روش مطالعه دین و زندگی

دین و زندگی با ضریب ۳ در جایگاه دوم درس های عمومی قرار دارد. در صورتی که روش مطالعه دین و زندگی را بدانید حتماً این درس در کنکور رتبه شما را می تواند بخوبی ارتقا بدهد. نکات مهمی که در رابطه با روش مطالعه این درس وجود دارد را به تفکیک توضیح می دهیم.

آیات دین و زندگی

در درس دین و زندگی همه چیز حول آیات می چرخد. سعی کنید آیات یا معنی آن ها را حفط کنید. البته این حفظ کردن باید تدریجی انجام شود. در این صورت یک قدم مهم در روش مطالعه دین و زندگی برداشته اید. هر ساله بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از سوالات از آیات مطرح می شوند.

متن درس ها

متن درس ها بسیار اهمیت دارند. حدود ۴۰ درصد از سوالات این درس از متن درس مطرح می شود. در کنار متن درس حتماً روایات و اشعار مرتبط را هم ببینید و به دقت آن ها را بخاطر بسپارید.

ارتباط یابی

متن را می خوانید، آیات را هم حفظ می کنید. اما این کافی نیست. باید حتماً ارتباط بین آن ها پیدا کنید. در واقع مفاهیم مربوط به آیات را باید از متن کتاب درسی استخراج کنید. برای این کار از کتاب های کمک درسی مثل الگو یا گاج می توانید استفاده کنید. به صورت عکس اگر بخشی از متن کتاب درسی به شما داده شده باید دقیقاً بفهمید که کدام آیه به آن مربوط است.

موضوع شناسی

به این معنا است که اگر یک آیه ناشناس را در یک سوال کنکور مشاهده کردید موضوع ان آیه را به سرعت به یاد آورید. برای این کار تسلط دو طرفه روی درس ها و همچنین آیات مهم است. توصیه می کنیم حداقل در ۶ ماهه پایانی نزدیک کنکور بخوبی روی خواندن و حفظ کردن آیات دینی و زندگی کار کنید.

تست زدن

حل تست های دین و زندگی جنبه آموزشی چندانی ندارد. اما یک حسن اساسی دارد. اینکه شما با سلیقه طراح ها آشنا می شوید و به مطالعه شما جهت خوبی داده می شود. بنابراین همیشه سوالات کنکور را بررسی کنید و به اصلاح روش مطالعه خوب بپردازید.

مطلب مشابه
آشنایی با انواع تست و تست زنی

دین و زندگی فرّار است

بله این درس کمی فرار است و ممکن است مطالب آن را فراموش کنید. بنابراین باید به صورت مکرر درس ها و آیات آن را مرور کنید.

مطلب مشابه
مرور درس ها در کنکور با روش‌های حرفه‌ای

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی