بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور

بهترین آزمون آزمایشی کنکور (قلم چی، گاج، گزینه2 یا سنجش؟)

اگر برای کنکور 1404 میخواهید آماده شوید  حتماً یک سوال شما این است که بهترین آزمون آزمایشی کنکور کدام است ؟! در این مقاله سایت دورخیز مزایا و معایب آزمون های آزمایشی موسسات موجود را ذکر کرده ایم. آزمون قلم چی، آزمون گاج، آزمون گزینه ۲ و آزمون سنجش را به طور کامل بررسی می کنیم. باید ببینیم از لحاظ هزینه ثبت نام، سطح سوالات، کیفیت برگزاری و … بهترین آزمون آزمایشی کدام است؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. در نهایت در یک جدول همه چیز را جمع بندی می کنیم و به شما می گوییم چکار باید بکنید. 🙂

چطور آزمون آزمایشی مناسب را انتخاب کنیم؟

حدود یک دهه است که بازار شرکت در آزمون های آزمایشی بسیار گرم شده است. دلایل زیادی برای شرکت در این آزمون ها وجود دارد. اولین دلیل شبیه سازی کردن محیط و شرایط آزمون سراسری در آزمون های آزمایشی است. دلیل دوم این که شما با تعدادی معادل ده ها برابر تعداد افراد هم کلاس یا هم مدرسه ای تان قرار می گیرید و خود را در این جامعه آماری وسیع محک می زنید و از جایگاه حقیقی تان آگاه می شوید. به همین خاطر است که می خواهیم در انتخاب بهترین آزمون آزمایشی شما را راهنمایی کنیم.

بهترین آزمون آزمایشی

 

فاکتورهای بهترین آزمون آزمایشی کنکور

هدف از شرکت در آزمون های آزمایشی آماده شدن برای کنکور اصلی و واقعی است. بنابراین مسلما  آزمونی بهتر است که به کنکور شبیه تر باشد. پس:

  1. تعداد بالایی از دانش آموزان در آن شرکت کنند. در کنکور هر ساله حدود ۶۰۰ هزار نفر فقط در رشته تجربی کنکور می دهند! بنابر این جامعه آماری پایین نمی تواند شبیه سازی خوبی از شرایط کنکور داشته باشد.
  2. سوالات آزمون باید استاندارد بوده و مشابه با سوالات آزمون سراسری باشند. تعداد و چیدمان سوالات هم  که باید در قالب کنکوری باشند که در حال حاضر تمام موسسات این مورد را رعایت می کنند.
  3. برنامه راهبردی آزمون باید منطقی و دارای حجم مناسب و مرورها و جمع بندی های متعدد باشد.
  4. زمان بندی برگزاری آزمون باید در فواصل حداکثر دو هفته ای باشد البته به جز موارد خاص مثل آزمون های جمع بندی!

 

فاکتورهایی که شما باید داشته باشید

نکته مهمی که می خواهیم به آن اشاره کنیم این است که آزمون آزمایشی که که از هر لحاظ خوب است، لزوماً برای شما بهترین انتخاب نیست! در انتخاب آزمون آزمایشی باید فاکتورهای شخصی خود را هم در نظر بگیرید. در ادامه با هم این فاکتور ها را بررسی می کنیم.

  1.  اولین فاکتور سطح دانش شماست. شما نباید آزمونی که سطح سوالات آن از سطح دانش و اطلاعات شما خیلی بالاتر و یا پایین تر است را انتخاب کنید. چون هدف آزمون در قدم اول سنجش شما و در قدم بعدی افزایش اطلاعات شماست. اگر سطح آزمون مناسب شما نباشد، یا باعث می شود که فکر کنید خیلی عالی هستید و برای بهتر شدن تلاش نکنید و یا فکر های منفی کنید و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید.
  2. فاکتور بعدی هزینه ای است که می توانید برای آزمون پرداخت کنید. بعضی از آزمون های آزمایشی که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم شرایط پرداخت ویژه ای دارند که برای هر فردی مناسب نیست.
  3. زمان بندی برنامه مطالعه شما هم اهمیت دارد. اگر به هر دلیلی از شروع آزمون ها با برنامه آزمون جلو نرفته اید و یا برای ثبت نام دیر اقدام کرده اید، باید سعی کنید آزمونی را انتخاب کنید که بیشتر از آزمون های دیگر بتواند عقب افتادگی های شما را جبران کند.

حالا به سراغ بررسی ویژگی های تک تک آزمون های آزمایشی می رویم. می خواهیم اول همه ویژگی ها را بررسی کنیم و در نهایت با جدول امتیاز بندی که تهیه کرده ایم، شما را در انتخاب بهترین آزمون آزمایشی راهنمایی کنیم.

مقاله مهم  راهکارهای عملی کاهش اضطراب کنکور

 

بررسی آزمون های آزمایشی قلم چی

زمان بندی آزمون

آزمون های قلم چی صبح جمعه، هر دو هفته یک بار برگزار می شود. البته این زمان بندی در دوران جمع بندی کمی متفاوت است. این زمان بندی از مناسب ترین دسته بندی های زمانی برای یک آزمون است. اگر این فاصله زمانی کمتر باشد، بازدهی را کاهش می دهد و اگر بیشتر از دو هفته باشد، باعث سردرگمی و سهل انگاری می شود. بنابر این هر دو هفته یک بار در روز جمعه آزمون قلم چی برگزار می شود. بودجه بندی و برنامه ریزی دروس هم طبق همین برنامه دو هفتگی چیده می شود.

سطح سوالات

سوالات آزمون های قلم چی سطح دشواری بالاتری از کنکور دارند. خیلی از اوقات این مسئله باعث می شود بچه ها علاوه بر سوالات کنکوری با سوالات سخت تر هم آشنا شده تا  اگر سوال بسیار سختی در کنکور آمد شوکه نشوند و از پس آن برآیند. اما گاهی نیز این سبک از سوالات قلم چی آسیب رسان می شوند و حتی از فرم استاندارد خارج شده و می دانیم که چنین سوالاتی هرگز در کنکور نخواهند آمد. استاندارد بودن سوال نکته مهمی است که طراحان قلم چی باید بیشتر به آن اهمیت دهند و ما در آنالیز خود این موضوع را جزو امتیازات منفی این آزمون آزمایشی می دانیم.

برنامه آزمون

بهترین امتیاز آزمون آزمایشی قلم چی، برنامه آن است. برنامه آزمون قلم چی یک برنامه بسیار خوب و منسجم است. البته ایرادهایی هم به آن می توانیم وارد کنیم. اما مجموعاً یکی از بهترین برنامه های آزمون را در طول سال دارد. خصوصاً از مهرماه تا ابتدای فروردین. برگه برنده برنامه این برنامه مرور های به موقع است.

هزینه ثبت نام

برای شرکت در آزمون های کانون، بایستی هزینه بالایی کرد که متاسفانه در توان هر فردی نمی باشد. البته کانون یک سری بورسیه ها برای معدل های بالا در نظر می گیرد اما در هر صورت هزینه آزمون های کانون بیش از تمامی موسساتی است که در این مقاله ذکر می کنیم. این هزینه معادل مبلغی حدود ۱٫۵ میلیون تومان برای دانش آموزان دوازدهم در سال ۹۸ بوده است.

جامعه آماری

جامعه آماری آزمون های آزمایشی قلم چی، نسبت به بقیه آزمون های آزمایشی بیشتر است. علت آن هم سابقه طولانی مدت کانون قلم چی در برگزاری آزمون های آزمایشی و همچنین برنامه خوب و دقیق آزمون قلم چی است. گاهی به همین علت قلم چی را بهترین آزمون آزمایشی کنکور میدانند که البته این کافی نیست. این مورد هم از ویژگی های مثبت آزمون قلم چی است که البته در آزمون های بعد از عید از جامعه آماری این آزمون کاسته می شود و تعداد افراد شرکت کننده در آزمون های آزمایش سنجش افزایش پیدا می کند.

بهترین آزمون آزمایشی قلم چی

سایر نکات

معمولا در مصاحبه هایی که با افراد رتبه برتر می شود می بینیم که درصد زیادی از آن ها در آزمون های قلم چی شرکت می کنند. همانطور که گفتیم برنامه مناسب کانون باعث مورد اعتماد قرار گرفتن آن توسط بچه های برتر شده است. همچنین نتیجه آزمون بیشتر تراز محور می باشد و از محدوده 4000 تا 8000 است. تراز مناسب و نتیجه بخش در کانون معمولاً ۶۰۰۰ به بالا می باشد وداوطلبی که چنین ترازی را کسب کرده، درصد های نسبتاً قابل قبولی را داشته است. تراز بالای ۷۰۰۰ هم از ترازهای بسیار خوبی است که با کسب آن در چندین آزمون متوالی می توان به رتبه زیر ۱۰۰۰ امیدوار شد.

از دیگر امکاناتی که کانون قلم چی برای شرکت کننده های خود قرار داده است، در نظر گرفتن افرادی به عنوان پشتیبان دانش آموزان است. فایده داشتن این امر نسبی است و هم به خود دانش آموز و هم به فرد پشتیبان بستگی دارد و صد درصد خوب یا کاملاً بی فایده نیست.

اگر بخواهیم یکی از ویژگی های منفی کانون را بررسی کنیم، می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که قلم چی دانش آموزان را مجبور به خریدن محصولات کانونی می کند!  این کتاب ها معمولاً مفید و کنکوری نمی باشند و هزینه این کتاب ها همان اول کسر می شود.

این بود ویژگی های کلی آزمون های قلم چی! در هر حال اگر در آن ها شرکت کردید، تراز خود را به منزله وضعیت اصلی تان در کنکور تلقی نکنید چرا که آزمون ها به شکل مبحثی برگزار می شوند و در آن ها خیلی جزئی سوال طرح می شود. در صورتی که در کنکور از تمام مباحث یک درس سوال می پرسند.

مقاله مهم  راهکارهایی برای کسب تراز بالای ۷۰۰۰ در آزمون ها

بررسی آزمون های آزمایشی گاج

موسسه انتشاراتی گاج از ناشرانی است که حداقل یک کتابش را در بین کتاب های فرد کنکوری می توان پیدا کرد. سوال های قوی و استانداردی که در این کتاب ها طراحی می شوند نظر دانش آموزان قوی و ضعیف را همواره به خود جلب کرده است. این موسسه اخیراً آزمون های آزمایشی هم برگزار می کند. قدمت آزمون های گاج بسیار کم است و کاملاً نوپاست.

بهترین آزمون آزمایشی گاج

زمان بندی آزمون

آزمون های موسسه گاج مشابه قلم چی، هر دو هفته یک بار در صبح جمعه برگزار می شود. مزایای دو هفته یک بار بودن آزمون ها بسیار زیاد است که در قسمت قبل مفصل راجع به آن صحبت کردیم.

سطح سوالات

طبق نظر و تجربه ما، سطح سوالات آزمون های گاج قوی و استاندارد و مشابه کنکور است. علت آن احتمالاً مشابه بودن طراحان سوالات آزمونی گاج با مولفان کتاب های گاج است و همان طور که می دانیم سطح علمی قوی و تناسب سوالات در کتاب های این انتشارات، همواره رعایت می شود.

برنامه آزمون

برنامه آزمون های گاج آنقدرها چنگی به دل نمیزند و جای اصلاح زیادی دارد. یکی از مشکلات بزرگ برنامه آزمون های آزمایشی گاج، دقیق نبودن و کلی بودن برنامه هاست. به هرحال با توجه به دو هفته ای بودن فاصله بین آزمون ها تا حدی برنامه قابل قبول است.

هزینه ثبت نام

هزینه بسیار مطلوب تر آزمون های گاج نسبت به بقیه آزمون ها از نکات مثبت آن است. هزینه شرکت سالانه در آزمون گاج در سال ۹۸ حدود ۸۰۰ هزار تومان بوده است.

جامعه آماری

جامعه آماری آزمون های آزمایشی گاج به علت نوپا و ناشناخته بودن از همه آزمون های آزمایشی کم تر است و یکی از موضوعات مورد بحث در آزمون های گاج، همین است. البته پیش بینی می شود در سال های بعد به این جامعه آماری افزوده شود.

سایر نکات

همان طور که اشاره شد آزمون های گاج بسیار نوپا هستند و از همین رو جامعه آماری بسیار کمی دارد و از نکات منفی این آزمون هاست. علاوه بر آن برنامه ریزی که برای این آزمون ها انجام شده، متاسفانه ضعیف است. چرا که دوره ها و فرصت مرور کافی را در اختیار بچه ها قرار نمی دهد. محدوده تراز آزمون ها گاج هم مانند قلم چی از 4000 تا 8000 است و تراز بالای 6000 قابل قبول است.

بررسی آزمون های آزمایشی گزینه دو

موسسه گزینه دو از موسسه های با سابقه در زمینه برگزاری آزمون های آزمایشی است. در ادامه همه ویپگی های مثبت و منفی این آزمون آزمایشی را بررسی می کنیم.

بهترین آزمون آزمایشی گزینه دو

زمان بندی آزمون

آزمون های گزینه دو در بازه های سه هفته ای برگزار می شوند که نسبتا طولانی و خسته کننده می باشد. بچه هایی که به کنکور نزدیک هستند و تا به حال در آزمون شرکت نکرده اند بهتر است بخاطر بازه های طولانی که بین دو آزمون گزینه دو وجود دارد، در آن ثبت نام نکنند. به هرحال تعداد آزمون های بیشتر فرد را برای مواجهه با کنکور آماده تر می سازد.

سطح سوالات

سطح سوالات این موسسه تا حد بسیار زیادی مشابه سوالات کنکور است و این ویژگی همواره از مزیت های اصلی گزینه دو به شمار می آمده است. بنابراین استاندارد بودن سوالات گزینه دو قابل اعتماد است. هم چنین درجه سختی های متفاوتی در آزمون ها وجود دارد و چینش سوالات در آزمون ها به گونه ای است که در طول آزمون ذهن داوطلب کم کم آماده می شود و راحت تر می تواند جلو برود که این موضوع در نتیجه هم تاثیر گذار است.

برنامه آزمون

برنامه آزمون گزینه ۲ برنامه خوبی ارزیابی می شود. به جز سرعت پیشروی که کمی کند است و برای دانش آموزان متوسط روبه بالا و قوی شاید خیلی خوشایند نباشد. البته این مشکل را هم می توان با یک برنامه مکمل در کنار برنامه آزمون حل و فصل کرد. در کل برنامه آزمونی قابل قبولی است و می توان به راحتی با آن جلو رفت و نتیجه مطلوب گرفت. مرورهای به موقعی هم در این برنامه وجود دارد که از امتیاز های این برنامه است.

هزینه ثبت نام

از دیگر ویژگی های مثبت این موسسه، دریافت هزینه پایین تر نسبت به آزمون های کانون قلم چی است. هزینه کلی در سایت ها در دسترس نیست منتها همواره این میزان تقریبا نصف هزینه آزمون های قلم چی بوده است.

جامعه آماری

جامعه آماری آزمون های آزمایشی گزینه دو زیاد نیست و یکی از موضوعات مورد بحث در آزمون های گزینه دو، همین است. جامعه آماری گزینه دو نسبت به قلم چی پایین تر است. البته این آمار از گاج بیشتر می باشد.

سایر نکات

در رابطه با محدوده تراز این آزمون ها هم جالب است بدانید که تراز آزمون های آزمایشی گزینه دو در محدوده 7000 تا 12000 است که چیزی شبیه به محدوده ترازی سنجش و کنکور سراسری است. از دیگر ویزگی های مثبت گزینه دو، وجود نرم افزار تخمین رتبه و کارنامه های قبولی کامل و متنوع در سایت گزینه دو است که فقط برای داوطلبان آزمون های آزمایشی این موسسه در دسترس است. این امکان می تواند کمک خیلی بزرگی به شما کند!

بررسی آزمون های آزمایشی سنجش

همان طور که همگی می دانیم کنکور توسط سازمانی وابسته به وزارت علوم و تحقیقات برگزار می شود که نام آن سازمان، سازمان سنجش می باشد. این سازمان بخش های مختلفی هم چون سایر ارگان های کشوری دارد. شرکت تعاونی سنجش از زیر شاخه های این سازمان است. این توضیحات را ارائه دادیم تا متوجه شوید طراحان سوالات کنکور متفاوت از طراحان شرکت تعاونی سنجش هستند. با این حال همه ساله نزدیک به کنکور آزمون های جامع سنجش که برگزار می شوند شاهد سبک سوالات مشابه با کنکور همان سال هستیم.

بررسی آزمون های آزمایشی سازمان سنجش را در دو بخش قبل از عید و بعد از عید انجام می دهیم. چون معتقدیم که از هر لحاظی باهم متفاوت اند و این موضوع در انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود.

بهترین آزمون آزمایشی

 سنجش قبل از عید

زمان بندی آزمون

بازه زمانی در آزمون های قبل از عید شرکت تعاونی سنجش، هیچ نظم مشخصی نداشته و از سه تا پنج هفته متغیر می باشد که متاسفانه به ویژگی بسیار منفی این آزمون ها تبدیل شده است و به این صورت دیگر از گزینه های بهترین آزمون آزمایشی نخواهد شد.

سطح سوالات

سطح سوالات آزمون آزمایشی سنجش در قبل از عید متوسط رو به پایین است و تقریباً هیچ شباهتی به سوالات کنکور و همچنین سوالات بعد از عید سنجش ندارد. کلاً سوالات قبل از عید سنجش تعجب برانگیز است و با یک مطالعه عادی و متوسط می توانید درصد های خوبی در این آزمون ها کسب کنید!

برنامه آزمون

برنامه آزمون سنجش برای قبل از عید نوروز کند است و با توجه به فاصله زیاد بین آزمون ها قابلیت تقسیم پذیری مطلوبی ندارد. مجموعاً نمی توان به عنوان یک برنامه آزمون خوب و استاندارد به این آزمون نگاه کرد. متاسفانه برنامه منظمی در آزمون ها وجود ندارد و حتی از امکاناتی که سایر موسسات به عنوان پشتیبانی در مسیر کنکور به دانش آموزان ارائه می دهند بهره ای نخواهید برد. در اصل مثل خود کنکور که بعد از آن هیچ گونه پشتیبانی وجود ندارد!

هزینه ثبت نام

ویژگی بسیار جالبی که آزمون های جامع سنجش برخلاف آزمون های سایر موسسات دارند این است که لازم نیست برای شرکت در آن ها کل هزینه را یک جا پرداخت کنید و هزینه تک آزمون را می توان در سایت پرداخت کرد. هزینه ثبت نام همه آزمون ها در طول سال هم از تمامی موسسات کمتر می شود. (حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان)

جامعه آماری

جامعه آماری آزمون های آزمایشی سنجش در قبل از عید زیاد نیست و نهایت به 5000 تا 6000 نفر برسد که خب نسبت به بقیه آزمون های آزمایشی جامعه آماری کوچکی است.

 سنجش بعد از عید

زمان بندی آزمون

بازه زمانی در آزمون های بعد از عید شرکت تعاونی سنجش، بسیار خوب و معقول است چون برای هر آزمون بین سه تا چهار هفته زمان وجود دارد. از آن جایی که آزمون های بعد از عید، ازمون های جمع بندی هستند، بنابراین وجود فاصله زمانی تقریبا یک ماهه بین هر آزمون بسیار مناسب است و باعث می شود بتوانید کاملاً آماده و بدون هیچ استرسی در آزمون حاضر شوید.

سطح سوالات

سطح سوالات سنجش بعد از عید بسیار استاندارد هستند و حتما پیشنهاد می کنیم آن ها را حداقل یک بار هم که شده، ببینید. دقت کنید که تاکید ما روی آزمون های بعد از عید سنجش است. این آزمون ها، آزمون های بسیار استانداردی هستند.

این سوالات اغلب اوقات با رعایت تمامی استاندارد های لازم کنکوری طراحی می گردند. آزمون های جامعی که نزدیک به ایام کنکور توسط این شرکت برگزار می شود بی نهایت مفید می باشند و تعدادشان حدود چهار آزمون است که حداقل برای یکی از آن ها ثبت نام نمایید چرا که همه ساله حجم بسیاری از داوطلبان در این آزمون ها شرکت می کنند و در آن با سوالاتی بسیار مشابه با کنکور پیش رو، برخورد خواهید کرد.

برنامه آزمون

برنامه آزمون های بعد از عید سنجش مختص جمع بندی است و اگر مطالعه برای جمع بندی پایه را از آخر اسفند شروع کرده باشید، به راحتی می توانید در اولین آزمون جمع بندی سنجش که معمولاً در اواخر فروردین برگزار می شود، شرکت کنید. بعد از آن بقیه آزمون های سنجش، مطابق با بودجه بندی کنکور است که هم در زمان مناسب هم با سطح مناسب برگزار می شوند!

هزینه ثبت نام

در کل هزینه شرکت در هر آزمون سنجش زیاد نیست. امتیاز مثبت آن این است که می توانید هزینه هر آزمون را به صورت جداگانه پرداخت کنید. هزینه شرکت در هر آزمون در سال 99 معادل 50 هزار تومان است.

جامعه آماری

بعد از عید و برای آزمون های جامع جامعه آماری به 30000 نفر هم می رسد که تقریباً می تواند نتیجه نهایی شما که قرار است با حداقل 100 هزار نفر رقابت کنید را مشخص کند.

سایر نکات

در رابطه با آزمون های آزمایشی سنجش در قبل از عید، در کل امتیاز مثبتی وجود ندارد. اما همین آزمون ها بعد از عید و در دوران جمع بندی بهترین گزینه آزمون آزمایشی است. محدوده تراز این آزمون هم مثل کنکور از 7000 تا 12000 است. نکته آخر هم راجع به کتاب آزمون های سازمان سنجش است. شرکت تعاونی اخیراً تمام سوالات آزمون های جامعش را به صورت کتاب در آورده و در سایت خود به فروش می گذارد و می توانید آن ها را تهیه نمایید.

مقایسه نهایی بهترین آزمون آزمایشی

معیار های اصلی تمامی آزمون ها را ذکر کردیم. همچنین نقاط قوت و ضعف آزمون های آزمایشی حال حاضر را بیان کردیم. شرایط هر فرد متفاوت از دیگری و معیارها گوناگون است، پس با دقت کافی و دید باز نسبت به ثبت نام اقدام کنید. به هیچ عنوان شرکت کردن فرد خاصی مثل نزدیکان یا رقبایتان را ملاک قرار ندهید بلکه به سطح سوالات، جامعه آماری، نحوه توضیحات کارنامه و سایر مواردی که گفته شد نگاه کنید و نهایتا در بهترین آزمون آزمایشی متناسب با شرایط خود شرکت کنید.

در جدولی که می بینید سعی کرده ایم همه فاکتور هایی که راجع به آن ها صحبت کردیم را با امتیاز مشخص کنیم تا در نهایت بتوانیم به یک جمع بندی و به عبارتی به بهترین آزمون آزمایشی برسیم. به پیشنهاد دورخیز و طبق بررسی هایی که با هم راجع به هر کدام از آزمون های آزمایشی کردیم، بهترین آزمون آزمایشی برای یک دانش آموز با سطح متوسط رو به بالا برای قبل از عید، آزمون قلم چی و برای بعد از عید آزمون های سنجش است.

البته اگر بخواهید با این سطح هزینه کمتری پرداخت کنید، پیشنهاد دورخیز آزمون گاج برای قبل از عید است. همچنین دورخیز به دانش آموزان ضعیف، برای قبل از عید آزمون گزینه دو و برای بعد از عید آزمون سنجش را پیشنهاد می کند.

مشخصه آزمون قلم چی گاج گزینه 2 سنجش
قبل از عید
سنجش
بعد از عید
زمان بندی (5 نمره) 5 5 4 3 5
سطح سوالات (5 نمره) 3 4 4.5 4 5
برنامه آزمون (10 نمره) 10 8 6 4 8
جامعه آماری (5 نمره) 5 3.5 4 2 4.5
هزینه ثبت نام (5 نمره) 2 4 3 5 5
جمع امتیازات (30 نمره) 25 24.5 21.5 19 28.5

شما می توانید با استفاده از این جدول خیلی راحت تر ۴ آزمون آزمایشی را مقایسه کرده و خودتان هم به بهترین انتخاب برسید. امیدواریم با مطالعه این مقاله به جواب سوال خود در مورد بهترین ازمون آزمایشی رسیده باشید. اگر در رابطه با انتخاب بهترین آزمون آزمایشی به سوالی بر خوردید، می توانید با ما تماس بگیرید. ما هر لحظه کنار شما هستیم. به عنوان نکته پایانی خوب است بدانید انتخاب آزمون یک موضوع مهم در پاسخ به سوال ” برای کنکور از کجا شروع کنم؟ ” است اگر دوست دارید کلیک کنید و این مقاله را بخوانید.

 

فارغ از اینکه در آزمون‌های کدام موسسه شرکت کنید، توصیه می‌کنیم ابتدا اصول و روش‌های صحیح آزمون دادن را یاد بگیرید. تیم مشاورین دورخیز تمام اصول صحیح مطالعه و آزمون دادن را در پکیج فنون موفقیت در کنکور، به شما آموزش می‌دهد.

فنون موفقیت در کنکور
پکیج فنون موفقیت در کنکور

این پکیج شامل آموزش روش مطالعه دروس و فنون و تکنیک‌های تست زنی و یادگیری مخصوص کنکور است.

با استفاده از این پکیچ می‌توانید مطالعه سریع و پربازدهی داشته باشید و سریعتر درس‌ها را یاد بگیرید و فراموش نکنید! همچنین بتوانید در آزمون‌های آزمایشی و کنکور با استفاده از تکنیک های تست زنی بهتر عمل کنید.

 

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
31 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مائده
مائده
8 روز قبل

ممنون از مقاله بسیار خوب و کامل تون به نظر من درباره بحث آزمون افراد نباید ریسک کنید و برای پیدا کردن بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 1403 می‌توانید از مشاور مجرب و کارآزموده خود مشاوره بگیرید تا پله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنید

سارا ژاله
سارا ژاله
2 سال قبل

سلام
اول اینکه خیلی سایتتون رو دوست دارم! موفق باشین
بعدم اینکه من کنکوری ۱۴۰۰ بودم (ریاضی) و الان دارم پشت کنکور میمونم. من واسه المپیاد ریاضی میخوندم (نه الکی و یلخی یلخی. فرز ۲ تهرانم بودم ولی خب حالا م۲ قبول نشدم و اومدم کنکور)
میخواستم یه توصیه به همه بچه ها بکنم. من شخصا (و هرکی ۱۴۰۰ کنکور داد) بسیار بسیار از ریاضی لطمه خوردیم (حالا شخصا بیشتر از همه چون بی نهایت روش حساب میکردم (و ۹۹ خارج رو دو روز قبل دادم با ریاضی ۸۹ درصد بستم). این حساب کردن رو درس خاصی هم به خودی خود کار اشتباهیه ولی از لحاظ زوحی و روانی انقدر سخته این قضاوت نکردنه که کمتر کسی از پسش برمیاد.)
و اما توصیه اصلی من:

سوال آشغال دیده باشین.
سوالات ریاضی ۱۴۰۰ (حسابان و آمار احتمال منحصرا) به هیچ عنوان نمیشه بهشون گفت سخت. از این و اون میشنیدم میگفتن وای در حد ورودی ناسا بود و این چیزا. شخصا که ریاضی خوندم و ریاضی زندگیمه و میخوام ریاضی هم دانشگاه بخونم، به نظرم این سوالا که گذاشتن جلو ما اصلا سخت نبودن. سوال سخت یعنی سوال ایده دار، سوال مشتی و جون دار، سوالای نشرالگو یا کنکور ۹۹! ریاضیات ۱۴۰۰ آشــــغـال بود. فاقد هرگونه ارزش علمی. فاقد ایده های خلاقانه و درست حسابی. فوق العاده غیر استاندارد و مزخرف.
* پس به نظر من سوال آشغال و غیر استاندارد دیدن هم مهمه…

حالا ارتباط اینا به مبحث «بهترین آزمون آزمایشی» اینه که از بین همه این آزمون‌ها، یکیشون سوالات آشغال، غیراستاندارد و فاقد ارزش علیم، زیاد داره. اونم هیچکدوم نیست جز قلمچی با بیشترین جامعه آماری.

به نظرم قلمچی ثبت نام کنین و با سوالات آشغال هم خو بگیرین. دیده باشین. همش سوال جون دار و خوب و استاندارد حل نکنید.

e
e
2 سال قبل

سلام من بودجه کافی برای شرکت در ازمون ها رو ندارم به نظرتون به جاش چیکار کنم؟ ولی از برنامه قلمچی استفاده میکنم
میتونم از ازمون هایی که بعد برگزاری در سایر سایت ها میذارن استفاده کنم حق بقیه ضایع نمیشه؟ برام مهمه

سارا ژاله
سارا ژاله
پاسخ به  e
2 سال قبل

به نظر من که نه، نمیشه =)
ولی خیلی هم خوب میشه اگه کسی دور و برت در حال دادن این آزمونا باشه که بتونی نتایجتو با داده های کارنامه ی اون مقایسه کنی و یه حدودی از وضعیتت بسنجی ؛)

هادی
هادی
2 سال قبل

ببخشید اقا من برای کنکور۱۴۰۱ میخوام با برنامه قلم چی پیش برم ز تابستان ۱۴۰۰ تا اخرش
به نظرتون طبق این برنامه برم میشه نتیجه خوبی کسب کرد؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  هادی
2 سال قبل

سلام. آزمون قلم چی نیاز به خورد شدن و چیده شدن در روزهای هفته دارد.
اگر این کار را بکنید تا حدودی بله

نوید
نوید
3 سال قبل

سلام خسته نباشید. از مطالبی که منتشر میکنید واقعا متشکرم و به من خیلی کمک میکنه. من دانش آموز دهمی ام و تا حالا تو هیچکدوم از آزمون ها شرکت نکردم. سطح من تقریبا متوسط رو به بالاست و میخواستم ببینم میتونم تو سنجش بعد عید شرکت کنم یا این آزمون فقط واسه جمع بندی هست و اگر میشه بفرمائید کدوم آزمون برا من مناسب تره

مشاور دورخیز
مشاور دورخیز
پاسخ به  نوید
1 سال قبل

سلام. شما باید موقع ثبت‌نام پایه خود را مشخص کنید تا در آزمون مناسب پایه خود ثبت‌نام شوید.
آزمون‌های قلمچی با توجه به برنامه ریزی ای که دارد مناسب تر است.

نوید
نوید
3 سال قبل

سلام خسته نباشید. از مطالبی که منتشر میکنید واقعا متشکرم و به من خیلی کمک کرده. من دانش آموز دهمی ام و تا حالا تو هیچکدوم از آزمون ها شرکت نکردم. سطح من تقریبا متوسط رو به بالاست. میخواستم بگم میتونم تو سنجش بعد عید شرکت کنم یا این آزمون فقط واسه جمع بندیه و اگر میشه بفرمائید کدوم آزمون برا من مناسب تره

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  نوید
3 سال قبل

سلام. آزمون های سنجش بعد از عید مفیده شرکت کنید. برای کسب تجربه عالیه

Sara
Sara
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.برای یک دانش آموز پایه دوازدهم و سطح متوسط به بالا کدوم بهتره؟در ضمن پایه یازدهم گاج شرکت میکردم

مهدی
مهدی
3 سال قبل

سلام من دهم دهم و یازدهم قلمچی میرفتم ولی خیلی منو ناامید میکرد. به نظرتون گاج میتونه خوب باشه؟

محدثه
محدثه
3 سال قبل

سلام.من سال دهم ویازدهم ازمون قلم چی شرکت کردم وبرای سال دوازدهم هنوز ثبت نام نکردم چون قلم چی باعث میشه استرس زیادی بهم وارد بشه.تو فکر اینم که تابستان سال دوازدهمو ازمون شرکت نکنم و خودم برا کنکور1400برنامه ریزی کنم.به نظرتون بدون ازمون هم میشه متعادل درس بخونم و درکنکورموفق شم

فرزانه
فرزانه
3 سال قبل

سلام قلم چی همه چیش خوبه بجز سطح سوالاتش….ک فکر می کنم این از همه چی مهم تر باشه برای پیشرفت اگه شرکت کنم با مشکل مواجه نمیشم؟؟

مهندس مسعود کریمی
مهندس مسعود کریمی
پاسخ به  فرزانه
3 سال قبل

سلام. قلم چی همونطور که در این مقاله بررسی شد نسبت به سایر آزمون ها بهتره.

محمد
محمد
پاسخ به  مهندس مسعود کریمی
3 سال قبل

سلام من داوطلب کنکور99 هستم ولی چون آمادگی ندارم و به خاطر ریسک کرونا میخوام برای 1400 آماده شم. تنها ضعفی که از قرار معلوم گزینه دو داره برنامه سنگینشه که به نظرم برای دوازدهمی هاست ولی من که فارغ التحصیلم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه. به نظرشما کدوم آزمون شرکت کنم؟

محمد
محمد
پاسخ به  مشاور ارشد دورخیز
3 سال قبل

ممنونم. در کل امسال با توجه به شرایط کرونا به نظرتون ارزش داره که آزمون آزمایشی شرکت کنیم؟ اگه آزمون آنلاین که سایتهای مختلفی دارند شرکت کنیم به نظر شما چطوره؟ الان من بین این دوراهی موندم