طرز فکر رتبه های برتر

طرز فکر رتبه های برتر کنکور چیست؟

همه چیز از فکر تو شروع می شود؛ این یک راز است. پس چه خوب می شود؛ اگر طرز فکر رتبه های برتر کنکور را الگوی خود قرار دهی.

تو با دانستن این راز می‌ توانی زندگی ات را دگرگون کنی. آینده تو را همین افکار می‌ سازند. جهان اطراف بازتابی از همین افکار توست. اتفاقات خوب و بد بر اساس تصور خود افراد تجربه می‌ شوند. مثلا کسی که دائما در فکر شکست خوردن است و هیچ وقت خودش را یک برنده تصور نکرده ‌‌‌است؛ هیچ وقت نمی تواند در بازی زندگی برنده شود. برای موفقیت در یک مسیر باید ان طور که در آرزوهایت هست؛ به موضوع فکر کنی و خود را در ان موقعیت تصور کنی.

تو می‌ توانی با تغییر افکارت زندگی ات را تغییر دهی و آینده ای که می خواهی و در تصوراتت داری را بسازی. به این نکته توجه کن که موفقیت یک منبع تمام نشدنی ست. هرکسی می‌ تواند در راه رسیدن به اهدافش  موفق شود. به تعداد افراد روی زمین مسیری به سوی موفقیت وجود دارد. پس تو هم می توانی به موفقیت برسی. همه چیز از فکر تو شروع می شود؛ به موفقیت فکر کن تا در آینده ای نه چندان دور خود را در آن موقعیت ببینی.

یکی از راه های رسیدن به موفقیت و داشتن یک زندگی ایده آل در دنیای امروزی و به خصوص در کشور ما ، کسب تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک است همان طور که می دانی کنکور بزرگترین چالش این راه محسوب می شود. مسیر کنکور هم از قواعد گفته شده مستثنی نیست ؛ پس همه چیز از فکر تو شروع می شود و چه بهتر که شبیه کسانی که در این مسیر موفق بوده اند فکر کنی و طرز فکر رتبه های برتر کنکور را الگوی خود قرار دهی.

همه چیز از فکر تو شروع می شود

اولین قدم برای موفقیت در کنکور سراسری

مسیر کنکور هم مثل مسیر زندگی پر از ناگفته و اسرار نهفته است. هر فردی که در این مسیر قدم می گذارد ؛ برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید قوانین و قواعد کنکور را رعایت کند. افرادی که در این رقابت موفق بوده اند می توانند الگوی مناسبی در شناخت راه کنکور باشند. همون طور که در ابتدا گفته شد؛ همه چیز از فکر تو شروع می شود. پس برای هموار کردن مسیر موفقیت و نزدیک شدن با ان در ابتدا باید طرز فکرت را عوض کنی و باید مثل یک رتبه برتر کنکور فکر کنی.

 

 • به نظر شما طرز فکر رتبه های برتر چگونه است و یک رتبه برتر کنکور چه طور فکر می کنند؟
 • رعایت چه نکاتی باعث شده است که آن ها از بین هزاران داوطلب کنکور به لقب برتر برسند؟
 • وجه تمایز یک رتبه برتر و سایر داوطلبان کنکور چیست؟

در ادامه مقاله به بررسی ویژگی ها و طرز فکر رتبه های برتر کنکور سراسری می پردازیم.

طرز فکر رتبه های برتر

 

طرز فکر رتبه های برتر کنکور

 1. از پایه های پایین تر فکر کنکور فکر می کند و برای موفقیت در آن تلاش می کند.
 2. در طول سال های قبل از کنکور خود را برای ان آماده می کند. اگر تو هم دانش آموز سال دهم و یازدهم هستی از طرز فکر رتبه های برتر استفاده کن و از همین حالا شروع کن !
 3. برای یادگیری در کلاس نهایت تلاش خود را می کند.
 4. با خود فکر می کند بهترین معلم های کشور به او درس می دهند. با دقت و جدیت در کلاس ها شرکت می کند و نهایت استفاده را از آموزش معلمان خود می برد. پس همه چیز از فکر تو شروع می شود و لازم نیست حتما سر کلاس اساتید و یا معلمان خاصی باشی و سعی کن از امکانات خود به خوبی استفاده کنی.
 5. بعد از شکست در آزمون ها، به جای زانوی غم بغل کردن به دنبال دلایل شکست خود در آزمون می گردد. پس از استراحت کوتاه آزمون را به طور کامل تحلیل کرده و سعی می کند اشکالات را رفع کند.
  پیشنهاد مطالعه  آموزش تحلیل کردن آزمون
 6. از اشتباهات خود درس بگیرد و همواره به دنبال بهتر شدن است. پس از اشتباهاتت سدی برای موفقیت نساز و با توجه به طرز فکر رتبه های برتر کنکور از ان ها را پلی بری پیشرفت کن.
 7. هدفمند بوده و هنگام از دست دادن انگیزه به اهداف خود فکر می کند.
 8. سعی می کند شرایط را برای خود تغییر دهد ؛ به دنبال معجزه نیست و شرایط مناسب را برای خود فراهم می کند.
 9. بعد از پیشرفت و اتفاقات مثبت پشت سر هم، مغرور نمی شود؛ بلکه از زمان خود بهترین استفاده را کرده و برای ادامه مسیر تلاش می کند. مثلا منابع لازم برای جمع بندی مناسب را تهیه می کند ؛ خلاصه نویسی کرده یا فلش کارت درست می کند.
  پیشنهاد مطالعه  مهارت خلاصه‌نویسی، حاشیه‌نویسی و یادداشت برداری
 10. از ابتدا با برنامه ریزی درست و اصولی پیش می رود و به دنبال آزمون و خطا نیست.

 

برنامه ریزی اصولی

 

چه طور مثل یک رتبه برتر فکر کنیم

همان طور که گفته شد؛ یکی از مهمترین نیازهای یک کنکوری، فکر کردن شبیه به طرز فکر رتبه  های برتر کنکور است.

برای آشنایی با طرز فکر رتبه های برتر کنکور لازم است که از نزدیک با آنها ارتباط داشته باشی. پس در این راه داشتن یک مشاور که خود در سال های گذشته رتبه برتر کنکور بوده از واجبات است. با کلیک روی دکمه زیر می توانید درخواست مشاوره با یکی از مشاورین دورخیز را داشته باشید. یک مشاور رتبه برتر از جنس خودتان 🙂

با پر کردن این فرم در یک تماس تلفنی برای داشتن مشاور رتبه برتر راهنمایی می‌شوید.

همان طور که می دانید داشتن یک برنامه حساب شده و اصولی کلید موفقیت در کنکور است . پس با انتخاب یک مشاور با تجربه که خود در کنکور موفق بوده می توانی بدون استرس و با اعتماد کامل راه موفقیت در کنکور را طی کنی.

همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد؛ همه چیز از فکر تو شروع می شود . این خود تو هستی که می توانی راه را برای خودت زیباتر و لذت بخش تر کنی. و در کنار لذت بردن از مسیر کنکور نتیجه ای بسیار عالی نیز کسب کنی. فقط کافی است مثل یک رتبه برتر کنکور فکر کنی!

 

بعد از انتخاب هدف، باید در مسیر رسیدن به آن، آموزش دید و مهارت‌های لازم را کسب کرد. درس خواندن هم یک مهارت است؛بنابراین توصیه می‌کنیم ابتدا اصول و روش‌های صحیح مطالعه را یاد بگیرید. تیم مشاورین دورخیز تمام اصول صحیح مطالعه و یادگیری را در پکیج فنون موفقیت در کنکور، به شما آموزش می‌دهد.

فنون موفقیت در کنکور
پکیج فنون موفقیت در کنکور

این پکیج شامل آموزش روش مطالعه دروس و فنون و تکنیک‌های تست زنی و یادگیری مخصوص کنکور است.

با استفاده از این پکیچ می‌توانید مطالعه سریع و پربازدهی داشته باشید و سریعتر درس‌ها را یاد بگیرید و فراموش نکنید! همچنین بتوانید در آزمون‌های آزمایشی و کنکور با استفاده از تکنیک های تست زنی بهتر عمل کنید.

 

محمدرضا سلیمیمحمدرضا سلیمی

مشاوره صوتی رایگان

در این پادکست محمدرضا سلیمی رتبه 48 کنکور سراسری درباره طرز فکر رتبه های برتر و روش فکر کردن مثل آن ها صحبت می کند. شما می توانید با گوش دادن به این پادکست رازهای موفقیت یک رتبه برتر را از زبان او بشنوید.
مدت زمان : 8 دقیقه و 58 ثانیه
لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
s.l
s.l
4 سال قبل

مثبت فکر کنیم و سعی و تلاش رو فراموش نکنیم
فقط با مثبت اندیشی بدون عمل نتیجه نمیگیریم🙃

رقیه
رقیه
4 سال قبل

من سال دهمی هسم
تلاش برای رتبه برتر شدن
ممنون بابت ارائه مشاوره بهتر