بهترین کتاب ریاضی تجربی برای کنکور 1402

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1404

معرفی بهترین منابع ریاضی برای کنکور تجربی 1404

برای این که در کنکور تجربی رتبه خوبی به دست بیاورید نباید از درس ریاضی غافل شوید. درصد های خوب ریاضی برای رسیدن به رشته های پرطرفدار رشته تجربی ضروری است. با این وجود به دلیل سختی تست ها خیلی از دانش آموزان تجربی از خواندن ریاضی فراری هستند. از دیدگاه مشاوره کنکور این روش بسیار اشتباه است. با انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1404 می توانید از مطالعه ریاضی لذت ببرید. و به راحتی می توانید درصد خوبی در کنکور به دست بیاورید.

این مقاله چه چیزی برای شما دارد؟

 • معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای هر سطح و نیاز
 • بررسی دقیق ویژگی‌ها و مزایای هر منبع آموزشی
 • راهنمایی برای انتخاب منابع مناسب با توجه به نقطه قوت و ضعف شما
 • معرفی سایر منابع کمک‌آموزشی برای تکمیل یادگیری
 • معرفی منابع جمع بندی ریاضی تجربی

قبل از این که به معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی بپردازیم باید به نکاتی توجه کنید. پس برای این که انتخاب درستی داشته باشید تمام بخش های این مقاله را به دقت مطالعه کنید. بعد از آن می توانید مطمئن باشید که بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی مطابق سطح درسی خودتان را پیدا می کنید.😉

نکات مهم در انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

برای انتخاب کردن بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی باید نکاتی را در نظر داشته باشید. مهمترین نکته این است که این کتاب را مطابق با سطح آموزشی خودتان انتخاب کنید تا در برنامه ریزی کنکور خود بتوانید با سرعت و یادگیری مناسب درس ریاضی را  پیش ببرید.

اگر کتاب خیلی سخت تر یا خیلی آسان تر باشد نمی تواند به خوبی از آن استفاده کنید. کتاب های آسان علاوه بر اینکه حوصله درس خواندن را از شما می گیرند باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب می شوند.

اگر کتاب را سخت تر از سطح آموزشی خودتان معرفی کنید کم کم انگیزه خود را برای مطالعه از دست می دهید. علاوه بر آن بهترین کتاب تست ریاضی تجربی باید تست های آموزشی و سطح بندی شده داشته باشد.

طراحی هوشمندانه تست ها به روند یادگیری شما خیلی کمک می کند. تست هایی که به ترتیب آسان به سخت و چالشی مرتب شده باشند مسیر پیشرفت شما را به خوبی نشان می دهند.

برای اینکه به طور خلاصه با نکات لازم قبل از انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی آشنا شوید موارد زیر را به خوبی مطالعه کنید:

 1. برای انتخاب کتاب دقت کنید که مطابق با سطح علمی شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
 2. درسنامه کتاب باید هر مبحث را به طور مفهومی و به همراه مثال های کافی توضیح داده باشد.
 3. برای هر مبحث به تعداد کافی تست داشته باشد.
 4. سطح بندی مناسب تست ها را رعایت کرده باشد. (آسان تا سخت)
 5. پاسخنامه تشریحی جواب هر تست را به خوبی بررسی کرده باشد.

در ادامه برای هر سطح درسی کتاب های مناسب ریاضی تجربی را معرفی می کنیم. علاوه بر آن جزئیات درسنامه و تست های هر کتاب را با دقت بررسی می کنیم. پس مهمترین قسمت مقاله را از دست ندهید.😎

همچنین اگر می خواهید بدانید چگونه بهترین منابع متناسب با خودتان را پیدا کنید مطالعه مقاله “بهترین منابع کنکور” می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح قوی

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح قوی و متوسط رو به قوی کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه است. این کتاب به خوبی می تواند شما را برای پاسخ دادن به سوالات ریاضی تجربی آماده کند.

 

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح قوی

این کتاب دو جلد دارد. جلد اول شامل درسنامه آموزشی و تست است. جلد دوم شامل پاسخ نامه تشریحی است. نام کامل این دو جلد را می نویسیم که به درستی بتوانید آن ها را بخرید:

 1. ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه (جلد اول)
 2. پاسخنامه ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه (جلد دوم)

در ادامه درمورد جزئیات درسنامه و تست های این کتاب بیشتر صحبت می کنیم. به این ترتیب اگر این کتاب متناسب با سطح آموزشی شما بود بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 تحلیل درسنامه کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه

در جلد اول کتاب درسنامه ها قرار گرفته اند. مطالب ریاضی تجربی به صورت موضوعی در هر فصل چیده شده اند. برای مثال مطالب تابع هر سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم در یک فصل از کتاب مهر و ماه ارائه می شود. به این صورت نیست که به ترتیب فهرست کتاب درسی ریاضی و درس به درس باشد.

برای دانش آموزان با سطح متوسط تا قوی این نحوه چینش موضوعی مباحث در ریاضی بسیار کمک کننده است. چون مطالب به صورت پله به پله همراه با پیش نیاز هایشان توضیح داده می شوند.

درسنامه های این کتاب کوتاه و کنکوری است و خیلی توضیح مفصلی ندارد. پس لازم است که خودتان سطح علمی مناسبی برای استفاده از این کتاب داشته باشید.

تحلیل تست های کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه

تست ها در همان جلد اول کتاب هستند. در این کتاب چینش و سطح بندی تست ها به خوبی رعایت شده است. به این تریبت که تعدادی تست به عنوان تست آموزشی قرار گرفته اند. در ادامه تست هایی برای تثیبت مطالب قرار داند. در نهایت هم مجموعه تست هایی برای تسلط کامل روی هر مبحث وجود دارد. پس برای این که تست ها را بهتر یاد بگیرید به همین ترتیب پیش بروید. زیرا که این ترتیب دقیقا برحسب تکنیک های تست زنی چیده شده است.

این کتاب بین 100 تا 200 تست برای هر فصل مطرح کرده است. هرچه فصلی سخت تر باشد طبیعتا تست های بیشتری دارد. در مجموع این کتاب حدود 3000 تست ریاضی در اختیار شما می گذارد.پاسخنامه تشریحی این کتاب در جلد دوم است. در پاسخنامه تشریحی همه تست ها به طور کامل بررسی شده اند. پس حتما بعد از اتمام تست زدن، تست ها را با پاسخ نامه تحلیل کنید.

نکته هایی که در پاسخ نامه گفته شده اند مکمل آموزش شما هستند. پس از بررسی تست ها با پاسخنامه غافل نشوید.

 

بهترین کتاب تست ریاضی کنکور تجربی برای سطح متوسط

برای داوطلبین سطح متوسط کتاب ریاضیات جامع کنکور خیلی سبز یکی از بهترین پیشنهاد هاست. این کتاب در دو جلد ارائه شده است. جلد اول درسنامه و تست دارد و جلد دوم پاسخنامه تست ها را در بردارد.

 

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح متوسط

عنوان دقیق این کتاب ها طبق زیر است.

 1. ریاضیات تجربی جامع تست خیلی سبز (جلد اول)
 2. پاسخنامه ریاضیات تجربی جامع تست خیلی سبز (جلد دوم)

در ادامه تست ها و درسنامه این کتاب خوب را بررسی می کنیم.

تحلیل درسنامه کتاب ریاضی تجربی خیلی سبز

کتاب جامع خیلی سبز ریاضی یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی می باشد. درسنامه کتاب ریاضیات تجربی جامع تست خیلی سبز (جلد اول) با لحن رسمی ولی در عین حال روان و ساده نوشته شده است. هر فصل به چند درس تقسیم شده که حجم هر درس کم می باشد که این کار باعث افزایش کارایی دانش آموزان می شود. از مثال های تشریحی ( هر چند کم ) و مثال های تستی برای تفهیم سازی مطالب استفاده شده است که نکته مثبتی می باشد.

تست های موجود در درسنامه از سطح ساده به سخت قرار گرفته اند و از تیپ های مختلفی انتخاب شده اند. درسنامه بیشتر حالت نکته و تست دارد و مطالب را موشکافانه بررسی نکرده است بنابراین برای استفاده از این درسنامه باید حداقل پایه ای از ریاضی داشته باشید که در کنار آن بتوانید براحتی از درسنامه موجود استفاده کنید. برای دانش آموزان متوسط این درسنامه کافی است و می تواند نیازهای او را برطرف کند.

پاسخنامه تشریحی که در جلد دوم کتاب قرار دارد بسیار کامل نوشته شده است به این صورت که مراحل حل سوالات نوشته شده اند و فقط به فرمول ها اکتفا نشده است. در بعضی موارد در صورت نیاز نکات درسنامه نیز مرور شده است. همچنین در برخی تست ها روش دوم که راه حل سریع تر می باشد ؛ آورده شده است.

تحلیل تست های کتاب ریاضی تجربی خیلی سبز

تعداد زیادی تست در تیپ های مختلف در این کتاب قرار دارد که تمرین های کتاب درسی و سوالات کنکور و همچنین تست های قلمچی نیز در بین تست ها پوشش داده شده است. تمرین های کتاب درسی که به تست تبدیل شده اند با عنوان « کتاب درسی » از بقیه تست ها متمایز شده است. در انتهای کتاب نیز پاسخ کلیدی کتاب قرار گرفته است.

در این کتاب تست ها طبقه بندی شده نیستند ولی از سطح ساده به سخت قرار گرفته اند که تست های اولیه اعتماد به نفس دانش آموز را بالا می برد. تعداد تست های هرفصل از 80 تا 500 تا متغیر است که بستگی به طول و حجم فصل دارد.

 

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف

برای انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف باید به درسنامه آن دقت کنید. برای افزایش توانایی خود در درس ریاضی لازم است که مباحث در درسنامه به طور مفصل توضیح داده شده باشند. بنابراین بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف کتاب ریاضی میکروطلایی گاج است. این کتاب جامع و تک جلدی است. اسم کامل این کتاب: “ریاضیات تجربی کامل کنکور میکروطلایی گاج” است.

 

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف

چینش مباحث درس به درس است و موضوعی نیست. اما مطالب هر فصل را از پایه آموزش می دهد و پیش نیاز هر مطلب را توضیح می دهد. این کتاب برای افزایش شما در درس ریاضی تجربی بسیار مفید است. در ادامه جزئیات درسنامه و تست های این کتاب را بیشتر بررسی می کنیم.

تحلیل درسنامه کتاب ریاضی تجربی میکروطلایی گاج

کتاب میکروطلایی گاج از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف است. درسنامه این کتاب هر مبحث را به صورت کامل توضیح می دهد. بعد از توضیحات هم چندین مثال تشریحی می آورد که جز مراحل مهم یادگیری ریاضی شماست. پس حتما بعد از مطالعه توضیحات، مثال های تشریحی را حل کنید. به این ترتیب توضیحات گفته شده به خوبی در ذهن شما تثبیت می شوند.

تحلیل تست های کتاب ریاضی تجربی میکروطلایی گاج

در قسمت تست های این کتاب برای هر تیتر از مطالب یک فصل، تعدادی تست قرار گرفته است. این تست ها سطح بندی شده اند. در هر تیتر تست ها به ترتیب آسان به سخت قرار گرفته اند. موقع حل کردن تست ها این سطح بندی را رعایت کنید تا قدم به قدم نکات را یاد بگیرید.

این کتاب نزدیک به 100 تست برای هر فصل دارد. فصل های ساده تر تست های کمتری دارند. در مجموع حدود 3000 تست از تمامی فصل ها دارد. این تعداد تست برای یادگیری مناسب است. اما دقت کنید که در هربار مرور تست های سخت را دوباره و حتی سه باره حل کنید.

همانطور که می دانید در سال های اخیر برای رسیدن به اهدافتان در کنکور، نمرات نهایی بسیار تاثیرگذار هستند برای همین داشتن منابعی خوب برای دروس نهایی بسیار مهم است. برای دانستن منابعی خوب متناسب با خودتان در دروس نهایی پیشنهاد می شود مقاله “بهترین منابع امتحانات نهایی” را مطالعه کنید.

 

سایر منابع ریاضی کنکور تجربی

درست است که کتاب درسی و تست‌های کمک آموزشی، از منابع اصلی برای مطالعه درس ریاضی کنکور تجربی هستند. اما این تمام ماجرا نیست! برای اینکه بتوانید در این درس دشوار به تسلط کامل برسید و طعم شیرین موفقیت را بچشید، باید از منابع متنوع و خلاقانه نیز استفاده کنید. در قسمت های قبلی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای هر سطح را آوردیم در این بخش نیز، به معرفی سایر منابع ریاضی کنکور تجربی می‌پردازیم که می‌توانند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

کتاب ریاضی تجربی نردبام

کتاب جامع ریاضی نردبام از مجموعه کتاب های خیلی سبز می باشد که شامل درسنامه درس به درس به همراه تست ها و تمرین های پیشرفته و سطح بالا تالیفی به همراه پاسخنامه تشریحی است. یکی از ویژگی های خوب کتاب های ریاضی نردبام ارائه ترفندهای حل مساله خلاقانه و مفهومی است.

 • درسنامه کتاب های خیلی سبز: به طور کلی درسنامه این کتاب بسیار قوی و جامع است که در ابتدای هر فصل آورده شده است. درسنامه کتاب تمام مطالب درسی را پوشش می‌دهد و به خاطر این که هدف آن، آموزش به دانش آموزانی با سطح قوی است، از زیاده گویی پرهیز شده است و کتاب فقط شامل مطالب اصلی و مهم است به همین خاطر بیشتر شامل نکات و مطالب مهم و اصلی است.
 • تست های کتاب نردبام: علاوه بر این، در انتهای هر درسنامه، مجموعه ای از تست های متنوع با سطوح دشواری مختلف گنجانده شده است. این تست ها به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر تثبیت آموخته ها، قدرت تفکر و تحلیل دانش آموزان را نیز به چالش کشیده و خلاقیت آنها را در حل مسائل پرورش می دهند.

  با توجه به موارد ذکر شده، حل کامل تست های ارائه شده در این کتاب، دانش آموزان را برای پاسخگویی به هر نوع سوالی در امتحانات و آزمون ها آماده می سازد و سطح آمادگی آنها را به طور قابل توجهی ارتقا می دهد.

 • پاسخ های تشریحی نردبام: در انتهای هر فصل از کتاب، گویی گنجینه‌ای پنهان شده است، گنجینه‌ای که کلید حل معمای سوالات را در اختیارتان قرار می‌دهد. پاسخنامه‌های تشریحی که با وسواس و ظرافت تمام توسط مولفین نگاشته شده‌اند، نقشه راهی برای عبور از پیچ و خم‌های هر سوال و رسیدن به قله‌ی فهم و درک عمیق مفاهیم هستند.

  اما این پاسخنامه‌ها، صرفاً کلید قفلِ پاسخ‌ها نیستند، بلکه دریچه‌ای به سوی دنیای تحلیل و بررسی خلاقانه‌ی مسائل نیز به شمار می‌روند. در این پاسخنامه‌ها، نه تنها با یک راه حل، بلکه با راه حل‌های مختلف و خلاقانه برای حل هر سوال آشنا می‌شوید. نویسندگان کتاب، با ظرافت و درایت، نکات کلیدی و کاربردی‌ای را که در درسنامه‌ها به آنها اشاره نشده است نیز در این پاسخنامه‌ها گنجانده‌اند. گویی با هر سوال، گامی در جهت ارتقای سطح دانش و تسلط شما بر مباحث برداشته می‌شود.

نردبام یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح قوی

کتاب ریاضی آی کیو گاج

کتاب ریاضی آی کیو گاج از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای دانش آموزان قوی می باشد. کتاب ریاضی تجربی آی کیو پایه به پایه یکی از منابع کمک آموزشی محبوب برای دانش آموزان کنکوری رشته تجربی است که توسط انتشارات گاج منتشر شده است. این کتاب در سه جلد مجزا برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم ارائه شده است. این مجموعه با هدف تسلط و خودآزمایی شما طراحی و تالیف شده است که شامل درس‌نامه‌های آموزشی و نکات کاربردی، تست‌های سطح بالا و دشوار و پاسخ‌نامه‌های کاملا تشریحی می باشد.

ویژگی های کلیدی کتاب ریاضی تجربی آی کیو پایه به پایه گاج:

 • ارائه درسنامه های جامع و کاربردی: درسنامه های این کتاب به گونه ای تدوین شده اند که تمامی مباحث ریاضی کنکور تجربی را به طور کامل و با بیانی شیوا و روان پوشش می دهند. در این درسنامه ها از مثال های متعدد و متنوع برای تفهیم بهتر مطالب استفاده شده است.
 • وجود تست های متنوع و چالش برانگیز: در انتهای هر درسنامه، مجموعه ای از تست های متنوع با سطوح دشواری مختلف قرار گرفته است. این تست ها به گونه ای طراحی شده اند که دانش آموزان را با انواع مختلف سوالات کنکوری آشنا کرده و مهارت های حل مساله آنها را ارتقا می دهند.
 • ارائه پاسخنامه های تشریحی کامل: تمامی تست های این کتاب دارای پاسخنامه های تشریحی کامل و جامع هستند. در این پاسخنامه ها، به تمام گزینه های هر سوال به طور مفصل پرداخته شده و روش های مختلف حل هر مساله به طور کامل شرح داده شده است.
 • ارائه نکات و مطالب کلیدی: در حاشیه صفحات کتاب، نکات و مطالب کلیدی مربوط به هر مبحث ارائه شده است. این نکات می توانند به دانش آموزان در یادگیری بهتر مطالب و مرور سریع آنها قبل از امتحانات کمک کنند.
 • تفکیک مطالب پایه به پایه: یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب، تفکیک مطالب پایه به پایه است. این امر به دانش آموزان کمک می کند تا به طور جداگانه بر روی مطالب هر پایه تمرکز کنند و نقاط ضعف خود را در هر پایه به طور دقیق شناسایی کنند.

مزایای استفاده از کتاب ریاضی تجربی آی کیو پایه به پایه گاج:

 1. پوشش کامل و دقیق تمامی مباحث ریاضی کنکور تجربی
 2. ارائه درسنامه های جامع و کاربردی
 3. وجود تست های متنوع و چالش برانگیز
 4. پاسخنامه های تشریحی کامل و جامع
 5. ارائه نکات و مطالب کلیدی
 6. تفکیک مطالب پایه به پایه
 7. ارتقای مهارت های حل مساله

معایب استفاده از کتاب ریاضی تجربی آی کیو پایه به پایه گاج:

 1. حجم نسبتاً زیاد کتاب
 2. دشواری برخی از تست ها
 3. نامناسب بودن برای دانش آموزان ضعیف
کتاب آی کیو گاج یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح قوی کتاب آی کیو یازدهم یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی کتاب آی کیو دوازدهم یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

کتاب های سه سطحی قلمچی

اگر به دنبال بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی هستید، کتاب‌های سه‌ سطحی قلم‌چی را از دست ندهید، مخصوصاً اگر دانش‌آموزی قوی هستید. این کتاب‌ها که توسط انتشارات قلم‌چی به نگارش درآمده‌اند، با رویکردی جامع و در عین حال عمیق به مباحث ریاضی، نقش کلیدی در ارتقای سطح علمی و آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور ایفا می‌کنند با این حال، به دلیل حجم نسبتاً زیاد کتاب‌ها و دشواری برخی از تست‌ها، این کتاب‌ها برای دانش‌آموزان ضعیف مناسب نیستند.

کتاب های سه سطحی قلمچی ریاضی دهم شامل 700 سوال طبقه بندی شده، یازهم شامل 800 سوال و کتاب دوازهم آن دارای شامل 800 سوال طبقه بندی شده درس به درس می باشد که همه ی این تست ها به بخش ها نسبتا دشوار، دشوار و دشوارتر طبقه بندی شده اند که هر بخش حدود 250 تست را شامل می شود.

کتاب قلمچی دهم ریاضی کتاب قلمچی یازدهم ریاضی کتاب قلمچی دوازدهم ریاضی

ریاضی پایه به پایه نشرالگو

دانش‌آموزان متوسط کنکور تجربی می‌توانند از کتاب‌های پایه به پایه نشرالگو به عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی استفاده کنند. کتاب حاضر با ارائه درسنامه‌های جامع و مطابق با محتوای کتاب درسی جدید، شما را در یادگیری عمیق و دقیق مباحث ریاضی یاری می‌کند.

همچنین، مجموعه‌ای از 6744  تست استاندارد شامل تست‌های تالیفی و کنکوری در این کتاب گردآوری شده است تا با حل آن‌ها، مهارت‌های حل مساله خود را ارتقا دهید. ترتیب چیدمان تست‌ها از آسان به دشوار، چالشی لذت‌بخش برای شما فراهم می‌کند و در نهایت، پاسخنامه‌های تشریحی کامل برای تمامی تست‌ها، ابزاری کارآمد برای یادگیری روش‌های حل صحیح و نکات کلیدی خواهد بود.

با این کتاب:

 • آزمون‌های جمع‌بندی و مرور، تسلط شما بر مطالب هر فصل را تضمین می‌کنند.
 • سوالات کنکورهای سراسری سال‌های اخیر، شما را با سبک و سیاق سوالات کنکور آشنا می‌کنند.
 • پاسخنامه‌های کاملا تشریحی، رمز گشایی دقیق هر سوال را به شما می‌آموزند.
 • سوالات کنکور سراسری 98 تا 1403 (داخل و خارج کشور) به همراه پاسخنامه، سطح آمادگی شما را ارتقا می‌دهند.
کتاب ریاضی دهم نشرالگو کتاب ریاضی یازدهم نشرالگو کتاب ریاضی دوازدهم نشرالگو

ریاضی جامع تخته سیاه

این کتاب جزو بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف و متوسط می باشد.

کتاب ریاضیات تجربی جامع تخته سیاه، نوشته‌ی مهندس بابک سادات، گویی کلید قبولی در کنکور تجربی را به شما هدیه می‌دهد! این کتاب جامع، شامل ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم در یک جلد، همراه با سوالات کنکور جدید، گویی نقشه راهی دقیق برای فتح قله‌های ریاضی در کنکور ارائه می‌کند.

اما چه چیزی این کتاب را از سایر کتاب‌های کمک آموزشی متمایز می‌کند؟

 • بانک تست غنی: 3136 تست تالیفی و کنکوری، گویی ارتشی از سربازان قدرتمند، شما را در نبرد با سوالات ریاضی یاری می‌کنند.
 • درسنامه‌های جامع: درسنامه‌های کامل درس به درس، مفاهیم ریاضی را به زبانی ساده و قابل فهم شرح می‌دهند، گویی معلمی خصوصی در کنار شماست.
 • راه حل‌های خلاقانه: با ارائه راه حل‌های خلاقانه برای حل مسائل و تست‌ها، گویی جعبه ابزاری جادویی در اختیار دارید که قفل سخت‌ترین سوالات را نیز می‌گشاید.
 • باکس‌های نکته و تست: باکس‌های نکته و تست در خلال درسنامه، گویی گنجینه‌ای از نکات کلیدی و تست‌های چالشی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

کتاب ریاضیات تخته سیاه

 

پیشنهاد مطالعه  روش مطالعه ریاضی کنکور

 

بهترین منابع جمع بندی ریاضی کنکور تجربی

دوران جمع‌بندی فرا رسیده و شما به دنبال سلاحی مطمئن برای نبرد نهایی کنکور هستید؟ انتخاب منابع مناسب برای جمع بندی درس ریاضی کنکور تجربی، از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در این دوران حساس، داوطلبان باید با مرور و انسجام مطالب خوانده شده، خود را برای رویارویی با تست‌های دشوار کنکور آماده کنند.

در این میان، کتاب‌های مختلفی به عنوان منابع جمع بندی ریاضی کنکور تجربی به بازار عرضه شده‌اند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه، برخی از بهترین منابع جمع بندی این درس را نام می بریم:

 • جمع بندی خیلی سبز

کتاب جمع بندی ریاضی خیلی سبز

 • جمع بندی ریاضی در 24 ساعت ماز

جمع بندی ریاضی در 24 ساعت ماز

 • جمع بندی ریاضی مهروماه

جمع بندی ریاضی مهروماه

 • فصل آزمون خیلی سبز

فصل آزمون ریاضی کنکور تجربی

 • آزمون پلاس ریاضی تجربی گاج

آزمون پلاس گاج ریاضی

 • مهروماه آزمونیوم ریاضیات تجربی پلاس جامع(100آزمون برای 100 زدن)

آزمونیوم ریاضی مهروماه

 

خلاصه پیشنهاد بهترین منبع ریاضی تجربی

سطح درسی دانش آموز زمان باقی مانده تا کنکور بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی
ضعیف زیاد کتاب درسی + تخته سیاه ریاضیات + موج آزمون
ضعیف متوسط کتاب درسی + میکروطلایی + جمع بندی مهروماه
ضعیف کم کتاب درسی + میکروطلایی گاج + جمع بندی در 24 ساعت ماز
متوسط زیاد کتاب درسی + میکروطبقه بندی گاج + آزمونیوم مهروماه
متوسط متوسط کتاب درسی + پایه به پایه نشرالگو + موج آزمون
متوسط کم کتاب درسی + جامع خیلی سبز + جمع بندی در 24 ساعت ماز
قوی زیاد کتاب درسی + سه طحی قلمچی + فصل آزمون خیلی سبز
قوی کم کتاب درسی + جامع آی کیو یا جامع مهروماه + جمع بندی خیلی سبز

 

سوالات متداول در مورد بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1404

برای کسب درصدهای بالا در درس ریاضی رشته تجربی، آیا مطالعه کتاب درسی کافی است؟

خیر، مطالعه کتاب درسی به تنهایی برای کسب درصدهای بالا در درس ریاضی رشته تجربی کافی نیست. دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد:

1. پیچیدگی و تنوع سوالات کنکور:

 • سطح سوالات ریاضی کنکور تجربی در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است و حل بسیاری از آنها نیازمند تسلط بر مباحث فراتر از کتاب درسی است.
 • طراحان کنکور از انواع مختلف تیپ‌های تستی، از جمله سوالات مفهومی، تحلیلی، محاسباتی و ترکیبی استفاده می‌کنند که تسلط بر همه آنها با اتکا به کتاب درسی امکان‌پذیر نیست.

2. کمبود تست و تمرین در کتاب درسی:

 • کتاب‌های درسی ریاضی به منظور آموزش مفاهیم پایه طراحی شده‌اند و تعداد تست‌ها و تمرینات آنها برای آمادگی کامل جهت کنکور کافی نیست.
 • برای ارتقای مهارت تست‌زنی و افزایش سرعت و دقت در حل تست‌ها، نیاز به حل تست‌های متنوع و استاندارد در کنار مطالعه کتاب درسی است.

3. عدم وجود نکات کلیدی و روش‌های تست‌زنی:

 • کتاب‌های درسی به طور مفصل به ارائه نکات کلیدی و روش‌های تست‌زنی در مباحث مختلف ریاضی نمی‌پردازند.
 • تسلط بر این نکات و روش‌ها می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در موفقیت در تست‌های چالشی و صرفه‌جویی در زمان آزمون داشته باشد.

4. نیاز به منابع کمک آموزشی:

 • برای پوشش کامل مطالب درسی، رفع اشکالات و یادگیری روش‌های تست‌زنی، نیاز به استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب وجود دارد. به همین دلیل انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی اهمیت زیادی برای کسب درصدهای بالا در این درس دارد.
 • کتاب‌های کمک‌آموزشی مختلفی در بازار موجود هستند که توسط مولفان مجرب و با سابقه تالیف شده‌اند و می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

البته که مطالعه کتاب درسی ریاضی به عنوان منبع اولیه، از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در اولویت برنامه مطالعاتی شما قرار بگیرد. پس برای درصدهای بالا از کتاب درسی غافل نشوید.

چه زمانی باید از منابع جمع بندی استفاده کنیم؟

بهترین زمان برای استفاده از منابع جمع بندی، دوره جمع بندی یعنی ماه‌های پایانی منتهی به کنکور است. در این دوره، داوطلبان باید با مرور و انسجام مطالب خوانده شده، خود را برای رویارویی با تست‌های دشوار کنکور آماده کنند.

بهترین روش استفاده از منابع ریاضی رشته تجربی چیست؟

برای اینکه از منابعی که دارید به نحو احسن استفاده کنید باید روش خوبی برای مطالعه ریاضی در نظر بگیرید به همین خاطر به نکات زیر توجه کنید:

1. برنامه‌ریزی دقیق:

 • با توجه به زمان باقی‌مانده تا کنکور، برنامه‌ریزی درسی منظمی داشته باشید.
 • سهم هر فصل و مبحث را در برنامه خود مشخص کنید.
 • به روزهای مرور و جمع‌بندی نیز در برنامه خود توجه کنید.

2. انتخاب منابع مناسب:

 • از منابع کمک آموزشی معتبر و باکیفیت استفاده کنید.
 • کتاب‌های درسی را به عنوان منبع اصلی در نظر بگیرید.
 • با توجه به سطح علمی خود، منابع مناسب را انتخاب کنید.

3. مطالعه فعال:

 • به طور فعال درس بخوانید و فقط به خواندن مطالب اکتفا نکنید.
 • مثال‌ها و حل تمرینات را به دقت بررسی کنید.
 • سعی کنید مفاهیم را به طور کامل درک کنید.

4. تست‌زنی:

 • تست‌زنی را به طور منظم در برنامه خود قرار دهید.
 • از تست‌های آسان شروع کنید و به تدریج به سمت تست‌های دشوارتر بروید.
 • زمان‌بندی در حل تست‌ها را تمرین کنید.
 • از اشتباهات خود درس بگیرید و آن‌ها را تحلیل کنید.

5. مرور و جمع‌بندی:

 • در دوران جمع‌بندی، به طور مرتب مطالب را مرور کنید.
 • از خلاصه‌نویسی و نکته‌برداری استفاده کنید.
 • در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید.

و در نهایت فراموش نکنید که داشتن بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی به تنهایی برای موفقیت کافی نیست و شما برای رسیدن به اهدافتان در کنکور تجربی باید تلاش و پشتکار خوبی داشته باشید.

 

خلاصه مقاله بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1404 را در این مقاله به طور کامل یاد گرفتید. در قدم اول باید کتابی تهیه کنید که مطابق با سطح آموزشی شما باشد. به این ترتیب می توانید پله به پله سطح آموزشی خود را تقویت کنید.

علاوه بر آن برای یادگیری هر مبحث لازم است که به تعداد کافی از آن تست حل کرده باشید. مرحله مهم دیگر برای یادگیری درس ریاضی بررسی پاسخ صحیح هر تست است. کتاب هایی که معرفی کردیم بهترین کتاب ریاضی تجربی برای هر سطح ضعیف تا قوی است. سه کتاب ریاضی جامع مهر و ماه، ریاضی جامع خیلی سبز و ریاضی میکروطلایی گاج در این مقاله معرفی شدند که به ترتیب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی از سطح قوی به ضعیف هستند.

در نهایت، به یاد داشته باشید که موفقیت در کنکور تجربی، نیازمند تلاش و پشتکار مستمر است. هیچ منبعی به تنهایی ضامن موفقیت شما نیست. از منابع مختلف به طور هوشمندانه استفاده کنید، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و با اتکا به توانایی‌هایتان، برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید.

آکادمی دورخیز علاوه بر برنامه ریزی اصولی و مشاوره های فوق العاده، راهنمای لازمی در مورد انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی ارائه میکنند تا انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید. صفحه مشاوره کنکور مخصوص کسانی ست که مشتاق موفقیت در کنکور و رسیدن به آرزوهایشان هستند.

نکته مهم: هر سوالی در مورد بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی داشتید، می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا در سریع ترین زمان پاسخ سوالتان را بگیرید.😊

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها