رشته‌های بدون کنکور ریاضی-02

رشته های بدون کنکور ریاضی

در سال های اخیر به منظور کم رنگ کردن کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه ، سازمان سنجش اقدام به پذیرش 85 درصد دانشجو های کشور بر اساس سوابق تحصیلی کرده است .

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های گروه ریاضی هستند ، می توانند علاوه بر شرکت در کنکور سراسری ، بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شوند .

سازمان سنجش آموزش کشور این امکان را فراهم کرده است تا داوطلبان بدون توجه به نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از میان لیست رشته های کلیه گروه های آزمایشی ارائه شده ، در دفترچه انتخاب رشته ، اقدام به انتخاب رشته کنند .

اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در رشته های گروه ریاضی هستید و شرایط شرکت در کنکور سراسری ریاضی  را ندارید ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا ما شما را با رشته های بدون کنکور ریاضی آشنا کنیم .

 

ضرورت وجود رشته های بدون کنکور ریاضی

همانطور که می دانید چند سالی است که بحث حذف  کنکور سراسری و پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی مطرح شده است . مشکلات موجود در رابطه با کنکور سراسری و اضطراب و شرایط خاص این آزمون ، همچنین رقابت بالایی که در کنکور سراسری وجود دارد و داوطلبان متحمل استرس بسیار بالایی هستند ، مسئولان ما را به فکر حذف کنکور سراسری انداخته است  که مسیر ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه را برای فارغ التحصیلان هموار می کند .

اما همانطور که می دانید این کار فرآیندی تدریجی است و به یک باره اتفاق نمی افتد  پس 85 درصد رشته ها بدون کنکور پذیرش دارند و 15 درصد باقی مانده ، رشته ها و دانشگاه هایی  هستند که  برای قبولی آن ها نیاز به کسب رتبه و تراز بسیار خوبی است و فعلا بدون شرکت در کنکور سراسری امکان تحصیل در این رشته ها وجود ندارد .

برای ادامه تحصیل در این رشته و دانشگاه  ها باید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت کسب رتبه لازم اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنید . اما همانطور که گفتم 85 درصد رشته ها پذیرش بدون کنکور دارند و شما می توانید بدون شرکت در کنکور سراسری اقدام به تحصیل در این رشته ها کنید .

 

رشته های بدون کنکور ریاضی

 

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی

طبق اطلاعیه سازمان سنجش ، داوطلبان باید در زمان مقرر شده برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام در رشته مورد علاقه خود کنند .

تنوع رشته های بدون کنکور بسیار بالا بوده و داوطلبان برای ادامه تحصیل انتخاب های فراوانی دارند که در ادامه این مطلب لیست رشته های بدون کنکور ریاضی آورده شده اند تا شما با بررسی آن ها و علاقه خود اقدام به انتخاب رشته کنید .

 

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی
ریاضیات و کاربردها مهندسی برق
فیزیک مهندسی مکانیک
آمار مهندسی صنایع
آمار و سنجش آموزشی مهندسی کامپیوتر
علوم کامپیوتر مهندسی معدن
علوم مهندسی مهندسی نساجی
فیزیک مهندسی مهندسی آپتیک و لیزر
مهندسی شیمی مهندسی ایمنی و بازرسی فنی
مهندسی مواد و متالوژی مهندسی مکانیک بیوسیستم
مهندسی پلیمر مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
مهندسی ساخت و تولید مهندسی پزشکی
مهندسی نفت مهندسی ماشین های صنایع غذایی
مهندسی عمران علوم و مهندسی آب
مهندسی معماری مهندسی راه آهن
معماری داخلی مهندسی خط و سازه های ریلی
مهندسی شهرسازی مهندسی ایمنی صنعتی
مهندسی مدیریت پروژه چند رسانه ای
مهندسی انرژی مهندسی صنایع و سیستم های مدیریت
مهندسی ایمنی صنعتی کاردانی آمار
کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی کاردانی فنی صنایع
کاردانی فنی الکترونیک کاردانی فنی عملیات پتروشیمی
کاردانی علمی کاربردی برق قدرت کاردانی معماری سنتی
کاردانی تکنووژی آبیاری کاردانی فنی صنایع شیمیایی
کاردانی معماری کاردانی شهرسازی
کاردانی نقشه برداری کاردانی مخابرات
کاردانی فنی جوشکاری کاردانی پالایش گاز
کاردانی علوم ورزشی کاردانی امور دولتی
کاردانی فنی عمران کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی
کاردانی فنی مکانیک کاردانی فنی برق و تاسیسات
کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

پیشنهاد مطالعه  معرفی رشته مهندسی اپتیک و لیزر

 

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور ریاضی

برای ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور ریاضی باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از طریق این سایت اقدام به ثبت نام رشته مورد علاقه خود کنید .

برای آن که بتوانید در این رشته ها تحصیل کنید ، دارا بودن یکسری شرایط عمومی و اختصاصی الزامی است که در دفترچه راهنما و انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش  قرار داده شده است و شما می توانید با مطالعه آن از تمام شرایط تحصیل در این رشته ها مطلع شده و مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید .

پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دفترچه راهنما ، مبلغ ناچیزی را برای فرآیند ثبت نام پرداخت کرده و کارت اعتباری ثبت نام را در یافت می کنید . سپس با ورود به لینک ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و بارگزاری فایل های اسکن شده می توانید حداکثر 100 رشته محل را انتخاب کنید .

از آن جایی که تحصیل در دانشگاه های شهریه پرداز مانند دانشگاه آزاد ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان مستلزم پرداخت شهریه است و دانشجو بدون پرداخت این شهریه نمی تواند در این دانشگاه تحصیل کند ، توصیه می کنم که حتما قبل از تصمیم گیری قطعی و ثبت نام در این دانشگاه ها از میزان این شهریه ها آگاهی کامل کسب کرده و سپس اقدام به ثبت نام کنید .

 

بدون کنکور ریاضی

 

پیشنهاد مطالعه  شهریه دانشگاه غیرانتفاعی 99-1400

 

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور ریاضی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های کشور در دو نوبت مهر و بهمن صورت می گیرد . که برای هر نوبت مهلتی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مقرر می شود و داوطلبان موظف اند در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش اقدام به انتخاب رشته کرده و فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند .

برای ورودی بهمن ماه زمان ثبت نام از 30 آذر تا 6 دی مشخص می شود و داوطلبان باید در این بازه زمانی اقدام به ثبت نام کنند . همچنین برای ورودی های مهر ماه ، ثبت نام از اسفند ماه آغاز شده و تا شهریور ادامه دارد . داوطلبانی که در زمان مقرر شده  ، موفق به ثبت نام کامل خود نشده اند ، می توانند در مهلت هایی که بعدا تمدید می شود مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند .

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها