بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی به صورت موشکافانه!

قدم اول برای یک مطالعه موفق بررسی بودجه بندی کنکور است. یعنی شما باید بدانید در هر درسی از چه بخش هایی بیشتر سوال طرح شده است. ما کار را برای شما راحت کردیم و در این مقاله بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی را آماده و منتشر کرده ایم. چون هر ساله سوالات کنکور از یک روند خاص پیروی می کند، پس این بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی، راهنمای خوب و دقیق برای برنامه ریزی و مطالعه شماست. به همین دلیل در این مقاله مستقل، بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی را برای شما قرار داده ایم.

بخواهیم ساده بگوییم، ما در این مقاله می خواهیم به اینفانه سوال رایج شما جواب بدهیم:

در کنکور ریاضی از هر مبحث چند تا سوال می آید؟

راستی مطمئن باشید که بودجه بندی کنکور دروس عمومی هم از قلم نیفتاده و در این مقاله هست. پس با ما همراه باشید.

بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی و 99 ریاضی

همانطور که گفتیم هر سال روند سوالات کنکور از روند خاصی پیروی می کند و اکثر مواقع، توجه طراحان کنکور به بعضی از فصل ها و مباحث بیشتر بوده است. بنابراین با بررسی سوالات کنکور های سال های قبل به راحتی می توانیم بودجه بندی کنکور 99 و 1400 ریاضی را تا ۹۰% درست حدس بزنیم. البته بودجه بندی کنکور 99 نظام جدید، بر اساس سوالات کنکور ریاضی 98 نظام جدید نوشته شده و با برگزاری کنکور 99 نظام جدید، تکمیل خواهد شد.

شما باید سعی کنید طبق این بودجه بندی کنکور، برنامه ریزی و ساعت های مطالعه خود را تنظیم کنید تا به راحتی بتوانید از مطالعه خود نتیجه دلخواه بگیرید. چون این بودجه بندی کنکور است که اولویت ها را برای شما مشخص می کند و در زمان کم شما را به بهترین نتیجه می رساند.

با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله با مطالعه بودجه بندی کنکور 99 و 1400 ریاضی، مسیر تا کنکور را راحت تر طی کنید. ما این بودجه بندی کنکور را به صورت سال به سال و مبحث به مبحث نوشتیم تا برای شما کاربردی تر باشد. در ابتدای بررسی بودجه بندی کنکور، بودجه بندی دروس عمومی کنکور 99 و 1400 ریاضی را بررسی می کنیم.

بودجه بندی فارسی کنکور ریاضی

همانطور که می دانید مطالعه درس ادبیات به صورت مبحثی و ترکیبی است و امکان این که بخواهیم سوالات را سال به سال بررسی کنیم، نیست. پس برای بررسی بودجه بندی کنکور ریاضی نظام جدید در درس فارسی به صورت مبحثی و طبق مباحث قرابت، آرایه، لغت، املا و دستور زبان عمل می کنیم.

بودجه بندی فارسی کنکور ریاضی

خب میبینید که تعداد قابل توجهی از سوالات و بودجه بندی ادبیات کنکور ریاضی به سوالات قرابت معنایی برمی گردد. پس باید اولویت مطالعه خودتان را در درس ادبیات، قرابت معنایی قرار بدهید. البته مطالعه با روش دورخیز!

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه ادبیات فارسی

بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی برای سوالات دستور زبان ادبیات را هم می بینید! ۵ سوال عدد قابل توجهی است که متاسفانه خیلی از بچه ها به آن توجه نمی کنند.

بودجه بندی عربی کنکور ریاضی

برای درس عربی هم به بررسی مبحثی بودجه بندی عربی کنکور می پردازیم. چون طراحان کنکور، سوالات این درس به صورت ترکیبی طرح می کنند.

بودجه بندی عربی کنکور ریاضی

خب همان طور که می بینید بیشترین تعداد سوالات مربوط به مبحث ترجمه و تعریب است و به عبارتی با تسلط به قوانین ترجمه، می توانید به راحتی ۴۰ درصد را برای خودتان کنید. بخش بعدی که خیلی از بچه ها از دست می دهند، بخش سوالات مربوط به متن است. از ۴ تا سوال این بخش غافل نشوید!

بودجه بندی دین و زندگی کنکور ریاضی

برای بررسی بودجه بندی کنکور ریاضی در این درس، به صورت سال به سال عمل کردیم. چون اکثر سوالات این درس (حتی تا قبل از سال ۹۶، همه سوالات این درس) سال به سال مطرح می شود.

بودجه بندی دین و زندگی کنکور ریاضی

همانطور که در بودجه بندی کنکور ریاضی برای درس دین و زندگی می بینید، هر کدام از سال های دهم و یازدهم و دوازدهم در طرح سوال به یک اندازه اهمیت داشته اند.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور ریاضی

خب به آخرین درس از دروس عمومی رسیدیم. برای بررسی بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی برای این درس هم به صورت مبحثی عمل می کنیم و از شما هم می خواهیم که به صورت مبحثی برای این درس مطالعه کنید. به خصوص برای بخش Reading و Cloze test!

بودجه بندی زبان کنکور ریاضی

دقیق دیدید که درک مطلب چقدر اهمیت دارد؟🧐 پس انقدر دقیق و کامل برای این بخش مطالعه و تمرین کنید تا بتوانید از پس ۸ سوال این بخش که در بودجه بندی زبان کنکور ریاضی به آن اشاره کرده ایم، بربیایید.

حالا به بررسی بودجه بندی کنکور 99 و 1400 ریاضی در دروس اختصاصی رسیدیم. با ما همراه باشید تا با مطالعه ادامه مقاله، به راحتی بتوانید به نقشه طراح سوالات کنکور دست پیدا کنید و در نتیجه راحت تر به سوالات او غلبه کنید!

بودجه بندی حسابان در کنکور رشته ریاضی

حالا می رسیم به بررسی بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی در درس حسابان! قطعاً این درس در کنکور رشته ریاضی از اهمیت زیادی برخوردار است، چون بخشی از درصد درس ریاضی شما را رقم می زند. پس باید بتوانید درصد خیلی خوب و قابل قبولی در آن به دست بیاورید. بنابراین به شما پیشنهاد می کنم که از بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ ریاضی برای این درس استفاده کنید و طبق اهمیت فصل ها و تعداد سوالی که از آن ها مطرح شده، مطالعه خود را انجام بدهید.

بودجه بندی حسابان کنکور

همان طور که می بینید، تابع، مثلثات و مشتق از مهم ترین و پرتکرار ترین فصل های کتاب حسابان هستند و با تسلط بر این فصل ها، می توانید به راحتی به حدود ۱۰ سوال پاسخ بدهید.

بودجه بندی آمار و احتمال و ریاضیات گسسته

قطعا می دانید که بخش دیگری از سوالات درس ریاضی، از آمار و احتمال و ریاضیات گسسته مطرح می شود. طبق بودجه بندی کنکور، حدود ۱۸ سوال از این کتاب ها مطرح می شود که تعداد قابل توجهی است. پس به بررسی بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی برای این درس ها می پردازیم.

بودجه بندی آمار احتمال و گسسته

همانطور که می بینید، دو مبحث نظریه اعداد و منطق بیشترین سوالات را به خود اختصاص داده اند. البته چون این دو فصل از مبحث های نسبتاً سخت بودجه بندی کنکور ریاضی هستند، می توانید روی چهار مبحث ترکیبیات، مجموعه ها، احتمال و آمار بیشتر تمرکز کنید و امتیاز هشت سوال را برای خودتان کنید.

بودجه بندی هندسه ۳ در کنکور رشته ریاضی

خب رسیدیم به هندسه! همان درسی که خیلی ها از آن فراری هستند. ولی به شما قول می دهیم اگر مطابق بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی برای این درس پیش بروید، به راحتی می توانید به بخشی از سوالات آن پاسخ بدهید. کافی است یک فصل را به انتخاب خودتان همراه با بردار بخوانید. می توانید یک نتیجه ایده آل از این درس بگیرید.

بودجه بندی هندسه کنکور

بودجه بندی فیزیک کنکور ریاضی

حالا می رسیم به بررسی بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی در درس فیزیک! درس فیزیک هم از اهمیت زیادی برخوردار است و هم به خاطر تنوع مباحثی که دارد، نتیجه گیری در آن کمی مشکل است. پس از بررسی و مطالعه بودجه بندی فیزیک کنکور ریاضی غافل نشوید!

بودجه بندی فیزیک کنکور ریاضی

بودجه بندی شیمی کنکور ریاضی

اول بگم خسته نباشید که تا اینجای راه با ما آمدید.😜 بعد بریم سراغ درس جذاب شیمی!😍

در اینجا می خواهیم بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی در درس شیمی را بررسی کنیم. معمولاً اکثر قریب به اتفاق شما دل خوشی از درس شیمی ندارید و به سختی آن را می خوانید. پس اصلاً از بررسی بودجه بندی کنکور 1400 ریاضی برای درس شیمی غافل نشوید! چون به کمک ابن بودجه بندی کنکور می توانید فقط مبحث پرتکرار و مهم را بخوانید و از طرفی نتیجه خوبی بگیرید.

بودجه بندی شیمی کنکور ریاضی

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همیشه سعی کرده ایم که با راهنمایی های خود شما را حتی یک قدم به موفقیت و رسیدن به دانشگاه های به نام صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و … که تحصیل در این دانشگاه ها عشق و انگیزه هر دانش آموز رشته ریاضی است، نزدیک کنیم.😍 اگر سوالی از بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ ریاضی و یا هر سوال مشاوره ای دیگر داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید و یا حتی از طریق تلگرام و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید. تیم دورخیز همیشه کنار شماست.

مشاوره-هوشمند-کنکور

مطالب مشابه

جزوات پیشنهادی

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور
دانلود نمونه سوالات امتحانی
دانلود گام به گام
دانلود جزوه
فهرست