معرفی بهترین منابع کنکور تجربی

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی 1401

بهترین منابع کنکور تجربی 1401

انتخاب منابع کنکور تجربی یک اصل مهم برای موفقیت و کسب رتبه خوب در کنکور است. در این مقاله بهترین منابع کنکور 1401 تجربی را به صورت مفصل و جامع بررسی کرده ایم. ویژگی متمایز این مقاله سطح بندی کتاب های تست برای همه گروه ها است. شما در سطح ضعیف، متوسط و قوی می توانید با استفاده از دستورالعمل موجود در این مقاله بهترین کتاب های تست کنکور تجربی را برای موفقیت در کنکور 1401 برای خود پیدا کنید. توصیه های این مقاله با بررسی همه منابع موجود در بازار ارائه شده و از انتشارات خاصی طرفداری نکرده ایم. خودمان هم کتاب چاپ نمی کنیم. 😁😊

انتخاب بهترین کتاب تست کنکور

نکته مهم

لازم است ابتدا به این نکته توجه کنید که در سال کنکور، ممکن است منابع زیادی برای مطالعه بهتر و پربازده تر به شما معرفی شود. اما شما باید توجه کنید که استفاده هم زمان از چند منبع تستی اصلاً درست نیست و شما باید بهترین منبع را انتخاب کنید و آن را مطالعه کنید. پس بخش بعدی که در مورد سطح بندی است را بخوانید.

 

سطح بندی کتاب های تست کنکور تجربی

هیچ وقت بهترین منبع به طور مطلق وجود ندارد و بهترین منبع برای هرکس متفاوت است. در انتخاب منبع مناسب، سطح داوطلب است که اهمیت دارد. یعنی انتخاب منابع کنکور تجربی، نسبت به سطح شما انجام شود. به عبارتی منبعی که رتبه یک کنکور از آن استفاده کرده است، لزوماً کتاب مناسبی برای همه داوطلبان نیست. ممکن است فردی به آموزش قوی تر نیاز داشته باشد. اما داوطلبی دیگر تست و تمرین قوی لازم داشته باشد.

بنابراین نیاز است شما اول سطح خود را بشناسید و سپس طبق آن، بهترین منبع را برای خود انتخاب کنید. ما در این مقاله سعی کرده ایم بهترین منابع کنکور 1401 تجربی را در سه سطح معرفی کنیم. این گونه همه داوطلبان می توانند از آن استفاده کنند. البته منابع کنکور تجربی نظام جدید متنوع هستند و ما سعی کرده ایم با حفظ این تنوع، بهترین کتاب های تست را معرفی کنیم.

بهترین منابع کنکور 1400 تجربی در این مقاله معرفی شده اند

در ابتدای معرفی بهترین منابع کنکور 1401 تجربی، به معرفی بهترین منابع دروس عمومی کنکور می پردازیم.

 

بهترین کتاب ادبیات کنکور

درس ادبیات باید به صورت موضوعی کار شود و در برنامه روتین هر شب تعدادی تست قرابت، آرایه و لغت وجود داشته باشد. بهترین کتاب ادبیات کنکور هم با در نظر گرفتن همین روش معرفی می شود.

 

سطح متوسط و قوی

برای مطالعه درس فارسی برای کنکور تجربی، دانش آموزان خوب و قوی می توانند از کتاب های موضوعی نشرالگو که بهترین کتاب ادبیات کنکور است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور تجربی در درس ادبیات است، استفاده کنند. کتاب قرابت معنایی نشرالگو، دارای تست های قرابت درس به درس است و البته بخشی به نام “نون شب” دارد که شامل پنج عدد تست قرابت است که می توانید هر شب کار کنید. همچنین برای هر بیت کتاب، نمونه هایی از بیت های دارای قرابت را آورده تا با مقایسه روابط معنایی آن ها، به توان درک معنای بالا برسید.

کتاب آرایه نشرالگو برای هر آرایه درسنامه و تست دارد . هم چنین دارای تیپ های تستی متفاوت است و برای هر تیپ تعداد زیادی تست دارد. شما می توانید هر شب از هر تیپ تعدادی تست حل کنید. هم چنین تکنیک های حل تست در این کتاب تدریس شده که خیلی به شما کمک خواهد کرد.

کتاب دستور زبان فارسی نشرالگو هم برای هر کدام از دستورهای زبانی تست های خوب و کاملی دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

در کتاب لغت و املا هم تست های درس به درس و تیپ بندی شده هست. هم چنین دارای زنجیره های املایی و معنایی هست که کمک کننده است.

  بهترین منابع کنکور تجربی در درس ادبیات

 

سطح ضعیف

بهترین کتاب تست ادبیات برای دانش آموزان متوسط و ضعیف ، کتاب های هفت خوان خیلی سبز در مبحث های قرابت، آرایه، دستور و لغت است.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس ادبیات

اگر میخواهید خیلی حرفه ای تر عمل کنید، کتاب جامع خیلی سبز را به شما معرفی می کنم. این کتاب به صورت درس به درس است و برای کسانی که سطح قوی در این درس ندارند و یا در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند، بهترین منبع ادبیات کنکور است.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس ادبیات

 

بهترین کتاب عربی کنکور

خب حالا به سراغ بررسی بهترین منابع عربی کنکور می رویم. درس عربی به نسبت درس مهم و سرنوشت سازی است و معمولاٌ داوطلبان در آن ضعف دارند. پس با انتخاب بهترین منبع عربی کنکور و مطالعه درست آن، می توانید به یک نتیجه خوب و قابل قبول برسید.

 

سطح قوی

اگر در درس عربی سطح بالایی دارید، از کتاب عربی جامع کنکور IQ پلاس گاج که از بهترین منابع کنکور 1401 تجربی در درس عربی است، استفاده کنید. این کتاب منبع خوبی از تست های دشوار است و می تواند شما را به چالش بکشد. این کتاب درسنامه کاملی هم دارد و می تواند همه نیاز یک دانش آموز قوی را بر طرف کند. چینش مطالب این کتاب به صورت درس به درس است و برای کسانی که در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند هم مناسب است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور تجربی در درس عربی است.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس عربی

 

سطح متوسط و ضعیف

خیلی سبز جامع عربی کتاب بسیار خوبی است. این کتاب در زمینه ترجمه و تعریب و لغت و روابط معنایی و قواعد، تست های با کیفیتی دارد و بهترین کتاب عربی کنکور است. درسنامه بسیار قوی هم دارد و بسیار کمک کننده است. نویسنده این کتاب نویسنده همان عربی میکرو طبقه بندی معروف نظام قدیم است. درسنامه این کتاب مناسب ترین گزینه برای داوطلبان ضعیف است. چون فقط به بیان نکات کنکوری نپرداخته و صفر تا صد عربی کنکور را توضیح داده است و بهترین منبع عربی کنکور به حساب می آید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس عربی

برای درک مطلب هم از کتاب میکروطلایی گاج استفاده کنید و یک روز در میان یک درک مطلب کار کنید. چون هرساله حدود 5 تست از تست های کنکور سراسری به درک مطلب اختصاص داده می شود. پس اهمیت دارد که در حل درک مطلب های عربی به تسلط برسید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس عربی

 

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور

در معرفی بهترین منابع کنکور تجربی 1401 نوبت به دین و زندگی می رسد. درسی که می تواند درصد بسیار بالایی برای شما بیاورد! با انتخاب و مطالعه بهترین منبع دین و زندگی کنکور به خوبی می توانید از درس دینی نتیجه دلخواه را به دست بیاورید.

 

سطح قوی

کتاب دین و زندگی جامع کنکور انتشارات سفیر خرد (نوشته مسلم بهمن آبادی) بهترین کتاب دین و زندگی کنکور است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور تجربی در درس دین و زندگی است. این کتاب در دو جلد پایه و دوازدهم منتشر شده و تست های قوی و چالشی زیادی دارد و باعث می شود در این درس به تسلط کامل برسید. نویسنده این کتاب همان نویسنده کتاب های مبحثی دین و زندگی نظام قدیم انتشارات نشرالگو است.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس دین و زندگی

سطح متوسط و ضعیف

باید توجه کنید که در این درس آن چه در قدم اول اهمیت دارد، مطالعه خوب و دقیق و کامل کتاب درسی است. ما نیز با توجه به این موضوع بهترین منابع کنکور 1401 تجربی در درس دین و زندگی را معرفی کرده ایم. کتاب دین و زندگی جامع کنکور خیلی سبز کتاب بسیار خوبی برای درس دین و زندگی است و بهترین کتاب دین و زندگی کنکور است. این کتاب درسنامه و تست خوبی دارد. در درسنامه این کتاب آیات بسیار دقیق تحلیل شده اند و ارتباط آن ها با دیگر آیات هم بیان شده است. تست های کنکور های سال قبل هم در بانک تست این کتاب گنجانده شده و سوالات تالیفی مشابه تست های کنکور هم هست که می توانید از آن ها در هر سطحی که هستید، استفاده کنید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس دینی

سعی کنید در کنار بهترین منبع دین و زندگی کنکور که برای مطالعه انتخاب کردید، از کتاب مبحثی پیام آیات دین و زندگی مهر و ماه استفاده کنید. در این کتاب تمام آیات هر درس بررسی شده و در مورد تک تک پیام آیات صحبت شده است. همچنین هر نکته ای که از کنکورهای سال های قبل وجود داشته، در کتاب آورده شده است و از منابع رتبه برترهای کنکور تجربی است.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس دین و زندگی

 

بهترین کتاب زبان کنکور

برای مطالعه درس زبان انگلیسی، از دو کتاب مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری و زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز می توانید استفاده کنید. این دو کتاب، بهترین کتاب زبان کنکور موجود در بازار هستند. این ۲ کتاب به بخش های لغت، گرامر ، درک مطلب و کلوزتست تقسیم می شوند و برای هر کدام تعداد زیادی تست دارند. از نظر درسنامه و پاسخ نامه کتاب مبتکران کتاب بسیار قوی هست.

سطح متوسط و قوی

ما به دانش آموزان با سطح خوب و عالی در درس زبان انگلیسی، کتاب مبتکران را پیشنهاد می کنیم که این کتاب به بخش های لغت، گرامر ، درک مطلب و کلوزتست تقسیم می شود و جزو منابع رتبه برترهای کنکور تجربی در درس زبان است. این کتاب برای هر بخش تعداد زیادی تست دارد. از نظر درسنامه و پاسخ نامه، کتاب مبتکران کتاب بسیار قوی است.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زبان سطح متوسط و قوی

 

سطح ضعیف

اگر سطح خوبی در درس زبان انگلیسی ندارید، می توانید از کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز استفاده کنید. این کتاب هم به بخش های لغت، گرامر ، درک مطلب و کلوزتست تقسیم می شود و برای هر کدام تعداد زیادی تست دارد. این کتاب به نسبت کتاب مبتکران، درسنامه ساده تر و روان تری دارد.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زبان سطح ضعیف

برای درک مطلب اگر به تمرین بیشتری نیاز داشتید، می توانید کتاب «از متن نترسیم» نوشته رضا کیاسالار برای نشر شبقره را تهیه کنید. درک مطلب های این کتاب از آسان به سخت به ترتیپ چیده شده و زمان مورد نیاز برای هر کدام کنار درک مطلب نوشته شده است. مطلب جالب دیگر این است که این کتاب با ذکر نکته در هر درک مطلب، گام به گام  شما را با مهارت های حل درک مطلب کنکور آشنا می کند.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زبان - درک مطلب زبان

برای دروس عمومی به ترتیب دفترچه کنکور به معرفی بهترین منابع کنکور 1401 تجربی پرداختیم. حالا به معرفی بهترین منابع کنکور تجربی برای دروس اختصاصی این رشته به ترتیب اهمیت دروس می پردازیم. با ما بمانید.

 

بهترین کتاب ریاضی تجربی کنکور

برای درس ریاضی همراه با سطح بندی به معرفی بهترین منابع کنکور 1401 تجربی برای این درس می پردازیم.

 

سطح قوی

اگر همیشه ریاضی خوبی داشتید، دورخیز به عنوان بهترین منابع کنکور تجربی در درس ریاضی، کتاب خیلی سبز جامع (2 جلدی)، IQ جامع گاج و موج آزمون نشرالگو را به شما پیشنهاد می کند. خیلی سبز کتاب بسیار کاملی است و از نظر ما بهترین کتاب ریاضی تجربی کنکور است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور تجربی است. این کتاب دارای دو سطح معمولی و سطح Z هست که تست های سطح بالاتری اند. هم چنین درسنامه بسیار کاملی دارد که راه حل های تستی و سریع را بیان کرده و می تواند به شما کمک  فراوانی کند. کتاب IQ گاج هم به عنوان منبع دوم در کنار خیلی سبز خوب است. این کتاب تست های سطح بالایی دارد و می تواند به افزایش تسلط شما کمک کند. برای ارزیابی و جمع بندی هم از کتاب موج آزمون استفاده کنید. این کتاب از هر موضوع و فصلی، آزمون دارد و به شما کمک می کند تا بفهمید در چه مباحثی نیاز به کار بیشتر دارید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس ریاضی

 

سطح متوسط

اگر در این درس نه خیلی قوی و نه ضعیف هستید، به شما میکرو طبقه بندی گاج جامع (2جلدی  پایه و دوازدهم) و فصل آزمون خیلی سبز را توصیه می کنیم. میکرو طبقه بندی گاج شامل تست های تیپ بندی شده است و شامل سوالات با سطح های متفاوتیست که با شکل های ویژه ای مشخص شده اند. هم چنین این کتاب دارای تست های شبیه سازی شده کنکور هم می باشد.

تست های نشان دار شده این کتاب برای جمع بندی و مرور است. برای ارزیابی هم می توانید از فصل آزمون خیلی سبز استفاده کنید که به صورت آزمون های سطح بندی شده در سه سطح آسان و متوسط و دشوار است. این آزمون ها از تمام موضوعات هر فصل است و به شما در ارزیابی فصل به فصل کمک می کند.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس ریاضی

 

سطح ضعیف

اگر ریاضی قوی ندارید، پیشنهاد ما به شما ریاضی جامع مهر و ماه و کتاب قلم چی است. ریاضی مهر و ماه به صورت موضوعی است که برای بچه های ضعیف خیلی خوب و کامل است و بهترین کتاب ریاضی کنکور برای سطح ضعیف است. منظور از موضوعی بودن کتاب این است که مباحث  مربوط به مثلاً مثلثات همه در یک فصل جمع شده اند و از هر موضوع در هر فصل تعداد زیادی تست وجود دارد که به افزایش تسلط شما کمک می کند. درسنامه های این کتاب هم برای بچه های مبتدی خیلی خوب و کامل است. برای مرور و جمع بندی از تست های همین کتاب، دوباره استفاده کنید. پس از دو بار زدن تست های این کتاب، به سراغ تست های کتاب قلم چی بروید.

بهترین منابع کنکور تجربی برای درس ریاضی

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه ریاضی کنکور

 

بهترین کتاب زیست کنکور

برای درس زیست شناسی هر دو جنبه درسنامه و تست باید مورد توجه باشد. برای سطح های مختلف وزن این دو تغییر می کند. با توجه به این موضوع بهترین منابع کنکور 1401 تجربی در درس زیست شناسی را بررسی می کنیم.

 

سطح قوی

پیشنهاد دورخیز برای دانش آموزان قوی، کتاب تست IQ گاج، پاور تست مهر و ماه و فصل آزمون خیلی سبز است که بهترین منبع زیست کنکور هستند و جزو منابع رتبه برترهای کنکور تجربی در درس زیست شناسی هستند. برای زیست دوازدهم، پاور تست مهر و ماه کتابی است که از نظر تست متنوع است و سطح تست ها متوسط رو به بالا است. پاسخ نامه خوبی هم دارد و به عنوان بهترین منابع کنکور 1401 تجربی در درس زیست شناسی شناخته می شود.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زیست

 

کتاب های دیگری که در بازار هستند، به خوبی این کتاب ها نیستند. پیشنهاد دورخیز این است که از IQ گاج به عنوان منبع دوم استفاده کنید و پاور تست مهر و ماه را در اولویت قرار بدهید. دقت کنید که درس زیست شناسی با ضریب 12، بیشترین تاثیر را در نتیجه کنکور شما دارد. بنابراین در انتخاب بهترین منبع کنکور برای این درس، دقت کنید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زیست

* شاید خیلی ها بپرسند: پس چرا نشر الگو را معرفی نکردید؟

خب کتاب های نشر الگو  تست های خیلی زیادی دارند. برای اینکه تعداد تست ها زیاد باشد، نویسنده مجبور شده سراغ نکته های فاقد ارزش برود و از آن ها برای طراحی تست استفاده کند. این موضوع باعث می شود شما هنگام مطالعه نفهمید که به چه نکاتی باید بیشتر توجه کنید.

کتاب خیلی سبز پایه را هم می توانید به عنوان منبع دوم استفاده کنید که  سطح تست های آن بالا است و با کیفیت اند. همچنین به شما کمک می کند که بر کتاب درسی مسلط شوید. در انتهای هر درس هم آزمون دارد و می توانید خودتان را ارزیابی کنید. پاسخ نامه این کتاب هم خوب است و کادر هایی برای بررسی نکات دارد. همچنین برای جمع بندی و ارزیابی خود هم می توانید از فصل آزمون خیلی سبز استفاده کنید

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زیست

سطح متوسط

اگر در درس زیست شناسی سطح متوسطی دارید، بهترین منابع کنکور 1401 تجربی برای این سطح، کتاب میکرو طبقه بندی گاج، و خیلی سبز است. این منبع تست های زیاد و متنوعی دارد و برخلاف بعضی از کتاب ها از نکات خیلی ریز که فاقد ارزش کنکوری هستند سوال طرح نکرده است. برای شروع تست زدن پیشنهاد می کنیم حتما از این کتاب استفاده کنید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زیست

همچنین پیشنهاد دورخیز برای شما این است که برای منبع دوم، همین کتاب ها را مجدد مطالعه کنید. در واقع همان شعار : “به جای اینکه چندین کتاب را بخوانید، یک کتاب را چندین بار بخوانید.” که واقعا جمله درست و کاملی است. برای ارزیابی خود هم می توانید از فصل آزمون خیلی سبز استفاده کنید.

 

سطح ضعیف

اگر سطح ضعیفی در درس زیست شناسی دارید هم نگران نباشید. پیشنهاد ما برای شما مطالعه و بررسی کتاب های میکرو پایه و دوازدهم گاج و کتاب خیلی سبز دوازدهم است. فقط باید سعی کنید درسنامه های این کناب ها را به طور کامل بخوانید و بررسی کنید و برای منبع دوم هم مجدد همین کتاب ها را بخوانید. کتاب میکرو گاج که بهترین منبع زیست کنکور برای سطح ضعیف است را در اولویت مطالعه خود قرار دهید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس زیست

 

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه زیست شناسی کنکور

 

بهترین کتاب فیزیک کنکور

سطح قوی

اگر سوالات فیزیک را چشم بسته حل می کنید و از شما به عنوان مخ فیزیک کلاس یاد می شود، به شما توصیه می کنیم برای درس فیزیک، کتاب های سه سال نشر الگو و موج آزمون نشر الگو را استفاده کنید. کتاب نشر الگو بهترین کتاب فیزیک کنکور است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور تجربی در درس فیزیک است و کتابی با تنوع تست بالا و با کیفیت است. پاسخ نامه این کتاب تست هم خوب است و تست ها سطح بندی شده است. البته در رابطه با درسنامه، نشر الگو درسنامه های خیلی قوی ندارد. اما کتاب های فیزیک خیلی سبز می توانند از نظر درسنامه نیاز شما را برطرف کنند. برای ارزیابی نیز می توانید از کتاب موج آزمون نشر الگو استفاده کنید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس فیزیک سطح قوی

 

سطح متوسط

اگر در درس فیزیک نه خیلی قوی و نه ضعیف هستید، می توانید از کتاب های فیزیک خیلی سبز و قلم چی استفاده کنید که برای این سطح، بهترین کتاب های فیزیک کنکور هستند. البته پیشنهاد ما این است که اول خیلی سبز را کار کنید و بعد برای منبع دوم از قلم چی استفاده کنید.

برای جمع بندی علاوه بر اینکه می توانید از تست های نشان دار استفاده کنید، از فصل آزمون خیلی سبز هم می توانید استفاده کنید که آزمون به آزمون است و می تواند هم برای جمع بندی و هم ارزیابی مناسب باشد. بنابراین با خیال راحت از بهترین کتاب تست فیزیک کنکور استفاده کنید تا با حل تست زیاد سطح تان بهبود پیدا کند.

فیزیک پایه و دوازدهم خیلی سبز-بهترین کتاب فیزیک کنکور

سطح ضعیف

و حالا پیشنهاد دورخیز به دانش آموزان ضعیف! بهترین کتاب فیزیک کنکور برای شما، میکروطبقه بندی گاج است. تست های این کتاب به همراه مطالعه درسنامه آن می تواند یک نتیجه خوب برای شما رقم بزند. این کتاب درسنامه قوی دارد که برای شما بسیار مناسب است. همچنین این کتاب تست های زیادی دارد که شامل تست های معمولی و تست های VIP است که تست های VIP سطح بالاتری دارند.

هم چنین سوالاتی با عنوان ” تکامل یافته کنکور” دارد که به عبارتی این سوالات معمولا با الهام از سوالات کنکور و اضافه شدن نکاتی طراحی شده اند. در کل سوالات شناسنامه دار خوبی دارد که برای مرور و منبع دوم هم، دوباره حل کردن تست های این کتاب را توصیه می کنیم.

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه فیزیک کنکور

 

بهترین کتاب شیمی کنکور

سطح قوی

اگر در درس شیمی سطح بالایی دارید، به شما میکرو طبقه بندی گاج (۲ جلدی  پایه و دوازدهم )، IQ جامع گاج و موضوعی مسائل خیلی سبز و موج آزمون شیمی را پیشنهاد می کنیم که بهترین کتاب شیمی کنکور است و از منابع رتبه برترهای کنکور تجربی در درس شیمی هستند. میکرو طبقه بندی گاج کتابی بسیار قوی است و تست های سطح بالایی دارد. از نظر درسنامه هم کتاب خوبی است و پاسخ نامه های خیلی خوبی دارد. مطلب جالبی که در پاسخ نامه این کتاب است، وجود کادرهایی است که ویژه محاسبات است.

در کنار میکرو، IQ هم بانک تست کاملی است. از کتاب موضوعی مسائل خیلی سبز هم برای مسائل می توانید استفاده کنید که این کتاب برای دوران جمع بندی خیلی کاربردی است. برای  جمع بندی و ارزیابی هم می توانید از موج آزمون نشر الگو استفاده کنید که هر فصل آن به چند آزمون تقسیم می شود  و می توانید خودتان را به وسیله این کتاب ارزیابی کنید. همچنین این کتاب آزمون های کلی برای هر فصل، آزمون سال به سال و آزمون جامع سه سال و مشابه کنکور هم دارد.

سطح متوسط

اگر در درس شیمی سطح متوسطی دارید، پیشنهاد دورخیز به شما، کتاب شیمی نشرالگو (پایه و دوازدهم)، فصل آزمون خیلی سبز و کتاب موضوعی مسائل خیلی سبز است. کتاب نشرالگو کتاب بسیار کاملیست و تست های زیادی دارد و کاملاً نیاز شما را برآورده می کند. برای ارزیابی هم می توانید از فصل آزمون استفاده کنید که آزمون به آزمون است و در هر فصل چندین آزمون جزئی و کلی دارد و هم چنین دارای آزمون های مشابه کنکور است.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس شیمی

سطح ضعیف

اگر در این درس سطح خوبی ندارید، از خیلی سبز جامع (۲جلدی) استفاده کنید. این کتاب دارای درسنامه خوب و کاملی است و تست هایی با سطح متوسط دارد و به شما کمک می کند تا مطلب را بهتر یاد بگیرید.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس شیمی

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه شیمی کنکور

 

جمع بندی و نکات مهم

ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا شما را در انتخاب بهترین منابع کنکور 1401 تجربی راهنمایی کنیم. البته بهتر است با مطالعه چند صفحه از هر منبع، بهترین و مناسب ترین منبع را از میان این منابع انتخاب کنید. فراموش نکنید که مهم ترین موضوع این است که شما متوجه شوید از بین این منابع تست معرفی شده، که هر کدام جزو بهترین منابع درسی کنکور تجربی 1401 هستند، با طرز بیان و نگارش کدام نویسنده، بیشتر ارتباط برقرار می کنید و برای شما قابل فهم تر است.

ما در تیم دورخیز آماده هستیم برای انتخاب بهترین کتاب های تست کنکور 1401 شما را راهنمایی کنیم. کافیست با ما تماس بگیرید. ضمناً ویس های مشاوره ای این مقاله را از دست ندهید. امیدواریم کتاب تست های خوبی تهیه کنید و خیلی خوب هم آن ها را بخوانید. 😊

 

الزماً نمی توان گفت . هر فردی باید منابع مناسب خودش را استفاده کند.

برای کنکور حل تست و آگاهی از نکات ریز و دقیق کتاب درسی لازم است. این 2 مورد در کتاب های کمک درسی و تستی وجود دارد.

منیر محمدعلیزاده

مشاوره صوتی رایگان

منیر محمدعلیزاده دانشجوی دامپزشکی دانشگاه تهران است. در این پادکست مشاوره‌ای او بهترین منابع کنکور 1400 برای دروس اختصاصی رشته تجربی را معرفی می کند. در صورتی که در این باره سوالی دارید، حتماً در قسمت نظرات سوالاتتان را مطرح کنید. ما در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ می دهیم.

مدت فایل : 14 دقیقه و 57 ثانیه

منیر محمدعلیزاده

مشاوره صوتی رایگان

در این پادکست مشاوره‌ای نیز می توانید با بهترین منابع کنکور تجربی برای دروس عمومی آشنا شوید.

مدت فایل : 7 دقیقه و 36 ثانیه
برچسب ها :
لینک کوتاه مقاله:

مشاوره تلفنی انتخاب رشته

مطالب مشابه

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

جزوات پیشنهادی

35 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • چرا برا رشته انسانی نمیزارین همچین مقاله ای 🙃

  پاسخ
 • بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام .ممنون بابت مطالب خوبتون .درمورد منبع فیزیک عکس کتاب خیلی سبز عکس کتاب تک جلدی آن می باشد که نویسنده آن آقای توانا هست .ولی احتمالا شما منظور ۴جلدی های آن بوده است .لطفا عکس را اصلاح کنید تا دانش آموزان دچار اشتباه نشوند.متشکر

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   22 تیر 1399 22:35

   سلام آقا ایمان:) خواهش میکنم ممنون از توجه شما…از پیشنهاد سازندتون ممنونیم حتما بررسی می کنیم.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من کنکوری ۹۹ ام . میخواستم بدونم من خیلی ازین کتاب ها که معرفی کردید رو دارم ولی اینا الان واس کنکور ۹۹ ان.میتونم واسه کنکور ۱۴۰۰ هم از همینا استفاده کنم یا کتابا خیلی عوض شدن؟:(

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   18 مرداد 1399 01:46

   سلام نرگس خانم:)
   بله میتونین استفاده کنین
   ولی وقتی که تغییرات کتاب های درسی برای سال 1400 اعلام شدند، حتماً مباحث رو چک کنید. اگر این کارو انجام بدید دیگه جای نگرانی نیست. و اینکه بعد از برگزاری کنکور 99، حتما سوالات کنکور رو داشته باشید و بعد از مطالعه هر درس و مبحث، سوالات کنکور 99 اون مبحث رو چک کنید.

   پاسخ
 • به نظرشماموج آزمون درحدکنکور۹۹هست؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   26 آبان 1399 19:30

   سلام. موج آزمون نشر الگو کتاب های خوبیداره که برای جمع بندی های مقطعی و کلی درس ها خوبه و توصیه میشه.

   پاسخ
 • میشه بهتون اعتماد کردد 🙁
  واسه کنکور 1400 ؟ :((

  پاسخ
 • من سال سوممه کنکور میدم‌ وواسه شیمی موج آزمون تهیه کردم به نظرتون خوبه ومیتونه‌ کمکم کنه

  پاسخ
 • یعنی این کتاب برای این موقع ها خوبه،نیازهست کتاب دیگه ای بگیرم؟

  پاسخ
 • ممنون از مقاله عالی تون
  و اون جزوه های نابتون
  عاشقوتون شدم بخدا
  شعرم تموم شد …..والسلام

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم خدمتون.
  سوال اول :کتاب موج آزمون نشر الگو یعنی به درد نمی خورد؟ سوال دوم :جای دیگه هم شندیده ام گفتند اشتباه زیادی دارد واقعا انیطور است؟
  ممنون میشم اگر زود جواب دهید؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   6 بهمن 1399 21:42

   سلام . موج آزمون کتاب های خوبی هستند. فقط دقت کنید جزو منابع جمع بندی هستند و ما هم در مقاله منابع جمع بندی معرفیشون کردیم. دقت کنید که بجای منابع اصلی از منابع جمع بندی استفاده نکنید
   اشتباهات زیاد، در حد خارج از استاندارد نبوده نگران نباشید

   پاسخ
 • سلام من یه بار کنکور دادم و وارد دانشگاه شدم و لیسانس گرفتم و الان میخوام باز کنکور بدم
  همین کتابها میتونه به من کمک کنه؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   6 بهمن 1399 21:37

   سلام. بله تفاوتی نداره. ممکنه منابع آموزشی تر بیشتر به شما کمک کنه که در مقاله معرفیشون کردیم.

   پاسخ
 • با عرض سلام خسته نباشید من دانش اموز پایه دوازدهمم … تا حالا برای کنکور چیزی نخوندم آیا از الان شروع کنم موفق میشم؟ پایه‌ام هم متوسطه

  پاسخ
  • مدیر سایت
   6 بهمن 1399 21:37

   سلام. یه برنامه فشرده و حساب شده میتونه مباحث مهم و پرتکرار رو برات مشخص کنه و طبق اون حتما میتونی نتیجه دلخواهت رو بگیری.

   پاسخ
 • دستتون درد نکنه اجرتون با امام حسین خیلی مطالب مفیدی بود

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من ریاضیم و فیزیکم ضعیفه پایه یازدهم هستم میخام پزشکی قبول شم خاستم ببینم اگه ریاضی رو واس کنکور نزنم ولی بقیه رو بالا بزنم چی میشه؟! قبول میشم پزشکی یا نه؟!

  پاسخ
 • سلام
  ممنون من تازه با شما آشنا شدم ولی به نظرم خیلی عالی هستین
  من با دوست های تیزهوشان یک که الان یازدهم هستم درباره کتاب حرف زدم ولی گفت فقط خیلی سبز ،ولی فکر میکنم معلمانش اشتباه میکنن،نکیشه که مثلاً برای فارسی فقط با مبتکران کار کرد
  و یه سوال ،میشه سطح کتاب های مبتکران و مهم تر از همه کاربردی بودنشان برای کنکور رو توضیح بدید؟،من الان هم هستم و تو نمونه دولتی ام ،الان هم داریم برای نمونه درس میخونیم،امید خودم بالاست که قبول میشم ،چون تو مدرسه خودمون از بین ۱۷۰ تا نهم من بین رتبه ۱۰تا۲۰ قرار دارم و خدا بخواهد انشالله امسال هم نمونه قبول میشم

  پاسخ
  • مدیر سایت
   4 تیر 1400 20:20

   سلام. ممنون که ما رو دنبال میکنی حسین جان
   مبتکران قبلا قوی بود الان فقط زبان و شیمی خوبی داره و بقیه کتابهاش در حد سطح 1 نیست
   آرزوی موفقیت داریم برای تو

   پاسخ
 • خندم میگیره توی شیمی مبتکران رو نزاشتین 😂🙏🙏

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست