بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی

برای این که در کنکور تجربی رتبه خوبی به دست بیاورید نباید از درس ریاضی غافل شوید. درصد های خوب ریاضی برای رسیدن به رشته های پرطرفدار رشته تجربی ضروری است. با این وجود به دلیل سختی تست ها خیلی از دانش آموزان تجربی از خواندن ریاضی فراری هستند. از دیدگاه مشاوره کنکور این روش بسیار اشتباه است. با انتخاب منبع درست کمک آموزشی می توانید از مطالعه ریاضی لذت ببرید. به این ترتیب به راحتی می توانید درصد خوبی در کنکور به دست بیاورید.

قبل از این که به معرفی بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی بپردازیم باید به نکاتی توجه کنید. پس برای این که انتخاب درستی داشته باشید تمام مراحل این مقاله را به دقت مطالعه کنید. بعد از آن می توانید مطمئن باشید که بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی مطابق سطح درسی خودتان را پیدا می کنید.

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه ریاضی کنکور

 

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب ریاضی کنکور

برای انتخاب کردن بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی باید نکاتی را در نظر داشته باشید. مهمترین نکته این است که این کتاب را مطابق با سطح آموزشی خودتان انتخاب کنید تا برای برنامه ریزی کنکور خود بتوانید با سرعت و یادگیری مناسب درس ریاضی را در برنامه پیش ببرید.

اگر کتاب خیلی سخت تر یا خیلی آسان تر باشد نمی تواند به خوبی از آن استفاده کنید. کتاب های آسان علاوه بر اینکه حوصله درس خواندن را از شما می گیرند باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب می شوند.

اگر کتاب را سخت تر از سطح آموزشی خودتان معرفی کنید کم کم انگیزه خود را برای مطالعه از دست می دهید. علاوه بر آن بهترین کتاب تست ریاضی کنکور تجربی باید تست های آموزشی و سطح بندی شده داشته باشد.

طراحی هوشمندانه تست ها به روند یادگیری شما خیلی کمک می کند. تست هایی که به ترتیب آسان به سخت و چالشی مرتب شده باشند مسیر پیشرفت شما را به خوبی نشان می دهند.

برای اینکه به طور خلاصه با نکات لازم قبل از انتخاب بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی آشنا شوید موارد زیر را به خوبی مطالعه کنید:

  1. برای انتخاب کتاب دقت کنید که مطابق با سطح علمی شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
  2. درسنامه کتاب باید هر مبحث را به طور مفهومی و به همراه مثال های کافی توضیح داده باشد.
  3. برای هر مبحث به تعداد کافی تست داشته باشد.
  4. سطح بندی مناسب تست ها را رعایت کرده باشد. (آسان تا سخت)
  5. پاسخنامه تشریحی جواب هر تست را به خوبی بررسی کرده باشد.

در ادامه برای هر سطح درسی کتاب های مناسب ریاضی کنکور تجربی را معرفی می کنیم. علاوه بر آن جزئیات درسنامه و تست های هر کتاب را با دقت بررسی می کنیم. پس مهمترین قسمت مقاله را از دست ندهید.

 

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح قوی

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح قوی کتاب ریاضی نردبام خیلی سبز است. این کتاب برای هر مبحث درسنامه های کوتاهی دارد. بخش مهم آموزش این کتاب با تست های چالشی انجام می شود.

 

اگر سطح درسی خوبی در درس ریاضی دارید می توانید از این کتاب نهایت استفاده را ببرید. نام این کتاب کامل “ریاضیات تجربی جامع پیشرفته نردبام خیلی سبز” است. مطالب درس ها به طور جامع در یک جلد قرار گرفته اند. در ادامه درمورد جزئیات درسنامه و تست این کتاب بیشتر توضیح می دهیم. پس برای انتخاب بهترین کتاب ریاضی تجربی برای سطح قوی حتما این جزئیات را با دقت مطالعه کنید.

 

تحلیل درسنامه کتاب ریاضی جامع نردبام خیلی سبز

درسنامه های این کتاب به صورت خلاصه و با زبان ساده نوشته شده اند. در کادر های کوچکی نکات هر مبحث توضیح داده می شوند. در ادامه آن چند تست به عنوان نمونه حل شده اند.

 

تحلیل تست های کتاب ریاضی جامع نردبام خیلی سبز

تست های این کتاب سطح بالایی دارند. در واقع سطح بندی تست ها از متوسط شروع می شود تا به تست های سخت و چالشی برسید. پس باید سطح علمی خوبی برای تست زنی با این کتاب داشته باشید.

این کتاب برای هر فصل نزدیک به 100 تا تست دارد. البته فصل های مهم تر مثل حد و مشتق حدود 200 تست دارند. اگر سطح علمی شما قوی است، با این تست ها می توانید تسلط خود را حفظ کنید. پاسخنامه تشریحی این کتاب تست ها را به خوبی تحلیل کرده است. حتما جواب صحیح تست ها را با پاسخ نامه تحلیل کنید. این قسمت مهمی از آموزش شماست.

 

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح متوسط

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح متوسط و متوسط رو به قوی کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه است. این کتاب به خوبی می تواند شما را برای پاسخ دادن به سوالات ریاضی کنکور تجربی آماده کند.

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح متوسط تا قوی

این کتاب دو جلد دارد. جلد اول شامل درسنامه آموزشی و تست است. جلد دوم شامل پاسخ نامه تشریحی است. نام کامل این دو جلد را می نویسیم که به درستی بتوانید آن ها را بخرید:

  1. ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه (جلد اول)
  2. پاسخنامه ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه (جلد دوم)

در ادامه درمورد جزئیات درسنامه و تست های این کتاب بیشتر صحبت می کنیم. به این ترتیب اگر این کتاب متناسب با سطح آموزشی شما بود بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 تحلیل درسنامه کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه

در جلد اول کتاب درسنامه ها قرار گرفته اند. مطالب ریاضی تجربی به صورت موضوعی در هر فصل چیده شده اند. برای مثال مطالب تابع هر سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم در یک فصل از کتاب مهر و ماه ارائه می شود. به این صورت نیست که به ترتیب فهرست کتاب درسی ریاضی و درس به درس باشد.

برای دانش آموزان با سطح متوسط تا قوی این نحوه چینش موضوعی مباحث در ریاضی بسیار کمک کننده است. چون مطالب به صورت پله به پله همراه با پیش نیاز هایشان توضیح داده می شوند.

درسنامه های این کتاب کوتاه و کنکوری است و خیلی توضیح مفصلی ندارد. پس لازم است که خودتان سطح علمی مناسبی برای استفاده از این کتاب داشته باشید.

 

تحلیل تست های کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهر و ماه

تست ها در همان جلد اول کتاب هستند. در این کتاب چینش و سطح بندی تست ها به خوبی رعایت شده است. به این تریبت که تعدادی تست به عنوان تست آموزشی قرار گرفته اند. در ادامه تست هایی برای تثیبت مطالب قرار داند. در نهایت هم مجموعه تست هایی برای تسلط کامل روی هر مبحث وجود دارد. پس برای این که تست ها را بهتر یاد بگیرید به همین ترتیب پیش بروید.

این کتاب بین 100 تا 200 تست برای هر فصل مطرح کرده است. هرچه فصلی سخت تر باشد طبیعتا تست های بیشتری دارد. در مجموع این کتاب حدود 3000 تست ریاضی در اختیار شما می گذارد.پاسخنامه تشریحی این کتاب در جلد دوم است. در پاسخنامه تشریحی همه تست ها به طور کامل بررسی شده اند. پس حتما بعد از اتمام تست زدن، تست ها را با پاسخ نامه تحلیل کنید.

نکته هایی که در پاسخ نامه گفته شده اند مکمل آموزش شما هستند. پس از بررسی تست ها با پاسخنامه غافل نشوید.

 

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف

برای انتخاب بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف باید به درسنامه آن دقت کنید. برای افزایش توانایی خود در درس ریاضی لازم است که مباحث در درسنامه به طور مفصل توضیح داده شده باشند. بنابراین بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف کتاب ریاضی میکروطلایی گاج است. این کتاب جامع و تک جلدی است. اسم کامل این کتاب: ” ریاضیات تجربی کامل کنکور میکروطلایی گاج” است.

بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای سطح ضعیف

چینش مباحث درس به درس است و موضوعی نیست. اما مطالب هر فصل را از پایه آموزش می دهد و پیش نیاز هر مطلب را توضیح می دهد. این کتاب برای افزایش شما در درس ریاضی تجربی بسیار مفید است. در ادامه جزئیات درسنامه و تست های این کتاب را بیشتر بررسی می کنیم.

 

تحلیل درسنامه کتاب ریاضی میکروطلایی گاج

درسنامه این کتاب هر مبحث را به صورت کامل توضیح می دهد. بعد از توضیحات هم چندین مثال تشریحی می آورد که جر مراحل مهم یادگیری ریاضی شماست. پس حتما بعد از مطالعه توضیحات، مثال های تشریحی را حل کنید. به این ترتیب توضیحات گفته شده به خوبی در ذهن شما تثبیت می شوند.

 

تحلیل تست های کتاب ریاضی میکروطلایی گاج

در قسمت تست های این کتاب برای هر تیتر از مطالب یک فصل، تعدادی تست قرار گرفته است. این تست ها سطح بندی شده اند. در هر تیتر تست ها به ترتیب آسان به سخت قرار گرفته اند. موقع حل کردن تست ها این سطح بندی را رعایت کنید تا قدم به قدم نکات را یاد بگیرید.

این کتاب نزدیک به 100 تست برای هر فصل دارد. فصل های ساده تر تست های کمتری دارند. در مجموع حدود 3000 تست از تمامی فصل ها دارد. این تعداد تست برای یادگیری مناسب است. اما دقت کنید که در هربار مرور تست های سخت را دوباره و حتی سه باره حل کنید.

 

نتیجه گیری

انتخاب بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی را در این مقاله به طور کامل یاد گرفتید. در قدم اول باید کتابی تهیه کنید که مطابق با سطح آموزشی شما باشد. به این ترتیب می توانید پله به پله سطح آموزشی خود را تقویت کنید.

علاوه بر آن برای یادگیری هر مبحث لازم است که به تعداد کافی از آن تست حل کرده باشید. مرحله مهم دیگر برای یادگیری درس ریاضی بررسی پاسخ صحیح هر تست است. کتاب هایی که معرفی کردیم بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی برای هر سطح ضعیف تا قوی است.

اگر در خرید کتاب کنکور دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید. برای خرید کتاب تست با تخفیف و ارسال رایگان می توانید به کتابسرای دورخیز مراجعه کنید.

لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور خصوصی و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه با آنچه هم اکنون مطالعه کردید

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست