درس های آسان و تست خیز زبان انگلیسی کنکور

مباحث ساده و مهم زبان کنکور (شروع دیر هنگام)

برای مطالعه زبان انگلیسی کنکور از کجا شروع کنیم؟ مباحث ساده و مهم زبان انگلیسی کدام اند؟ برای من که مطالعه برای کنکور را دیر شروع کرده ام ، مطالعه کدام درس های زبان انگلیسی اولویت دارد؟ درس های تست خیز زبان انگلیسی کدام اند؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات و سوالات مشابه دیگر پاسخ دهیم تا بتوانید بهتر برنامه ریزی کنید و درس بخوانید. در کنار تلاش زیاد ، سعی کنید هوشمندانه و به شیوه درست درس بخوانید. با روش و استراتژی صحیح در مدت زمان کوتاه نتیجه عالی کسب می کنید.

 

چطور مباحث ساده و مهم زبان کنکور را انتخاب کنیم؟

همه  مباحث زبان انگلیسی ارزش یکسانی در کنکور ندارند و نباید روی همه درس ها به یک اندازه وقت گذاشت.

به طور معمول از بعضی مباحث زبان انگلیسی در کنکور تعداد تست بیشتری مطرح می شود. همچنین بعضی مباحث ساده اند و یادگیری آنها سریع است. در ادامه این مقاله ، مباحث ساده و مهم زبان انگلیسی را معرفی می کنیم. بهتر است آنها را در برنامه خود ، در اولویت قرار دهید.

مباحث ساده و مهم زبان انگلیسی

شاید فکر کنید اگر همه مطالب درسی را بخوانید و تمام کنید ، بهتر است و با این کار شانس جواب دادن به همه سوالات را دارید. ولی این کار در مواقعی که وقت کمی دارید اشتباه است. تسلط %100 روی %60 مباحث درسی کنکور بهتر از سطحی خواندن همه مباحث است. در واقع ماست مالی کردن برای کنکور اصلاً جواب نمی دهد.

مباحث ساده و مهم زبان انگلیسی را باید با توجه به 2 موضوع مهم انتخاب کنید.

 

توجه به بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

طراحان کنکور به طور معمول از هر مبحث تعداد تست مشخصی طرح می کنند. با بررسی تست های کنکور سالهای گذشته می توان فهمید مباحث و درس های تست خیز زبان انگلیسی در کنکور کدام اند.

در مقاله های زیر می توانید بودجه بندی و تحلیل سوالات کنکور تجربی نظام جدید سال های 98 و 99 را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه  بودجه بندی کنکور تجربی (موشکافانه!)
پیشنهاد مطالعه  تحلیل سوالات کنکور تجربی 99 نظام جدید

 

توجه به مستقل بودن مبحث و سختی آن

سوالات زبان انگلیسی کنکور در 4 مبحث مطرح می شود. این 4 مبحث عبارت اند از : واژگان ، گرامر ، cloze test و reading. از آن جایی که صورت همه سوالات به زبان انگلیسی هست ، لازم است که دایره لغات خوبی داشته باشید تا بتوانید سوالات را متوجه شوید. پس به نوعی واژگان پیش نیاز مطالعه سایر مباحث است.

از نظر سختی و زمان هم می توان مباحث را انتخاب و اولویت بندی کرد. بر این اساس توصیه می کنیم حتما تست های واژگان و گرامر را جواب دهید. جواب دادن به سوالات cloze test و reading زمان بیشتری نیاز دارد زیرا باید ابتدا متن را بخوانید.

مبحث کنکور 98 کنکور 99 وابستگی درجه دشواری
واژگان 8 تست 8 تست مستقل متوسط
گرامر 4 تست 4 تست مستقل متوسط
cloze test 5 تست 5 تست وابسته سخت
reading 8 تست 8 تست وابسته متوسط و سخت
مجموع سوالات 25 تست 25 تست

 

برای گرفتن بهترین نتیجه، باید اصول و روش‌های صحیح مطالعه هر درس را یاد بگیرید. تیم مشاورین دورخیز تمام اصول صحیح مطالعه، تست‌زنی و آزمون دادن را در پکیج فنون موفقیت در کنکور، به شما آموزش می‌دهد.

فنون موفقیت در کنکور
پکیج فنون موفقیت در کنکور

این پکیج شامل آموزش روش مطالعه دروس و فنون و تکنیک‌های تست زنی و یادگیری مخصوص کنکور است.

با استفاده از این پکیچ می‌توانید مطالعه سریع و پربازدهی داشته باشید و سریعتر درس‌ها را یاد بگیرید و فراموش نکنید! همچنین بتوانید در آزمون‌های آزمایشی و کنکور با استفاده از تکنیک های تست زنی بهتر عمل کنید.

 

درس های تست خیز زبان کنکور

در جدول بالا سهم هر مبحث در بودجه بندی سوالات زبان انگلیسی کنکور تجربی و وابستگی آنها را گفتیم. حالا در جدول زیر می خواهیم مباحث پیشنهادی که خواندن آنها در اولویت است را با هم بررسی کنیم.

گرامر درس های تست خیز زبان انگلیسی کنکور عبارت اند از : زمان ها ، افعال کمکی ،جملات شرطی و حروف ربطی.

8 تست از مجموع 25 تست زبان انگلیسی در کنکور را سوالات reading تشکیل می دهد. یعنی 32 درصد. حذف کامل سوالات reading اشتباه است زیرا از این 8 تست ، 2 تا 4 تست بسیار ساده خواهند بود و برای جواب دادن به آن ها نیازی به خواندن کامل و فهمیدن دقیق متن نیست. این سوالات می تواند پرسیدن مترادف یک کلمه ، پرسیدن مرجع یک ضمیر و یا پرسیدن موضوع کلی متن باشد.

با توجه به این جدول ها می توانید  ببینید که در کنکور های سال 98 و 99 می توانستید فقط با مطالعه همین مباحث ساده و مهم زبان انگلیسی ، تا حدود 60 درصد سوالات را جواب دهید.

مباحث ساده و مهم زبان انگلیسی تعداد سوال در کنکور
واژگان 8 تست
گرامر 4 تست
reading (فقط سوالات ساده) 2 تا 4 تست
مجموع سوالات 14 تا 16 تست
حدود درصد پاسخگویی 56 تا 64 درصد
لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
1 سال قبل

سلام. برای پاسخ دهی به سوالات واژگان یادگیری گرامر هم لازمه؟