روش مطالعه اقتصاد برای کنکور

درس اقتصاد در رشته انسانی در زیر گروه های ۲، ۴ و ۵ اهمیت متوسطی دارد. در زیر گروه ۳ این درس از اهمیت بالاتری برخوردار است. ضریب این درس در زیر گروه ۳ برابر با ۳ (و مجموعاً ۹) می باشد. زیرگروه ۳ شامل رشته های اقتصاد، مدیریت، بیمه و … می باشد. در صورتی که به این رشته ها علاقه مند هستید باید روش مطالعه اقتصاد برای کنکور را جدی بگیرید.

درس اقتصاد شامل بخش های مفهومی، حفظی و مسائل می باشد که برای بررسی روش مطالعه اقتصاد برای کنکور، باید به تفکیک روش مطالعه این بخش ها را بررسی  کنیم.

روش مطالعه اقتصاد

 

روش مطالعه بخش های مفهومی اقتصاد برای کنکور

این بخش شامل مباحث کلی کتاب اقتصاد از جمله توزیع و درآمد، عرضه و تقاضا، تورم و . . . می باشد که جنبه ی تفهیمی و نیاز به درک مطالب دارند. برای پاسخگویی به این دسته از سوالات کنکور انسانی باید بتوانید یک مدل سازی ذهنی از مساله برای خود داشته باشید به عبارت دیگر تشخیص داشته ها و مجهولات در این قبیل سوالات نقش کلیدی را برای رسیدن به جواب درست بازی می کند. پس سعی کنید روی همه مفاهیم با دقت فکر کنید و آن ها را در ذهن خود باز کنید و در نهایت این مفاهیم را به خاطر بسپارید. حل و بررسی سوالات تستی می تواند شما را در مفهوم تقویت کند.

 

روش مطالعه بخش های حفظی اقتصاد برای کنکور

بخش حفظی کتاب اقتصاد بیش ترین و مهم ترین مطالب را دارد. این مطالب را باید به خوبی مطالعه و نکات و جزئیات آن را استخراج کرد. برای حفظ کردن این مطالب خلاصه برداری و مرور نقش به سزایی را ایفا می کند و نباید از آن غافل شد. همیشه گفته ایم که برای اینکه بتوانید یک نتیجه خوب از دروس حفظی بگیرید، باید مرورهای زیاد و به موقع داشته باشید. مرور های به موقع یعنی مرور هایی که طبق منحنی فراموشی باشند. همچنین بهترین زمان برای خلاصه برداری، وقتی است که شما حداقل دو بار درس را خوانده اید و بعد از آن شروع به نوشتن خلاصه کنید. حتماً سعی کنید خلاصه هایی که می نویسید به زبان خودتان باشد و اصلاً از کتاب کمک نگیرید تا با این روش هم اطلاعات خودتان را بسنجید و هم داده های ذهنی خود را دسته بندی کنید.

مطالعه منحنی های اقتصاد

 

روش مطالعه مسائل درس اقتصاد برای کنکور

بخش مسائل بیش ترین سوالات را در کنکور سراسری دارد. این بخش از سوالات اقتصاد کنکور انسانی به مسائل اختصاص دارد. موضوعاتی ازجمله محاسبه مالیات، استهلاک درآمد ملی، تولید ناخالص ملی و … . در حل مسائل باید فرمول های مربوط به تمام مباحث را در خاطر داشته باشید. سپس با استفاده از این فرمول ها شما قادر به پاسخگویی به این سوالات خواهید بود. حل تست های آموزشی، تثبیتی، سنجشی و زماندار برای تقویت مهارت تست زنی در این بخش اهمیت زیادی دارد. حتی اگر دیدید در حل این مسائل مشکل دارید، به صورت روتین و روزانه در برنامه درسی خود، حل این مسائل را قرار دهید تا هر روز ذهن شما درگیر حل مسائل اقتصاد شود. به مررو تاثیر این کار را در توانایی خود برای حل مسئله می بینید.

(مقاله مهم)  آشنایی با انواع تست و تست زنی

 

دو نکته در مطالعه درس اقتصاد برای کنکور

  1. اولین نکته ای که می خواهیم بگوییم در رابطه با منبع مطالعه شماست. شما باید یک منبع خوب برای مطالعه درس اقتصاد داشته باشید تا با پیاده کردن روش مطالعه اقتصاد، بتوانید یک نتیجه خوب از مطالعه خود بگیرید. ما در مقاله ای جداگانه، بهترین منابع دروس رشته انسانی را معرفی کرده ایم. پیشنهاد می کنیم حتماً از این مقاله استفاده کنید تا خرید کتاب کنکور متناسب با سطح خود برای مطالعه درس اقتصاد را به درستی انجام دهید.
    (مقاله مهم)  معرفی بهترین منابع کنکور انسانی
  2. دومین نکته، توجه به بودجه بندی سوالات درس اقتصاد است. اگر جزو کسانی هستید که فقط می خواهید یک درصد معمولی و قابل قبول در این درس کسب کنید، حتما با توجه به بودجه بندی، درس اقتصاد را مطالعه کنید. در مقاله بودجه بندی دروس انسانی، می توانید بودجه بندی سوالات درس اقتصاد را ببینید.
    (مقاله مهم)  بودجه بندی کنکور 1400 انسانی به صورت موشکافانه!

 

سخن پایانی

امیدواریم توضیحاتی که در رابطه با روش مطالعه اقتصاد برای کنکور دادیم، برای شما کاربردی باشد و بتوانید به راحتی و با به کارگیری روش درست، در درس اقتصاد به نتیجه برسید. یادتان باشد که درس اقتصاد، از جمله درس هایی است که به راحتی نمی توان با ان ارتباط برقرار کرد. پس سعی کنید در قدم اول و قبل از شروع، علاقه و حس کنجکاوی خود برای دانستن در رابطه با اقتصاد را فعال کنید تا از مطالعه خود لذت ببرید و در نتیجه از این مطالعه نتیجه بگیرید. برای خرید کتاب تست اقتصاد می توانید از تخفیف و ارسال پستی کتابسرای دورخیز برخوردار شوید.

Rate this post
یادگیری سریعترین روش های تست زنی دروس رشته انسانی

بسته موفقیت در کنکور انسانی

اگر رشته انسانی هستید، تنها در 9 ساعت می توانید با تجربیات 50 رتبه برتر کنکور آشنا شوید! آموزش های طلایی فنون موفقیت در کنکور شما را برای کسب رتبه زیر 100 آماده می کند. اگر از روش های تست زنی و مطالعه کنکوری چیزی نمی دانید این پکیج آموزشی برای شما واجب و ضروری است. پس همین الان اقدام کنید.
لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام روی مشاوره کنکور کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست