مشاوره تحصیلی آنلاین

استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی آنلاین می‌تواند یکی از راهبردهای کلیدی و مؤثر در رسیدن به رتبه و رشته دلخواهتان باشد. اما انتخاب یک مشاور باتجربه و کاربلد موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. چون فرآیند مشاوره باید دقیقاً متناسب با اوضاع و احوال شما باشد تا به نتیجه مطلوب برسید. بنابراین قصد داریم به اهمیت مشاوره تحصیلی آنلاین، مزایا و مراحل آن اشاره کنیم. همچنین به این نکته می‌پردازیم که یک مشاور حرفه‌ای باید از چه مهارت‌هایی برخوردار باشد تا بتواند شما را تا انتهای مسیر یاری کند. پس تا پایان این مقاله دورخیز همراه ما باشید.

اهمیت مشاوره تحصیلی آنلاین

استفاده از خدمات مشاوره‌ای در هر زمینه و فعالیتی، رمز کلیدی افراد موفق است. شما به عنوان یک داوطلب کنکور نیاز دارید تا در مسیر مطالعه از کمک‌های یک شخص مسئولیت‌پذیر بهره‌مند شوید. چون با وجود موقعیت رقابتی بین داوطلبان کنکور سراسری، همه داوطلب‌ها به دنبال امکانات و تجهیزاتی هستند که آنها را به مقصد نهایی برساند. به همین دلیل امروزه اهمیت دریافت خدمات مشاوره‌ تحصیلی آنلاین بیشتر از دوره‌های قبل احساس می‌شود.

همچنین در سال‌های اخیر، رویکرد مشاوره تحصیلی آنلاین باعث شد تا رتبه‌ برترهای کنکور ضمن استفاده از خدمات این شیوه مشاوره‌ای، به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنند.

اکنون باید از خودمان بپرسیم چرا به مشاوره تحصیلی آنلاین نیاز داریم؟

در پاسخ به سؤال بالا باید بگوییم که فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین کمک می‌کند تا شرایط تحصیلی و آموزشی شما با نحوه مطالعه کنکوری سازگار شود. بنابراین می‌توانید برنامه درسی را که براساس بودجه‌بندی تعیین شده سازمان سنجش طراحی شده است، اجرا کنید و هر جا نیاز بود مسئله را با مشاورتان مطرح نمایید تا رفع شود.

پس نمی‌توان اهمیت مشاوره تحصیلی آنلاین را نادیده گرفت

باید اشاره کنیم که هدف اصلی این شیوه مشاوره‌ای، حمایت از شما در اتخاذ تصمیم‌های آموزشی آگاهانه، فراهم کردن فضای مناسب مطالعه کنکوری و به حداکثر رساندن پتانسیل‌تان است.

به همین جهت مشاوران ماهر و باتجربه دورخیز  با پرداختن به مسائل مهمی از جمله کاهش استرس تحصیلی، به تسهیل فرآیند مطالعه در سال کنکورتان کمک می‌کنند. همچنین آنها با ارائه راهکارهای دقیق در ایجاد محیط یادگیری آرام و ثمربخش، مؤثر هستند.

مشاوره تحصیلی آنلاین، بهترین انتخاب برای آمادگی کنکور شما

مزایای مشاوره تحصیلی آنلاین

یک مشاور تحصیلی حرفه‌ای دقیقاً از شرایط‌‌ آگاهی دارد و می‌داند چگونه شما را به موفقیت و رشته مورد نظرتان برساند. استفاده از مشاوره تحصیلی به صورت آنلاین نیز می‌تواند مزایایی داشته باشد که در ادامه شما را با آن مزیت‌ها آشنا می‌کنیم.

نظارت دقیق و نزدیک

مشاور تحصیلی شما با بازخوردهای ارزشمند می‌تواند درک بهتری از نحوه مطالعه مباحث کنکور برایتان فراهم کند. بنابراین روند پیشرفت شما را زیر نظر دارد و اطمینان حاصل می‌کند که با پیروی از برنامه درسی به رتبه دلخواهتان برسید.

پس مشاور تحصیلی باید نظارت دقیق و نزدیکی روی فعالیت و عملکرد شما داشته باشد. بنابراین در جدول برنامه‌ریزی‌، جلسات روزانه، هفتگی و ماهانه برگزار می‌شود تا مشاور در جریان مطالعه‌ شما قرار بگیرد و به پیشرفت‌تان کمک کند.

 

روی عملکرد شما در مشاوره تحصیلی آنلاین نظارت می‌شود

سهولت دسترسی

مهم‌ترین دارایی شما در فرصت باقی‌مانده تا کنکور سراسری، زمان است. به همین دلیل با شرکت در جلسات مشاوره تحصیلی آنلاین به راحتی می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز براساس برنامه زمانی خود با مشاور صحبت کنید. چون این روش به سادگی و سرعت در دسترس شما قرار دارد. بنابراین در این شیوه‌ی مشاوره‌ای، محدودیت زمان و مکان مطرح نیست.

شما با دسترسی راحت به جلسه مشاوره تحصیلی آنلاین، مسیر موفقیت خود را هموار می‌کنید

باید اشاره کنیم که مشاوره تحصیلی به شیوه آنلاین، روشی فوق‌العاده انعطاف‌پذیر است و مشاور با تنظیم وقت می‌تواند جلسه را در انواع پلتفرم‌های در دسترس شما تشکیل دهد.

هزینه مناسب

با دریافت خدمات مشاوره تحصیلی آنلاین بسیاری از هزینه‌های شما از جمله رفت و آمد کاهش پیدا می‌کند چون آکادمی دورخیز طرح‌های مشاوره‌ای متفاوتی دارد که براساس بودجه شما قابل تنظیم است. بنابراین این روش بسیار مقرون به صرفه است. همچنین شما با حضور در جلسه مشاوره تحصیلی آنلاین، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می‌کنید و کمتر خسته می‌شوید. در نتیجه بعد از اتمام جلسه، با آمادگی بیشتری به مطالعه خود برمی‌گردید.

بنابراین باتوجه به مزایایی از جمله نظارت دقیق مشاور روی روند مطالعه شما، دسترسی آسان به خدمات مشاوره‌ای و مقرون به صرفه بودن مشاوره تحصیلی آنلاین، به حضور فعال خود در جلسات مشاوره تحصیلی آنلاین بیشتر پی‌می‌بریم

مشاوره تحصیلی آنلاین؛ مفید، سریع و به صرفه است

مهارت‌های مشاور تحصیلی آنلاین شامل چه مواردی هستند؟

اگر روند مطالعه برای کنکور را مشابه رانندگی بدانیم، نقش مشاور تحصیلی روشن کردن جاده موفقت شما است. پس او می‌تواند انرژی لازم برای ادامه مسیر را برایتان تأمین کند تا پرقدرت به مطالعه ادامه دهید و از فراز و نشیب پیش روی خود، احساس خستگی نکنید.

به همین جهت در فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین باید به مهارت‌های شخص مشاور توجه کنید. در غیر این صورت ممکن است با چالش‌هایی روبرو شوید که مسیر مطالعه و موفقیت شما را طولانی می‌کند.

در این صورت احتمال دارد نتوانید عملکرد مطلوبی در روز آزمون داشته باشید. به همین دلیل در ادامه به مهارت‌های مهم مشاور در انجام مشاوره تحصیلی آنلاین اشاره می‌کنیم. بنابراین 3 فاکتور زیرا را در انتخاب مشاور آنلاین خود مد نظر قرار دهید.

میزان آمادگی و آگاهی مشاور

مشاوران تحصیلی باید دانش گسترده‌ای درمورد منابع کنکوری موجود در بازار داشته باشند و بتوانند‌ به شما کمک کنند تا کتاب‌های مناسب کنکور را براساس آخرین تغییرات آنها تهیه کنید. بنابراین میزان آمادگی و آگاهی مشاور از جمله نکات مهمی است که حتماً به آن توجه کنید. چون مشاوره تحصیلی آنلاین باید بدون دردسر و مشکل انجام شود تا شما از مطالعه و یادگیری مطالب کنکوری خسته نشوید.

در واقع یک مشاور به‌روز و آگاه می‌تواند در تقویت روند پیشرفت‌تان بسیار مؤثر واقع شود و شما را هدایت کند تا با نگرانی کمتری به راه خود ادامه دهید. پس مشاوری انتخاب کنید که نسبت به رشته مورد نظر شما مطلع باشد و برنامه‌ریزی را متناسب با جدیدترین تغییرات کنکور سراسری انجام دهد تا در زمان باقی‌مانده تا کنکور بهترین نتیجه به دست آید.

نحوه برقراری تعامل

همانطور که می‌دانید میزان مؤثر بودن یک برنامه مشاوره‌ای به این بستگی دارد که مشاوران در زمان مناسب و با اطلاعات دقیق با دانش‌آموزان ارتباط برقرار نمایند. به همین دلیل نحوه ایجاد تعامل و پیگیری آن در فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین بسیار حائز اهمیت است.

در واقع بهره‌مندی از مهارت‌های ارتباطی برای انجام موفقیت‌آمیز وظایف یک مشاور تحصیلی ضروری خواهد بود. پس مشاوران تحصیلی مجرب همیشه از مهارت‌های بین‌فردی قوی برخوردار هستند تا بتوانند شما داوطلبان را به موفقیت برسانند.

در این راستا، مشاوران باتجربه از راه‌‌های ارتباطی مختلف از جمله تماس تلفنی و استفاده از پیام‌رسان‌های در دسترس داوطلب‌ها استفاده می‌کنند تا طبق جدول زمانی با دانش‌آموزان تعامل داشته باشند تا روند پیشرفت و نگرانی‌های آنها را بررسی کنند و در مواقع لزوم بازخورد دهند.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین یک رابطه مستمر بین شما و مشاورتان است تا با راهنمایی او، به مقصد نهایی برسید. پس قرار نیست یک شبه این موفقیت حاصل شود و نیاز به زمان دارد

لازمه مشاوره تحصیلی آنلاین، داشتن تعامل مستمر با مشاور است

توجه به شرایط داوطلب (دانش‌آموز محور بودن)

نیازها و شرایط دانش‌آموزان همیشه در حال تغییر است و تجزیه و تحلیل این شرایط توسط مشاور تحصیلی انجام می‌شود. به همین جهت یک مشاور تحصیلی کاربلد، با همدلی، احترام و تشویق‌تان، نشان می‌هد که رویکرد مشاوره‌ای خود را با نیازها و ترجیحات فردی شما دانش‌آموزان تنظیم می‌کند.

بنابراین توجه به شرایط شما به عنوان داوطلب کنکور سراسری، در مرکز فعالیت‌های مشاور خواهد بود. همچنین در نظر گرفتن روند مطالعاتی‌تان در اولویت‌های فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین قرار دارد.

مشاوره تحصیلی آنلاین دورخیز

مشاوره تحصیلی آنلاین در آکادمی دورخیز توسط مجموعه‌ای از مشاوران و رتبه‌ برترهای سال‌های قبل به شما داوطلب‌های کنکور سراسری ارائه می‌شود. چون شما به عنوان داوطلب کنکور سراسری اغلب در روند مطالعه خود با مسائل و پیچیدگی‌های متعددی روبرو هستید. به همین جهت فعالیت مشاوران تحصیلی در تقویت تلاش شما و کاهش این مشکلات نقش محوری دارد.

این را هم بگوییم که وظیفه یک مشاور تحصیلی توانمندسازی دانش‌آموزان است و با سنجش دقیق واقعیت و شرایط فعلی به نتایج منطقی دست پیدا می‌کند که در قبولی داوطلب کنکور مؤثر است. همچنین مشاور تحصیلی با گوش دادن فعال به خواسته و نیازهای مطالعاتی شما، بهترین مسیر موفقیت را ارائه می‌دهد تا از سردرگمی رها شوید.

بنابراین با خیال راحت می‌توانید از خدمات مشاوره‌ تحصیلی آنلاین دورخیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که رفع نیازهای مطالعاتی شما برای موفقیت در کنکور سراسری در اولویت ما است و اعضای تیم مشاوره نیز از جدیدترین متدهای مشاوره‌ای استفاده می‌کنند.

به همین جهت دقیق‌ترین روند مشاوره در مشاوره تحصیلی آنلاین به شما ارائه می‌شود. اکنون به شرح کامل 6 مورد از مهم‌ترین خدمات مشاوره تحصیلی آنلاین آکادمی دورخیز می‌پردازیم.

هدف‌گذاری تحصیلی و شغلی

قبل از شروع مطالعه کنکوری نیاز دارید تا از شرایط تحصیلی و آینده شغلی رشته مورد نظر خود اطلاعاتی مفید و به‌روز به دست آورید. این مجموعه اطلاعات توسط مشاوران در تیم مشاوره تحصیلی آنلاین دورخیز به شما ارائه می‌شود. بنابراین با آگاهی بیشتری می‌توانید در مسیر مطالعه کنکوری قدم بردارید.

به عنوان مثال، اگر مطمئن نیستید که کدام رشته را انتخاب و دنبال کنید، مشاور می‌تواند بینشی دقیق و کارآمد در مورد آینده شغلی، الزامات آن و مسیرهای شغلی مرتبط با هر رشته به شما ارائه دهد.

بنابراین مشاوران تحصیلی آکادمی دورخیز با کمک به ترسیم اهداف آموزشی، شناسایی رشته‌های مرتبط و پیشنهاد مسیرهای شغلی بالقوه، هدف‌گذاری تحصیلی و شغلی شما را تسهیل می‌کنند.

مشاوران دورخیز همچنین با درک علایق، مهارت‌ها و اهداف تحصیلی‌تان می‌توانند شما را به مسیر درست هدایت کنند و درنهایت تجربه‌ای موفق‌تر و رضایت‌بخش‌تر در دانشگاه برایتان رقم می‌زنند. این نکته مهم را به یاد داشته باشید که برای موفقیت در کنکور سراسری باید از قبل بدانید که قرار است در چه رشته‌ای به تحصیل خود ادامه دهید. با این هدف‌گذاری، انگیزه بیشتری برای مطالعه خواهید داشت و با گذشت زمان انرژی شما تحلیل نمی‌رود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم چرا و چطور یک هدف خوب انتخاب کنیم؟ را هم بخوانید.

برنامه‌ریزی درسی شخصی

برنامه‌ریزی آنلاین برای موفقیت در کنکور می‌تواند نقش کلیدی در موفقیت شما داشته باشد. بنابراین در ابتدا مشاور ضمن صحبت با شما، یک دید کلی نسبت به شرایط‌‌ و امکانات‌تان به دست می‌آورد. سپس مطلع می‌شود که چند ساعت در طول روز می‌توانید به مطالعه مفید اختصاص دهید، بنابراین باید یک روز و یا یک هفته خود را توصیف کنید تا اطلاعات بیشتری به مشاور خود بدهید.

در نتیجه او می‌تواند برنامه‌ای کاملاً شخصی‌سازی شده و منطعف طراحی کند که ضمن مطالعه کنکوری، زمانی را به استراحت و حضور در کنار اعضای خانواده خود اختصاص دهید.

توجه به مطالعه تستی، تشریحی و تعیین زمان مرور و تکرار مطالب از جمله موارد حائز اهمیت در برنامه‌ریزی درسی شخصی هستند که در فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین دورخیز انجام می‌شود

برای آگاهی از نحوه برنامه‌ریزی در مشاوره تحصیلی آنلاین می‌توانید به این مقالات مراجع کنید:

پس این را به یاد داشته باشید که برنامه‌ریزی درسی نقشه راه شما برای موفقیت است. بنابراین ضمن صحبت با مشاور خود، مسیری را پیدا خواهید کرد که با اهداف، علایق و آرزوهای شما همسو باشد.

همچنین رعایت اصل تعادل در درس خواندن از دیگر موارد مهمی است که می‌تواند در برنامه‌ریزی درسی شما توسط مشاورتان مورد توجه واقع شود. بنابراین فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین به شما کمک می‌کند تا برنامه مطالعاتی یکنواختی نداشته باشید و روی یادگیری دروس مهم و مباحث تست‌خیز مسلط شوید.

مشاوره تحصیلی آنلاین به برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارد

شناسایی و رفع نقاط ضعف

مشاوران تحصیلی تیم دورخیز در فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین، ارزیابی جامع‌ از شرایط شما به عمل می‌آورند تا درک بهتری نسبت به نقاط قوت و ضعف‌تان داشته باشند. بنابراین براساس توصیه‌های آنها می‌توانید موانع تحصیلی خود را پیدا کنید و آنها را کاهش دهید.

همچنین مشاور یک بینش متفاوتی نسبت به برنامه و روند مطالعاتی‌ شما دارد و می‌تواند ضمن استفاده از مهارت حل مسئله، با بررسی عوامل مؤثر بر کاهش راندمان تحصیلی شما، راه‌ حل مؤثری مطرح کند. پس شما می‌توانید بدون فوت وقت به نقاط ضعف خود در دروس عمومی و اختصاصی پی‌ببرید و آنها را رفع کنید.

کمک مشاور در تعیین نقاط ضعف‌ شما باعث می‌شود دیگر اشتباهات دیگران را تکرار نکنید و از مسیر درستی در راه مطالعه کنکوری قدم بردارید

نظارت بر روند مطالعه و پیشرفت

مشاوران باتجربه مجموعه دورخیز در مشاوره تحصیلی آنلاین به دقت بر روند مطالعه و پیشرفت‌تان نظارت دارند. به این معنا که اعضای تیم مشاوره گزارش مطالعاتی شما به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه را بررسی می‌کنند. بنابراین هر بخش از برنامه‌ریزی درسی شما دقیقاً مورد واکاوی قرار گرفته تا نکته مبهمی باقی نماند. همچنین مشاور تحصیلی فرصت‌های مطالعاتی را شناسایی می‌کند تا بازدهی شما به حداکثر برسد و از زمان خود بهترین بهره را ببرید.

آزمون‌های آزمایشی شخصی

ارائه آزمون‌های آزمایشی شخصی موضوعی است که در مشاوره تحصیلی آنلاین انجام می‌شود. با تحلیل کارنامه نیز مشخص می‌شود که اجرای برنامه درسی توسط شما تا چه میزان کارآمد است. بنابراین شرکت فعال در اینگونه آزمون‌ها به خوبی می‌تواند مسیر پیشرفت شما را برای خودتان و مشاور ترسیم کند تا بدانید در آزمون بعدی با چه اصول و استراتژی حرکت کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

آموزش تکنیک‌های مطالعه و تست‌زنی

تکنیک‌های مطالعه و تست‌زنی دو اصل مهم در موفقیت هر داوطلب کنکور به شمار می‌روند. اگر از نحوه مطالعه هر درس به خوبی آگاهی داشته باشید می‌توانید به دید طراح سؤال نزدیک شوید. همچنین تست‌زنی به شما کمک می‌کند تا کاربرد مطالعه کنکوری هر مبحث را بدانید و متناسب با آن به یادگیری بپردازید.

بنابراین آموزش تکنیک‌های مطالعه و تست‌زنی از دیگر خدماتی است که در مشاوره تحصیلی آنلاین به شما ارائه می‌شود تا با روش مطالعه مطابق با آخرین تغییرات کنکوری آشنا شوید و براساس آن درس بخوانید.

تکنیک‌های مطالعه و تست‌زنی در مشاوره تحصیلی آنلاین آموزش داده می‌شوند

مراحل مشاوره تحصیلی آنلاین دورخیز

اکنون به 5 مرحله اساسی در آغاز فرآیند مشاوره تحصیلی آنلاین آکادمی دورخیز اشاره می‌کنیم. با انجام این 5 مرحله، مشاوره تحصیلی آنلاین شما به سهولت اجرا می‌شود و می‌توانید از خدمات مجموعه ما بهره‌مند شوید. این را هم بدانید که ما تا انتهای مسیر موفقیت، همراهتان خواهیم بود.

  • تماس تلفنی اولیه از طرف مشاور
  • شناسایی تخصصی نقاط قوت و ضعف داوطلب
  • انتخاب بهترین مشاور
  • نوشتن پلن پیشرفت دانش‌آموز
  • شروع مشاوره کنکور آنلاین

برای مطالعه بیشتر به این مقاله سربزنید.

پیشنهاد مطالعه  مشاوره آنلاین کنکور و چت با مشاور تحصیلی

جمع بندی

در این مقاله دورخیز به اهمیت و مزایای مشاوره تحصیلی آنلاین پرداختیم. در ادامه به مهارت‌های مشاور باتجربه اشاره شد. در نهایت مجموعه‌ای از خدمات مشاوره‌ای آنلاین آکادمی دورخیز و مراحل آن را شرح دادیم. اکنون می‌توانید مشاوری انتخاب کنید که در روند مطالعه شما مؤثر باشد.

سوالات متداول مشاوره تحصیلی آنلاین

  • مزایای مشاوره تحصیلی آنلاین دورخیز چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، نظارت دقیق مشاور روی فرآیند یادگیری شما، دسترسی آسان و مقرون به صرفه بودن از جمله مزیت‌های استفاده از خدمات مشاوره‌ تحصیلی آنلاین آکادمی دورخیز هستند.

  • چه خدماتی در مشاوره تحصیلی آنلاین دورخیز به داوطلبان ارائه می‌شوند؟

هدف‌گذاری تحصیلی، برنامه‌ریزی دقیق، تشخیص نقاط ضعف، نظارت بر روند مطالعه، ارائه آزمون‌های آزمایشی و آموزش روش‌های تست‌زنی از جمله این خدمات هستند.

  • برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی آنلاین دورخیز باید چه مراحلی طی شوند؟

تماس تلفنی مشاور، شناسایی نقاط قوت و ضعف شما، انتخاب بهترین مشاور متناسب با شرایط‌تان، طراحی پلن پیشرفت‌ و آغاز مشاوره کنکوری آنلاین، مراحل طرح مشاوره تحصیلی آنلاین هستند.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها