مشاوره تحصیلی کنکور
مشاوره و برنامه ریزی

مشاوره تحصیلی کنکور از زبان رتبه برتر

با توجه به عنوان قرار است در این مقاله مشاوره تحصیلی کنکور شما باشیم . بعد از پایان دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه اکثر دانش‌ آموزان تصمیم می گیرند پا را فراتر گذاشته و وارد دوره تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی شوند. به همین دلیل هر ساله در زمان مشخصی آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها به منظور سنجیدن دانسته های علمی داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

با توجه به حجم بالای متقاضیان هر ساله شاهد رقابت سختی برای قبولی در رشته محل های برتر هستیم. به همین دلیل اهمیت و حساسیت نحوه مطالعه دروس و برنامه ریزی صحیح واضح است. برای رسیدن به موفقیت در این مسیر داشتن مشاوره تحصیلی کنکور می‌ تواند موثر و مفید باشد. در این مقاله قصد داریم مشاور تحصیلی کنکور شما باشیم و به سوالات زیر جواب بدهیم:

 1. چطور برای کنکور درس بخوانم؟
 2. آزمون آزمایشی چقدر مهم است؟
 3. کتاب و منابع درسی باید چطور باشند؟
 4. چطور با انگیزه بمانم؟

در آخر با خواندن این مقاله از یک داوطلب معمولی به یک کنکوریِ زرنگ و همه چیز دان تبدیل می شوید. قول! :))

لذت پیشرفت تحصیلی با چند نکته کلیدی
لذت درس خوندن در پیشرفت کردن نهفته است! توی این ویدئو گفته شده چطور بخونید که پیشرفت کنید!

 

مشاوره تحصیلی کنکور

اگر شما هم یکی از هزارن داوطلب کنکور سراسری هستید؛ برای رسیدن به نتیجه بهتر و سبقت از باقی رقبا در کنکور، باید از تمامی تکنیک ها و روش های صحیح مطالعه کنکوری مطلع باشید. مشاوره تحصیلی کنکور با آموزش این نکات می تواند شما را یک مقدم به تصاحب صندلی در دانشگاه مورد نظر خود نزدیکتر می‌ کند.

مشاوره تحصیلی کنکور

کار مشاوره تحصیلی کنکور فقط یاد دادن تکنیک ها و روش های مطالعه نیست بلکه با طراحی یک برنامه اصولی متناسب با توانایی های شما و تقویم کنکوری راه را برای مطالعه موثر و مرورهای متعدد هموار می کند و می تواند مانع کم کاری و تنبلی هایی که از هیچ انسانی بعید نیست باشد.

برای موفقیت در کنکور و رسیدن به رتبه و نتیجه مطلوب ، باید حداقل چند ماه تا یک سال تلاش کنید. اگر حتی یک اشتباه کوچک در مسیر درس خواندن شما وجود داشته باشد، و این اشتباه کوچک تصحیح نشده و تا روز کنکور تکرار شود؛ نهایتا یک نتیجه بزرگ و منفی به همراه خواهد داشت.

سال کنکور سال حساسی است و شما فرصتی برای آزمون و خطا در این سال سرنوشت ساز ندارید. پس همراهی با یک مشاوره تحصیلی کنکور خوب و دلسوز که تجربه موفقیت در کنکور را داشته و عمل به توصیه های او مانع تکرار این اشتباهات و مانع اتلاف وقت شما خواهد شد. در نهایت برطرف کردن اشتباهات و قرار گرفتن در مسیر درست مطالعه از فواید داشتن مشاور تحصیلی کنکور است.

 

 

چطور هدف انتخاب کنیم؟

اگر قبل از رفتن به سفر مقصد خود را انتخاب نکنیم چه می شود؟ آیا سرنوشتی جز سرگردانی و گم شدن خواهی داشت؟ اگر آب و هوای مقصدی که انتخاب می کنیم با علایق و امکانات ما سازگار نباشد چه؟ آیا نتیجه ای جز سرخوردگی و خستگی خواهیم داشت؟ مسیر کنکور هم مثل مسیر رفتن به یک سفر دور و دراز است. پس باید قبل از حرکت و بستن بار و بندیل هدف و مقصد خود را انتخاب کنیم. این یک موضوع مهم در مشاوره تحصیلی کنکور است.

حالا این سوال پیش می آید چه هدفی را انتخاب کنیم؟

 1. هدف باید دقیق و‌ شفاف باشد: جملاتی شبیه “میخوام یه رتبه خوب بیارم” یا ” یه رشته خوب قبول شم” هدف های مناسبی نیستند. شما باید دقیق مشخص کنید که مهر سال بعد سر کلاس چه رشته ای و در چه دانشگاهی نشسته اید. سپس رتبه و درصدهای لازم برای رسیدن به این هدف را مشخص کرده و متناسب با آن برنامه ریزی کنید.
 2. هدف باید بزرگ و هیجان انگیز باشد: هدف چیزی است که وقتی به آن فکر می کنید ذوق تمام وجودتان را بگیرد و با تمام سلول های بدنتان تلاش کنید تا به آن برسید.
 3. هدف باید واقع گرایانه باشد: یعنی انتخاب هدف باید متناسب با توانایی ها و امکانات ، سابقه تحصیلی و علایق شما باشد.
 4. هدف باید نوشته شده و مرتب مرور شود: بعد از انتخاب هدف آن را روی یک کاغذ نوشته و جلو چشمتان بچسبانید تا هیچ وقت آن را فراموش نکنید.
 5. هدف باید به اهداف کوتاه مدت تبدیل شود: تبدیل هدف به اهداف کوتاه مدت باعث می شود که از تلاش خسته نشوید. و هر روز دلیلی برای شروع مجدد داشته باشید.

مشاور رایگان کنکور

یکی دیگر از نقش های مشاوره تحصیلی کنکور کمک به شما در انتخاب یک هدف استاندارد و متناسب با شرایط و ویژگی های شما به صورت واقع گرایانه است. مشاوره تحصیلی کنکور بدون قضاوت و با دیدی بازتر می تواند در این مرحله به شما کمک کند.

 

 

چطور برای کنکور درس بخوانیم؟

مطالعه برای کنکور و موفقیت در آن شامل سه مرحله است. مطالعه اصولی، تست زنی و تمرین و در اخر مرور فراوان. حذف و یا کم کاری در هر یک از مراحل مانع موفقیت شما خواهد شد. همون طور که پیشتر گفته شد یکی از وظایف مشاوره تحصیلی کنکور آموزش روش مناسب مطالعه ، تست زنی و مرور و در نظر گرفتن برنامه و زمان مناسب برای اجرای هر یک از این هاست.

 

مطالعه اصولی

قبل از شروع مطالعه باید به دو نکته توجه کنید:

 1. تعیین هدف: قبل از شروع باید هدف خود را مشخص کنید. یعنی، این درس را به چه منظوری می خوانید، آیا می خواهید فقط نکته‌های اصلی درس با بخوانید یا همه مطالب کتاب را بفهمید. علاوه بر این میزان پیش رویی و تعداد تست‌هایی که قرار است بزنید هم باید مشخص باشد.
 2. تعیین مدت زمان مطالعه: تعیین زمان و مقدار مطالعه به فرد آرامش می‌ دهد و این آرامش موجب افزایش میزان یادگیری و سرعت مطالعه می‌ شود.

با توجه به این دو نکته داشتن یک برنامه درست و اصولی و کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی کنکور از مقدمات یک مطالعه موثر و اصولی است. در ادامه مراحل مطالعه اصولی را با هم مرور می کنیم:

 1. پیش خوانی : مرحله پیش خوانی به شما کمک می‌کند که علاوه بر یک آشنایی مقدماتی با موضوع، نکات اصلی و فرعی را تا حد بسیار زیادی تشخیص دهید.
 2. سوال کردن : سوال کردن به طور قابل توجهی تمرکز ، دقت و سرعت عمل شما را افزایش می‌ دهد و یادگیری راحتتر می‌ کند.
 3. خواندن : هدف از مرحله خواندن فقط فهمیدن و انتقال اطلاعات از کتاب به حافظه است. و نیازی نیست کتاب را خط به خط حفظ کنیم.
 4.  تفکر : در این مرحله سعی کنید درباره مطالب و مثال‌ها فکر کنید و از مطالب تصویرسازی ذهنی داشته باشید.
 5. از حفظ گفتن : بعد از پشت سر گذاشتن دو مرحله قبلی وقت آن است که تمامی مطالب را حفظ کنید. مطالب را به زبان خودتان و آن ‌طور که راحت‌ تر هستید، بازگو کنید. و نیازی نیست که واو به واو کتاب را حفظ باشید.

 

 

student2
با کمک مشاور در کنکور رتبه برتر میشوید!

دورخیز برای رساندن شما به رشته و دانشگاه مورد علاقه تان در کنار شماست! مشاوره تحصیلی دورخیز شامل برنامه ریزی، فنون تست زنی و آزمون است و شما را برای رسیدن به برترین دانشگاه کمک می‌کند.

برای ثبت‌نام و توضیحات مشاوره تحصیلی کنکور توسط رتبه‌های برتر روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت نام مشاوره تحصیلی

با پر کردن این فرم برای ثبت‌نام مشاوره تحصیلی با شما تماس می گیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

 

تست زنی و تمرین

از آن جایی که کنکور یک آزمون تستی است لازمه موفقیت در آن تست و تمرین است. همان طور که می دانید بلد بودن تمامی مطالب ضامن موفقیت شما در کنکور نیست! بلکه مهارت و سرعت عمل در این آزمون ۴ ساعتی حرف اول را می زند. یکی از مهم ترین عواقب کمتر تست زدن ، سردرگمی در حین آزمون و افتادن در دام استرس است. پس اگر تا حالا خوب تست نمی زپی از همین امروز شروع کن و هر روز به صورت مرتب تست بزن. یک داوطلب کنکوری بهتر است به ازای هر یک ساعت مطالعه حداقل بین ۱۰ تا ۱۵ تست هم حل کند. در مشاوره تحصیلی کنکور روی این موضوع خیلی تاکید میکنیم.

مشاوره تحصیلی کنکور برای مطالعه

در کل دو مدل تست زنی داریم:

 1. تست آموزشی : این تست ها بلافاصله بعد از مطالعه و به منظور تکمیل مطالعه زده می شوند. تست های آموزشی باید دانه به دانه زده و تحلیل شوند. تعداد این تست‌ ها باید در برنامه شما مشخص باشد. پس از مشاوره تحصیلی کنکور خود بخواهید نوع و تعداد تست های برنامه تان را به طور دقیق مشخص کند.
 2. تست سنجشی : وقتی تقریبا ۲/۳ تست های هر مبحث را زدید حالا زمان این است که خود را محک بزنید و از تست های سنجشی استفاده کنید. در این حالت باید تعدادی از سوال ها را به طور رندوم علامت دار کرده سپس زمان مناسبی را در نظر گرفته و شروع به حل کردن سوالات می کنید. بهتر است پاسخ ها را وارد پاسخ برگ کرده و پس از اتمام زمان آزمون جواب های خود را تصحیح کرده و سوال ها را تحلیل کنید.
مقاله مهم  تست آموزشی و زمان دار چیست؟ چرا اهمیت زیادی دارد؟

 

مرور فراوان

متاسفانه اگر درس ها را مرور نکنید تمام زحمات قبلی شما از بین می روند. 🙁 پس لازم است مرورهای مناسبی را در برنامه خود جای دهید. دورخیز به عنوان مشاوره تحصیلی کنکور شما در این مقاله ۵ مرحله مرور را به شما پیشنهاد می کند.

اولین مرور : تا ۲۴ ساعت بعد از مطالعه اولیه. این مرحله به تورق سریع معروف است.

دومین مرور : ۵ تا ۱۰ روز بعد از مطالعه

سومین مرور : ۳ الی ۴ هفته بعد از مطالعه

چهارمین مرور : ۲ ماه بعد از مطالعه

پنجمین مرور : ۴ ماه بعد از مطالعه

 

 

آزمون آزمایشی چقدر مهم است؟

اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی بر کسی پوشیده نیست و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور در آزمون های آزمایشی مختلف شرکت می کنند و می توان با قاطعیت گفت که اکثر رتبه های برتر حداقل در یک آزمون آزمایشی شرکت کرده اند. در ادامه اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی را لیست می کنیم:

آزمون دادن و مشاوره تحصیلی کنکور

 

 • کسب تجربه با شرکت در آزمون های آزمایشی : بدن شما باید عادت کند که چیزی در حدود ۴ ساعت سر جلسه آزمون با انرژی عالی حاضر شود و این توانایی فقط با شرکت مرتب در آزمون های آزمایشی تقویت می شود.
 • داشتن یک برنامه جامع با شرکت در آزمون های آزمایشی : آزمون های آزمایشی یک برنامه راهبردی جامع دارند و این برنامه راهبردی مسیر شما تا کنکور رو مشخص می کند.
 • وجود جامعه آماری بالا در آزمون های آزمایشی : اهمیت جامعه آماری وقتی مشخص می شود که شما کنکوری ها بخواهید خود را با دیگران مقایسه کنید.

مشاوره تحصیلی کنکور می تواند شما را در انتخاب آزمون آزمایشی مناسب شما راهنمایی کند.

 

 

کتاب و منابع درسی باید چطور باشند؟

با سنگین شدن رقابت در کنکور سراسری، منابع بسیاری وارد بازار شدند. بسیاری از این منابع وقت گیر، حجیم، غیر استاندارد هستند و ممکن است زمان زیادی را از داوطلب بگیرد. پس انتخاب منابع مناسب یکی از مقدمات موفقیت در کنکور است. منابع کنکور به دو دسته آموزشی و تست زنی تقسیم می شوند که شامل DVDها و پکیج‌ های آموزشی، جزوات و کتاب های کمک آموزشی هستند. 

از نظر دورخیز به عنوان مشاوره تحصیلی کنکور شما ، اولویت با کتاب های درسی است و باید هر داوطلب پس از مطالعه و تسلط بر کتب درسی ، به سراغ کتاب های کمک آموزشی و تستی برود. بهتر است برای هر درس یک منبع را تهیه کرده و روی آن تسلط یابید زیرا تعدد منابع ممکن است در ابتدای مسیر باعث اطمینان یک منبع را تهیه کرده و روی آن تسلط یابید زیرا تعدد منابع ممکن است در ابتدای مسیر باعث اطمینان شما شود اما پس از گذشت زمان کوتاهی باعث ایجاد سردرگمی می گردد.

هر داوطلب بهتر است کتابی را تهیه کند که ساده تر درک کرده و فهم آن برایش راحت تر است. یکی دیگر از وظایف مشاوره تحصیلی کنکور کمک به شما در انتخاب منابع مناسب شما در هر درس است.

 

student2
با کمک مشاور در کنکور رتبه برتر میشوید!

دورخیز برای رساندن شما به رشته و دانشگاه مورد علاقه تان در کنار شماست! مشاوره تحصیلی دورخیز شامل برنامه ریزی، فنون تست زنی و آزمون است و شما را برای رسیدن به برترین دانشگاه کمک می‌کند.

برای ثبت‌نام و توضیحات مشاوره تحصیلی کنکور توسط رتبه‌های برتر روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت نام مشاوره تحصیلی

با پر کردن این فرم برای ثبت‌نام مشاوره تحصیلی با شما تماس می گیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

 

چطور در رقابت تنگاتنگ با انگیزه بمانیم؟

در ادامه قصد داریم به عنوان مشاوره تحصیلی کنکور شما راز های با انگیزه ماندن را برایتان برملا کنیم😁

 1. دیگران را در جریان برنامه‌ درس خواندن خود قرار دهید. ( مثلا مشاوره تحصیلی کنکور ، خانواده و دوست صمیمی )
 2. از هر کاری که مشغول آن هستید؛ دست بکشید و شروع به درس خواندن کنید.
 3. از مطالبی که می‌خوانید یادداشت‌ بردارید.
 4. به خودتان انگیزه بدهید.
 5. برای خودتان جایزه در نظر بگیرید.
 6. حواس‌ پرت‌کن‌ ها را حذف کنید.
 7. زمانی را به کاری غیر از درس خواندن اختصاص دهید.
 8. ‌مکانی برای درس خواندن پیدا کنید که در آنجا حواس‌تان پرت نشود.
 9. به دلخواه‌ خود از موسیقی یا نویز سفید استفاده کنید.
 10. وقت‌ کُش‌ ها را از دسترس خود دور کنید.
 11. قبل از درس خواندن ورزش کنید، غذا بخورید و استراحت کنید.

با رعایت نکات بالا و داشتن یک برنامه درست و اصولی همیشه پر انرژی و با انگیزه خواهید بود.

مشاوره تحصیلی کنکور و انگیزه

 

زیرگروه ها و رشته های دانشگاهی

در ادامه این مقاله و به عنوان مشاوره تحصیلی کنکور شما قرار است درباره رشته‌ ها و زیر گروه های هر یک از رشته های نظری صحبت کنیم. داشتن اطلاعات در این مورد به انتخاب هدف شما هم کمک می کند. علاوه بر این آشنایی با زیرگروه ها، شانس قبولی شما را بالاتر می برد. زیرا رتبه ای که داوطلب در هر زیرگروه از رشته مورد نظر کسب می نماید با رتبه به دست آمده در زیر گروه دیگر متفاوت است.

البته به این نکته توجه کنید که ضریب دروس عمومی در تمامی رشته ها و زیرگروه ها ثابت بوده و به شرح زیر است:

 • ادبیات: ضریب ۴
 • زبان عربی: ضریب ۲
 • فرهنگ و معارف اسلامی: ضریب ۳
 • زبان خارجه : ضریب ۲

 

رشته تجربی

رشته علوم تجربی دارای ۵ زیرگروه است که هر کدام شامل چندین رشته هستند. علت این که رتبه داوطلبان در هر زیرگروه متفاوت است، ضریب دروس اختصاصی در هر زیرگروه متفاوت است. این زیرگروه ها و ضرایب آن ها در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشخص می شوند . هرچه درصد دروس ضریب دار یک زیرگروه بیشتر باشد، رتبه و شانس قبولی در رشته های آن زیرگروه بهتر خواهد بود.

در جدول زیر نیز ضرایب و دروس اختصاصی گروه های تجربی را می بینید:

عنوان درس/ زیرگروه زمین شناسی ریاضی  زیست شناسی فیزیک  شیمی
زیرگروه ۱ ۰ ۲ ۴ ۲ ۳
زیرگروه ۲ ۱ ۳ ۴ ۲ ۴
زیرگروه ۳ ۴ ۳ ۲ ۲ ۲
زیرگروه ۴ ۱ ۴ ۲ ۳ ۲
زیرگروه ۵ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

 

در ادامه در جدول رشته های تحصیلی هر یک از زیر گروه ها را می بینید:

زیرگروه رشته تحصیلی
زیرگروه 1 مقطع دکتری: دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، پزشکی، دکترای عمومی دامپزشکی، دندانپزشکی

مقطع کارشناسی: آموزش ابتدایی، آموزش زیست شناسی، آموزش کودکان استثنایی، تکنولوژی اتاق عمل، اعضای مصنوعی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، بینایی سنجی، پرستاری، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، روان شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی دریا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، ساخت پروتزهای دندانی، شنوایی شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تربیتی، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مامایی، هوشبری، میکروبیولوژی

مقطع کاردانی: کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی اتاق عمل، کاردانی بهورزی، کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی، کاردانی تکنسین سلامت دهان، کاردانی تکنولوژی پرتودرمانی، کاردانی تکنولوژی رادیولوژی دهان – فک و صورت، کاردانی دامپزشکی، کاردانی علوم آزمایشگاهی، کاردانی فوریت های پزشکی، کاردانی مامایی، کاردانی هوشبری

زیرگروه 2 مقطع دکتری: داروسازی

مقطع کارشناسی: آموزش شیمی، بهداشت عمومی، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها، تکنولوژی پزشکی هسته ای، شیمی کاربردی، شیمی محض، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار

مقطع کاردانی: کاردانی بهداشت حرفه ای، کاردانی بهداشت عمومی (گرایش های بهداشت خانواده)، کاردانی بهداشت محیط، کاردانی شیمی آزمایشگاهی

 

زیرگروه 3 مقطع کارشناسی: اقیانوس شناسی، زمین شناسی
زیرگروه 4 مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد

مقطع کارشناسی: ادیان و مذاهب، اقتصاد، امنیت اقتصادی، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، حسابداری، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی،معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، هتلداری

مقطع کاردانی: کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی مدارک پزشکی، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی هتلداری

زیرگروه 5 مقطع کارشناسی: آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، پژوهشگری امنیت، تربیت مروج سیاسی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، حفاظت اطلاعات، ضد تروریسم، علوم دامی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم ورزشی، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی جنگل، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)، علوم و مهندسی محیط زیست، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، گیاه پزشکی، مددکاری اجتماعی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، مهندسی صنایع مبلمان، مهندسی طبیعت، مهندسی فضای سبز، اقتصاد کشاورزی

مقطع کاردانی: کاردانی امور اراضی، کاردانی امور زراعی و باغی، کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی، کاردانی تکنولوژی جنگلداری، کاردانی تکنولوژی چوب، کاردانی تکنولوژی شیلات، کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی، کاردانی تکنولوژی محیط زیست، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، کاردانی تکنولوژی مواد غذایی، کاردانی تولید و فرآوری خرما، کاردانی پرورش اسب، کاردانی پرورش زنبور عسل، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی نوغان داری

 

رشته ریاضی

گروه آزمایشی ریاضی هم، شامل 3 زیرگروه است که در هر سه، درس های اختصاصی ریاضی، فیزیک و شیمی دارای ضریب های متفاوت هستند.

عنوان درس/ زیرگروه ریاضی فیزیک شیمی
زیرگروه ۱ ۴ ۳ ۲
زیرگروه ۲ ۴ ۳ ۳
زیرگروه ۳ ۳ ۲ ۳

 

در ادامه در جدول رشته های تحصیلی هر یک از زیر گروه ها را می بینید:

زیرگروه رشته تحصیلی
زیرگروه ۱ مقطع دکتری: دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، دکترای پیوسته فیزیک

مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد

مقطع کارشناسی: آمار و سنجش آموزشی، آمار، آموزش ابتدایی، آموزش ریاضی، آموزش تربیت بدنی، آموزش فیزیک، آموزش کودکان استثنایی، ادیان و مذاهب، اقتصاد، الکترونیک و مخابرات دریایی، امنیت اطلاعات، امنیت اقتصادی، امنیت بین الملل، امنیت نرم، ایمنی صنعتی، پژوهشگری امنیت، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حسابداری، حفاظت اطلاعات، روان شناسی، ریاضیات و کاربردها، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، ضد تروریسم، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم قرآن و حدیث، علوم کامپیوتر، علوم مهندسی، علوم ورزشی، علوم و مهندسی آب، فقه و حقوق اسلامی،

فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فیزیک، فیزیک مهندسی، گردشگری، مددکاری اجتماعی، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، معماری داخلی، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی انرژی،

مهندسی برق، مهندسی بهره برداری راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما، مهندسی حمل و نقل ریلی، مهندسی خط و سازه های ریلی، مهندسی دریا، مهندسی دریانوردی، مهندسی راه آهن، مهندسی ساخت و تولید، مهندسی شهرسازی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشتی، مهندسی ماشین آلات دریایی، مهندسی ماشین های ریلی، مهندسی ماشین های صنایع غذایی، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی نساجی، مهندسی نقشه برداری، مهندسی هوافضا، هتلداری، هنرهای چند رسانه ای، هوانوردی، اقتصاد کشاورزی

مقطع کاردانی: کاردانی آمار، کاردانی آموزش ریاضی، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بهینه سازی مصرف انرژی، کاردانی بیمه، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی تعمیر و نگهداری هواپیما، کاردانی تکنولوژی آبیاری، کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی، کاردانی گردشگری،

کاردانی حسابداری، کاردانی سخت افزار کامپیوتر، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی فرآوری مواد معدنی، کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کاردانی فنی خط و ابنیه، کاردانی فنی کشتی، کاردانی مخابرات، کاردانی مخابرات هواپیما، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی مراقبت پرواز، کاردانی معماری، کاردانی معماری سنتی، کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی، کاردانی هتلداری

زیرگروه ۲ مقطع کارشناسی: شیمی کاربردی، شیمی محض، مهندسی ایمنی، مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی نفت، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار، مهندسی ایمنی صنعتی، مهندسی ایمنی و بازرس فنی

مقطع کاردانی: کاردانی فنی مواد

زیرگروه ۳ مقطع کاردانی: کاردانی الکترونیک هواپیمایی، کاردانی اویونیک هواپیما، کاردانی پالایش گاز، کاردانی شهرسازی، کاردانی فنی برق، کاردانی فنی جوشکاری، کاردانی فنی صنایع، کاردانی فنی صنایع شیمیایی، کاردانی فنی عمران، کاردانی فنی عملیات پتروشیمی، کاردانی فنی معدن، کاردانی فنی مکانیک، کاردانی نقشه برداری

 

رشته انسانی

رشته علوم انسانی نیز دارای ۵ زیرگروه است که هر کدام شامل چندین رشته هستند. که در ادامه بررسی می شوند.

زیرگروه/ عنوان درس زیرگروه ۱ زیرگروه ۲ زیرگروه ۳ زیرگروه ۴ زیرگروه ۵
ریاضی ۲ ۴ ۴ ۳ ۳
اقتصاد ۱ ۲ ۳ ۲ ۲
زبان و ادبیات فارسی ۴ ۲ ۲ ۲ ۲
زبان عربی ۴ ۱ ۱ ۱ ۱
تاریخ و جغرافیا ۱ ۱ ۱ ۳ ۱
علوم اجتماعی ۱ ۳ ۲ ۲ ۳
فلسفه و منطق ۳ ۱ ۱ ۲ ۲
روان شناسی ۱ ۲ ۱ ۳ ۳

 

در ادامه در جدول رشته های تحصیلی هر یک از زیر گروه ها را می بینید:

زیرگروه رشته تحصیلی
زیرگروه ۱ مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق

مقطع کارشناسی: آموزش الهیات، آموزش زبان عربی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، ادیان و مذاهب، ادیان و عرفان، ایران شناسی، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حقوق، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فرهنگ و معارف اسلامی، فقه شافعی، فقه و حقوق اسلامی،

فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، مترجمی زبان عربی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت

مقطع کاردانی: کاردانی آموزش دینی و عربی، کاردانی آموزش زبان و ادبیات فارسی، کاردانی امور تربیتی، کاردانی امور دولتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی حقوق قضایی، کاردانی خدمات اداری

زیرگروه ۲ مقطع کارشناسی: آموزش علوم اجتماعی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون، پژوهشگری امنیت، جامعه شناسی، حفاظت اطلاعات، روزنامه نگاری، ضد تروریسم، علوم فنی امنیت، مددکاری اجتماعی، مردم شناسی، علوم ارتباطات اجتماعی

مقطع کاردانی: کاردانی آموزش مطالعات اجتماعی

زیرگروه ۳ مقطع کارشناسی: اقتصاد، امنیت اقتصادی، حسابداری، روابط عمومی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، هتلداری

مقطع کاردانی: کاردانی اشتغال، کاردانی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بیمه، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی روابط کار، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی هتلداری

زیرگروه ۴ مقطع کارشناسی: آمار، آموزش تاریخ، آموزش جغرافیا، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، جغرافیا، زبان شناسی، علوم انتظامی، علوم سیاسی

مقطع کاردانی: کاردانی باستان شناسی، کاردانی علوم انتظامی

زیرگروه ۵ مقطع کارشناسی: آموزش ابتدایی، آموزش مشاوره و راهنمایی، آموزش تربیت بدنی، آموزش کودکان استثنایی، روان شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مشاوره، مطالعات خانواده

مقطع کاردانی: کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی آموزش و پرورش کودکان استثنایی، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی مربی کودک

 

مقاله مهم  معرفی زیر گروه های تجربی در کنکور

 

 

تلاش و پشتکار ، ستون اصلی موفقیت

در این مقاله به عنوان مشاوره تحصیلی کنکور به شما می گوییم که خرید چند ده میلیون کتاب و شرکت در کلاس های آنچنانی هیچ وقت ضامن موفقیت شما نیست! موفقیت در کنکور مثل موفقیت در یک امتحان ساده نیست که بشود با یک شب تا صبح درس خواندن به موفق شد. موفقیت در کنکور نیازمند تلاش و پشتگار متدوام و خستگی ناپذیر است. حداقل ماه ها حرکت رو به هدف👌🏻💪🏻

مشاوره تحصیلی کنکور و تلاش و پشتکار

 

 

مشاوره تحصیلی کنکور را از چه کسی دریافت کنم؟

وقتی مریض می شوید پیش چه کسی می روید؟ پیش پزشک یا دختر عمه تان؟ وقتی توی یک جنگل انبوه گم می شوید با چه کسی تماس می گیرید؟ گروه نجات و پلیس یا پسر عمویتان؟ کنکور هم متخصصین خود را دارد. کسانی که به سلامت از این مسیر عبور کردند و موفق شدند. پس مشاوره و کمک در مسیر سرنوشت ساز کنکور را به دختر خاله و دوست صمیمی نسپارید و پیش متخصص این کار بروید.

دورخیز یک گروه جوان از تعدادی از رتبه برترهای کنکور که همگی آموزش دیده اند و سرد و گرم موفقیت در مسیر کنکور را چشیده اند با ۱۰ سال تجربه مشاوره اینجاست تا مشاوره تحصیلی کنکور شما باشد و در این راه به شما کمک کند. برای داشتن بهترین مشاور تحصیلی کنکور کافیست شماره تلفن خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

student2
با کمک مشاور در کنکور رتبه برتر میشوید!

دورخیز برای رساندن شما به رشته و دانشگاه مورد علاقه تان در کنار شماست! مشاوره تحصیلی دورخیز شامل برنامه ریزی، فنون تست زنی و آزمون است و شما را برای رسیدن به برترین دانشگاه کمک می‌کند.

برای ثبت‌نام و توضیحات مشاوره تحصیلی کنکور توسط رتبه‌های برتر روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت نام مشاوره تحصیلی

با پر کردن این فرم برای ثبت‌نام مشاوره تحصیلی با شما تماس می گیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

دورخیز جمعی از متخصصین کنکور و رتبه های برتر می باشند. شما میتوانید از مشاوره تحصیلی کنکور آکادمی دورخیز استفاده کنید. کافیست با شماره 28421071-021 تماس بگیرید.

داشتن پیش دانشگاهی نظام قدیم، دوازدهم نظام جدید یا فوق دیپلم. یکی از این مدارک برای ثبت نام و شرکت در کنکور کافیست.

برچسب ها :
لینک کوتاه مقاله:

مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

با تکمیل کردن این فرم ظرف 24 ساعت با شما تماس میگیریم و برای ثبت نام راهنماییتان میکنیم!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها