مشاوره کنکور 1404

مشاوره کنکور 1404

هر داوطلبی برای موفقیت در هر امتحان و آزمونی نیازمند مشاور و راهنمایی کار بلد است و داوطلبین کنکور 1404 هم برای موفقیت در این آزمون نیازمند مشاوره کنکور 1404  به صورت حرفه ای هستند. مشاوره کنکور 1404 باید توسط فردی به دانش آموزان ارائه شود که نسبت به تغییرات و شرایط کنکور اطلاعات و دانش کامل داشته باشد.  اگر به دنبال یک مشاور حرفه‌ای و کاربلد هستید که در کنار شما باشد تا بتوانید به او تکیه کنید و برای اهداف‌تان بجنگید، روی دورخیز حساب کنید.

 

اول از همه توصیه ما این است که این مقاله را تا انتها بخوانید تا چشم و گوش‌تان نسبت به اصول مشاوره برای کنکور 1404 باز شود. اما اگر خیلی عجله دارید که ثبت‌نام کنید از کادر زیر اقدام کنید.

student2
با کمک مشاور در کنکور رتبه برتر میشوید!

دورخیز برای رساندن شما به رشته و دانشگاه مورد علاقه تان در کنار شماست! مشاوره کنکور دورخیز شامل برنامه ریزی، فنون تست زنی و آزمون است و شما را برای رسیدن به برترین دانشگاه کمک می‌کند.

برای ثبت‌نام و توضیحات مشاوره تحصیلی کنکور روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید.

 

مشاوره نحوه برگزاری کنکور 1404

  • کنکور سراسری از سال 1401 به بعد دچار تغییرات عمده ای شد. بسیاری از مشاورین این تغییرات را نادیده میگیرند و به شیوه سنتی برنامه ریزی می کنند. باید بدانید که روشهای قدیمی در مشاوره کنکور 1404 کاملاً بی اثر و گاهی اوقات مضر نیز هستند. در مشاوره برای کنکور 1404 باید تمام تغییرات مهم لحاظ شود و طبق آن دانش آموز آماده ماراتون نفس گیر کنکور شود. این تغییرات به چند دسته عمده تقسیم میشوند.
  • دروس عمومی از کنکور سال 1404 حذف شده اند. مهم ترین تاثیر این کار رقابت سنگین تر روی دروس اختصاصی است. قبلاً با مطالعه دروس عمومی که به نسبت اختصاصی ها آسان تر هستند؛ میتوانستید با درصد های بالا ترازهای قابل توجهی کسب کنید که این مورد دیگر ممکن نیست. البته تمرکز شما برای مطالعه تستی دروس اختصاصی بیشتر می شود و این نقطه قوت این اتفاق است. همچنین کوتاه شدن زمان آزمون کنکور آرامش شما را بیشتر می کند.
  • بر خلاف کنکورهای گذشته نحوه برگزاری کنکور 1404 کمی متفاوت تر است. یعنی تنها یک نمره برای کنکور هر داوطلب صادر میشود. پس هیچ داوطلبی نمیتواند بر اساس هدف خود روی درسی بیشتر یا کمتر وقت بگذارد. که متاسفانه این موضوع مقداری کار داوطلب را سخت می کند. بنابراین  در مشاوره کنکور 1404، مشاور باید متذکر شود که هر درس به نسبت ضریبش نیاز به زمان و تمرکز دارد.

به جداول زیر توجه کنید.

رشته تجربی
دفترچه درس ضریب تعداد تست زمان پاسخگویی
1 زیست شناسی 12 45 45 دقیقه
2 فیزیک 7 30 40 دقیقه
شیمی 9 35 35 دقیقه
3 ریاضی 7 30 45 دقیقه
زمین شناسی 1 15 15 دقیقه

اگر یک داوطلب تجربی بخواهد 51 ساعت در هفته مطالعه کند باید حدوداً 18 ساعت زیست، 10.5 ساعت فیزیک، 13.5 ساعت شیمی، 10.5 ساعت ریاضی و 1.5 ساعت زمین شناسی مطالعه کند.

رشته انسانی
دفترچه درس ضریب تعداد تست زمان پاسخگویی
1 ریاضی 6 20 30 دقیقه
فارسی 8 30 30 دقیقه
علوم اجتماعی 5 15 25 دقیقه
روانشناسی 2 15
2 عربی 5 20 20 دقیقه
تاریخ 5 13 20 دقیقه
جغرافیا 5 12
فلسفه و منطق 5 20 20 دقیقه
اقتصاد 2 15 15 دقیقه

اگر یک داوطلب انسانی بخواهد 43 ساعت مطالعه داشته باشد باید برای هر درس به اندازه ضریب آن وقت بگذارد. یعنی برای ریاضی 6 ساعت، فارسی 8 ساعت، علوم اجتماعی 5 ساعت و … . که البته بر حسب راهبرد میتواند اندکی تغییر نماید.

رشته ریاضی
دفترچه درس ضریب تعداد تست زمان پاسخگویی
1 ریاضی 12 40 70 دقیقه
2 فیزیک 9 35 45 دقیقه
شیمی 7 30 30 دقیقه

و اگر یک داوطلب کنکور ریاضی بخواهد 42 ساعت برای کنکور مطالعه کند باید 18 ساعت ریاضی، 13.5 ساعت فیزیک و 10.5 ساعت شیمی مطالعه کند.

  • تا سال 1401 تاثیر معدل مثبت بود. اما در کنکور 1404 قرار است معدل 60%  در قبولی دانشگاه تاثیر داشته باشد. این به این معناست که امتحانات تشریحی نهایی که حدود 10 درس از سال دوازدهم و یازدهم است، نقش خیلی خیلی پر رنگی در قبولی داوطلب دارد. در ورژن قدیمی کنکور عمده تمرکز دانش آموزان روی مطالعه تستی بود. اما در مشاوره برای کنکور 1404 باید این نکته به درستی اشاره شود که مطالعه تستی و تشریحی باید همزمان باهم در کنار هم باشند.
  • در امتحانات نهایی 1404 سهم دروس تخصصی 30%، سهم دروس عمومی 30% است که در مجموع سهم 60% امتحانات نهایی را میسازند. پس نتیجه این است که در مشاوره کنکور 1404 و برنامه ریزی برای این کنکور، حضور دروس تشریحی نهایی کاملاً ضروری است. برای دانش آموزانی که پشت کنکوری هستند یا در امتحانات نهایی نمره خوبی کسب نکردند، امکان ترمیم معدل نیز فراهم شده است تا بتوانند از امتحان نهایی نمره خوب و بیشترین تاثیر را کسب کنند. این دانش آموزان باید در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند. در مشاوره امتحانات نهایی به این موضوع پرداخته می شود.
  • کنکور 1404 قرار است در دو نوبت برگزار شود. اردیبهشت و تیر. دو نوبت بودن استرس کنکور را کم می کند. آشنایی در مرحله اول این آزمون با کنکور دانش آموز را از نظر ذهنی در کنکور دوم آماده تر میکند. اما فشار روانی سه ماهه پایانی به قدری بالاست که در جلسات مشاوره کنکور 1404، مشاور باید دانش آموز را از نظر بعد روحی و روانی به خوبی ساپورت کند.
  • از سال 1403 کنکور فرهنگیان از کنکور سراسری جدا شد. با جدا شدن این کنکور داوطلبان کنکور که  در زمان ثبت نام آزمون سراسری، نوع آزمون خود را فقط متقاضی شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم هستم انتخاب کنند، در صورت قبولی و یا عدم قبولی در آزمون پذیرش دانشجو – معلم حق انتخاب رشته در رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1404 را نخواهند داشت. این مورد میتواند از نظر کم شدن رقبا به دانش آموزان کمک کند. این موضوع در مشاوره کنکور فرهنگیان به صورت ویژه وجود دارد.

 

 مشاوره کنکور 1404 دورخیز

شاید بعضی از شما بگویید که چه نیازی به مشاوره کنکور 1404  داریم؟ ما خودمان هم می‌توانیم مانند دوران مدرسه درس خوانده و موفق شویم. اما باید بدانید که هر کاری راه و رسم خودش را دارد. کنکور سراسری آزمونی دشوار و منحصر به فرد است که برای موفقیت در آن نیازمند برنامه‌ریزی اصولی هستید. بهترین برنامه‌ای که می‌توانید داشته باشید، توسط شخصی است که خودش این راه را رفته و به موفقیت رسیده است.

مشاوره کنکور 1404

مشاوره کنکور 1404 باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا پاسخگوی نیاز شما باشد. ما در تیم مشاوره دورخیز تمام چیزهایی را که باید در یک مشاوره حرفه‌ای وجود داشته باشد، در اختیار شما قرار می‌دهیم .

هدفمند کردن دانش آموز

اولین نکته، داشتن هدف است. تا زمانی که هدف خود را دقیق مشخص نکرده باشید، نمی‌توانید با اراده و جدیت شروع کنید. به خودتان ایمان داشته باشید و با انتخاب هدف درست و خوب، شروع به مطالعه کنید. همیشه برای داشتن هدف و روحیه خوب برنامه ریزی کنید. داشتن یک مشاور خوب میتواند انگیزه شما را فول نگه دارد. ما در دورخیز به شما انگیزه و انرژی می دهیم.

برنامه ریزی مناسب در مشاوره برای کنکور 1404

یکی از بخش‌های مهم مشاوره کنکور 1404، داشتن برنامه‌ریزی درست و اصولی است. برنامه‌ای که متناسب با هدف و توانمندی‌های شما باشد و مطابق با شرایط و ویژگی‌های شما طراحی شده باشد تا بتواند موجب پیشرفت شود. برنامه اصولی، برنامه‌ای است که در آن فرصت جبران گنجانده شده باشد، مرورهای کافی داشته باشد و مطابق با برنامه کلاس‌ها و آزمون باشد.
مهم‌ترین تغییری که در برنامه ریزی برای کنکور 1404 باید اعمال شود، امتحانات نهایی هستند. برنامه شما باید شامل دو بخش کار تستی و کار تشریحی باشد تا برای کنکور و امتحانات که تاثیر 60% دارند اماده شوید.
در دورخیز برنامه ای که به شاگردان داده میشود دارای هر دو بخش کار تستی و کار تشریحی است.

شناخت صحیح از دانش آموز و منابع مورد نیاز

مشاور باید پس از صحبت با شما و به دست آوردن شناخت لازم، بهترین منابعی که مناسب شماست را معرفی کند. مهم ترین عامل در معرفی منابع، بررسی سطح علمی شماست. لزوما منابع مورد استفاده رتبه‌های برتر نمی‌توانند بهترین منابع برای شما باشد. شما باید متناسب با سطح و توانایی‌های خود از منابع استفاده کنید. پس یکی دیگر از ارکان مهم مشاوره کنکور 1404، معرفی منابع مناسب می‌باشد که در مشاوره دورخیز این مورد وجود دارد.

الویت بندی مطالب درسی

در همه رشته‌های تجربی، انسانی و ریاضی، بعضی دروس و فصل‌ها مهم‌تر و تست‌خیزتر هستند. مشاور شما با توجه به شناختی که از شما به دست آورده است و همچنین شناخت این دروس و بودجه بندی کنکو 1404، برنامه‌ای برای شما طراحی می‌کند تا با استفاده از آن بهترین نتیجه را بگیرید.
در تغییرات جدید کنکور ضرایب تغییر کرده‌اند و باید بر مبنای ضرایب جدید به دروس زمان اختصاص داده شود.
سعی ما این است که در مشاوره کنکور 1404 در آکادمی دورخیز یک برنامه ریزی بهینه و حساب شده طبق پرارزش ترین مطالب درسی به شما داده شود.

ارائه روش های مطالعه اصولی

ساعت مطالعه بالا برای کنکور سراسری لازم است اما کافی نیست. شما صرفا به این دلیل که ساعت مطالعه بالایی دارید، نباید تصور کنید که بهترین نتیجه را می‌گیرید. این کار همانند بدنسازیست که تصور میکند با زدن وزنه های هرچه سنگین تر یا ساعات بالای تمرین زودتر به نتیجه مطلوب میرسد؛ درصورتی که لازمه رسیدن به نتیجه پیروی از روش های اصولی است. مشاوره کنکور 1404 در آکادمی دورخیز به شما اصولی ترین روش های درس خواندن را ارائه میکند.

در مورد مطالعه و درس خواندن هم، چیزی که بسیار اهمیت دارد اصولی و با کیفیت درس خواندن شما است. شما باید بدانید که روش مطالعه هر درس چگونه است تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن درس بگیرید. نباید همه دروس را با یک روش و به یک اندازه خواند. دروس حفظی و مفهومی روش مطالعه متفاوتی دارند. مشاور این کار را برای شما راحت می‌کند و روش خواندن همه دروس را در اختیار شما قرار می‌دهد.
در تغییرات جدید کنکور باید روش‌های تشریحی خوانی برای امتحانات نهایی را مدنظر داشته باشید. یعنی باید برای دروس دوازدهم دو بعدی درس بخوانید، هم تستی و هم تشریحی.

آموزش مهارت تست زنی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که شما برای موفقیت در کنکور نیاز دارید، مهارت تست زنی است.این مهارت شامل تکنیک های تست زنی مثل روش علامت گذاری یا الویت بندی است که در مشاوره کنکور 1404 به شما آموزش داده میشود. کنکور سراسری آزمونی با زمان محدود است و شما باید همه دانش خود را در این زمان محدود به کار بگیرید. بدون تمرین تست زنی نمی‌توانید از پس کنکور سراسری بر بیایید. در تصویر زیر همه مهارت ها و نکات تست زنی را آورده ایم.

نکات مهم تست زنی در مشاوره کنکور 1404

هنر مدیریت آزمون

کنترل استرس و مدیریت زمان در جلسه آزمون بسیار مهم است و شما جز با تمرین بسیار نمی‌توانید به مهارت لازم در این زمینه برسید. یکی از وظایف مشاور و یکی از بخش‌های مشاوره برای کنکور 1404، تقویت مهارت تست زنی و آزمون دادن است که در تیم دورخیز به علت داشتن مشاورین رتبه برتر که خود از موفق ترین نفرات کنکور سراسری بوده اند طلایی ترین نکات مدیریت آزمون را دریافت خواهید کرد.

انتخاب رشته صحیح و اصولی

در کنکور سراسری یکسری قوانین درمورد سهمیه‌ها، معافیت تحصیلی و از این قبیل موضوعات وجود دارد که شاید برخی افراد با توجه به شرایط خود، سوالاتی در این باره داشته باشند. مشاوره کنکور 1404 دورخیز به تمام پرسش‌های شما پاسخ می‌دهد.
از اقدامات مهم پس از کنکور سراسری، انتخاب رشته است. چه بسا بعضی داوطلبان، کنکور سراسری را به خوبی پشت سر می‌گذارند ولی به دلیل انتخاب رشته نادرست و غیر اصولی، آنطور که باید نتیجه نمی‌گیرند و در دانشگاه و رشته دلخواه خود قبول نمی‌شوند و فرصت‌های بسیاری را از دست می‌دهند.

 

موراد بالا خلاصه‌ای از خدماتی است که باید از مشاور دریافت کنید. در گرفتن مشاور برای کنکور 1404 حتماً همه موارد بالا را در نظر داشته باشید. در آکادمی دورخیز این خدمات را با یک تیم باتجربه از رتبه‌های برتر تجربه می‌کنید. در ادامه میخواهیم بحث را بازتر و شفاف تر کنیم تا با چشمان باز و آگاهانه بتوانید مشاور بگیرید و در کنکور موفق شوید.

 

student2
با کمک مشاور در کنکور رتبه برتر میشوید!

دورخیز برای رساندن شما به رشته و دانشگاه مورد علاقه تان در کنار شماست! مشاوره کنکور دورخیز شامل برنامه ریزی، فنون تست زنی و آزمون است و شما را برای رسیدن به برترین دانشگاه کمک می‌کند.

برای ثبت‌نام و توضیحات مشاوره تحصیلی کنکور روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید.

 

بهترین مشاوران کنکور 1404

اگر از یک ورزشکار بپرسید بهترین مربی برای او چه کسی است احتمالا جواب خواهد داد مربی که دانش کافی را در مورد ورزش داشته باشد و خودش هم ورزشکار قابلی بوده باشد. این مورد به شدت شبیه انتخاب یک مشاور خوب برای کنکور است. بهترین مشاوره برای کنکور 1404 باید توسط افرادی ارائه شود که خودشان تجربه کنکور موفقی را سپری کرده باشند و علم و دانش کار مهم مشاوره کنکور 1404 را داشته باشند.

مشاوره کنکور 1404 توسط رتبه های برتر کنکور سراسری میتواند برای دانش آموزانی که قصد شرکت در کنکور را دارند انتخابی عالی و مطمئن باشد. در مشاوره کنکور 1404 توسط این مشاوران انواع روش های مطالعه مثل PQRST، تکنیک فاینمن و SQ3R ؛ انواع نکات مدیریت آزمون و مشاوره های روحی و روانی ارائه میشود تا دانش آموزان به اصطلاح تا دندان مسلح سراغ جنگ بزرگی به اسم کنکور بروند.

معرفی بهترین منابع کنکور 1404

انتخاب منابع درست یکی از اصل‌های موفقیت در کنکور سراسری است. شما علاوه بر کتاب درسی نیاز به کتاب تست و کتاب‌های کمک درسی هم دارید. این کتاب‌ها باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند تا بتوانند نیازهای شما را برطرف کنند. کتاب‌های متنوعی در بازار وجود دارد؛ بعضی از آن‌ها فقط شامل تست هستند و بعضی دیگر علاوه بر تست، آموزش و درسنامه هم دارند. درمشاوره کنکور 1404 در آکادمی دورخیز بهترین منابع متناسب با سطح دانش آموزان به آنها معرفی میشود.

منابع تستی برای کنکور 1404

شما باید با توجه به زمان خرید و نیاز به تست یا آموزش، بهترین انتخاب را داشته باشید. فاکتور بعدی برای خرید منابع توجه به سطح علمی خودتان است. بهترین کتاب برای شما، کتابی است که متناسب با سطح علمی شما باشد تا بتواند نقاط ضعف شما را برطرف کند.

اگر از منابع با سطح بسیار بالاتر از سطح خود استفاده کنید، این کار فقط باعث سردرگمی شما می‌شود. سعی کنید هر کتابی که می‌خرید، با دقت و کامل به اتمام برسانید؛ سپس در صورت نیاز، سراغ کتاب دیگری بروید. چند منبعی بودن بسیار به ضرر شماست و باعث می‌شود از هیچ کدام از منابع به خوبی استفاده نکنید.

همچنین باید به سال چاپ کتاب هم دقت کنید تا به‌روزترین کتاب باشد و تغییرات کتاب درسی در آن اعمال شده باشد. بهترین منابع، منابعی هستند که مطالب را با رعایت پیش‌نیاز آورده و همچنین حجم مناسبی داشته باشند. بعضی از منابع از مطالب حاشیه‌ای بسیار استفاده کرده‌اند که به درد داوطلب کنکور نمی‌خورد و نمی‌توانند منبع خوبی باشند.

مشاوره کنکور 1404 برای تهیه منابع

 

منابع تشریحی برای موفقیت در امتحانات نهایی

سه نوع کتاب کمک آموزشی برای امتحانات نهایی وجود دارد. شما با توجه به نیاز و سبک مطالعه تان می‌توانید یک یا دو نوع را انتخاب کنید.

انواع منابع تشریحی نهایی در مشاوره کنکور 1404

 

کتاب های درسنامه و تمرین ماجراهای من و درسام خیلی سبز
بانک نهایی خیلی سبز
راه نهایی نشر دریافت
میکرونهایی گاج
فرمول 20 گاج
غول نهایی مبتکران
کتاب های چند منظوره سیرتا پیاز گاج
کتاب فضایی مهر و ماه
آموزش شگفت انگیز خیلی سبز
سه بعدی نشر الگو
کتاب های نمونه سوال شب امتحان خیلی سبز
6420 گاج
نشر اسفندیار
امتحانت مهر و ماه
نشر بنی هاشمی

 

کتاب های درسنامه و تمرین

دسته اول کتاب هایی هستند که درسنامه و تمرینات تشریحی در خود دارند. نمونه سوالات نهایی نیز در این کتاب‌ها وجود دارد. این نوع برای داوطلبینی که میخواهند به طور مجزا روی امتحانات نهایی یا ترمیم معدل تمرکز کنند کاربرد دارد. افرادی که این کتاب‌ها را تهیه میکنند باید به طور مجزا برای دروس تخصصی خود کتاب تست نیز خریداری کنند. این کتاب‌ها برای ساعت مطالعه بالا و سطح متوسط تا قوی توصیه می‌شود.

کتاب های چند منظوره

دسته دوم کتاب‌هایی هستند که سه هدف را دنبال می‌کنند: آموزش ، تست ، تمرین . این کتاب‌ها برای دروس تخصصی کاربرد دارد و برای دانش‌آموزانی که قصد دارند همزمان کار تستی و تشریحی را پیش ببرند مناسب است. این کتاب‌ها برای ساعت مطالعه متوسط و سطح ضعیف تا متوسط توصیه می‌شود.

کتاب های نمونه سوال

دسته سوم کتاب هایی هستند که نمونه سوالات امتحان نهایی را در همان قالب امتحانی ارائه می‌کنند. این کتاب‌ها برای افرادی که درس را خوانده و یاد گرفته‌اند یا اینکه درسنامه و جزوه دبیرشان خوب است، و صرفا دنبال حل نمونه سوال هستند مناسب است. این کتاب‌ها برای همه دانش‌آموزان قابل استفاده است.

 

مطالعه موفق و باکیفیت

حتما تاکنون شنیده‌اید که بسیاری از داوطلبان از این موضوع شکایت می‌کنند که ما ساعت مطالعه بالایی داریم ولی نتیجه دلخواهمان را نمی‌گیریم. در این مورد باید بدانیم ساعت مطالعه بالا به تنهایی برای موفقیت در کنکور کافی نیست.

یکی از مهمترین مراحل یادگیری دروس بالا بردن کیفیت مطالعه با تمرین و تست فراوان است. یکی از بهترین روش‌های مرور و تثبیت مطالب، زدن تست فراوان است. با این کار، مطالب بهتر در ذهن شما جای می‌گیرند. همچنین شما باید تراکم در ساعت مطالعه داشته باشید؛ یعنی از زمان خود به بهترین نحو استفاده کنید و مثلا برای 6 ساعت مطالعه مفید، 16 ساعت زمان صرف نکنید. در مورد تست زدن یک مقاله عالی داریم که نحوه تست زدن را در آن آموزش دادیم. آن را از دست ندهید. در مشاوره برای کنکور 1404 یکی از مطالب مهم آموزش نحوه مطالعه با کیفیت است.

کنکور با امتحانات مدرسه تفاوت‌های اساسی دارد و برای کنکور شما در دراز مدت به مطالعه می‌پردازید پس باید فراموشی خود را به حداقل برسانید و با تقویت حافظه خود، مطالب را به حافظه بلند مدت خود بسپارید. در مقاله زیر هم در این مورد صحبت کرده ایم.

پیشنهاد مطالعه  چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟

 

یکی دیگر از عوامل مخرب برای مطالعه شما، وسواس مطالعه است که زمان زیادی از شما می گیرد و باعث کاهش کیفیت مطالعه می‌شود . برای رهایی از این وسواس سعی کنید قبل از مطالعه ذهن خود را از افکار مزاحم خالی کنید و در یک محیط مناسب مشغول  مطالعه شوید.

برای اینکه مطالعه شما کیفیت لازم را داشته باشد و دچار فراموشی نشوید، باید دروس را مفهومی بخوانید. یعنی به جای اینکه دروس را کلمه به کلمه حفظ کنید، آن را کلی بخوانید، به مفاهیم فکر کنید، مطالب را مقایسه کنید، از چرایی و چگونگی مفاهیم سوال کنید تا در نهایت به عمق مفاهیم دست پیدا کنید.

همانطور که گفتیم تمرین و تست زیاد بهترین روش تثبیت مطالب است و از فراموشی آن ها جلوگیری می‌کند. همچنین سوالات حل شده را تحلیل کنید. با تحلیل سوالات، تسلط شما بر انواع مختلف سوالات بیشتر می‌شود . سعی کنید مطالب مطالعه شده را به هم مرتبط کنید تا ذهنتان درگیر آشفتگی نشود و مطالب را با هم اشتباه نگیرید. استفاده از تصویرسازی و رمزگذاری هم کمک بسیاری به شما می‌کند تا مطالب را به مدت بیشتری در ذهن خود نگه دارید.

در سبک جدید مطالعه خصوصا برای دروس تخصصی پایه دوازدهم مفهومی خواندن و بهینه عمل کردن اهمیت زیادی دارد مطالعه دروس باید از درک مفاهیم تشریحی شروع شود، در ادامه تمرین و سوالات تشریحی حل شود تا درس بهتر فهمیده شود و در انتها نکات تستی آموخته شده و تست حل شود. این روند برای مدیریت زمان و انرژی در سال دوازدهم که محدودیت زمان وجود دارد ضروری است. ( مقاله چطور مفهومی بخوانیم).

در مشاوره کنکور 1404 آکادمی دورخیز شیوه‌های مطالعه استاندارد تستی تشریحی آموخته شده و بر همین اساس بالاترین بازدهی در مطالعه به دست می‌آید.

مفهومی خواندن در مشاوره کنکور 1404

 

بودجه بندی و ضرایب دروس در کنکور 1404

کنکور هم همانند هر امتحان دیگری شامل بودجه بندی خاصی میباشد. همچنین با توجه به تغییرات اعمال شده در کنکور سراسری ضرایب دروس نیز دچار تغییراتی شدند که در مشاوره کنکور 1404 باید تمامی این تغییرات به خوبی آنالیز و در نظر گرفته شوند. بررسی این موارد از نظر قابل اهمیت است که دانش آموزان بتوانند با توجه به اهمیت دروس زمان لازم برای هر درس را مدیریت کنند.

بودجه بندی دروس در کنکور

بودجه بندی کنکور شامل برخی موارد مثل حذف یک سری از دروس، تعداد سوالات موجود در هر دفترچه، تعداد سوالات هر درس در هر دفترچه و ترتیب پاسخگویی به سوالات به نسبت پخش سوالات میشود. در بودجه بندی کنکور از 1401 به بعد دروس عمومی حذف شدند و این مورد در کنکور 1404 هم پا برجاست و داوطلبین فقط به دروس تخصصی رشته خود پاسخ خواهند داد. در مشاوره کنکور 1404 تمامی این مطالب به دقت و درستی به دانش آموزان منتقل میشود.

در هر دفترچه تعدادی از دروس و تعدادی سوال برای داوطلبین قرار گرفته که به ترتیب در اختیار آنها قرار میگیرد و دانش آموزان باید با توجه به تعداد سوالات هر درس در زمان آن درس پاسخنامه ی خود را تکمیل کنند. به عنوان مثال دفترچه ها در بودجه بندی کنکور ریاضی 1404 شامل دو دفترچه خواهد بود که دفترچه نخست درس ریاضیات با 40 سوال و زمان 70 دقیقه است و پس از آن دفترچه دروس فیزیک و شیمی به ترتیب با 35 و 30 سوال پخش میشود که مجموع زمان این دفترچه 75 دقیقه است.

دقیقا مثل مثال بالا در مورد کنکور ریاضی،  بودجه بندی کنکور تجربی 1404 و بودجه بندی کنکور انسانی 1404  شامل نکات خاص خودشان هستند که در مشاوره کنکور 1404 باید به شکل دقیق برای داوطلبین توضیح داده شود تا آنها نیز با آمادگی کامل پا به این مارتون بگذارند.

ضرایب دروس در کنکور

ضرایب کنکور برای دروس متفاوت در رشته های متفاوت فرق میکند. در مشاوره کنکور 1404 برای دانش آموزان هر رشته، با توجه به ضریب هر درس، دروس از نظر اهمیت طبقه بندی میشوند.  در جدول های زیر میتوانید لیست ضرایب دروس در کنکور 1404 را مشاهده کنید.

ضرایب کنکور تجربی

جدول زیر شامل ضرایب دروس در کنکور تجربی 1404 است

درس زیست زمین شناسی فیزیک شیمی ریاضی
ضریب 12 1 7 9 7

 

ضرایب کنکور ریاضی

جدول زیر شامل ضرایب دروس در کنکور ریاضی 1404 است.

درس ریاضی شیمی فیزیک
ضریب 12 7 9

 

ضرایب کنکور انسانی

جدول زیر شامل ضرایب دروس در کنکور انسانی 1404 است.

درس ریاضی اقتصاد زبان و ادبیات فارسی زبان عربی تاریخ و جغرافیا علوم اجتماعی فلسفه و منطق روانشناسی
ضریب 6 2 8 5 5 5 5 2

 

حالا با اطلاعات کامل می توانید درخواست مشاوره کنکور بدهید! کافیست از بخش زیر فرم را تکمیل کنید و منتظر تماس ما باشید.

student2
با کمک مشاور در کنکور رتبه برتر میشوید!

دورخیز برای رساندن شما به رشته و دانشگاه مورد علاقه تان در کنار شماست! مشاوره کنکور دورخیز شامل برنامه ریزی، فنون تست زنی و آزمون است و شما را برای رسیدن به برترین دانشگاه کمک می‌کند.

برای ثبت‌نام و توضیحات مشاوره تحصیلی کنکور روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یک نفر
یک نفر
3 ماه قبل

لطفا بگید اگه از الان شروع کنم میتونم فرهنگیان قبول بشم؟؟؟ توروخدا جواب بدین میخوام تو درسو کامل حذف کنم بقیه رو بالای 60 بزنم خوبه؟؟؟؟؟؟؟ نمیخوام ناامید بشمممم

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  یک نفر
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
ببینید قطعا با مسلط شدن و یادگیری و برنامه ریزی اصولی میتونید مطالعه رو برای آزمون امسال شروع کنید و امیدتون رو از دست ندید
درصورت نیاز میتونید با مشاوران مجموعه دورخیز ارتباط بگیرید که راهنماییتون کنند.

بهمن
بهمن
9 ماه قبل

سلام . من لیسانس فلسفه دارم . به نظر شما مشاور محترم ، کنکور ارشد را هم در رشته فلسفه شرکت کنم یا ارشد را یک رشته غیرمرتبط بخونم ؟ اگر بخواهم در آینده در دانشگاه تدریس کنم به عنوان استاد ، آیا مهمه که لیسانسم و فوق لیسانسم ، هر دو ، فلسفه باشه یا مثلا اگر ارشد را رشته منطق بخونم ؟ تاثیری داره ؟ یا اولویت با کسانی است که مدرک کارشناسی و مدرک ارشد مُتَجانِس و هَمگِن داشته باشن ؟

پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت
پاسخ به  بهمن
8 ماه قبل

سلام.
بهتر هست رشته همسان بخوانید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .