رشته های انسانی

رشته های بدون کنکور انسانی

در سال های اخیر به منظور کم رنگ کردن کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه ، سازمان سنجش اقدام به پذیرش 85 درصد دانشجو های کشور بر اساس سوابق تحصیلی کرده است . داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های گروه علوم انسانی هستند ، می توانند بدون شرکت در کنکور سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شوند .

سازمان سنجش آموزش کشور این امکان را فراهم کرده است تا داوطلبان بدون توجه به نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از میان لیست رشته های کلیه گروه های آزمایشی ارائه شده ، در دفترچه انتخاب رشته ، اقدام به انتخاب رشته کنند .

اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور انسانی هستید و شرایط شرکت در کنکور سراسری انسانی را ندارید ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا ما شما را با رشته های بدون کنکور علوم انسانی آشنا کنیم .

 

ضرورت وجود رشته های بدون کنکور انسانی

همانطور که می دانید چند سالی است که بحث حذف کنکور سراسری و پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی مطرح شده است . مشکلات موجود در رابطه با کنکور سراسری و اضطراب و شرایط خاص این آزمون ، همچنین رقابت بالایی که در کنکور سراسری وجود دارد و داوطلبان متحمل استرس بسیار بالایی هستند ، مسئولان ما را به فکر حذف کنکور سراسری انداخته است که مسیر ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه را برای فارغ التحصیلان هموار می کند .

اما همانطور که می دانید این کار فرآیندی تدریجی است و به یک باره اتفاق نمی افتد  پس 85 درصد رشته ها بدون کنکور پذیرش دارند و 15 درصد باقی مانده رشته ها و دانشگاه هایی  هستند که  برای قبولی آن ها نیاز به کسب رتبه و تراز بسیار خوبی است و فعلا بدون شرکت در کنکور سراسری امکان تحصیل در این رشته ها وجود ندارد .

برای ادامه تحصیل در این رشته و دانشگاه  ها باید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت کسب رتبه لازم اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنید .

 

رشته های بدون کنکور انسانی

 

لیست رشته های بدون کنکور انسانی

طبق اطلاعیه سازمان سنجش ، داوطلبان باید در زمان مقرر شده برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام در رشته مورد علاقه خود کنند . تنوع رشته های بدون کنکور بسیار بالا بوده و داوطلبان برای ادامه تحصیل انتخاب های فراوانی دارند که در ادامه این مطلب لیست رشته های بدون کنکور انسانی آورده شده اند تا شما با بررسی آن ها و علاقه خود اقدام به انتخاب رشته کنید .

 

زبان و ادبیات ترکی آذری مشاوره
زبان و ادبیات فارسی روانشناسی
زبان و ادبیات عربی حسابداری
مترجمی زبان عربی هتلداری
علوم قرآن و حدیث مدیریت صنعتی
علوم ورزشی مدیریت مالی
فلسفه و حکمت اسلامی مدیریت بازرگانی
تاریخ تمدن ملل اسلامی مدیریت دولتی
جغرافیا مدیریت امور بانکی
باستان شناسی مدیریت بیمه
زبان شناسی مدیریت امور گمرکی
اقتصاد مدیریت کسب و کار های کوچک
تاریخ و تمدن ملل اسلامی جامعه شناسی
ادیان و عرفان گردشگری
فقه و حقوق اسلامی روابط عمومی
حقوق مردم شناسی
فقه و مبانی حقوق اسلامی روزنامه نگاری
معارف اسلامی علوم تربیتی
معارف اسلامی و اخلاق علوم سیاسی
معارف اسلامی و ادیان فلسفه و کلام اسلامی
معارف اسلامی و تاریخ برنامه ریزی اجتماعی
معارف اسلامی و علوم تربیتی علم اطلاعات و دانش شناسی
معارف اسلامی و علوم قرآنی مددکاری اجتماعی
معارف اسلامی و کلام علوم قضایی
کاردانی گردشگری کاردانی مدیریت بازرگانی
کاردانی هتلداری کاردانی مدیریت صنعتی
کاردانی علوم ورزشی کاردانی امور دولتی
کاردانی حسابداری کاردانی علوم قضایی
کاردانی بیمه کاردانی اموربانکی
کاردانی امور مالی و مالیاتی کاردانی روابط کار
کاردانی اشتغال کاردانی اقتصاد کار و بهره وری

 

(مقاله مهم)  معرفی رشته حقوق

 

بدون کنکور انسانسی

 

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی

برای ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور انسانی باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از طریق این سایت اقدام به ثبت نام رشته مورد علاقه خود کنید . برای آن که بتوانید در این رشته ها تحصیل کنید ، یکسری شرایط عمومی و اختصاصی لازم است که در دفترچه راهنما و انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش  قرار داده شده است و شما می توانید با مطالعه آن از تمام شرایط تحصیل در این رشته ها مطلع شده و مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید .

پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دفترچه راهنما ، مبلغ ناچیزی را برای ثبت نام پرداخت کرده و کارت اعتباری ثبت نام را در یافت می کنید . سپس با ورود به لینک ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و بارگزاری فایل های اسکن شده می توانید حداکثر 100 رشته محل را انتخاب کنید .

از آن جایی که تحصیل در دانشگاه های شهریه پرداز مانند دانشگاه آزاد ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان مستلزم پرداخت شهریه است و دانشجو بدون پرداخت این شهریه نمی تواند در این دانشگاه تحصیل کند ، توصیه می کنم که حتما قبل از تصمیم گیری قطعی و ثبت نام در این دانشگاه ها از میزان این شهریه ها آگاهی کامل کسب کرده و سپس اقدام به ثبت نام کنید .

(مقاله مهم)  رتبه بندی دانشگاه آزاد (واحدهای برتر دانشگاه آزاد)

 

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های کشور در دو نوبت مهر و بهمن صورت می گیرد . که برای هر نوبت مهلتی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مقرر می شود و داوطلبان موظف اند در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش اقدام به انتخاب رشته کرده و فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند .

برای ورودی بهمن ماه زمان ثبت نام از 30 آذر تا 6 دی مشخص می شود و داوطلبان باید در این بازه زمانی اقدام به ثبت نام کنند . همچنین برای ورودی های مهر ماه ، ثبت نام از اسفند ماه آغاز شده و تا شهریور ادامه دارد . داوطلبانی که در زمان مقرر شده  ، موفق به ثبت نام کامل خود نشده اند ، می توانند در مهلت هایی که بعدا تمدید می شود مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند .

Rate this post
لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام روی مشاوره کنکور کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست