منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان

منابع کنکور فرهنگیان | معرفی بهترین‌ها

از همان روزهای اول انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در مورد برگزاری کنکور اختصاصی فرهنگیان برای جذب دانشجو معلم دانش آموزان علاقمند به شغل معلمی دنبال منابع کنکور فرهنگیان می‌گشتند. منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان از دغدغه‌های اصلی دانش‌آموزانی است که می‌خواهند در این کنکور شرکت کنند. ما در این مقاله بهترین منابع کنکور فرهنگیان را جمع آوری کردیم. اگر می‌خواهید منابع کنکور فرهنگیان را با تمام جزئیات بشناسید این مقاله مخصوص خود شماست. 😆

 

بودجه بندی کنکور فرهنگیان

قبل از اینکه بخواهیم بودجه‌بندی کنکور فرهنگیان را توضیح دهیم باید این نکته را روشن کنیم که کنکور فرهنگیان شامل دو بخش دفترچه اختصاصی رشته (مثلاً ریاضی، تجربی، انسانی و …) و دفترچه اختصاصی کنکور فرهنگیان است. طبق اطلاعیه‌ای که سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار داد سهم معدل در کنکور فرهنگیان ۵۰ درصد تاثیر قطعی است. ۵۰ درصد باقیمانده به دو بخش سهم کنکور و سهم مصاحبه مربوط می‌شود.

از ۲۵ درصد کنکور فرهنگیان ۱۵ درصد به سوالات اختصاصی گروه آزمایشی مورد نظر و ۱۰ درصد مربوط به سوالات اختصاصی کنکور فرهنگیان می‌شود. خبر خوب اینکه در این مقاله منابع کنکور فرهنگیان را به طور کامل توضیح می‌دهیم تا جای هیچ گونه سوال و ابهامی در مورد منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان باقی نماند.

منابع کنکور فرهنگیان

 

منابع کنکور فرهنگیان در رشته‌های پنجگانه

تا اینجا متوجه شدیم که منابع کنکور فرهنگیان شامل منابع اختصاصی رشته تحصیلی داوطلب و منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان است. نکته مهمی که باید در انتخاب بهترین منابع کنکور فرهنگیان به آن دقت کنید این است که بعضی از منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان از نظر محتوا در همه گروه‌های آزمایشی یکسان نیست و تفاوت‌های جزئی اما مهمی دارد.

ما در قسمت‌های بعدی این مقاله منابع کنکور فرهنگیان را به تفکیک منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان و منابع اختصاصی گروه آزمایشی توضیح دادیم. پس اگر می‌خواهید جواب همه سوالات خود را در مورد منابع کنکور فرهنگیان بگیرید این مقاله را با دقت بخوانید.

 

کنکور فرهنگیان تجربی

در جدول زیر منابع کنکور فرهنگیان را به تفکیک منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان و منابع دروس اختصاصی رشته تجربی نشان داده‌ایم.

 

گروه علوم تجربی
نام درس ضریب
زمین شناسی 1
ریاضی 7
زیست شناسی 12
فیزیک 7
شیمی 9

 

در جدول زیر درس های کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان و ضرایب هر درس را نشان داده ایم. مجموع این دو درس 10 درصد نمره کل داوطلبان کنکور فرهنگیان را تشکیل می‌دهد. دانش آموزان با مطالعه دقیق این دو درس می‌توانند درصد بالایی را از دفترچه اختصاصی فرهنگیان به دست آورند.

 

 آزمون اختصاصی فرهنگیان ضریب
ضریب تعلیم و تربیت اسلامی 2
ضریب هوش و استعداد معلمی 3

 

با مطالعه این مقاله از بهترین منابع کنکور تجربی مطلع شوید:

پیشنهاد مطالعه  بهترین منابع کنکور تجربی 1404

 

کنکور فرهنگیان ریاضی

در جدول زیر منابع کنکور فرهنگیان را به تفکیک منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان
و منابع دروس اختصاصی رشته ریاضی نشان داده‌ایم.

 

گروه ریاضی و فنی
نام درس ضریب
ریاضی 12
فیزیک 9
شیمی 7

 

کنکور فرهنگیان برای داوطلبان رشته ریاضی شامل سه درس اختصاصی ریاضی، فیزیک و شیمی و دو درس دفترچه اختصاصی کنکور فرهنگیان شامل تعلیم و تربیت اسلامی و هوش و استعداد معلمی است.

 

 آزمون اختصاصی فرهنگیان ضریب
ضریب تعلیم و تربیت اسلامی 2
ضریب هوش و استعداد معلمی 3

 

اگر میخواهید برای کنکور ریاضی با بهترین منابع آن را بخوانید مقاله زیر مخصوص شماست.

پیشنهاد مطالعه  بهترین منابع کنکور ریاضی 1403

 

کنکور فرهنگیان انسانی

در جدول زیر منابع کنکور فرهنگیان را به تفکیک منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان و منابع دروس اختصاصی رشته انسانی نشان داده‌ایم.

 

گروه علوم انسانی
نام درس ضریب
ریاضی 6
اقتصاد 2
زبان و ادبیات فارسی 8
زبان عربی 5
تاریخ و جغرافیا 5
علوم اجتماعی 5
فلسفه و منطق 5
روانشناسی 2

 

می‌توانیم بگوییم داوطلبان رشته انسانی با داشتن 8 درس اختصاصی شلوغ ترین وضعیت را نسبت به داوطلبان رشته های دیگر دارند. برای کنکور فرهنگیان رشته انسانی دانش آموزان باید علاوه بر این هشت درس اختصاصی دو درس کنکور اختصاصی فرهنگیان را نیز بخوانند. توصیه میکنیم برای اینکه نقشه راه دقیق تری داشته باشید مقاله مشاوره کنکور فرهنگیان را بخوانید.

 

 آزمون اختصاصی فرهنگیان ضریب
ضریب تعلیم و تربیت اسلامی 2
ضریب هوش و استعداد معلمی 3

 

در مقاله زیر بهترین منابع کنکور انسانی را برای شما آورده ایم.

پیشنهاد مطالعه  بهترین منابع کنکور انسانی 1403 (+بهترین منابع امتحانات نهایی)

بهترین منابع کنکور فرهنگیان

 

کنکور فرهنگیان هنر

در جدول زیر منابع کنکور فرهنگیان را به تفکیک منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان و منابع دروس اختصاصی رشته هنر نشان داده‌ایم.

 

گروه هنر
نام درس ضریب
درک عمومی هنر 12
درک عمومی ریاضی – فیزیک 5
خلاقیت تصویری و تجسمی 3

 

دانش آموزانی قصد دارند وارد شغل دبیری هنر یا هنرآموزی هنرستان ها بشوند باید سه درس اختصاصی گروه آزمایشی هنر و دو درس کنکور اختصاصی فرهنگیان را بخوانند. توصیه می‌کنیم اگر شما داوطلب کنکور هنر فرهنگیان هستید مقاله مشاوه کنکور هنر را بخوانید.

 

 آزمون اختصاصی فرهنگیان ضریب
ضریب تعلیم و تربیت اسلامی 2
ضریب هوش و استعداد معلمی 3

 

مقاله زیر بهترین منابع کنکور هنر را به شما معرفی می کند.

پیشنهاد مطالعه  بهترین منابع و کتاب‌های کنکور هنر 1402

 

کنکور فرهنگیان زبان

در جدول زیر منابع کنکور فرهنگیان را به تفکیک منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان و منابع دروس اختصاصی رشته زبان نشان داده‌ایم.

 

نام درس ضریب
زبان تخصصی 1

 

داوطلبان کنکور زبان فرهنگیان این شانس را دارند که با سرمایه گذاری روی دروس اختصاصی کنکور فرهنگیان نتیجه بهتری بگیرند. کنکور زبان فقط و فقط یک درس اختصاصی با ضریب یک دارد و کنکور اختصاصی فرهنگیان شامل دو درس با ضریب 2 و 3 است.

 

 آزمون اختصاصی فرهنگیان ضریب
ضریب تعلیم و تربیت اسلامی 2
ضریب هوش و استعداد معلمی 3

 

کنکور فرهنگیان تربیت بدنی

نحوه قبولی در رشته تربیت بدنی کمی متفاوت‌تر از قبولی در بقیه رشته‌هاست. به این شکل که شما دانش آموز هر رشته‌ای که باشید کنکور اختصاصی رشته خود و کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان را می‌دهید. و پس از اعلام سازمان سنجش در تست ورزشی شرکت می‌کنید. مجموعه نمرات کسب شده وضعیت قبولی و دعوت به مصاحبه شما را نشان می‌دهد.

 

 آزمون اختصاصی فرهنگیان ضریب
ضریب تعلیم و تربیت اسلامی 2
ضریب هوش و استعداد معلمی 3

 

معرفی درس تعلیم و تربیت اسلامی

تعلیم و تربیت اسلامی یکی از منابع کنکور فرهنگیان است که با ضریب ۲ در تراز داوطلبان کنکور اختصاصی فرهنگیان تاثیر می‌گذارد. برای اینکه خیلی بهتر با منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان آشنا شوید ما بهترین منابع کنکور فرهنگیان را برای شما ارائه می‌دهیم. در قسمت های بعدی مقاله بهترین منابع تستی کنکور فرهنگیان را به شما معرفی می‌کنیم. منابع تعلیم و تربیت اسلامی شامل سه فصل اول کتاب مهارت معلمی محسن قرائتی بخش‌هایی از کتاب‌های دین و زندگی متوسطه دوم می‌باشد که به تفکیک رشته در جدول زیر نشان داده‌ایم.

 

برای رشته ‌های رياضی، تجربی، فنی و حرفه ‌ای و کاردانش
دين و زندگی پايه دهم کد 110204 بخش دوم (از درس هشتم تا درس دوازدهم) ص 98  الی ص152
دين و زندگی پايه يازدهم کد 111204 بخش دوم (از درس يازدهم تا درس دوازدهم) ص 134 الی ص 158

 

محتوای کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم در منابع کنکور فرهنگیان   برای داوطلبان رشته انسانی با داوطلبان رشته های تجربی، ریاضی، فنی و حرفه ای و کار و دانش کمی متفاوت است.اگرچه این تفاوت بسیار جزئی است ولی اهمیت زیادی دارد.

 

 برای رشته‌ علوم انسانی
دين و زندگی پايه دهم کد 110205 بخش دوم (از درس نهم تا درس چهاردهم) ص 96  الی ص 158
دين و زندگی پايه يازدهم کد 111205 بخش دوم (از درس شانزدهم تا درس هجدهم) ص 196 الی  ص 230

 

بهترین منابع کنکور فرهنگیان

 

معرفی درس هوش و استعداد معلمی

یکی از خلاقانه‌ترین کارهایی که سازمان سنجش در انتخاب منابع کنکور فرهنگیان انجام داد وارد کردن درسی به اسم هوش و استعداد معلمی با ضریب ۳ در منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان بود. از آنجایی که ویژگی‌های فردی و استعداد افراد با موفقیت آنها در شغل مورد نظر رابطه مستقیم دارد درس هوش و استعداد معلمی توانایی استدلال، تحلیل، درک مطلب و حتی هوش عددی افراد را می‌سنجد.

از آنجایی که این توانایی‌ها با خواندن و حفظ کردن مطالب به دست نمی‌آیند و تقریباً ذاتی هستند برای این درس منبع مشخصی تعیین نشده است. اما جای نگرانی نیست شما می‌توانید با کمک مشاوره تلفنی کنکور و مطالعه بهترین منابع کنکور فرهنگیان مثل کتاب کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان نشر آراه، کتاب دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان نشر سامان سنجش و کتاب دروس اختصاصی آزمون دانشگاه فرهنگیان انتشارات چهارخونه خودتان را برای این درس آماده کنید.

منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان

 

بهترین منابع تستی کنکور فرهنگیان

در این قسمت قصد داریم چند مورد از بهترین کتاب‌های تستی کنکور اختصاصی فرهنگیان را به شما معرفی کنیم. کتاب کتاب کنکور اختصاصی دانشجو معلم که برای دانش آموزان رشته انسانی دانش آموزان رشته‌های ریاضی، تجربی، فنی و حرفه‌ای و کار دانش در دو جلد مجزا تالیف شده است یکی از بهترین منابع تستی کنکور فرهنگیان است.

این کتاب شامل درسنامه درس‌های هوش و استعداد معلمی، مهارت معلمی،‌ دین و زندگی پایه دهم و دین و زندگی پایه یازدهم به تعداد قابل توجهی تست با پاسخنامه تشریحی است. کتاب دروس اختصاصی دانشگاه فرهنگیان با داشتن یک درسنامه جامع بر اساس آخرین تغییرات سازمان سنجش و داشتن حدود ۶۰۰ تست با پاسخنامه تشریحی یکی از بهترین کتاب‌های موجود در سطح بازار است.

منابع کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

 

آخرین و شاید بتوان گفت بهترین کتاب تست کنکور فرهنگیان کتاب کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان است. این کتاب شامل شرح درس، سوالات تالیفی و تستی، نکات مهم منابع و آزمون‌های فرهنگیان است. اما چیزی که این کتاب را بقیه کتاب‌های موجود در بازار مجزا می‌کند ویژه نامه تخصصی شب امتحان برای مرور سریع نکات است.

منابع کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان

 

جمع‌بندی

در این مقاله در مورد تمامی جزئیات منابع کنکور فرهنگیان صحبت کردیم. و توضیح دادیم منابع کنکور فرهنگیان شامل منابع کنکور اختصاصی فرهنگیان و دروس اختصاصی هر کدام از گروه‌های آزمایشی است که نمره حاصل از آنها تراز کنکور داوطلب را مشخص می‌کند. یکی دیگر از نکات مهمی که در این مقاله به آن اشاره کردیم بهترین منابع کنکور فرهنگیان است. دانش آموزانی که علاقمند به شغل معلمی هستند با مطالعه این مقاله می‌توانند بهترین منابع کنکور فرهنگیان را بشناسند. برای اطلاعات بیشتر برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان، مقاله مشاوره کنکور فرهنگیان را مطالعه کنید.

 

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها