررسی شود. یک برنامه ریزی کنکور خوب برای کنکور باید با رعایت پیش‌نیاز طراحی شود. در غیر این صورت در فهم مطالب درسی نقص و اشکال پیش می آید.

در درس های مختلف باید بخوبی مباحث و فصل ها را بشناسید، تا بتوانید اصل رعایت پیش‌نیاز را در برنامه خود رعایت کنید!

 

اصل 3: رعایت تنوع و تعادل درسی

مطالعه برای کنکور را با مطالعه یک رمان یا روزنامه اشتباه نگیرید. شما باید مطالب چندین درس مختلف را یاد بگیرید و در یک آزمون ۴ ساعته به سرعت بازیابی کنید. در برنامه ریزی کنکور همه دروس دارای اهمیت اند. هیچ درسی حذف نمی شود. بنابراین هیچ وقت در طول روز ، تمام وقت خود را روی یک درس نگذارید. همه دروس را باید موازی با هم جلو ببرید. در برنامه ریزی کنکور در یک روز آزاد (بدون کلاس و مدرسه) باید به طور معمول ۵ یا ۶ درس را در برنامه درسی خود قرار دهید.

تا اینجا اصل تنوع در برنامه ریزی برای کنکور را بیان کردیم. حالا باید تعادل را هم بررسی کنیم. به طور کلی ضریب دروس اختصاصی 3 برابر دروس عمومی است. بر همین اساس حدوداً زمان دروس اختصاصی 3 برابر دروس عمومی می باشد. با توجه به طولانی تر بودن جلسات مطالعه درس های اختصاصی در برنامه ریزی کنکور، برای یک روز آزاد حدوداً ۳ یا ۴ درس اختصاصی و ۲ درس عمومی باید در برنامه جا داده شود. همچنین در یک برنامه ایده آل باید طبق هدف دانش آموز، دروسی را به صورت روزانه مطالعه کرد. مثلاً در برنامه ریزی کنکور تجربی باید دروس زیست شناسی و شیمی به صورت روزانه مطالعه شوند و همچنین در برنامه ریزی کنکور ریاضی، دو درس فیزیک و ریاضی باید به صورت روزانه در برنامه گنجانده شوند.

 

اصل 4: مرور صحیح و به موقع

فراموش کردن مطالب امری طبیعی است و برای همه اتفاق می افتد. شما هر چقدر هم که دور اول را خوب بخوانید و همه مطالب را بفهمید ، بعد از مدتی فراموش می کنید. روی این موضوع تحقیقات علمی زیادی صورت گرفته است. منحنی های فراموشی نشان می دهند اگر مطلبی را که تازه خوانده اید در 7 روز بعد آن مرور نکنید ، بخش مهمی از  آن فراموش می شود. در طراحی برنامه ریزی کنکور باید به این نکته توحه ویژه ای کرد.

قلب تپنده برنامه ریزی برای کنکور ، مرورهای به موقع و صحیح آن است. برنامه درسی بدون مرور کاغذپاره بی ارزشی بیش نیست!!

بعضی از داوطلبان فقط به فکر تمام کردن مطالب اند. آنها سعی می‌کنند همه مطالب را فقط یک دور بخوانند و چیزی باقی نگذارند. تصور آنها این است که محدوده اطلاعات شان بیشتر می شود و شانس جواب دادن به سوالات بیشتری خواهند داشت. اما این را بدانید کنکور بر پایه شانس نیست. شما سر جلسه کنکور باید از جوابی که به سوالات می دهید مطمئن باشید. باید روی مبحث تست هایی که می خواهید جواب دهید تسلط داشته باشید و سراغ هر سوالی نروید. اگر در برنامه ریزی کنکور هم برنامه ای بدون مرور کردن داشتید یادتان باشد که بی فایده است!!

مقاله مهم  مرور درس ها در کنکور با روش‌های حرفه‌ای

 

اصل 5: هدف گذاری صحیح 

قبل از برنامه ریزی برای کنکور باید ابتدا هدف گذاری کرد. هدف گذاری یعنی اینکه ابتدا کل زمان موجود را به بازه های مشخصی تقسیم کنیم. ما به این کار فازبندی برنامه می گوییم! فاز 1، فاز 2 و … . در هر فاز مشخص می کنیم که به طور کلی چه مباحث درسی و فصلی باید خوانده شود و هدف کلی مان چیست؟ در این صورت دورنمای کلی از برنامه به دست می آید و ما را برای انجام برنامه ریزی آماده می کند.

هدف گذاری صحیح درسی مقدمه انجام برنامه ریزی بلندمدت، ماهانه، هفتگی و روزانه است. پس اصل پنجم برنامه ریزی کنکور به ما می گوید هدفگذاری کن تا تکلیف خودت را بدانی.

مقاله مهم  ۹ ویژگی مهم یک برنامه ریزی استاندارد

 

اینستا

 

برنامه ریزی برای کنکور در طول سال

 • در مورد 5 اصل برنامه ریزی کنکور:

اصل 1 تقریباً شفاف است. در مورد اصل 2 باید در صورت نیاز از یک مشاور باتجربه کمک بگیرید. اصل 3 را در بخش های بعدی در نمونه برنامه ریزی های دورخیز مشاهده خواهید کرد و آن را می توانید یاد بگیرید. اصل مهم 4 را هم در مقاله ای که در همان بخش پیشنهاد شد می توانید مطالعه کنید، آن مقاله راهنمای کامل اصل 4 است.
در بخش های زیر برنامه ریزی برای کنکور را بر اساس اصل 5 برنامه ریزی یعنی هدف گذاری صحیح درسی برای هر بازه زمانی (فاز) با هم بررسی می کنیم. هدف گذاری برنامه ریزی هر بازه زمانی را در یک اینفوگرافیک می‌توانید مشاهده کنید. دقت کنید که این تصاویر نمونه هدف گذاری هستند و الزاماً مناسب همه دانش آموزان نیست.

 • نکته مهم: هدف‌گذاری انجام شده طبق اصل پنجم در این مقاله یکی از اصولی ترین هدف‌گذاری ها برای کنکور است. بخشی از این هدف‌گذاری بر آزمون قلم چی منطبق است و بخش دیگری از آن با آزمون های جامع سنجش (بعد از عید) هماهنگی دارد. یعنی بهترین هدف‌گذاری ممکن، بدون اینکه روی آزمون خاصی تعصب نشان داده شده باشد.

 

student2
وقت برای کنکوری‌ها مثل طلا با ارزش است!

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 

برنامه ریزی تابستان کنکور

چه داوطلب کنکور باشید و چه دانش آموز مقاطع پایین تر؛ هر زمان که برنامه ریزی کردن را شروع کنید خوب است. این تصور که هنوز زود است و از مهر سال قبل کنکور شروع می کنم فقط کار را برایتان سخت تر می کند. حجم مطالب بالاست؛ در نتیجه هر چقدر زمان بیشتری داشته باشید با کیفیت بهتری مطالعه و مرور می کنید. بطور کلی هدف از برنامه ریزی تابستان برای کنکور ، تسلط بر دروس پایه است. برای استفاده بهتر از این دوران ، برنامه کلی داوطلبان را به 3 سطح ارائه می دهیم.

مقاله مهم  برنامه ریزی تابستان چرا و چگونه؟

 

برنامه ریزی داوطلبان با پایه ضعیف

برای دانش آموزانی که پایه ضعیفی دارند و دو سال دهم و یازدهم را جدی نگرفته اند و داوطلبانی که چند سالی از فارغ التحصیلی آنها می گذرد و قصد شرکت مجدد در کنکور را دارند بهترین هدف گذاری برای برنامه ریزی کنکور را در این بخش توضیح می دهیم. اگر شما جزو این دسته از دانش آموزان هستید در حالت ایده آل با ساعت مطالعه بالا می توانید کل سال دهم و یازدهم را مطالعه کنید. در حالت حداقلی اگر بخواهید بهترین استفاده را از تابستان ببرید باید دروس اختصاصی دهم و یازدهم را بعلاوه یک درس عمومی مثل زبان یا عربی را مطالعه کنید. در تصویر زیر همه چیز را می بینید. این می‌شود برنامه ریزی برای تابستان که بهترین بازدهی را برای یک دانش آموز ضعیف به همراه دارد.

برنامه ریزی تابستان برای کنکور - سطح ضعیف

برنامه ریزی داوطلبان با پایه متوسط

این گروه شامل دانش‌آموزانی است که در طول دو سال دهم و یازدهم ، حداقل مطالعه تشریحی خوبی داشته اند و معمولاً معدل بالای 18 دارند. هدفگذاری برنامه ریزی تابستان برای کنکور این است که پایه درسی بیشتر تقویت شود و مرور درس ها انجام شود. همچنین تقویت مهارت و فنون مطالعه و تست زنی که کمتر به آن پرداخته شده یکی از اهداف مهم تابستان است. در کنار اینها مهارت ها و فنون آزمون دادن را هم باید شروع کنند و با آن آشنا شوند. اگر جز این دسته هستید برای تابستان حداقل کاری که باید انجام دهید مطالعه کل دروس اختصاصی پایه است و در کنار آن عربی، زبان و مباحث قرابت و آرایه از فارسی.

برنامه ریزی تابستان برای کنکور - سطح متوسط

برنامه ریزی داوطلبان با پایه قوی

این گروه شامل دانش آموزانی است که در طول سال های پایه مطالعه تشریحی خوبی داشته اند و در کنار آن هم تستی کار کرده اند. این گروه در آزمون آزمایشی هم شرکت کرده و با تست و تست زنی هم کمابیش آشنا هستند. بهترین هدف گذاری برای برنامه ریزی کنکور در تابستان برای این دسته ابتدا دوره و مرور دروس پایه است. دو هدف مهم دیگر تقویت مهارت و فنون آزمون دادن و افزایش سرعت و مهارت تست زنی است که برای پیشرفت این دانش آموزان توصیه می شود. اگر جزو این دسته هستید حداقل هدفگذاری درسی برای شما مطالعه و تست زنی کل دروس دهم و یازدهم است. در حالت ایده آل و با ساعت مطالعه بالاتر می توانید حدود 25% از دروس اختصاصی سال دوازدهم را هم پیشخوانی کنید. و نهایتاً طبق تصویر زیر این می‌شود برنامه ریزی برای تابستان که بهترین بازدهی را برای یک دانش آموز قوی به همراه دارد.

برنامه ریزی تابستان برای کنکور - سطح قوی

 

برنامه ریزی نیمسال اول کنکور

نیمسال اول برای شما 3 ماه است. از مهرماه تا اوایل دی ماه. برنامه ریزی نیمسال اول برای کنکور برای دانش آموز بسیار مهم است. در واقع یک شروع دوباره است با هدف بهبود مهارت ها و فنون آزمون دادن. در کنار این هدف باید برنامه آزمون آزمایشی به دقت دنبال شود و از هرگونه عقب ماندگی جلوگیری شود. رفع نقاط ضعف پایه هم دیگر هدف در نیمسال اول است. از دیدگاه هدفگذاری درسی دو گروه دانش آموز وجود دارد.

 1. دهم ضعیف تر: اگر جزو این گروه هستید و در سال دهم بیشتر احساس ضعف دارید تصمیم درست این است که کل دروس سال دهم را در کنار نیمسال اول دوزادهم مطالعه کنید. در واقع دروس در سه ماه به صورت موازی مطالعه می شوند و با هم جلو می روند.
 2. یازدهم ضعیف تر: و طبیعتاً اگر جزو این گروه هستید و در سال یازدهم احساس ضعف بیشتری  دارید بهتر است که دروس سال دهم را در کنار نیمسال اول دوزادهم مطالعه کنید. در واقع دروس در سه ماه به صورت موازی مطالعه می شوند و با هم جلو می روند.

برنامه ریزی برای کنکور - نیمسال اول

 

برنامه ریزی جمع بندی نیمسال اول کنکور

این دوره در اصل جدود یکماه تا 35 روز است و تقریباً کل دی ماه را در بر می گیرد. از اوایل دی ماه تا اوایل بهمن ماه. دوران جمع بندی روزهایی کلیدی در برنامه ریزی کنکور محسوب می شود. هدفی که برای این یک ماه وجود دارد موفقیت در امتحانات نیمسال اول در کنار جمع بندی تستی دروس است. همچنین مرور تجربیات آزمون دادن برای تقویت مهارت ها و جلوگیری از تکرار اشتباهات هم بسیار مهم است.

در این دوران ابتدا برای امتحانات نوبت اول دوازدهم آماده می شوید و حدود 20 روز را صرف دوازدهم می کند و مطالعه شما هم تستی و هم تشریحی باید باشد. سپس در حدود 10 روز الی دو هفته باید آن یک پایه تحصیلی که برای نیم سال اول انتخاب شده مرور و جمع بندی شود.

برنامه ریزی برای کنکور - جمع بندی نیمسال اول

برنامه ریزی نیمسال دوم کنکور

این بازه کمی فشرده است و به همین علت اصلاً وقت تلف کردن در آن معنا ندارد و مجاز نیست!! از اوایل بهمن ماه تا اوایل فروردین ماه به مدت دو ماه تعیین کننده. هدف کلی برنامه ریزی در این دوره این است که تجربیات و فنون آزمون دادن مرور و تثبیت شود و کمی هم از برنامه آزمون آزمایشی (قلم چی) پیشی بگیرید. در برنامه ریزی کنکور برای نیم سال اول شما پایه درسی ضعیف تر خود را به اتمام رساندید، پس حالا نوبت به پایه دیگر می رسد و 2 حالت وجود دارد:

 1. اگر در نیم سال اول به علت ضعیف تر بودن در یازدهم آن را مطالعه کرده اید در نیم سال دوم نوبت دهم است!
 2. و اگر در نیم سال اول به علت ضعیف تر بودن در دهم آن را مطالعه کرده اید در نیم سال دوم نوبت یازدهم است!

هشدار: نیمسال دوم بسیار اهمیت دارد، جدی نگرفتن و طولانی شدن این دوران باعث کاهش زمان جمع بندی شما میشود. اگر جمع‌ بندی خوبی نداشته باشید کل تلاش یک یا چند ساله شما هدر می رود.

برنامه ریزی برای کنکور - نیمسال دوم

 

برنامه ریزی جمع بندی مقطعی نیمسال دوم کنکور

این بازه یک ماهه از ابتدای فروردین شروع می شود و پایان آن شرکت در آزمون اول جامع سنجش است. هدف این است که بر 60% از منابع کنکور تسلط پیدا کنید و روی مهارت و فنون آزمون دادن به خوبی مسلط شوید. آزمون اول جامع سنجش برای جمع بندی پایه دهم و یازدهم برگزار می شود. در این یک ماه هم هدف این است که به صورت موازی دروس دهم و یازدهم مرور و جمع بندی شوند و حل تست کافی از آن ها انجام شود.

برنامه ریزی برای کنکور - جمع بندی پایه

 

برنامه ریزی جمع بندی نهایی کنکور

و سر انجام  برنامه ریزی جمع بندی نهایی کنکور . جمع بندی حساس ترین زمان برای کنکوری هاست. تقریباً از اوایل اردیبهشت تا کنکور سراسری جمع بندی نیمسال دوم ادامه دارد، یعنی حدوداً 2 ماه و چند روز. ممکن است برحسب شرایط دانش آموز این زمان بین 1 تا 4 هفته کمتر شود. چند هدف مهم را برای این دوره باید دنبال کنید. حتماً باید برای شرکت در امتحانات نوبت دوم آمادگی لازم را کسب کنید. رفع اشکال و مرور و جمع بندی تمامی مباحث مطالعه شده در طول سال در این بازه زمانی انجام می شود. هرچیزی در مورد فنون و مهارت های آزمون دادن و تست زنی آموخته شده باید در این زمان به حد تسلط برسد.

برنامه ریزی برای کنکور - جمع بندی نهاییهدف مهم بعدی هم این است که در آزمون های شبیه ساز شرکت کنید. این آزمون ها شامل آزمون های جامع حضوری (مثلاً سنجش) و آزمون شبیه ساز منزل خواهد بود. همچنین رسیدن به آمادگی روانی و خودشناسی علمی هم از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است.

از لحاظ درسی هدف مرور و جمع بندی دروس دهم و یازدهم و دوازدهم به صورت همزمان است. برنامه ریزی در این دوره پیچیدگی خاص خود را دارد. خصوصاً برای دانش آموزان و افرادی که امتحانات دوازدهم را هم پیش رو دارند.

 • در برنامه ریزی کنکور مهم ترین روش برای جمع بندی درس های هر سه سال استفاده از روش مشهور ((سه روز یکبار)) می باشد. با استفاده از این روش می توان درس ها را به طور کامل جمع بندی کرد و رفع اشکال و مرور مباحث درسی را انجام داد.

 

نحوه برنامه ریزی برای کنکور در هر بازه زمانی

خب در بخش قبلی به صورت قدم به قدم کل سال تحصیلی برای کنکور را بررسی کردیم. در بخش قبلی متوجه شدید که چطور برای هر بازه زمانی 1 ماهه، 2 ماهه یا 3 ماهه باید هدفگذاری کرد! این یعنی قدم اول که به خوبی برداشته شد. یعنی از تابستان سال قبل کنکور تا کنکور . حالا قصد داریم با هم بررسی کنیم و ببینیم در هر بازه زمانی چطور و به چه اصولی می توان برنامه ریزی درسی انجام داد. با ما همراه باشید تا با نمونه برنامه ریزی های دورخیز به شما آموزش بدهیم.

 

student2
وقت برای کنکوری‌ها مثل طلا با ارزش است!

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 

نحوه برنامه ریزی و جدول برنامه ریزی ماهانه

برای برنامه ریزی کنکور پس از اینکه هدف گذاری انجام شد باید برنامه ریزی بلندمدت چند ماهه یا چند هفتگی طراحی شود. روش های برنامه ریزی بلند مدت برای همه این ها یکسان است. از سه ماهه گرفته تا یک ماهه. برای این کار لازم است هدف گذاری خودمان را به صورت جزئی تر روی کاغذ بیاوریم. وقتی اهداف را بنویسیم آنگاه میتوانیم آن ها را راحتتر محقق کنیم. در طراحی برنامه ریزی ماهانه برای کنکور باید به ویژگی های فردی تان توجه کنید و آنگاه دست به نوشتن برنامه بزنید.

همانطور که گفته شد روش برنامه ریزی بلند مدت و ماهانه یکسان است. به همین علت جدول برنامه ریزی ماهانه کنکور را به عنوان یک نمونه کامل و استاندارد برای شما تهیه کرده ایم.

درس جدول برنامه ریزی ماهانه برای کنکور (نمونه برنامه)
 زیست دهم : مطالعه فصل های ۱ تا ۳ + مرور فصل های ۱ و ۲ + مطالعه فصل ۴ + مرور فصل های ۳ و ۴ + مطالعه فصل ۵

دوازدهم : مطالعه فصل ۱ + مطالعه فصل ۲ + مرور فصل ۱

ریاضی مبحث معادلات : فصل ۳ و ۴ دهم + مرور آن ها + فصل ۱ یازدهم + مرور آن

مبحث تابع : فصل ۵ دهم + فصل ۳ یازدهم + مرور آن ها

 فیزیک دهم : مطالعه فصل ۱ تا ۳ + مرور فصل 1 و 2

دوازدهم : مطالعه فصل ۱ + مرور آن

شیمی دهم : مطالعه فصل ۱ + مرور فصل ۱ + مطالعه فصل ۲ + مرور فصل ۲

دوازدهم : مطالعه فصل ۱ + مرور فصل ۱

ادبیات دهم : مطالعه دروس ۱ تا ۷ (مرور طبق برنامه روتین)

دوازدهم : مطالعه دروس ۱ تا ۴ (مرور طبق برنامه روتین)

عربی دهم : مطالعه دروس ۱ تا ۳ + مرور دروس ۱ و ۲ + مطالعه دروس ۴ و ۵ + مرور درس ۳

دوازدهم : مطالعه درس ۱

دینی دهم : مطالعه دروس ۱ تا ۳ + مرور دروس ۱ و ۲ + مطالعه دروس ۴ و ۵ + مرور درس ۳ + مطالعه درس ۶ + مرور دروس ۴ و ۵

دوازدهم : مطالعه دروس ۱ تا ۳ + مرور دروس ۱ و ۲

زبان  دهم : مطالعه درس ۱ و ۲ (مرور طبق برنامه روتین)

دوازدهم : مطالعه درس ۱ (مرور طبق برنامه روتین)

 

نحوه برنامه ریزی و جدول برنامه ریزی هفتگی

در ادامه بحث تخصصی برنامه ریزی برای کنکور نوبت می رسد به یکی از پرطرفدارترین انواع برنامه ریزی کنکور یعنی برنامه ریزی هفتگی. بسیاری از دانش آموزان دنبال یک جدول برنامه ریزی هفتگی هستند تا بتوانند با استفاده از قالب و فرمت آن برای خودشان برنامه ریزی کنکور خوبی انجام دهند.

بعد از اینکه برنامه ریزی ماهانه و درازمدت انجام شد باید برنامه خرد شود و به برنامه محبوب هفتگی تبدیل شود. گروه دورخیز حرفه ای ترین نوع برنامه ریزی هفتگی را انجام می دهد. شما می توانید نمونه برنامه ریزی استاندارد هفتگی یا همان جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور را در تصویر زیر ببینید.

جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور

البته دورخیز فراتر از یک برنامه هفتگی عمل کرده و برنامه روزانه را هم در این برنامه جا داده است. در اصل در جدول بالا شما هم برنامه ریزی کنکور به صورت هفتگی را می بینید و هم برنامه ریزی روزانه را تا حد خیلی زیاد. در بخش بعدی راجع به برنامه ریزی روزانه بیشتر توضیح می دهیم.

 • از قسمت زیر می توانید جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور که توسط تیم مشاورین دورخیز تهیه شده را دانلود کنید. این برنامه ریزی نمونه یک برنامه درسی کاملاً استاندارد است. شما می توانید برای برنامه ریزی از این جدول الگو بگیرید.

 

جدول برنامه ریزی برای کنکور – روزانه

برنامه ریزی روزانه آخرین حلقه از زنجیره برنامه ریزی کنکور است. در بخش قبلی جدول برنامه ریزی هفتگی و روزانه را به صورت همزمان مشاهده کردید. البته در بعضی از برنامه ها ممکن است یک جزء دیگر هم به این برنامه روزانه اضافه شود: زمان بندی اجرای برنامه در طول روز. البته این بخش کاملاً دلخواه و انتخابی است و معلوم می کند که در هر بازه ای از یک روز باید چه درسی مطالعه شود. نمونه جدول زمان بندی برای برنامه ریزی کنکور را ببینید:

نمونه زمان بندی جدول برنامه ریزی روزانه کنکور
ساعت 8 تا 9:15 ساعت 9:30 تا 10:30 ساعت 10:45 تا 11:45 ساعت 12 تا 13:30 ساعت 13:30 تا 15:30
زیست زیست زبان / فارسی ریاضی نماز+ ناهار+ استراحت
ساعت 15:30 تا 17:15 ساعت 17:45 تا 19 ساعت 19:30 تا 21:15 ساعت 21:15 تا 22 ساعت 22 تا 23:15
شیمی دینی / عربی فیزیک شام + استراحت روتین+ جبرانی

 

نحوه برنامه ریزی برای آزمون + دانلود نمونه برنامه ریزی رایگان

شرکت در آزمون های آزمایشی برای موفقیت در کنکور بسیار لازم و مفید است. برنامه ریزی راهبردی این آزمون ها هم تا حدودی می تواند به شما کمک کند. تقریباً 80 درصد از دانش آموزان در آزمون های دو هفته ای قلم چی و گاج شرکت می کنند که هر دوی آن ها هر دو هفته یکبار برگزار می شوند. احتمالا شما هم جزء همین دسته هستید. برای برنامه ریزی کنکور هم همین قالب کلی برنامه راهبردی آزمون آزمایشی قلم چی تا حدود زیادی کمک کننده است.

مقاله مهم  بهترین آزمون آزمایشی کنکور (قلم چی، گاج، گزینه2 یا سنجش؟)

 

بودجه بندی آزمون های آزمایشی موسسات مختلف، متفاوت است. اصول و نحوه برنامه ریزی برای آزمون های قلم چی و گاج ثابت است ؛ فقط در فصل هایی که قرار است مطالعه کنید کمی اختلاف خواهند داشت. پس از بررسی بودجه بندی آزمون باید سهم عمده مطالب جدید را در هفته اول قرار دهید.

از اواسط هفته دوم باید به سراغ مرور مطالبی که طی تقریباً ۱۰ روز قبل خوانده اید بروید. روز قبل از آزمون نیز آزمون غیر حضوری بدهید و حفظیات را یک بار دیگر مرور کنید. نمونه برنامه ریزی رایگان این آزمون ها را در جدول های زیر می بینید.

برنامه ریزی کنکور هماهنگ با آزمون

برنامه ریزی کنکور هماهنگ با آزمون 2

 

student2
وقت برای کنکوری‌ها مثل طلا با ارزش است!

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 

دقت کنید که شما کل دو هفته بین آزمون های قلم چی یا گاج را صرف مطالعه مطالب جدید نمی کنید. به نوعی در ذهنتان به جای دو هفته ، ۱۰ روز زمان در نظر بگیرید. روزهای باقیمانده مختص مرور ها و جمع‌بندی مطالب آزمون اند. عملکرد و الگوی مطالعه شما طی این دو هفته های متوالی در نهایت نتیجه نهایی کنکور شما را رقم می‌زند. بنابراین این آزمون ها را دست کم نگیرید و سعی کنید تمام اصول و نکات برنامه ریزی برای کنکور را طی این دو هفته های متوالی تمرین کنید. در ادامه مقاله می توانید فایل pdf نمونه برنامه ریزی رایگان هماهنگ با آزمون قلم چی را دانلود کنید و همچنین در رابطه با برنامه ریزی کنکور تجربی و برنامه ریزی کنکور ریاضی و برنامه ریزی کنکور انسانی به صورت اختصاصی بخوانید.

از بخش زیر می توانید فایل pdf نمونه برنامه ریزی رایگان هماهنگ با آزمون قلم چی را دانلود کنید.

 

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

در این بخش می خواهیم به صورت اختصاصی در رابطه با برنامه ریزی برای کنکور تجربی صحبت کنیم. در صورتی که داوطلب رشته تجربی هستید، قطعاً می دانید که درس زیست شناسی با ضریب 4 در زیرگروه یک و دو و درس شیمی با ضریب 4 در زیرگروه 2 و ضریب 3 در بقیه زیرگروه ها از مهم ترین درس های رشته تجربی هستند. بنابراین باید در برنامه ریزی کنکور تجربی، به این دو درس توجه زیادی داشت و به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که درس زیست شناسی و شیمی را در برنامه ریزی روزانه خود قرار بدهید و آن ها را روزانه مطالعه کنید.

در کنار این دو درس، در برنامه ریزی کنکور تجربی، باید به دو درس فیزیک و ریاضی هم توجه زیادی داشت. چون این دو درس هم ضرایب بالایی دارند و هم رقابت زیادی در آن ها وجود ندارد. بنابراین با یک مطالعه خوب و جامع و مستمر، می توانید نتیجه خوبی از این دو درس بگیرید و در نهایت نتیجه خود را تغییر بدهید و از رقیبان خود جلو بیفتید. درس ریاضی در زیرگروه 2، ضریب 3 و در زیرگروه یک و سه، ضریب 2 دارد و در زیرگروه های چهار و پنج با بالاترین ضریب یعنی ضریب 4 حضور دارد. درس فیزیک هم در همه زیرگروه ها ضریب 2 دارد.

در کنار همه این نکاتی که گفتیم و باید در برنامه ریزی کنکور تجربی به آن توجه کنید، پیشنهاد می کنیم که حتماً به زیرگروه ها هم توجه کنید. شما باید بدانید رشته هدف شما در کدام زیر گروه قرار دارد تا بتوانید دقیق تر برنامه ریزی کنکور را انجام بدهید. برای مثال اگر می خواهید رشته پزشکی قبول شوید، باید بدانید که رشته پزشکی در زیر گروه یک قرار دارد و در این زیر گروه، دو درس زیست شناسی و شیمی بالاترین ضریب را دارند. یا برای مثال اگر می خواهید در رشته داروسازی قبول شوید، باید بدانید که این درس در زیر گروه 2 قرار دارد و درس زیست و شیمی بالاترین ضریب را دارند و همچنین درس زمین شناسی تنها در زیر گروه دو دارای ضریب است و در نتیجه باید درس زمین شناسی را هم در برنامه ریزی کنکور تجربی خود بگنجانید.

 

برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

و حالا رسیدیم به رشته ریاضی! می خواهیم به صورت اختصاصی در رابطه با برنامه ریزی برای کنکور ریاضی هم صحبت کنیم. همان طور که از اسم رشته شما پیداست، دو درس ریاضی و فیزیک از بالاترین میزان اهمیت برخوردارند. پس در برنامه ریزی کنکور ریاضی باید مطالعه و مرور این دو درس در اولویت باشد. حالا می خواهیم ضرایب این دروس را هم بررسی کنیم تا بتوانید دقیق تر این درس ها را در برنامه ریزی کنکور خود قرار بدهید. در زیر گروه های یک و دو درس ریاضی بالاترین ضریب یعنی ضریب 4 دارد و درس فیزیک هم ضریب 3 دارد. در زیر گروه سه، ضریب درس فیزیک کمتر است و ضریب دو دارد و درس شیمی با ضریب سه حضور دارد که علت آن رشته هایی است که در زیر گروه سه حضور دارند. همه رشته های زیر گروه سه، مقطع کاردانی هستند.

پس در برنامه ریزی کنکور ریاضی، اولویت با دو درس ریاضی و فیزیک است و شما باید به صورت روزانه برای این دو درس زمان بگذارید. در رابطه با برنامه ریزی کنکور انسانی هم به صورت مفصل در مقاله ای جداگانه صحبت کرده ایم. اگر داوطلب رشته انسانی هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی را مطالعه کنید.

مقاله مهم  مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی (به روش رتبه 14 کنکور)

 

telgif

 

جمع بندی: چگونه برنامه ریزی کنیم؟

در این مقاله سعی شده است به طور جامع برنامه ریزی برای کنکور توضیح داده شود. هدف ما علاوه بر آشنا کردن داوطلبان با اصول برنامه ریزی کنکور ، یاد دادن نحوه انجام آن نیز بوده است. در یک برنامه ریزی درست و اصولی باید این موارد رعایت شوند: شخصی و قابل اجرا، رعایت پیش نیازها، تنوع درسی، مرورهای درست و به موقع و هدف گذاری صحیح.

در هر بازه زمانی باید هدف مشخصی را دنبال کنید. اگر هر کاری را در زمان مناسب خودش انجام ندهید وقت و تلاش شما هدر می رود. در این مقاله برای هر دوران ، اهداف و الویت ها را معرفی کرده ایم که با مراجعه به جدول های بالا می توانید با توجه به سطح خود برنامه ریزی کنید. نمونه هایی هم از جدول برنامه ریزی روزانه ، هفتگی و ماهانه ارائه کردیم تا بتوانید با الگو گرفتن از آن ها اصولی که توضیح داده شد را در برنامه خود رعایت کنید یا اگر از مشاوری برنامه گرفتید این اصول را در برنامه او چک کنید.

 

در برنامه ریزی برای کنکور نیاز به کمک داری؟

شاید فکر کردن به این که چگونه می توانید تمام این مراحل را خودتان به تنهایی انجام دهید ، کمی نگرانی در شما ایجاد کند. ممکن است این سوال ها برایتان پیش بیاید که آیا درست انجام می دهم؟ آیا تا آخر می‌توانم خودم این کار را انجام دهم و وسط کار دست نکشم؟ آیا اینقدر منظم و سخت گیر هستم که نگذارم روزهایم بی‌نتیجه بگذرند؟ و …

برای رها شدن از این مشکلات و نگرانی ها کافی است فقط با دورخیز ارتباط برقرار کنی. ما در تیم مشاورین دورخیز ، خودمان از رتبه های برتر و قبولی های سالهای اخیر کنکور سراسری هستیم. حالا آماده هستیم حرفه ای ترین و بی نقص ترین برنامه ریزی برنامه ریزی برای کنکور را برای شما ارائه کنیم. با تکمیل کردن فرم زیر در کمتر از 24 ساعت با شما تماس گرفته و راهنمایی‌تان می کنیم.

 

دارای زمان مشخص، حجم مشخص و تعداد تست معین باشد. شخصی و هماهنگ با شرایط دانش‌آموز باشد. متعادل و با نسبت 3 به 1 (اختصاصی به عمومی) طراحی شود. مرور آن طبق منحنی فراموشی به تعداد کافی باشد.

اگر از اصول این مقاله و نمونه برنامه ریزی های pdf استفاده کنید می توانید خودتان برنامه ریزی کنید. با توجه به شرایط متغیر و خاص هر دانش آموز ممکن است به کمک یک مشاور با تجربه هم نیاز داشته باشید.

ابتدا فازبندی بلند مدت برنامه خود را انجام دهید. سپس برنامه بلند مدت فاز اول را روی کاغذ بنویسید. بعد می توانید برنامه ماهانه و سپس هفتگی را بنویسید. در آخرین مرحله برنامه خود را در روزهای هفته نوشته و برنامه روزانه شما هم به دست می آید. برای هر مرحله از آموزش های مقاله استفاده کنید.

بهتر است قبل از انجام برنامه ریزی یک هفته به صورت مداوم درس بخوانید و سعی کنید از حداکثر توان مطالعه خود استفاده کنید، حتماً نتایج این یک هفته را در دفتر برنامه ریزی ثبت کنید تا ساعت مطالعه پایه و نقاط ضعف در اجرای برنامه را پیدا کنید. بعد می توانید برنامه ریزی را طبق روش گفته شده در سوال قبل انجام دهید.

برچسب ها :
لینک کوتاه مقاله:

مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

با تکمیل کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

مطالب پیشنهادی
نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
82 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پریا
پریا
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید
من دهم رو کم وبیش خوندم باقلم چی اما مروری نداشتم براش وهی حس میکنم مطالبو یادم رفته
الان میخام دوبارع مباحث مهمشو بخونم ولی نمیدونم کاره درستیه یانه
یااینکه فعلا یازدهم ونیمع دوم دوازدهم بخونم بعد دهم بخونم
ولی نمیدونم قلم چی دوباره برای دهم جمع بندی دارع یانع

AREF
AREF
10 ماه قبل

ممنون ازمطالب فقط یک موضوع رو که بارها در سایت های مختلف دیدم رو خواستم بیان کنم.
بچه های انسانی هم نیاز به توجه دارند!! همانطور که نمونه برنامه ریزی و مطلب و… برای تجربی و ریاضی میذارید، اینکه نسبت به رشته ای که قرار مملکت داران آینده بشوند بی توجهی میشه…
مضحکه

پارمیس
پارمیس
11 ماه قبل

سلام وقتتون لخیر من یک دانش اموز دوازدهمی هستم . و هم مدرسه و هم ازمون ازمایشی میدم . از برنامه ازمونا خیلی عقب افتادم و دلم میخواد که استارت بزنم . به نظرتون برای این عقب افتادگی ها باید چیکار کنم ؟

مریم
مریم
11 ماه قبل

من کنکوری 1401 هستم این مدل برنامه ها برای تایم های طولانی جواب میده یا نه؟؟؟؟/

مریم😎
مریم😎
11 ماه قبل

ممنوم بسیار عالی وناب ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤🧡🧡🧡💛💛💛💚💚💚💚💜💜💜

مریم😎
مریم😎
11 ماه قبل

عالی بود کلا نظرم عوض شد ……ممنونم ازتون

m
m
1 سال قبل

من به یه برنامه ریزی نیاز داشتم که از الان شروع کنم چطور میتونیم دریافت کنم و با چه هزینه ای هست ؟؟ممنون میشم پاسخ بدید…

m
m
1 سال قبل

من به یه برنامه ریزی نیاز داشتم که از الان شروع کنم چطور میتونیم دریافت کنم و با چه هزینه ای هست ؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

سکینه
سکینه
1 سال قبل

سلام خسته نباشید ممنون از این توضیحات مفید.
من پشت کنکوری هستم و مشکل اینه که تازه میخوام شروع کنم به خوندن و تست زدن ولی نمیدونم باید چطور بخونم چون واقعا درسا سنگینه و هر سه پایه هست.
نمیدونم چطور باید همشو بخونم یعنی اول دهم رو تموم کنم بعد برم سراغ یازدهم و بعد دوازدهم یا نه باهم بخونم؟

اشکان
اشکان
1 سال قبل

سلام، خسته نباشید، من ۱۴۰۰ اولین کنکورم رو دادم ،،، پایه دهم رو که ۹۷ خوندم الان که بعضی از کتاب ها تغییر کردن،
برای کنکور ۱۴۰۱ ،،، میخواستم ببینم ‌‌که کتاب های چاپ سال ۱۴۰۰هرسه پایه سوال میاد یا مثلا از دهم چاپ سال های قبل سوال میاد؟ اگه من برای پایه دهم کتاب چاپ ۱۴۰۰ تهیه کنم مگه مشکلی هست؟ ممنون میشم جواب بدید خیلی ضروریه

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام میخواستم بدونم برنامه ای که میدید هزینش چقدر؟!

زهرا
زهرا
پاسخ به  مهندس مسعود کریمی
1 سال قبل

سلام من پشت کنکوریم از ۹۹ کنکور انسانی میدم رتبه ۹۹ ۴۱ هزار شد رتبه ۱۴۰۰ ۲۷ هزار شد به نظر شما آیا امیدی هست که رتبه ۱۴۰۱ زیر ۱۰۰۰ بشه ادبیات ضعیفم به نظر شما چه منبعی خوب هست

علی
علی
1 سال قبل

سلام ممنون از شما
من به شدت استرسی شدم دانش آموز سمپاد هم هستم ولی بسیار ریختم بهم تابستون رو از دست دادم فقط پیش نیاز هارو برای دوزادهم خوندم الان این هفته ۲۳ مهر آزمون قلم چی دارم ولی نخوندم شدیدا می‌خوام شروع کنم شدیدا دلم پزشکی میخواد ولی میترسم نمیدونم باید چیکار کنم برنامه میریزم بعد یه هفته عوضش میکنم
چیکار کنم که آروم بشم ؟!
جواب خانواده رو چی بدم
خسته شدم از بس دروغ گفتم
درسام قوی هستا ولی کنکوری نیست

جلیل پهلوان
جلیل پهلوان
1 سال قبل

سلام. چرا با ما تماس گرفته نشد ؟؟

Z_rahim.pour
Z_rahim.pour
1 سال قبل

واقعا ممنونم از سایتتون … به درد من که خیلی خورده

بهار
بهار
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.من خانمی ۳۱ ساله هستم. حدودا ۱۲ سال پیش دیپلم کامپیوتر رو گرفتم وبا توجه به شرایطم نتونستم ادامه تحصیل بدم.حالا میخوام برای کنکور۱۴۰۱رشته تجربی شرکت کنم. ولی نمیدونم که چه کتاب هایی رو بخونم،واین که نیاز به یک برنامه ریزی خوب دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

مهدی
مهدی
1 سال قبل

ممنونم

....
....
1 سال قبل

هم برای عمومی ها جدا و هم برای تخصصی کنکور منحصرا زبان جدا
برنامه روزانه
طبق قلم چی

....
....
1 سال قبل

سلام ببخشید برای کنکور منحصرا زبان بر اساس برنامه راهبردی قلم چی برنامه روزانه و…نمیذارید؟
ممنون میشم

Latrice
Latrice
1 سال قبل

Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I
am waiting for your next post thanks once again.

شیوا سلیمانی
شیوا سلیمانی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من میخوام پی دی اف برنامه ریز دانلود کنم ولی نمیشه متاسفانه میشه لطفا راهنما کنید

F
F
1 سال قبل

چجوری میتونم روی سی روز دروس پایه تجربی رو جمع بندی کنم ؟

رضوان
رضوان
1 سال قبل

سلام من پایه یازدهم تجربی هستم
تا الان اصلاً به کنکور اهمیتی نمیدادم کسی نبود بهم بگه چکار کنم توی شهرستان هم زندگی میکنم و امکاناتی ندارم از الان میخوام شروع کنم به خوندن هرجور که باشه شب بیداری و بی‌خوابی هم باشه اما میخوام که سرسخت بشینم و درسهام بخونم
الان ۲۴مرداد خواهش میکنم کمکم کنید برنامه ریزی برام بدید که بتونم دهم و یازدهم تموم کنم😔

842781545110
842781545110
1 سال قبل

سلام بابت این مقاله ها واقعا متشکرم

فاطمه
فاطمه
پاسخ به  842781545110
1 سال قبل

سلام خدا خیرتون بدهدچقدر من بخاطر این برنامه تونستم به رشته ای ک میخام برسم خیلی ممنونم❤❤❤

نازنین میرزایی
نازنین میرزایی
پاسخ به  فاطمه
1 سال قبل

سلام چطورpdfدفتر برنامه ریزی رو دانلودکنم؟؟

ghazal
ghazal
1 سال قبل

سلام ببخشید یه سوال داشتم
من دانش آموز پایه یازدهم انسانی هستم و سال دهم رو کنکوری خوندم طی سال و توی تابستون و سال یازدهم هم تقریبا خوب خوندم و آزمون های آزمایشی هم شرکت میکنم
الان من دهم رو بخونم اول جمع بندی کنم و بعد یازدهم رو و درآخر دوتاشون رو دوباره مرمرور کنم
یا
طبق برنامه راهبردی کانون برم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

بیتا
بیتا
1 سال قبل

سلام من پایه ی دهمم میتونم از این برنامه استفاده کنم ؟؟

معصومه رعیت پیشه
معصومه رعیت پیشه
پاسخ به  بیتا
1 سال قبل

سلام خسته نباشین من اصلا طبق برنامه ریزی جلو نمیرم لطفا ی برنامه ریزی دقیق دو هفته طبق ازمون قلم چی بم معرفی کنین ۲۱ آبان دوباره ازمون دارم نمیدونم چیکار کنم رشته انسانی پشت کنکورم

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام ببخشید من مهر بیاد میرم دوازدهم و متاسفانه بخاطر کرونا هییچی نخوندم و از یازدهم تقریبا هیچی بلد نیستم و ازمون های قلمچی تازه ثبت نام کردم میخواستم بدونم برای تابستون چیکار کنم که هم یازدهم رو بخونم و هم بتونم تو ازمون هام موفق باشم

Ali
Ali
1 سال قبل

سلام میخوام تو سایت عضو بشم همش میزنه خطا!

نازیلا
نازیلا
1 سال قبل

سلام آیا برای پایه دهم هم مفیده . تجربی البته

دانش آموز
دانش آموز
1 سال قبل

سلام من پایه دهم تجربی هستم خواستم بپرسم میتونم از این برنامه استفاده کنم ؟

کیمیا کامیار
کیمیا کامیار
1 سال قبل

سلام،کنکور ۱۴۰۰هستم
میخام‌از الان شروع کنم به خوندن. از نظره شما میتونم؟دیر نیست؟🙁

علی
علی
1 سال قبل

سلام کاش برای انسانی ها هم برنامه ریزی میکردین راحت میتونستیم برای خودمون برنامه چینیم

ترنم مدنی
ترنم مدنی
2 سال قبل

همش که تجربی انسانی ندارید

نگین
نگین
پاسخ به  مهندس مسعود کریمی
1 سال قبل

سلام ببخشید شرمنده خواستم بدونم این جزوه مؤثر ه برای کنکور کارشناسی ارشد مشاوره مؤثر ه که بنده بخونم

فاطمه
فاطمه
پاسخ به  مهندس مسعود کریمی
1 سال قبل

من رشتم تجربیه و اصلا بهش علاقه ندارم چون هیچی ازش نمیفهمم و میخام که برای کنکور ادبیات امتحان بدم میخام ی برنامه فشرده داشته باشم تا موفق شم

زهرا
زهرا
2 سال قبل

سلام.من پشت کنکوری هستم به نظر شما بهتره برنامم طبق بودجه بندی ازمون ازمایشی باشه یا برنامه شخصی خودم؟

سحر
سحر
پاسخ به  زهرا
2 سال قبل

سلام من کنکوری ام . رشتم ریاضیه
اگه میشه نمونه برنامه ریزی واسه رشتم رو هم بزارید.

Phatme
Phatme
پاسخ به  مهندس مسعود کریمی
2 سال قبل

سلام
من پشت کنکوریم و سال اولم هم هست من واقعا سردرگمم نمیدونم چجوری شروع کنم چون تا حالا برنامه نداشتم امکانش هست کمکم کنید

آریا
آریا
پاسخ به  Phatme
8 ماه قبل

سلام ببخشیدیه برنامه ریزی سه ماهه تاکنکور۱۴۰۱میخواستم رشته تجربی اگه میشه راهنماییم کنیدممنون میشم

افرا
افرا
پاسخ به  زهرا
1 سال قبل

سلام من پایه یازدهم رشته ی تجربی هستم . از ماه شهریور شروع کردم طبق مقاله های شما برنامه ریزی کردم برای خودم ، ولی هنوز هم نگرانم که نکنه یه جاهایی رو اشتباه برم و عقب بیفتم . امیدوارم شما بتوانید کمکم کنید

افرا
افرا
2 سال قبل

واقعا ممنونم
خیلی کمک کرد
من رو از سردرگمی نجات دادید

مشاور ارشد دورخیز
مشاور ارشد دورخیز
پاسخ به  افرا
2 سال قبل

خواهش میکنم
موفق باشین

رضا
رضا
2 سال قبل

سلام اگه میشه نمونه برنامه برای رشته انسانی مطابق برنامه آزمون های قلمچی هم بزارید با تشکر

مشاور ارشد دورخیز
مشاور ارشد دورخیز
پاسخ به  رضا
2 سال قبل

سلام آقا رضا
لطفا مقاله مشاور کنکور انسانی رو چک کنید در اون مقاله نمونه برنامه ریزی رشته انسانی هست:)
https://dourkhiz.com/?p=11607

مهسا خدایی
مهسا خدایی
پاسخ به  مشاور ارشد دورخیز
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید من قبلا یه بار خوندم فقط درس زبان اصلا در ذهنم نمیمونه بعد از عید هست چطور میتونم از این برنامه ریزی استفاده کنم؟رشته من انسانی هست

fazii
fazii
پاسخ به  رضا
9 ماه قبل

5ماه مونده بع کنورم هنوزهم درگیر برنامه ریزی:-) ممنونم
ولی هنوزم سر درگمم…
هعییی

فاطمه
فاطمه
2 سال قبل

خیلی کامل بود ممنونم

هلن
هلن
2 سال قبل

با داشتن برنامه شما میتونیم برنامه قلمچی رو هم پوشش بدیم ؟؟ تداخل ایجاد نمیشه؟؟

مشاور ارشد دورخیز
مشاور ارشد دورخیز
پاسخ به  هلن
2 سال قبل

بله قطعا! برنامه شما کاملا مخصوص شما طراحی میشه و همه شرایطی که دارین در اون در نظر گرفته میشه از جمله برنامه های مدرسه و آزمون و…

فاطمه
فاطمه
پاسخ به  مشاور ارشد دورخیز
1 سال قبل

سلام
میشه لطفا واسه ادبیات هم برنامه بذارید … دورس تخصصی و عمومی ۱۲هم و دروص تخصصی ۱۱و۱۰هم🥺🙏

saman
saman
2 سال قبل

یه بار از یه موسسه ای مشاور گرفتم ک برنامه ریزی کنه برام ولی طبق چارتای خودش میرف برنامه برام سنگین میشد دگ منم ادامه ندادم!!!

شیوا منصوری
شیوا منصوری
پاسخ به  saman
2 سال قبل

برنامه های امسال خودم رو دارم با برنامه ای ک تو این مقاله اوردین مقایسه میکنم خیلی عقب بوده ام 😞 سال دوازدهم را حتما با شما شروع میکنم امید وارم کمکم کنید🙏

مشاور ارشد دورخیز
مشاور ارشد دورخیز
پاسخ به  شیوا منصوری
2 سال قبل

اشکال نداره مهم اینه که مسیر درست رو پیدا کردین:)
میتونید به این آیدی پیام بدین و برای یک تماس تلفنی رایگان از طرف دورخیز، زمان رزرو کنین
T.me/sabte_nam

علیرضا
علیرضا
2 سال قبل

سلام
دمتون گرم خیلی عالی بود .
قبل این ذهنبتم راجب برنامه ریزی کلن فرق میکرد .
ممنون بابت تفهیم سازی

ملیسا
ملیسا
پاسخ به  علیرضا
9 ماه قبل

سلام لطفاً یک برنامه ریزی ۵ماهه برای کنکور ۱۴۰۱ انسانی بدهید من هیچی تا کنون نخوندم