بهترین کتاب هن کنکور

بهترین کتاب ها و منابع هندسه کنکور ریاضی 1402

معرفی بهترین منابع و کتاب های هندسه کنکور ریاضی

همانطور که مورد تأیید مشاورین کنکور است، یکی از دروس بسیار مهم برای موفقیت در کنکور سراسری رشته ریاضی، درس هندسه است؛ اگر می‌خواهید در هر یک از زیرگروه‌های رشته ریاضی، شانس بالایی برای قبولی در کنکور را داشته باشید، از اهمیت فوق‌العاده درس هندسه نباید غافل شوید و برای خرید کتاب کنکور مناسب در این زمینه آگاهی کافی داشته باشید!

از طرفی یکی از اقدامات مهم برای کسب درصد مناسب در این درس، دسترسی به بهترین کتاب هندسه کنکور است؛ در ادامه، در مورد اهمیت و نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب هندسه کنکور، همچنین معرفی بهترین منبع هندسه کنکور متناسب با سطح شما خواهیم پرداخت؛ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب هندسه کنکور ریاضی

کتابی می‌تواند بهترین کتاب هندسه کنکور باشد که نیازهای شما در این درس را به‌خوبی برطرف کند. بهترین منبع هندسه کنکور باید برای دانش‌آموز «قابل استفاده» باشد!

منظور از «قابل استفاده بودن» این است که متناسب با سطح علمی شما باشد؛ فرض کنید شما دانش‌آموزی هستید که سطح علمی متوسطی در هندسه دارید و اشتباهاً از منبعی استفاده می‌کنید که برای سطح علمی قوی طراحی شده است؛ درسنامه آن بصورت موردی نکات را ذکر کرده و به توضیح جامع نپرداخته، از طرفی تست‌ها دشوارتر از آن هستند که شما توانید پاسخ‌گویی خوبی داشته باشید؛ به مرور دلسرد شده و ممکن است پاسخ‌گویی به این درس در کنکور را کنار بگذارید!

بنابراین، دسترسی به بهترین کتاب تست هندسه کنکور متناسب با سطح خودتان، می‌تواند به شما در موفقیت در این درس کمک شایانی کند. نکات زیر به‌طور خلاصه، مهم‌ترین نکاتی است که در انتخاب بهترین منبع هندسه کنکور نیاز است به آن توجه کنید:

 1. برگزیدن بهترین کتاب هندسه کنکور متناسب با سطح علمی خودتان (قوی، متوسط، ضعیف)
 2. درسنامه بهترین منبع هندسه کنکور باید همراه با نکات کلیدی، حل مثال کافی، فاقد ابهام و به‌صورت روان باشد.
 3. تست‌های بهترین کتاب هندسه کنکور در هر درس، باید تمام مباحث و تیپ‌های تستی مربوط به آن درس را پوشش دهد و تعداد تست کافی برای مسلط شدن به مطلب وجود داشته باشد.
 4. تست‌ها در بهترین کتاب هندسه کنکور دارای سطح بندی مرتب است (تست‌ها از ساده تا دشوار به‌تریتب در هر مبحث موجود است).
 5. پاسخنامه توضیحات کافی برای رسیدن به راه‌حل سوال را توضیح می‌دهد، درصورت لزوم نکات تستی و راه‌حل‌های آسان‌تر و سریع‌تر آن تست را نیز توضیح می‌دهد.

در ادامه بهترین منبع هندسه کنکور را متناسب با سه سطح علمی معرفی می‌کنیم و ویژگی‌های هر منبع را به‌صورت دقیق توضیح می‌دهیم. پس برای انتخاب بهترین کتاب هندسه کنکور با ما همراه باشید.

 

بهترین منبع و کتاب هندسه کنکور برای سطح قوی

اگر شما در درس هندسه سطح علمی بالایی دارید، پیشنهاد می‌کنیم از کتاب هندسه نشرالگو، به‌عنوان بهترین کتاب تست هندسه کنکور سطح قوی استفاده کنید.

بهترین کتاب تست هندسه برای سطح قوی

درسنامۀ این کتاب به توضیح نکات کنکوری پرداخته و مطالب را به‌صورت مفصل توضیح نداده، تست‌های بسیار خوبی دارد و با دسترسی به بانک تست خیلی خوب، می‌تواند بهترین کتاب هندسه کنکور برای رتبه برترها باشد.

کتاب تست  هندسه نشرالگو 3 جلد دارد که عنوان‌های به‌صورت زیر است:

 1. هندسه دهم تست نشرالگو
 2. هندسه یازدهم تست نشرالگو
 3. هندسه دوازدهم تست نشرالگو

 

تحلیل درسنامه کتاب هندسه نشرالگو

چیدمان درسنامۀ کتاب در هر 3 جلد آن کاملاً منطبق بر کتاب درسی است. درسنامۀ نشر الگو می‌تواند مروری مفید بر مطالب مهم کتاب درسی باشد و اثبات قضایا در آن آورده نشده است. تست‌ها و مثال‌های مهم همراه با راه‌حل کامل آن لابه‌لای مطالب درسنامه گنجانده شده تا دانش‌آموز در کنار مطالعه درسنامه، روش حل تست‌‌ها را به‌خوبی یاد بگیرد.

این کتاب برای دانش‌آموزان دارای سطح علمی ضعیف که نیازمند توضیح مفصل‌ترِ درسنامه برای درک بهتر مطلب هستند، این کتاب به‌عنوان منبع اول توصیه نمی‌شود. اما دانش‌آموزان سطح متوسط و قوی می‌توانند از آن به‌خوبی استفاده کنند.

 

تحلیل تست‌های کتاب هندسه نشرالگو

تعداد کل تست‌ها در سال دهم 828، در سال یازدهم 539 و در سال دوازدهم 881 تست است. تست‌های این کتاب، نکات تمرین‌های کتاب درسی را به‌خوبی پوشش می‌دهد، همچنین دارای تست‌های تألیفی و کنکورهای پیشین نیز هست و در کل، تست‌های هر فصل از کیفیت و تنوع خوبی برخوردار هستند. تعداد تست‌های هر فصلی حدوداً از 100 تا 360 تست متغیر است.

تست‌ها از نظر درجۀ سختی توسط خودِ کتاب علامت‌گذاری نشده و تشخیص اینکه چه تستی آسان و چه تستی سخت است، همچنین چه تستی مهم‌تر است، برعهدۀ دانش‌آموز است. اما تست‌ها از نظر درجۀ دشواری به‌ترتیب قرار گرفته‌اند تا دانش‌آموز پس از حل تست‌های ساده و متوسط، با تست‌‌های دشوار و چالشی روبه‌رو شود و خود را به چالش بکشد.

تست‌های چالشی برای دانش‌آموزان سطح قوی طراحی شده‌اند؛ این تست‌ها فراتر از سطح کنکور هستند و برای دانش‌آموزان قوی‌تر می‌توانند بسیار کاربردی باشند.

 

تحلیل پاسخنامه کتاب هندسه نشرالگو

پاسخ‌نامۀ تشریحی کامل در انتهای هر کتاب آورده شده، شامل توضیح تشریحی و کافی است. در صورت نیاز راه‌حل تستی مربوط به حل تیپ تست مربوطه توضیح داده شده است. همچنین در پاسخنامۀ تشریحی بعضاً از رسم شکل برای فهم بهتر و ساده‌تر مطلب مورد نظر استفاده شده است. پاسخ‌نامه به‌صورت دوستونه و شامل اشکال با کیفیت است.

 

بهترین منبع و کتاب هندسه کنکور برای سطح متوسط

کتاب خیلی‌سبز بهترین منبع هندسه کنکور برای سطح متوسط است؛ این کتاب در دو جلد (پایه و دوازدهم) گردآوری شده و عنوان دقیق دو جلد آن به‌صورت زیر است:

 1. هندسه پایه دهم و یازدهم تست خیلی‌سبز
 2. هندسه دوازدهم تست خیلی سبز

بهترین منبع هندسه کنکور برای سطح متوسط

تحلیل درسنامه کتاب هندسه خیلی‌سبز

جلد اول کتاب، شامل 248 صفحه و 7 فصل است. جلد دوم آن نیز شامل 245 صفحه و 3 فصل است. درواقع کتاب در هر دو جلد از حجم مناسبی برخوردار است. فهرست ارائه درسنامه‌ کتاب، در هر دوجلد، منطبق بر کتاب درسی است و به‌ترتیبی که مطالب در کتاب درسی ارائه شده‌اند، این کتاب نیز فصول را مرتب کرده‌است.

درسنامه این کتاب ساده و روان است، از اضافه‌گویی در مورد نکات خارج از درس خودداری کرده و مطالب آن طبقه‌بندی شده تا دانش‌آموز هنگام مطالعه دچار سردرگمی نشود. مثال‌ها به تعداد و با توضیحات کافی در درسنامه ارائه شده و در نهایت، خلاصه‌ای از نکات کنکوری در آن آورده شده است.

 

تحلیل تست‌های کتاب هندسه خیلی‌سبز

تعداد تست‌ها در جلد اول مجموعاً 895 تست و در جلد دوم 890 تست است. سطح‌بندی تست‌ها از آسان به دشوار به‌ترتیب قرار نگرفته است. اما تست‌های این کتاب فاقد طبقه‌بندی نیست و شامل 4 طبقه اصلی زیر می‌باشد:

 1. سوالات چهارگزینه‌ای (شامل سوالات تألیفی و کنکورهای گذشته)
 2. آزمونک (آزمون‌های 5 سواله از آن مبحث)
 3. سوالات سری Z (سوالات با سطح چالشی‌تر، متناسب با سطح دانش‌آموزان قوی)
 4. آزمون‌های جامع (دو آزمون جامع در انتهای هر فصل برای آزمودن و تسلط روی مطالب)

 

تعداد تست‌های هر فصلی بر اساس میزان همیت آن فصل و موضوع در کنکور طراحی شده‌اند. از نظر تنوع تست‌ها این کتاب، کتاب بسیار خوبی است که در آن تست‌های آسان تا دشوار و تیپ‌های مختلف تستی طراحی شده‌است.

کتاب هندسه خیلی سبز، تست‌های مهم را علامت‌گذاری کرده تا در دوران جمع‌بندی یا زمانی که دانش‌آموز زمان کافی برای مطالعه و حل تمامی تست‌ها را ندارد، با حل این تست‌ها، نکات مهم آن تیپ تست را یاد بگیرد.

 

تحلیل پاسخنامه کتاب هندسه خیلی‌سبز

در انتهای هر جلد، پاسخنامۀ تشریحی و کلیدی وجود دارد. پاسخنامۀ تشریحی شامل توضیحات جامع و کامل است و در اکثر تست‌ها، هر 4 گزینه به‌صورت تشریحی بررسی شده‌اند. مثل باقی کتاب‌های انتشارات خیلی‌سبز، پاسخنامۀ این کتاب نیز از لحنی صمیمی و ساده برای توضیح مطالب بهره برده است.

 

بهترین منبع و کتاب هندسه کنکور برای سطح ضعیف

اگر در درس هندسه سطح علمی ضعیفی دارید، نگران نباشید! با مطالعه اصولی و دقیق بهترین کتاب هندسه کنکور ویژه سطح ضعیف می‌توانید با اصطلاحات و مفاهیم بصورت پایه‌ای آشنا شوید و پیشرفت کنید. بهترین کتاب هندسه کنکور متناسب با سطح ضعیف، کتاب‌های 3 جلدی سیر تا پیاز گاج است که عنوان دقیق سه جلد آن به‌صورت زیر است:

 1. سیر تا پیاز هندسه دهم گاج
 2. سیر تا پیاز هندسه یازدهم گاج
 3. سیر تا پیاز هندسه دوازدهم گاج

بهترین کتاب تست هندسه کنکور برای سطح ضعیف

تحلیل درسنامه کتاب هندسه سیرتاپیاز گاج

این کتاب در پایه دهم شامل 272 صفحه، یازدهم 200 صفحه و دوازدهم 246 صفحه تألیف شده‌ است. چینش فصل‌ها در هر سه پایه کاملاً منطبق با کتاب درسی است. درسنامه شامل توضیحات ساده و روان همراه با مثال‌های تشریحی و تستی است. نکات مهم از سایر نکات جدا نشده و قسمتی نیز تحت عنوان «برای علاقمندان» آمده که به آموزش مهارت‌های لازم برای حل سوالات تستی می‌پردازد.

 

تحلیل تست‌های کتاب هندسه سیرتاپیاز گاج

این کتاب در سال دهم 578 تست، در سال یازدهم 415 تست و در سال دوازدهم 545 تست دارد. سوالات در هر سه کتاب شامل سوالات تستی و تشریحی (به‌قصد آماده کردن دانش‌آموز برای امتحان نهایی) است. تعداد تست‌ها در هر فصل به میزان کافی است.

از نظر درجه سختی، سوالات چالشی کمتری بین سوالات به‌چشم می‌خورد و این بدان معناست که نیاز دانش‌آموزان قوی را به‌خوبی پوشش نمی‌دهد؛ اما دانش‌آموزان متوسط و ضعیف می‌توانند از آن به‌خوبی استفاده کنند. سوالات دشوار و همچنین تست‌های مهم برای جمع‌بندی توسط خودِ کتاب مشخص شده اند.

 

تحلیل پاسخنامه کتاب هندسه سیرتاپیاز گاج

پاسخ‌های تشریحی هر فصل پس از آن فصل ذکر شده است. این پاسخ‌ها، کامل و دقیق است. همچنین در صورت نیاز، راه‌حل‌های مختلف رسیدن به پاسخ آمده تا به آمادگی دانش‌آموز برای امتحنات نهایی کمک کند. به‌علاوه پاسخنامه شامل نکات تستی و مهم کنکوری نیز هست.

 

پیشنهاد مطالعه  مشاوره کنکور ریاضی

 

نتیجه‌گیری

آنچه برای انتخاب بهترین کتاب هندسه کنکور 1402 حائز اهمیت است، توجه به کیفیت درسنامه، تست‌های متنوع، جدید و علامت‌دار و پاسخنامه کاربردی است. در انتخاب بهترین کتاب تست هندسه کنکور همچنین لازم است توجه کنید که نحوۀ آموزش کتاب نیاز است مطابق با سطح علمی شما باشد تا دچار آسیب جدی در یادگیری این درس نشوید!

 

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
محسن
1 سال قبل

سلام وقت بخیر ببخشید هندسه دوازدهم(مقاطع مخروطی) برای ترمیم نمره پیش نیاز داره یا لزومی به خوندن هندسه پایه نیست؟ممنونم