تصمیم جدی برای کنکور

به تصمیم‌های خود جامه عمل بپوشان

این مقاله انگیزشی در مورد تصمیم جدی برای کنکور است و ویژه شماست. 🙂

تصمیم ها و حرف ها تا زمانی که به مرحله عمل نرسند ارزشی ندارند و انگار اصلاً وجود نداشتند.

صرف فکر کردن و خواستن یک هدف به تنهایی کافی نیست و باید این افکار و تصمیم ها هرچقدر هم عالی و با ارزش باشند به آنها جامه عمل پوشاند.

برای مثال فکر پرواز کردن خیلی قبل تر از قرن ۲۰ و برادران رایت وجود داشت ولی ما امروزه فقط اسم برادران رایت را میشنویم. کسی صحبت از کسانی که به پرواز فکر کردند نمی‌کند بلکه همه کسانی را می شناسند که این فکر را عملی کردند.

برادران رایت

تصمیم جدی برای کنکور و عمل به آن

در مورد شما داوطلبان هم میدانم که همتون دوست دارید رشته های خوب قبول شوید ولی این را بدانید که به همان اندازه که  خواسته تان بزرگ است تلاش و اشتیاقتان هم باید زیاد باشد.

متاسفانه بعضی از افراد فقط در مورد اهدافشان صحبت می کنند  دریغ از  کمی تلاش.  بعد از این که نتیجه مورد نظرشان را نگرفتند ممکن است سر خورده یا عصبی شوند که چرا نشد،  من که از ته قلبم میخواستم،  پس چرا نشد؟  مگر نمی گویند خواستن توانستن است؟ بله خواستن توانستن است ولی به شرطی که این خواستن شما را به حرکت و عمل وادارد. در جا نشستن و فقط حرف زدن شما را به هیچ موفقیتی نمی رساند.

مطلب مشابه
آشنایی با انواع تست و تست زنی

وقتی از اهداف و تصمیمات خود زیاد صحبت کنید،  مغز به طور ناخودآگاه آن شرایط را تصویر می کند و بنابراین حس رسیدن و موفقیت کاذب در شما القا می شود و آن کار یا هدف را انجام شده می‌داند و شما احساس رضایت می کنید ولی وقتی در واقعیت مثلاً بعد از اعلام نتایج کنکور خلاف آن ثابت شود ممکن است دچار کلافه و افسرده شوید.

این عیبی ندارد که به اطرافیانتان اهداف و آرزوهایتان را بگویید شاید به این شکل بتوانید از کمک آنها هم استفاده کنید ولی فقط در حد حرف زدن نباشید. حرف زدن  مطلق آسان است، مهم زحمت کشیدن و تلاش بعدش است.

از طرفی سخن بی عمل وجهه و اعتماد مردم نسبت به شما را خدشه دار می کند و ممکن است شما را فردی مسئولیت ناپذیر بشناسند و این در ارتباطات شما و زندگی اجتماعی تان تاثیر گذار است.

بنابراین سعی کنید ابتدا برای خود به طور واضح اهداف تان را مشخص کنید و بعد اقدام و تلاش کنید.

از قدیم گفتن دو صد گفته چون نیم کردار نیست.

اگر در تصمیم جدی برای کنکور احساس ضعف می کنید به کمک نیاز دارید. ما در گروه مشاوره دورخیز به شما کمک می کنیم و در یک تماس تلفنی انگیزه زیادی به شما تزریق خواهیم کرد 🙂 فقط کافیست با ما تماس بگیرید! در ضمن ویس این مقاله را هم از بخش زیر دانلود کنید و گوش کنید.

علی قاسم‌پور

مشاوره صوتی رایگان

ویس انگیزشی این مقاله را از اینجا گوش کنید. علی قاسم پور دانشجوی داروسازی این ویس را ضبط کرده است. او ابتدا در رشته علوم آزمایشگاهی پذیرفته شد. اما رشته دلخواهش نبود. تصمیم جدی گرفت و یکبار دیگر برای رشته مورد علاقه اش تلاش کرد و نهایتاً موفق شد. ویس او ارزش شنیدن را دارد.

مدت فایل : 2.87

مطالب مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی