ضریب درس ها در رشته انسانی

ضرایب درس های رشته انسانی در کنکور

طبق آخرین تغییرات کنکور، سوالات کنکور سراسری انسانی شامل دو دفترچه است که فقط شامل دروس اختصاصی است. هر یک از این دفترچه ها سوالاتی از چند درس مختلف هستند که این دروس اهمیت و ضریب متفاوتی دارند . یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان کنکور انسانی اطلاع از  ضرایب دروس رشته انسانی در کنکور برای برنامه ریزی و مدیریت زمان است. باید اشاره کنیم که این اطلاعات به طور جامع و کامل در فرآیند مشاوره کنکور انسانی به شما داوطلبان ارائه می‌شود. اما در این مقاله به بررسی ضرایب هر درس در زیر گروه های مختلف در رشته انسانی می پردازیم تا شما هم با اطلاع از آن بتوانید بهترین برنامه ریزی را داشته باشید .

 

ضرایب درس های رشته انسانی در کنکور

  • دفترچه اول کنکور انسانی

اولین دفترچه ای که در اختیار داوطلبان قرار می گیرده شامل 4 درس ریاضی، فارسی، علوم اجتماعی و روانشناسی است. ضرایب این دروس ریاضی 6 ، فارسی 8، علوم اجتماعی 5 و روانشناسی 2 می باشد. مدت زمان کل دفترچه اول 85 دقیقه است.

  • دفترچه دوم کنکور انسانی

دومیندفترچه ای که در اختیار داوطلبان قرار می گیرده شامل 5 درس عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و منطق و اقتصاد است. ضریب عربی 5، تاریخ 5، جغرافیا 5،  فلسفه و منطق 5، و اقتصاد 2 است. مدت زمان کل دفترچه دوم 75 دقیقه است.

رشته انسانی
دفترچه درس ضریب تعداد تست زمان پاسخگویی
1 ریاضی 6 20 30 دقیقه
فارسی 8 30 30 دقیقه
علوم اجتماعی 5 15 25 دقیقه
روانشناسی 2 15
2 عربی 5 20 20 دقیقه
تاریخ 5 13 20 دقیقه
جغرافیا 5 12
فلسفه و منطق 5 20 20 دقیقه
اقتصاد 2 15 15 دقیقه

 

چرا ضرایب درس های کنکور مهم هستند؟

میزان اهمیت و تاثیر هر درس در نتیجه کنکور ، بستگی به ضریب آن درس دارد  و دانستن ضرایب درس های رشته انسانی کمک بسیاری به شما می کند. در موضوع برنامه ریزی کنکور و برنامه ریزی کنکور انسانی و مشاوره کنکور انسانی روی ضرایب درس های کنکور تاکید میکنیم چون که ساعت مطالعه هر درس در طول هفته با توجه به همین موضوع مشخص میشود. درس با ضریب بالاتر اهمیت بیشتر و ساعت مطالعه هفتگی بالاتری دارد. 

موضوع تکمیلی

توجه داشته باشید که با توجه به آخرین تغییرات کنکور ضرایب دروس سوابق تحصیلی در کنکور هم اهمیت زیادی دارند. یعنی در امتحانات نهایی شما هر درس ضریب خاصی در نمره کل کنکور خواهد داشت. برای اطلاع از این موضوع مقاله زیر را حتما مطالعه کنید.

پیشنهاد مطالعه  ضرایب دروس سوابق تحصیلی در کنکور 1404
لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها