روش مطالعه اقتصاد برای کنکور

درس اقتصاد در رشته انسانی در زیر گروه های ۲، ۴ و ۵ اهمیت متوسطی دارد. در زیر گروه ۳ این درس از اهمیت بالاتری برخوردار است. ضریب این درس در زیر گروه ۳ برابر با ۳ (و مجموعاً ۹) می باشد. زیرگروه ۳ شامل رشته های اقتصاد، مدیریت، بیمه و … می باشد. در صورتی که به این رشته ها علاقه مند هستید باید روش مطالعه اقتصاد برای کنکور را جدی بگیرید.

درس اقتصاد شامل بخش های مفهومی، حفظی و مسائل می باشد که به تفکیک روش مطالعه این بخش ها را برای کنکور بررسی میکنیم.

روش مطالعه بخش های مفهومی اقتصاد برای کنکور

این بخش شامل مباحث کلی کتاب اقتصاد از جمله توزیع و درآمد، عرضه و تقاضا، تورم و . . . می باشد که جنبه ی تفهیمی و نیاز به درک مطالب دارند. برای پاسخگویی به این دسته از سوالات کنکور انسانی باید بتوانید یک مدلسازی ذهنی از مساله برای خود داشته باشید به عبارت دیگر تشخیص داشته ها و مجهولات در این قبیل سوالات نقش کلیدی را برای رسیدن به جواب درست بازی می کند. حل و بررسی سوالات تستی می تواند شما را در مفهوم تقویت کند.

روش مطالعه بخش های حفظی اقتصاد برای کنکور

بخش حفظی کتاب اقتصاد بیش ترین و مهم ترین مطالب را دارد. این مطالب را باید به خوبی مطالعه و نکات و جزئیات آن را استخراج کرد. برای حفظ کردن این مطالب خلاصه برداری و مرور نقش به سزایی را ایفا می کند و نباید از آن غافل شد.

مطلب مشابه
مهارت خلاصه‌نویسی، حاشیه‌نویسی و یادداشت برداری

روش مطالعه مسائل درس اقتصاد برای کنکور

بخش مسائل بیش ترین سوالات را در کنکور سراسری دارد. این بخش از سوالات اقتصاد کنکور انسانی به مسائل اختصاص دارد. موضوعاتی ازجمله محاسبه مالیات، استهلاک درآمد ملی، تولید ناخالص ملی و … . در حل مسائل باید فرمول های مربوط به تمام مباحث را در خاطر داشته باشید. سپس با استفاده از این فرمول ها شما قادر به پاسخگویی به این سوالات خواهید بود. حل تست های آموزشی، تثبیتی، سنجشی و زماندار برای تقویت مهارت تست زنی در این بخش اهمیت زیادی دارد.

مطلب مشابه
آشنایی با انواع تست و تست زنی

یادگیری سریعترین روش های تست زنی دروس رشته انسانی

بسته موفقیت در کنکور انسانی

اگر رشته انسانی هستید، تنها در 9 ساعت می توانید با تجربیات 50 رتبه برتر کنکور آشنا شوید! آموزش های طلایی فنون موفقیت در کنکور شما را برای کسب رتبه زیر 100 آماده می کند. اگر از روش های تست زنی و مطالعه کنکوری چیزی نمی دانید این پکیج آموزشی برای شما واجب و ضروری است. پس همین الان اقدام کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی