برنامه ریزی برای کنکور 1402
برنامه ریزی کنکورمشاوره و برنامه ریزی

برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۲

برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۲

برنامه ریزی برای کنکور 1402 شاید فنی ترین کاری است که باید انجام بدهید تا همه چیز عالی پیش برود. سوال و دغدغه شما هم مثل همه کنکوری ها روش برنامه ریزی برای کنکور 1402 است و اینکه:

 • برای کنکور 1402 چطور برنامه ریزی کنیم که اصولی باشد؟
 • برای بازه های زمانی طول سال 1402 چطور باید برنامه ریزی کنیم؟
 • برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲ با فرمت ماهانه، هفتگی و روزانه چطور است؟
 • یک نمونه برنامه ریزی استاندارد کنکور 1402 چه شکلی است؟
 • برنامه ریزی برای آزمون دو هفته ای چطور باید انجام شود؟
 • و اینکه کلا برای کنکور 1402 چه کنیم؟ 😁

اگر در مورد برنامه ریزی کنکور 1402 این سوالات در ذهن شما چرخ میزنند شک نکنید این مقاله حسابی به کارتان می آید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا بتوانید خودتان برای خودتان برنامه ریزی کنید. همچنین اگر علاقه مند باشید که ما به شما کمک کنیم میتوانید شماره خودتان را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

آیا بدون برنامه ریزی میتوان در کنکور موفق شد؟

برنامه ریزی برای کنکور 1402 مهمترین کلید موفقیت در کنکور 1402 است. در مشاوره کنکور هم مهمترین کاری که وجود دارد انجام برنامه ریزی است. اگر بدون برنامه ریزی درس بخوانید نمی توانید به نتیجه مطلوب خود برسید. می پرسید چرا؟ به این دلیل که برای آمادگی کنکور 1402 باید حجم بسیار زیاد درس ها را در بازه زمانی محدودی مطالعه کنید. علاوه بر آن مطالب خوانده شده باید در بازه های زمانی استاندار مرور شوند. پس بخش مهمی از زمان درس خواندن شما باید به مرور کردن اختصاص  داده شود.

با توجه به مطالب گفته شده، اگر زمان خود را مدیریت نکنید و بدون برنامه پیش بروید نمی توانید همه درس ها را به طور کامل مطالعه کنید. به این ترتیب روز به روز بیشتر سردرگم می شوید و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. حتی اگر در همه سال های تحصیلی خود جز دانش آموزان موفق باشید، بدون برنامه ریزی مناسب و اصولی نمی توانید موفق شوید.

student2
برنامه‌ریزی یعنی استفاده درست از وقت...

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

هفت رکن اصلی در برنامه ریزی برای کنکور 1402

برای نوشتن برنامه ریزی مناسب برای مطالعه کنکوری باید حتما و حتما اصولی را رعایت کنید. در ادامه این مقاله درمورد اصول مهم برنامه ریزی به زبان ساده توضیح داده ایم. پس با دقت بیشتری اصول برنامه ریزی را بخوانید تا مهمترین قدم موفقیت در کنکور خود را به درستی بردارید.

7 رکن برنامه ریزی کنکور
با نکات مهمی که در این ویدئو گفته شده میتونید برنامه ریزی خودتون رو چک کنید و از اصولی بودنش مطمئن بشید.

رکن 1: شخصی و خصوصی

برنامه ریزی هر دانش آموز کنکوری باید شخصی و خصوصی باشد. یعنی برنامه باید با توجه به عادت های مطالعاتی شما و نقاط ضعفی که دارید نوشته شده باشد. هیچ دو دانش آموزی نمی توانند با یک برنامه شبیه به هم به موفقیت برسند. حتی اگر در مدرسه در سطح علمی یکسانی با دانش آموزان دیگر باشید، در مسیر کنکور بسیار متفاوت رفتار خواهید کرد.رکن 1 برنامه ریزی برای کنکور 1402

 

نقاط ضعف شما فقط درمورد درس های کنکوری نیست. بلکه حتی روش یادگیری درس ها و روش تست زنی در دانش آموزان مختلف متفاوت است. پس برای اینکه مطمئن باشید برنامه ای که دارید شما را به موفقیت در کنکور می رساند یا نه؟ باید بررسی کنید که آیا برنامه ریزی شما شخصی است یا نه.

نکته مهم دیگری که برای خصوصی بودن برنامه وجود دارد، تداوم اجرای برنامه است. اتفاقاتی که روزانه در زندگی هر دانش آموز رخ می دهد متفاوت است. پس تایم های جبرانی برای روز های از دست رفته مطابق با برنامه های زندگی شخصی شما باید باشید.

حتما شنیده اید که برنامه ریزی برای کنکور 1402 باید انعطاف پذیری داشته باشد. یعنی روزهایی که با اتفاقات غیرمنتظره از دست میروند باید زمانی برای جبران داشته باشند. البته که این ویژگی نباید باعث شود که در اجرای برنامه تنبلی کنید! نباید آسوده خاطر باشید که اگر امروز حوصله درس خواندن ندارم، بعدا جبران می کنم!

این تفکر خیلی اشتباه است چون تنبلی و اهمال کاری مواردی هستند که باید با مشاوره انگیزشی اصولی آن ها را اصلاح کنید. انعطاف پذیری برای مواقعی است که اتفاقات غیر منتظره که تحت کنترل شما نیست، برنامه را بهم میزند.

برای مثال اگر دو سه روزی به دلیل سرماخوردگی شدید نوانستید درس بخوانید، می توانید آن را در روزهای آینده جبران کنید.

از طرفی ممکن است بعد از مطالعه یک درس متوجه شوید که برای یادگیری آن لازم است تایم بیشتری در نظر بگیرید. اگر برنامه شما انعطاف پذیر باشد، می توانید در مواقع لزوم برای درس هایی که لازم است تایم بیشتری در نظر بگیرید. این روش می تواند به یادگیری بهتر شما کمک کند.

رکن 2: پیش‌نیازهای درسی

بعضی از درس ها را باید با ترتیب مشخصی بخوانید. برای مثال فصل تابع ریاضی سال دهم باید قبل از فصل تابع ریاضی یازدهم خوانده شود. چون برای یاد گرفتن تابع ریاضی یازدهم لازم دارید که مطالب فصل تابع دهم را یاد گرفته باشید. پس برای مثال می گوییم فصل تابع ریاضی سال دهم، پیش نیاز یادگیری فصل تایع ریاضی یازدهم است.

رکن 2 برنامه ریزی برای کنکور 1402

برای نوشتن برنامه ریزی مناسب حتما باید پیش نیازهای درسی را در نظر بگیرید. اگر برنامه ریزی با توجه به پیش نیازها تنظیم نشده باشد به مشکل بزرگی می رسید. چه مشکلی؟ بهم خوردن آرامش ذهنی و اعتماد به نفس مهم ترین مشکلی است که رعایت نکردن پیش نیاز ها به دنبال دارد.

وقتی بدون خواندن پیش نیازها، درسی را می خوانید ممکن است مطالب آن درس را به خوبی یاد نگیرید. بیشتر دانش آموزان در چنین مواقعی تصور می کنند که اشکالی که در یادگیری دارند به این دلیل است که استعداد یادگیری آن درس را ندارند. به این ترتیب ضربه شدیدی به اعتماد به نفس خود وارد می کنید.

رکن 3: تنوع درسی روزانه

برای نوشتن برنامه ریزی کنکوری باید دقت کنید که برنامه خسته کننده نشود. خیلی مهم است که انرژی و انگیزه خود را تا روز کنکور حفظ کنید. یکی از راه هایی که کمک می کند تا در طی روز و اجرای برنامه انرژی خود را حفظ کنید، رعایت تنوع درسی روزانه است.

رکن 3 برنامه ریزی برای کنکور 1402

علاوه بر آن باید توجه کنید که کیفیت مطالعه شما برای کنکور خیلی مهم است. اگر در طی روز درس های مختلف را مطالعه کنید، دیرتر تمرکز خود را از دست می دهید. چون خواندن مداوم یک نوع درس در طی روز، رفته رفته باعث می شود که مطالب بیشتر آن درس را با دقت کمتری متوجه شوید.

به خاطر داشته باشید که در مسیر برنامه ریزی برای کنکور باید ذهن خود را تقویت کنید. در روز کنکور باید بتوانید همزمان ذهن خود را روی مسائل سختی که از دروس مختلف طرح می شوند متمرکز کنید. همچنین باید مطالب مختلف کتاب های درسی را به یاد بیاورید.

بهترین راه این است که از ابتدای مسیر بتوانید ذهن خود را به مطالعه و بازیابی درس های مختلف در روز عادت دهید. تنوع درسی روزانه هم تمرکز شما را بالا می برد هم به ذهن شما تمرین می دهد تا خودش را در جهات مختلف قوی کند. پس حتما برای برنامه ریزی کنکور 1402 تنوع درسی روزانه را در نظر بگیرید.

 

student2
برنامه‌ریزی یعنی استفاده درست از وقت...

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

رکن 4: مرورهای درست و به موقع

همانطور که در ابتدای صحبت گفتیم، برای انجام برنامه ریزی کنکور 1402 باید حجم زیادی از مطالب را در زمان محدودی مطالعه کنید. چطور می توان همه این مطالب را سر جلسه کنکور به یاد آورد؟ آیا مطالبی که در تابستان مطالعه می کنید تا فروردین ماه فراموش نمی کنید؟ آیا فقط تایم جمع بندی درس ها برای مرور و بازیابی مطالب کافی است؟

رکن 4 برنامه ریزی برای کنکور 1402

در جواب تمام این سوال ها باید گفت نه! بدون مرور اصولی، تمام زحماتی که برای مطالعه درس ها می کشید از دست می رود. مطالعات علمی زیادی برای قدرت به خاطر سپاری مطالب انجام شده است. این مطالعات می گویند که زمان مرور هر درس و نحوه مرور آن ها بسیار مهم است.

منحنی فراموشی یکی از بهترین روش هایی است که برای مرور درس ها در سال کنکور می توانید از آن استفاده کنید. طق منحنی فراموشی، هر درسی که خوانده می شود اگر در بازه زمانی 7 روزه بعد از مطالعه اول، مرور نشود به راحتی فراموش می شود. به طوری که بعد از یک هفته، بیشتر از نصف مطالب مهم درس را فراموش می کنید. تنها چیزی که در ذهنتان می ماند کلیات مطالب است.

پس برای تنظیم زمان های مروری باید منحنی فراموشی را در نظر بگیرید. همچنین بعد از مرور های اولیه، می توانید فاصله مرور ها را طبق اصول افزایش دهید. اما توجه کنید که این فاصله باید حتما به طور علمی تنظیم شود وگرنه نتیجه بخش نخواهد بود.

حتی اگر مرور های اول و دوم خود را به موقع و سر تایم مناسب انجام دهید ولی مرور های بعدی را جدی نگیرید، باز هم بعد از گذشت مدتی، مطالب را به راحتی فراموش می کنید. علاوه بر آن سوالات کنکوری بیشتر از جزئیات کتاب های درسی مطرح می شوند. یعنی اگر فقط کلیات هر درس را بلد باشید نمی توانید درصدهای خوبی را به دست بیاورید. پس حتما مرور درس ها را جدی بگیرید.

رکن 5: هدف گذاری بلند مدت

برنامه ریزی برای کنکور 1402 باید طبق هدف شما در کنکور باشد. این که چه رتبه ای می خواهید به دست بیاورید مسیر برنامه ریزی شما را تغییر می دهد. همچنین با توجه به هدف خود باید در ابتدای مسیر، برنامه بلند مدت خود را تنظیم کنید.

رکن 5 برنامه ریزی برای کنکور 1402

 

برنامه بلند مدت در قدم اول به شما نشان می دهد که برای هر درس چقدر فرصت مطالعه، مرور و بازیابی دارید. علاوه بر آن تا حدودی متوجه می شوید که بعد از گذشتن هر بازه زمانی، تا چه حدی می توانید به اهداف مطالعاتی خود برسید. برنامه ریزی بلند مدت دور نمای مسیر کنکور را مشخص می کنید.

وقتی از اول راه بدانید که قرار است چه مسیری را طی کنید، سردرگم نخواهید بود. علاوه بر آن چون حجم مطالبی که باید بخوانید زیاد است ممکن است در اول راه مضطرب باشید. اضطراب از این که این حجم زیاد مطالب کی تمام می شود؟ با برنامه بلند مدت می توانید با آگاهی و خیال راحت حرکت کنید و مطمئن باشید که در مسیر درستی هستید.

رکن 6: رعایت تعادل بین عمومی و تخصصی

حتما شنیده اید که اهمیت درس های اختصاصی برای کنکور خیلی بیشتر از دروس عمومی است. اما این به چه معنی است؟ یعنی با نخواندن دروس عمومی هم می توان رتبه خوبی به دست آورد؟ اگر سه ماه آخر مانده به کنکور تازه مطالعه درس های عمومی را شروع کنید، نتیجه بخش خواهد بود؟

رکن 6 برنامه ریزی برای کنکور 1402

جواب این سوال ها قطعا منفی است. این روش ها برای رسیدن به رتبه های برتر کنکور اصلا توصیه نمی شود. آزمون کنکور مثل امتحان های مدرسه نیست که مطالب آزمون را نزدیک امتحان بخوانید و نتیجه خوبی بگیرید. حتی درس های عمومی که آسان تر هستند، در کنکور سوالات سختی از آن ها مطرح می شود.

پس برای کنکور هم درس های اختصاصی و هم درس های عمومی مهم هستند. پس درس های اختصاصی و عمومی باید به طور متعادلی در برنامه ریزی کنکور 1402 شما قرار گیرند. معیاری که بهتر است برای برقراری تعادل بین درس های عمومی و اختصاصی در نظر بگیرید، ضریب هر درس در کنکور است.

ضریب های درس های اختصاصی 3 برابر ضریب درس های عمومی هستند. پس با توجه به این نکته، در یک روز مطالعاتی بهتر است سه درس اختصاصی و دو درس عمومی را مطالعه کنید. در صورتی که کلاس بیشتری در طول روز نداشته باشید و فرصت کافی برای مطالعه باشد.

دانش آموزانی که بخشی از زمان روز را در کلاس های آموزشی یا مدرسه می گذارنند، برنامه را کمی متفاوت باید پیش ببرند. اما در هر صورت تعداد درس های اختصاصی برنامه باید بیشتر باشد. اما درس های عمومی نباید حذف شوند. برای مثال خواندن دو درس اختصاصی و یک درس عمومی برای یک روز مطالعه 7 ساعته پیشنهاد می شود.

بعضی از منابع گفته اند که ممکن است درس های عمومی برای کنکور 1402 حذف شوند. این موضوع ممکن است اجرایی بشود یا نشود. اما اگر این اتفاق افتاد، می توانید در سال دوازدهم، درس های عمومی را از برنامه کنکور خود حذف کنید. اما در عین حال رقابت بین درس های اختصاصی بسیار سخت تر می شود و آنگاه رعایت تعادل بین درس های اختصاصی با توجه به زیر گروه اهمیت بیشتری  پیدا میکند.

رکن 7: حجمی-زمانی بودن برنامه

حجمی-زمانی بودن برنامه ریزی کنکور 1402 به مسیر درس خواندن شما جهت می دهد. چون تا وقتی که مشخص نکرده باشید برای هر زمان مطالعه چه حجمی از مطالب باید خوانده شود، برنامه ریزی شما موثر نخواهد بود.باید بدانید از نظر زمانی و حجمی چطور می توانید درس ها را در برنامه قرار دهید.

برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۲ 9

برای مثال چند صفحه از زیست باید طی 2 ساعت در روز خوانده شود، و در این زمان چند تا تست باید بزنید. علاوه بر آن زمانی که برای تحلیل تست هم باید اختصاص دهید. دقیقا در همین قسمت است که با یکی از چالش های اصلی کنکور رو به رو می شوید. در اول راه نمی توانید حجم استانداردی از مطالب را طی 2 ساعت مطالعه کنید و تست بزنید.

این مشکل به این دلیل است که هنوز به مطالعه کنکوری عادت نکرده اید و روش های مطالعه هر درس را نمی دانید. اگر با اصول برنامه ریزی به خوبی پیش بروید، کم کم می توانید سرعت و حجم استاندار مطالعه و تست هر درس را با هم هماهنگ کنید. اما به هیچ وجه برنامه را بدون تعیین و حجم مطالعه و تعداد تست و زمان لازم برای هر کدام رها نکنید.

دقت کنید که برای تست های هر درس باید عدد مشخص کنید. اگر بخواهید با هر بار مطالعه هرچقدر که خواستید تست بزنید، نظم برنامه ریزی و پیشرفت خود را از دست می دهید. اکثر اوقات وقتی تعداد تست هر درس تعیین نشده باشد، خیلی کمتر از حد نیاز تست می زنید و از مطالعه خود نتیجه نمی گیرید.

وقتی برای هر درس، حجم مطالعه و تعداد تست را مشخص کنید،معیار خوبی برای سنجش عملکرد خود  خواهید داشت. برای مثال می دانید که اگر امروز برای بار اول بخشی از فصل دو زیست را می خوانید، آیا مطالعه شما درست است یا نه؟  برای اینکه از درستی اجرای برنامه مطمئن شوید، باید بررسی کنید که آیا طبق همان چیزی که در برنامه نوشته اید توانستید به حجم و تست مورد نظر در برنامه برسید یا نه. البته باید دقت کنید که حجم و زمانی که برای هر درس انتخاب می کنید باید منطقی باشد که بتوانید به طور کامل آن را اجرا کنید.

 

student2
برنامه‌ریزی یعنی استفاده درست از وقت...

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

انواع زمان بندی و برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی دوساله برای کنکور ۱۴۰۲ (از پاییز ۱۴۰۰)

یکی از زمان های طلایی برای شروع مطالعه و برنامه ریزی کنکور 1402، مطالعه از پاییز 1400 است. دو سال زمان مفید که می تواند برای موفق شدن خیلی به شما کمک کند. در سال اول درس های دهم ویازدهم را به طور کامل مطالعه می کنید.

در نهایت با جمع بندی حرفه ای و اصولی می توانید با دست پر به سراغ مطالعه درس ها دوازدهم بروید. درس خواندن در سال اول به حدی مهم است که اگر با برنامه ریزی دقیق پیش نروید، در سال بعد با مشکلات مهمی رو به رو می شوید. برای مثال اگر مطالعه خسته کننده و کم بازدهی داشته باشید، برای شروع سال آخر ناامید می شوید.

در سه ماه پاییز درس های سال دهم راه به همراهه نصف مطالب سال یازدهم مطالعه کنید. در این زمان تمرکز شما باید برای یادگیری کامل هر درس باشد تا پایه علمی قوی برای خود بسازید. در سه ماهه زمستان تا عید، مطالب سال دهم را با مرور و تست زدن بیشتر به تسلط کنکور برسانید. همچنین می توانید مطالبی را که هنوز در آن ها مشکل دارید را بیشتر رفع اشکال کنید.

در سه ماهه زمستان و بهار هم نیمه دوم سال یازدهم مطالعه می شود. همزمان با آن باید زمان هایی را برای مرور نیمه اول یازدهم قرار دهید. تا پایان بهار مطالب سال دهم با مرور وتست زنی به تسلط کنکوری رسیده باشند. همچنین در آخر درسی از سال یازدهم باقی نمانده باشد که همچنان در آن ضعف جدی داشته باشید.

توجه کنید در بازه زمانی مطالعه بهار نباید درس های دهم را فراموش کنید. مرورهای سال دهم با فاصله بیشتری باید در برنامه فصل بهار قرار گیرند که مطالب را فراموش نکنید. به این ترتیب می توانید با پایه علمی قوی برای شروع سال مطالعاتی دوم آماده باشید.

برنامه ریزی برای کنکور 1402 در سال منتهی به کنکور را در بخش بعدی با جزئیات توضیح می دهیم. پس ادامه مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کنید. تا برای سال دوم مطالعه هم برنامه ریزی کنکور مناسبی داشته باشید.

برنامه ریزی یک ساله برای کنکور ۱۴۰۲ ( از تابستان ۱۴۰۱)

از تابستان 1401 هم می توانید برنامه ریزی برای کنکور 1402 را انجام دهید و مطالعه را شروع کنید. البته مطالعه فقط در این سال منتهی به کنکور فشرده تر از حالتی است که از دو سال قبل از کنکور برای آن برنامه داشته باشید.  باید دقت کنید که برنامه ریزی در سال آخر چند قسمت زمانی مختلف دارد. هر بازه زمانی روش متفاوتی برای برنامه ریزی دارد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

برنامه ریزی تابستان کنکور 1402

اگر تازه از تابستان می خواهید برای کنکور مطالعه کنید، باید نقاط ضعف درسی خود را تا حد زیادی در تابستان حل کنید. پس ابتدا با درس هایی شروع کنید که در آن ها ضعیف تر هستید. برای برنامه ریزی کنکور تلاش کنید که حتما 7 رکن اصلی که گفته شد را رعایت کنید.

اگر از سال 1400 برای کنکور اصولی مطالعه کرده اید در تابستان می توانید مطالب دهم و یازدهم را مرور کنید و بیشتر تست بزنید. تست زدن زیاد و ترکیبی در تابستان باعث می شود با انواع تیپ بندی تست ها آشنا شوید. پس مرور و تست زنی را در تابستان فراموش نکنید. در کنار آن ها هم مطالعه سال دوازدهم را شروع کنید.

اما اگر تازه از تابستان می خواهید برنامه ریزی برای کنکور 1402 را شروع کنید برنامه شما کمی متفاوت است. بهتر است در تابستان دهم را به طور کامل مطالعه کنید. سعی کنید سال دهم را طوری مطالعه کنید که نقاط ضعف علمی خود را بر طرف کنید. اگر سرعت مطالعه خوبی دارید می توانید نیمه اول یازدهم را هم در تابستان مطالعه کنید. باز هم تاکید می کنیم که اصولی در رکن 1 تا 7 گفته شد را کامل رعایت کنید.

برنامه ریزی نیمسال اول کنکور 1402

مطالعه نیم سال اول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید مطالب نصف پایه و نیمه اول دوازدهم در این بازه زمانی مطالعه شود. از درس های پایه، اولویت با پایه ایست که در آن نقاط ضعف خیلی بیشتری دارید. برای مثال اگر پایه دهم شما از یازدهم ضعیف تر است. در نیم سال اول برنامه ریزی کنکور 1402 مطالب دهم را مطالعه کنید.

پس بعد از پایان نیم سال اول، نیمه اول درس های دوازدهم و مطالب یکی از پایه های دهم یا یازدهم به طور کامل مطالعه می شود. تایم های مرور و تعداد تست اصولی به شما کمک می کند که نسبت به تابستان، تسلط بیشتری پیدا کنید.

برنامه ریزی برای کنکور 1402 نیم سال اول

 

برنامه ریزی جمع بندی نیمسال اول کنکور 1402

حتما بعد از نیم سال اول، برای جمع بندی اصولی نیم سال اول آماده باشید. اگر مطالبی که در نیم سال اول مطالعه کرده اید را جمع بندی نکنید برای جمع بندی نهایی قبل از کنکور به مشکل می رسید. چون بعد از نیم سال اول، باید برای مطالعه دقیق ادامه دوازدهم و پایه اقدام کنید. حجم مطالب تایم مرور کمتری برای نیم سال اول باقی می گذارد.

اگر جمع بندی کاملی از نیم سال اول انجام دهید، در زمان های مطالعاتی کمتری می توانید با تست سرعتی مطالب نیم سال اول را به خوبی مرور کنید. دی ماه زمان خیلی مناسبی برای جمع بندی این مطالب است. هر درس را مرور کنید، اگر مشکلی باقی مانده سعی کنید رفع اشکال شود.

برنامه ریزی برای کنکور 1402 جمع بندی نیمسال اول

 

برنامه ریزی نیمسال دوم کنکور 1402

برنامه ریزی کنکور 1402 در نیمسال دوم ادامه مطالعه نیم سال اول است. نیمه دوم دوازدهم و ادامه مطالب پایه باید به طور طور کامل مطالعه و رفع اشکال شود. برای مثال اگر در نیمسال اول درس های سال دهم را مطالعه کرده اید، در نیمسال دوم مطالب یازدهم و نیمه دوم دوازدهم را بخوانید.

بهتر است که ماهی یکبار هم مطالبی که از مطالعه نیم سال اول، هنوز هم کمی در آن ها نقص دارید می توانید مرور کنید. برای مثال اگر در مثلثات دهم هنوز مشکل دارید. هنگامی که مثلثات یازدهم را می خوانید، مطالب مثلثات دهم را هم مرور کنید. برای مرور سریع نمیسال اول در این تایم می توانید تست های غلط قبلی را مجددا حل کنید.

برنامه ریزی برای کنکور 1402 نیم سال دوم

 

برنامه ریزی جمع بندی نیمسال دوم کنکور 1402

جمع بندی نیم سال دوم کنکور هم بسیار مهم است. شبیه به جمع بندی نمیسال اول، باید نیمسال دوم را به طور کامل و اصولی جمع بندی کنید. دقت کنید که جمع بندی نیم سال دوم نباید با جمع بندی کلی کنکور یکی باشد. مطالبی که در نیم سال دوم خوانده می شود باید با مرور و تست زنی کامل جمع بندی شود.

به این ترتیب می توانید مطمئن باشید درس هایی که در نیمسال دوم مطالعه کرده اید، با کیفیت خوبی یاد گرفته اید و نقاط ضعف کمتری باقی مانده اند. سعی کنید قبل از فروردین ماه، جمع بندی نیمسال دوم را انجام دهید. بعد از این جمع بندی هم لیستی از نقاط قوت و ضعف درسی خواهید داشت که برای جمع بندی نهایی خیلی کمک کننده است.

برنامه ریزی برای کنکور 1402 جمع بندی نیم سال دوم

 

برنامه ریزی جمع بندی کنکور 1402

برای حمع بندی نهایی کنکور هم باید برنامه مناسبی داشته باشید. این بازه زمانی معمولا از فروردین ماه شروع  می شود و بهتر از طی یک ماه تا یک ماه و نیم تکمیل شود. این جمع بندی، درس هایی که خواندین را برای بار چندم مرور می کند. به این ترتیب مطمئن می شوید مطالبی که از تابستان تا فروردین خوانده اید، کاملا یادآوری شده اند.

تست زدن های بیشتر با توجه به فرمول های سریع حل تست برای این بازه زمانی خیلی مناسب است. از طرفی حل کردن تست های نشاندار قبلی برای بار چندم می تواند نکات زیادی را با تست برای شما مرور کنند. از طرفی با روش های بازیابی سریع می توانید حجم زیادی از مطالبی که بارها مرور کرده اید را دوباره بازخوانی کنید.

 

student2
برنامه‌ریزی یعنی استفاده درست از وقت...

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

برنامه ریزی 9 ماهه برای کنکور ۱۴۰۲ ( از پاییز ۱۴۰۱)

بعضی از داوطبان کنکور از پاییز 1401 شروع به مطالعه می کنند. در این حالت، تایم مطالعه مفهومی تابستان را نخواهید داشت. پس برنامه مطالعاتی شما در مجموع فشرده تر خواهد بود. در این حالت همان مراحلی که در برنامه یکساله گفته شده طی می شود با یکسری تفاوت که در ادامه بیان می کنیم.

در این مسیر علاوه بر اجرای برنامه نیم سال اول باید توجه کنید که مطالعه شما کیفیت بالایی داشته باشد. به این ترتیب با اجرای برنامه نیم سال اول می توانید مطمئن باشید که نقاط ضعف درسی خود را هم برطرف می کنید. در این مسی برنامه ریزی برای کنکور 1402 برای مطالعه سریعتر به هیچ وجه از زمان های مرور و جمع بندی خود کم نکنید.

 

حتی می توانید تایم های پیشنهادی برای جمع بندی را یک ماه عقب بیاندازید تا بتوانید مطالعه خود را با کیفیت و تعداد تست مناسب به پایان برسانید. تمامی زمان های مرور باید در مطالعه 9 ماهه وجود داشته باشد.

نحوه برنامه ریزی برای کنکور 1402 مطابق زمان

در ابتدای مقاله گفتیم که یکی از رکن های مهم برنامه ریزی داشتن برنامه بلند مدت است. علاوه بر آن باید برنامه ریزی کنکور را مطابق با زمان یادداشت کنید. این برنامه ها باید به صورت ماهانه، هفتگی و روزانه انجام شود. در ادامه با جزئیات بیشتر هر کدام از برنامه ها را توضیح می دهیم.

نحوه برنامه ریزی ماهانه برای کنکور 1402

برنامه ماهانه باید کلیات درس هایی که در هر ماه لازم است مطالعه کنید را مشخص می کند. برای مثال برنامه ریزی می کنید که نصف درس های زیست دهم، تمامی درس های شیمی دهم و مباحث تابع و مثلثات و آمار احتمال ریاضی را بخوانید.

نحوه برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 1402

برنامه هفتگی هم به صورت کلی نوشته می شود. کمی از برنامه ماهانه جزئی تر است اما برنامه کمکی است که به شما نشان می دهد برنامه روزانه خود را باید با چند ساعت مطالعه تنظیم کنید. به این ترتیب مطمئن می شوید در پایان هفته تمامی درس هایی که لازم بود بخوانید را در برنامه خود داشته اید.

برنامه ریزی برای کنکور 1402 هفتگی

نحوه برنامه ریزی روزانه برای کنکور 1402

برنامه ریزی روزانه جزئیات کاملی که هرروز باید در نظر داشته باشید را مشخص می کند. مدت زمانی که هر درسی را باید مطالعه کنید. تعداد تست لازم برای هر درس نیز باید دقیق در برنامه روزانه نوشته شود. برای مثال در برنامه خود باید نصف مطالب فصل فشار فیزیک دهم را طی 2 ساعت مطالعه کنید. علاوه بر آن باید 30 تست را هم بعد از مطالعه فیزیک بزنید و کامل تحلیل کنید. پس نتیجه می گیرید که برای این حجم از مطالعه و تست فیزیک به همراه تحلیل آن، 2 و نیم ساعت زمان نیاز است.

به همین صورت تمامی درس هایی که در طول روز باید بخوانید را با جزئیات کامل برنامه ریزی کنید. در نهایت مجموع تایمی که در آن روز باید به اجرای برنامه اختصاص دهید را نیز یادداشت کنید.

 

نحوه برنامه ریزی برای آزمون های دو هفته‌ای + نمونه برنامه

علاوه بر برنامه ای که برای هر ماه در نظر دارید که اجرا شود، باید برای پیشرفت در آزمون ها نیز برنامه دو هفته ای را در نظر بگیرید. گرچه برنامه های دو هفته ای شما را برای کنکور آماده می کنند. اما شما باید با توجه به نقاط ضعف خودتان برنامه ماهانه را تنظیم کنید.

 

برنامه ریزی کنکور هماهنگ با آزمون برای کنکور 1402

در کنار آن برنامه لازم برای پیشرفت درآزمون های دو هفته را نیز تنطیم کنید. یعنی بنویسید که حداقل چه مطالبی را باید طی دو هفته بخوانید. سپس با توجه به هدفی که در برنامه ماهانه خود و برنامه های دو هفته ای خود دارید، تصمیم بگیرید برنامه هر هفته را چطور باید بنویسید.

برای اینکه با جزئیات برنامه دو هفته ای بیشتر آَشنا شوید، نمونه برنامه ای را در این قسمت برای شما قرار داده ایم. فایل نمونه برنامه را حتما دانلود کنید و برای برنامه ریزی خودتان از آن الهام بگیرید.

 

برنامه ریزی کنکور هماهنگ با آزمون برای کنکور 1402

 

برنامه ریزی برای کنکور 1402 تجربی

برنامه ریزی برای کنکور 1402 تجربی نکات مهمی دارد که حتما باید به آن ها توجه کنید. با توجه به رشته مورد علاقه شما ضریب هر درس متفاوت است. برای مثال رشته های پزشکی و دندان پزشکی در زیرگروه یک قرار دارند. در این زیر گروه ضریب زیست 12 و ضریب شیمی 9 و ضریب زمین شناسی صفر است. این ضریب ها به راحتی اهمیت هر درس را برای شما مشخص می کنند.

پس با توجه به این ضرایبی که در مثال گفتیم، هرروز باید زیست و شیمی در برنامه ریزی دانش آموزان علاقه مند به پزشکی و دندان پزشکی باشد. اما اگر به داروسازی علاقه دارید این رشته در زیرگروه  دوم قرار دارد که ضرایب متفاوتی دارد. برای مثال ضریب زیست و شیمی هردو در زیرگروه دو 12 است. علاوه بر آن ضریب ریاضی برای زیرگروه دو 9 است اما برای زیر گروه یک ضریب ریاضی 6 است.

پس متوجه می شوید که هر درس چقدر باید در برنامه بهش توجه شود. چون برای قبولی در داروسازی به درصد ریاضی بالاتری نسبت به قبولی در پزشکی نیاز است، باید در برنامه ریزی به تعداد بازه های مطالعاتی هر درس با توجه به رشته مورد علاقه خود دقت کنید.

student2
برنامه‌ریزی یعنی استفاده درست از وقت...

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

برنامه ریزی برای کنکور 1402 ریاضی

رشته ریاضی زیر گروه های متفاوتی دارد که در هرکدام ضرایب درس ها متفاوت است. پس برای برنامه ریزی مناسب حتما ضرایب هر درس را در زیرگروه مورد نظر خود چک کنید. بیشترین ضریب در همه زیرگروه های رشته ریاضی مربوط به درس ریاضی است. این ضریب در زیرگروه یک و دو 12 است. پس هرروز باید در برنامه ریزی برای کنکور 1402 ریاضی تایم مناسبی برای مطالعه و تست زنی درس های ریاضی در نظر بگیرید. از بین این درس ها، برای برنامه ریزی ریاضی دهم و حسابان بسیار مهم است. لازم است که روزانه حداقل 4 تا 5 ساعت ریاضیات خوانده شود.

 

برنامه ریزی برای کنکور 1402 انسانی

برنامه ریزی برای کنکور 1402 انسانی هم باید با توجه به ضرایب درس ها در زیرگروه مورد نظر شما انجام شود. مثلا اگر به حقوق علاقه دارید باید ضرایب زیرگروه یک را بررسی کنید. دراین زیرگروه بیشترین ضریب مربوط به زبان و ادبیات فارسی و زبان عربی است. اما روانشناسی در زیرگروه پنج قرار دارد. در زیرگروه پنج بیشترین ضریب مربوط به ریاضی و علوم اجتماعی است.

مقاله مهم  بهترین منابع کنکور انسانی 1402 (+بهترین منابع امتحانات نهایی)

 

همانطور که گفته شد ضرایب درس ها در زیرگروه های مختلف بسیار متفاوت است. پس حتما با توجه به رشته مورد علاقه خود برنامه ریزی کنید. به این ترتیب توانید تایم مطالعاتی خود را به بهترین شکل تقسیم کنید تا نتیجه مورد نظر خود را در کنکور به دست بیاورید.

 

سوالات رایج در مورد برنامه ریزی کنکور 1402

در این قسمت سوالات رایجی که ممکن است حین برنامه ریزی برای کنکور 1402 برای دانش آموزان پیش بیاید را بررسی می کینم.

 

از کی برای کنکور شروع کنم؟

تا اینجا با چنین نمونه برنامه ریزی برای کنکور 1402 آشنا شده اید. با توجه به شرایط خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. اما در بهترین حالت باید از پاییز 1400 برای کنکور 1402 آماده شوید. دیرترین تاریخ شروعی هم که بتواند با اطمینان شما را به موفقیت برساند، پاییز 1401 است. برای پاسخ دقیق و کامل به این سوال مقاله از کی برای کنکور 1402 شروع کنیم را بخوانید.

مقاله مهم  از کی برای کنکور 1402 شروع کنیم؟ 8 نکته مهم در این مورد

چند ساعت باید درس بخوانم؟

در شروع مطالعه باید کم کم ساعت مطالعه خود را از 5-6 ساعت به حدود 8 ساعت و سپس به 10 ساعت برسانید. در بازه های زمانی جمع بندی باید در روزهای آزاد 12 تا 14 ساعت مطالعه کنید. اما توجه کنید بهترین میانگین ساعت مطالعاتی 10 ساعت است. چون نباید شوق زیاد شما در شروع باعث شود با ساعت های مطالعه خیلی زیاد خودتان را خسته کنید.

چطور درس بخوانم که خسته نشوم؟

اگر برنامه ریزی خود را مطابق با 7 رکنی که در ابتدای مقاله گفته شد انجام دهید، خسته نمی شوید. اما به طور خلاصه باید مجموع ساعت مطالعه روزانه خود را کم کم افزایش دهید. همچنین تنوع و تعادل مطالعه را در برنامه ریزی خود رعایت کنید. اگر هم تنبلی و اهمال کاری باعث خستگی زودرس شما می شود، حتما با مشاور کنکور صحبت کنید. ضمنا سعی کنید پشت سرهم و مستمر درس نخوانید. به ازای هر 75-120 دقیقه مطالعه حداقل 15 دقیقه آنتراکت بدهید. در آن تایم سعی کنید کارهای متنوع انجام دهید تا انرژی تان شارژ شود.

کی باید درس ها را تمام کنم؟

بهترین زمان برای تمام کردن و شروع جمع بندی نهایی درس ها نیمه اردیبهشت است. اما همیشه باید کیفیت مطالعه را در نظر بگیرید. زود تمام کردن نباید از کیفیت مطالعه شما کم کند. سعی کنید با سطحی خواندن درس ها ماست مالی نکنید!

برنامه را از روی چه کتابی اجرا کنم؟

خرید کتاب تست کنکور همیشه دغدغه اصلی دانش آموزان بوده است. توصیه میکنیم از بهترین منابع کنکور 1402 که در وبسایت دورخیز معرفی کردیم استفاده کنید. در کتابسرای دورخیز هم میتوانید خرید کتاب های کمک درسی با تخفیف بالا و قیمت مناسب را انجام دهید و کتاب های خود را درب منزل تحویل بگیرید!

اشتباهات رایج برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲

دانش آموزانی که خودشان برنامه ریزی برای کنکور 1402 را انجام می دهند ممکن است دچار اشتباهاتی شوند که رایج ترین آن ها را در ادامه بررسی می کنیم.

سنگ بزرگ علامت نزدن است

اگر اصول برنامه ریزی برای کنکور 1402 را که در این مقاله به طور کامل بیان کردیم، نادیده بگیرید قطعا دچار این اشتباه می شوید. بیشتر دانش آموزان کنکوری در ابتدای کار انقدر برنامه سنگینی را برای هرروز خود در نظر می گیرند که نمی توانند به خوبی آن را اجرا کنند.

مشکل این کار در این است که وقتی هدف و برنامه ای برای خود در نظر میگیرید اما نمی توانید آن را به درستی انجام دهید در واقع اعتماد به نفس خود را می شکنید. یادتان باشد که مهمترین همراه شما برای موفقیت در کنکور قدرت اعتماد به نفس و خودباوری شماست. پس اصولی و منطقی برنامه ریزی کنید.

مرور غیراصولی

یکی از مهمترین قسمت های مطالعه برای کنکور تایم های مرور است. همانطور که در اول مقاله توضیح داده شد، اگر مرور ها در زمان مناسبی انجام نشوند، بازده مطالعه شما به شدت کاهش می یابد. در نهایت مجبور می شوید هر درس را از اول مطالعه کنید که بسیار وقت گیر است و نمی گذارد که مطابق اهداف هر ماه به برنامه هایی که تعیین کرده اید برسید. اما مرور اصولی به شما کمک می کند که دفعه های بعدی که آن درس را مرور می کنید با صرف زمانی کمتری، تمام مطالب را بازیابی کرده و به یاد آورید.

student2
برنامه‌ریزی یعنی استفاده درست از وقت...

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالعه سینوسی

یکی از دام های بزرگ دانش آموزان در سال کنکور مطالعه سینوسی آن هاست. یعنی دانش آموز یک هفته را به طور کامل مطالعه می کند. اما برنامه هفته بعدی را به خوبی انجام نمی دهد.این موضوع باعث می شود مطالبی که در هفته اول با زحمت زیاد یاد گرفته اید به راحتی فراموش شوند.

اگر پیوستگی را در مطالعه رعایت نکنید بعد از گذشت مدت کمی از درس خواندن ناامید می شوید. چون  در نظر خود خیلی تلاش می کنید ولی نتیجه مناسبی به دست نمی آورید. اما حقیقت این است که اگر مطالعه سینوسی داشته باشید یعنی از مسیر درست مطالعه کنکور خیلی خیلی دور هستید. پس تمرین کنید که پیوستگی مطالعه خود را حتما رعایت کنید.

خواندن بدون تست زدن

یکی از اشکلات داوطلبین کنکور این است که فقز خرید کتاب تست را انجام می دهند اما از کتاب به درستی استفاده نمی کند و تست ها را آکبند نگه میدارند!! یادتان باشد حل تست فراوان برای گرفتن نتیجه در کنکور بسیار سرنوشت ساز است. از مرحله یادگیری گرفته تا مرحله آزمون دادن.

 

خلاصه : چگونه برنامه ریزی کنیم که موفق شویم؟

در این مقاله به طور مفصل اصول لازم برنامه ریزی برای کنکور 1402 را توضیح دادیم. در قدم اول باید با 7 رکن اصلی برنامه ریزی آشنا شوید. برنامه کنکور شما باید شخصی و خصوصی باشد. علاوه بر آن باید تنوع و تعادل درس های مختلف را در برنامه خود رعایت کنید. برنامه شما باید انعطاف پذیر باشد و جزئیات حجم و زمان مطالعه هردرس را به طور روزانه مشخص کنید.

حتما زمان های مرور را مطابق با منحنی فراموشی در برنامه ریزی خود در نظر بگیرید. بدون مرور تمام تلاش شما، به هدر می رود. در ادامه هم باید برنامه ریزی خود را به صورت بلند مدت، ماهانه، هفتگی و روزانه تنظیم کنید. همچنین نکاتی که برای برنامه ریزی دوهفته ای مطابق آزمون های آزمایشی باید رعایت کنید را دوباره مطالعه کنید.

در آخر با توجه به رشته خود باید زیرگروه مورد نظر را بررسی کنید و ضرایب درس های مختلف را در نظر بگیرید. هر درسی که ضریب بیشتری دارد باید تقریبا هرروز در برنامه روزانه شما قرار بگیرد. اگر سوال بیشتری درمورد نحوه برنامه ریزی برای کنکور 1402 دارید حتما با مشاوران موسسه دورخیز در میان بگذارید.

اگر خودت نمیتونی برنامه ریزی کنکور انجام بدی…

برنامه ریزی برای کنکور بسیار حساس و مهم است. در این مقاله تلاش کردیم که به طور کامل توضیحاتی را در این مورد ارائه دهیم. اما در عین حال برای اینکه برنامه مناسبی داشته باشید بهتر است از مشاوران با تجربه راهنمایی بگیرید. مشاوران آکادمی دورخیز با رعایت همه اصول لازم برنامه شما را آماده می کنند. با این روش می توانید تمرکز خود را فقط بر اجرای برنامه بگذارید و درمورد برنامه ریزی آسوده خاطر باشید. اگر میخواهید با مشاورین دورخیز کار کنید و بهترین برنامه ریزی را بگیرید روی دکمه زیر کلیک کنید!

 

student2
برنامه‌ریزی یعنی استفاده درست از وقت...

برنامه‌ریزی مهم‌ترین نیاز یک کنکوری برای رسیدن به رتبه و دانشگاه درجه یکه. بدون برنامه‌ریزی موفقیت تو در کنکور غیر ممکنه. ما در این مسیر با روش برنامه‌ریزی رتبه برترها به کمکت میایم و بهترین برنامه‌ریزی رو واست انجام میدیم. برای اطلاع از هزینه‌ها و نحوه ثبت‌نام، کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی و فرم رو تکمیل کنی تا برای شروع کار باهات تماس بگیریم!

شروع برنامه ریزی کنکور

با پر کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

سوالات متداول درباره برنامه ریزی کنکور

دارای زمان مشخص، حجم مشخص و تعداد تست معین باشد. شخصی و هماهنگ با شرایط دانش‌آموز باشد. متعادل و با نسبت 3 به 1 (اختصاصی به عمومی) طراحی شود. مرور آن طبق منحنی فراموشی به تعداد کافی باشد.

اگر از اصول این مقاله و نمونه برنامه ریزی های pdf استفاده کنید می توانید خودتان برنامه ریزی کنید. با توجه به شرایط متغیر و خاص هر دانش آموز ممکن است به کمک یک مشاور با تجربه هم نیاز داشته باشید.

ابتدا فازبندی بلند مدت برنامه خود را انجام دهید. سپس برنامه بلند مدت فاز اول را روی کاغذ بنویسید. بعد می توانید برنامه ماهانه و سپس هفتگی را بنویسید. در آخرین مرحله برنامه خود را در روزهای هفته نوشته و برنامه روزانه شما هم به دست می آید. برای هر مرحله از آموزش های مقاله استفاده کنید.

بهتر است قبل از انجام برنامه ریزی یک هفته به صورت مداوم درس بخوانید و سعی کنید از حداکثر توان مطالعه خود استفاده کنید، حتماً نتایج این یک هفته را در دفتر برنامه ریزی ثبت کنید تا ساعت مطالعه پایه و نقاط ضعف در اجرای برنامه را پیدا کنید. بعد می توانید برنامه ریزی را طبق روش گفته شده در سوال قبل انجام دهید.

لینک کوتاه مقاله:

مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

با تکمیل کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

مطالب پیشنهادی
نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
R
R
5 ماه قبل

این اصول مقالتون برای یه پشت کنکوری هم کاربرد دارع؟

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  R
3 ماه قبل

سلام. بله

ss
ss
6 ماه قبل

سلام. میخوام از الان برای کنکور 1402شروع کنم
بنظرتون دروس عمومی رو فعلا باتوجه به اینکه گفته شده احتمال حذف شدنشون وجود داره بخونم یانه ؟؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  ss
5 ماه قبل

سلام. طبق خبر 17 خرداد دروس عمومی حذف میشوند.

H
H
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید
من میخوام از صفر شروع کنم و هیچی از مطالب دهم و یازدهم رو اصلا بلد نیستم
الان میخوام با برنامه ریزی پیش برم
میشه بگید باید چکاری انجام بدم؟؟
#یازدهم_انسانی

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  H
8 ماه قبل

سلام. لطفا برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید تا کامل راهنمایی تون کنیم

زری
زری
9 ماه قبل

سلام. من میتونم از الان برای کنکور 1402 شرو کنم؟ کمکم میکنید؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  زری
9 ماه قبل

سلام. بله لطفا با شماره 09101801700 تماس بگیرید. برای مشاوره و برنامه ریزی کنکور 1402

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  زری
5 ماه قبل

سلام. بله حتما با ما تماس بگیرید یا اطلاعات خود را ثبت کنید