بهترین کتاب روانشناسی کنکور

بهترین کتاب درس روانشناسی کنکور انسانی 1402

معرفی بهترین منبع و کتاب روانشناسی برای کنکور انسانی 1402

روانشناسی یک درس رتبه ساز کنکور انسانی است. مطالب این درس خیلی البته خیلی جذاب هستند. با مطالعه درست روانشناسی می توانید به راحتی به درصد بالایی برسید. با این روش به بهتر شدن رتبه خود خیلی کمک می کنید. پس با برنامه ریزی کنکور خیلی خوب و انتخاب منابع درست می توانید به درصد خوبی برسید.

انتخاب و خرید کتاب تست یکی از مهم ترین بحث های مشاوره کنکور است. در واقع قبل از برنامه ریزی کنکور، باید منابع تهیه شود. در این مقاله درمورد بهترین کتاب روانشناسی کنکور صحبت می کنیم. و کتاب های مختلف روانشناسی را بررسی می کنیم. بعد از خواندن این مقاله می توانید بهترین کتاب روانشناسی کنکور را برای خود انتخاب کنید. بهترین کتاب روانشناسی کنکور ویژگی های قابل توجهی دارد که در این مقاله توضیح می دهیم. در قدم اول مطالعه کتاب درسی مهم است ولی در کنار آن باید درسنامه مکمل برای آموزش بیشتر و بهتر وجود داشته باشد. علاوه بر آن تست های کافی و مناسب باید در بهترین کتاب تست کنکور وجود داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب روانشناسی کنکور

قبل از خرید کتاب کنکور باید نکات لازم برای این که بهترین باشد را بشناسید. این ویژگی ها نکاتی در درسنامه ها و تست ها هستند که باید به آن ها توجه کنید. در این قسمت به نکات لازم قبل از خرید بهترین کتاب روانشناسی کنکور می پردازیم .

درسنامه ها در بهترین منبع روانشناسی کنکور باید دو ویژگی مهم داشته باشند. اول این که مطالب هر درس را به طور مفهومی و عمیق توضیح دهد. در مرحله دوم باید مطالب به صورت دسته بندی و خلاصه هم در اختیار دانش آموز قرار بگیرد. به این ترتیب مطالب به بهترین شکل در ذهن شما دسته بندی می شود.

پیشنهاد مطالعه  معرفی رشته روانشناسی

تست های روانشناسی باید به شیوه کنکور سراسری باشد. البته برای یادگیری اولیه هر درس لازم است که تست های ساده تری هم وجود داشته باشد. اما تست ها باید به نحوی طراحی شده باشند که همه این ویژگی ها را داشته باشند. در این قسمت به طور خلاصه درمورد این نکات صحبت کرده ایم:

  1. توضیحات درسنامه برای هر مبحث کافی و کامل باشد.
  2. تست ها با تعداد مناسب و تیپ بندی کامل برای هر درس وجود داشته باشد.
  3. سطح بندی تست ها از آسان به سخت رعایت شده باشد.
  4. پاسخ نامه تشریحی نکات تست ها را به خوبی بررسی کرده باشد.

حالا با توجه به نکات گفت شده می توانید بهترین کتاب روانشناسی کنکور را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی دو کتاب به عنوان بهترین منبع روانشناسی کنکور صحبت می کنیم. همه دانش آموزان با هر سطح تسلط می توانند از این کتاب ها استفاده کنید. پس ادامه مطالب را با دقت بخوانید.

 

کتاب روانشناسی خیلی سبز کنکور انسانی

اولین و بهترین کتاب روانشناسی کنکور، کتاب روانشناسی خیلی سبز است. این کتاب درسنامه های کامل و تست های با کیفیتی دارد. با استفاده از این کتاب می توانید سطح تسلط خود را در این درس روز به روز افزایش دهید. به این دلیل که نکات لازم هر درس به طور عمیق و زبان صمیمی توضیح داده شده است.

بهترین کتاب روانشناسی کنکور

چینش مطالب در این کتاب به صورت درس به درس و مطابق کتاب درسی روانشناسی است. ابتدا درسنامه هر درس قرار گرفته است و در ادامه آن تست ها و پاسخ نامه تشریحی آورده شده اند. این کتاب 200 صفحه است و در مجموع 660 تست دارد. برای خرید کتاب کنکور روانشناسی حتما اسم دقیق آن را به خاطر بسپارید:

  • روانشناسی یازدهم تست خیلی سبز

در ادامه درمورد درسنامه ها و تست های این کتاب با جزئیات بیشتری صحبت می کنیم. توجه کنید که برای خرید کتاب تست کنکور لازم است که با ویژگی های آن کتاب آشنا باشید. به این ترتیب می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. پس ادامه این مطلب را با توجه کامل مطالعه کنید.

 

تحلیل درسنامه کتاب روانشناسی خیلی سبز

درسنامه های این کتاب در ابتدا لحنی مثل کتاب کتاب درسی روانشناسی دارند. اما نکات مهم و توضیحات اضافه با لحن صمیمی گفته شده اند. این ویژگی می شود که مطالب را بهتر یاد بگیرید. همچنین شکل های کتاب درسی در درسنامه آورده شده اند. این شکل ها سیاه و سفید اند اما کیفیت و وضوح خوبی دارند.

توضیحات درسنامه کامل و کافی است. همچنین نمودار ها و جدول هایی در درسنامه ها قرار دارند که به یادگیری مطالب بیشتر کمک می کنند. درواقع با این ویژگی ها هم مباحث را خوب یاد می گیرید و هم به از خواندن درسنامه خسته نمی شوید.

شروع هر درس مقدمه ای دارد که در آن سوالاتی مطرح شده است. این سوالات باعث می شود قبل از مطالعه هر درس، ذهن شما با موضوع آن درس به خوبی آشنا شود. به طور کلی می توان گفت در درسنامه همه نکات کتاب درسی پوشش داده شده است.

نکته قابل توجه این است که گرچه توضیحات درسنامه کامل است ولی همچنان زیاده گویی نکرده و خلاصه است. علاوه بر آن در هر قسمت با مطرح کردن سوالاتی به زبان خودمانی توانسته است که هر مفهوم را به سادگی توضیح دهد. این ویژگی باعث می شود که برای سوالات مصداقی روانشناسی در کنکور هم آماده شوید.

 

تحلیل تست های کتاب روانشناسی خیلی سبز

کتاب روانشناسی خیلی سبز درواقع بهترین کتاب تست روانشناسی کنکور نیز هست. این کتاب در مجموع 660 تست دارد. توزیع این تست ها بین درس های مختلف با توجه به اهیمت هر درس است. درس های سخت تر و مهم تر حدود 90 تست دارند. درس های آسان تر حدود 60 تا 70 تست دارند.

تست های این کتاب شامل تست های تالیفی با تنوع بالاست. علاوه بر آن تست های کنکور سراسری نیز قرار گرفته است. همچنین تست های آزمون های آزمایشی مثل آزمون های قلم چی را نیز در این کتاب می بینید. پس با این تست ها می توانید به انواع تیپ بندی ها از تست های جدول دار تا شکل دار دسترسی داشته باشید.

این کتاب دو نوع پاسخ نامه دارد. ابتدا پاسخ نامه کلیدی قرار گرفته است. در ادامه پاسخ نامه تشریحی با توضیحات مفصل وجود دارد. این پاسخ های تشریحی برای هر تست به صورت کامل و جامع نوشته شده اند. حتی پاسخ نامه تشریحی برای سوالات کنکور را نیز به طور مفصل نوشته است.

 

کتاب روانشناسی مشاوران آموزش کنکور انسانی

دومین و بهترین کتاب روانشناسی کنکور، کتاب روانشناسی مشاوران آموزش است. این کتاب درسنامه های کاملی دارد که یادگیری روانشناسی را برای شما تکمیل می کند. علاوه بر آن تست های تیپ بندی شده به تعداد کافی در این کتاب وجود دارد. به این ترتیب می توانید با مطالعه این کتاب، درصد خیلی خوبی در روانشناسی به دست آورید.بهترین کتاب روانشناسی کنکور

قبل از خرید این کتاب کنکور روانشناسی به اسم دقیق آن توجه کنید:

  • کتاب روانشناسی جامع کنکور مشاوران آموزش

این کتاب تک جلدی است. همچنین همه موارد مورد نیاز برای یادگیری روانشناسی را دارد. در ادامه درمورد درسنامه ها و تست های این کتاب بیشتر صحبت می کنیم. جزئیات آن ها را با دقت مطالعه کنید.

 

تحلیل درسنامه کتاب روانشناسی مشاوران آموزش

درسنامه های این کتاب به طور مفصل هر درس را توضیح می دهد. همچنین نکات خلاصه شده برای مرور سریع هم دارد. در واقع با استفاده از این کتاب در قدم اول یادگیری خود را کامل می کنید. علاوه بر آن، نیازی به خلاصه نویسی و نکته برداری نخواهید داشت.

کلمات کلیدی و مهم مشخص شده اند. زیر قید ها خط کشیده شده است. به این ترتیب با دقت خیلی بالاتری می توانید مطالعه کنید. همچنین روابط علت و معلولی با فلش مشخص شده است. پس از خواندن این درسنامه اصلا خسته نمی شوید.

ویژگی های این درسنامه باعث می شود که با تمرکز بالا مطالعه کنید. همچنین در برخی قسمت ها آموزش بر اساس پرسش و پاسخ دارد. این قسمت برای تست های مصداقی روانشناسی در کنکور بسیار مفید است. پس با مطالعه منظم و طبق برنامه می توانید از این درسنامه خیلی مفید بهره ببرید.

 

تحلیل تست های کتاب روانشناسی مشاوران آموزش

تست های این کتاب با تیپ بندی کاملی طراحی شده اند. انواعی از تست های مفهومی، حفظی و چالشی را در بین تست ها می بینید. همچنین تست های کنکور سراسری هم در این کتاب قرار گرفته اند. پس با حل کردن این تست ها می توانید با انواع مختلف سوالات روانشناسی کنکور آشنا شوید.

طبق درصد تشابهی که ناشر می گوید، تست ها این کتاب حدود 95% با تست های کنکور شباهت دارند. پس حتما تست های چالشی و مفهومی را خوب یاد بگیرید. به این دلیل که با احتمال خیلی بالایی در تست های کنکور هم شاهد چنین سوالاتی خواهید بود.

پاسخ نامه تشریحی این کتاب کامل است. در هر تست، علت رد سایر گزینه ها هم بیان شده است. همچنین در مواقع لزوم به بیان روابط علت و معلولی در آن تست پرداخته است. پس با تحلیل تست ها با پاسخ نامه می توانید توضیحات و مفهوم آن تست را به خوبی یاد بگیرید. همچنین شماره صفحه  متن درس برای هر تست نوشته شده است. به این ترتیب در صورت نیاز می توانید به متن درس مربوطه برگردید و دوباره مطالعه کنید.

پیشنهاد مطالعه  روش مطالعه روانشناسی برای کنکور

 

نتیجه گیری

برای خرید بهترین کتاب روانشناسی کنکور حتما به ویژگی های درسنامه و تست ها توجه کنید. چون روانشناسی مهمترین درس رتبه ساز شماست. پس بهترین منبع روانشناسی کنکور باید طوری باشد که به طور خلاصه ولی مفهومی به آموزش مطالب پرداخته باشد.

تست های روانشناسی برای تثبیت مطالب و افزایش تسلط شما ضروری است. پس باید کتابی را انتخاب کنید که تیپ بندی کاملی از انواع تست ها داشته باشد. در این مقاله درمورد ویژگی های ضروری برای انتخاب بهترین کتاب تست روانشناسی کنکور صحبت کردیم.

و در نهایت برای انتخاب بهترین کتاب روانشناسی کنکور از بین دو کتابی که معرفی کردیم، یکی را انتخاب کنید. ویژگی های آن ها را بخوانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین اگر در انتخاب بهترین منبع روانشناسی کنکور دچار مشکل شدید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها