روش مطالعه منطق و فلسفه

روش مطالعه منطق و فلسفه برای کنکور

روش مطالعه منطق و فلسفه موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. درس های منطق و فلسفه برای زیر گروه شماره ۱ انسانی از اهمیت زیادی برخوردار است. ضریب این درس در این گروه ۳ (و مجموعاً ۹) است. علاقه مندان به رشته های حقوق و علوم قضایی باید توجه خاصی به این درس داشته باشند. پس اگر به این رشته ها علاقه مند هستید روش مطالعه منطق و فلسفه را در این مقاله دنبال کنید.

توصیه هایی برای مطالعه بهتر درس منطق و فلسفه

در رشته انسانی تست های درس منطق و به صورت سخت و گمراه کننده طراحی میشود. برای تست زدن خوب این درس، حتماً در یادداشت برداری کتاب فلسفه و منطق، ارتباط معناداری که بین مفاهیم مطرح می شود را مشخص کنید. تعمق و بردباری در مطالعه کتاب های فلسفه و منطق و تکرار مفاهیم و تست زنی فصل به فصل، یکی از راهکارهای موفقیت در این زمینه است.

پیشخوانی، خلاصه نویسی، مرور و جمع بندی مطالب و برقراری ارتباط معنادار بین مفاهیم نکته برداری شده برای فهم بهتر مطالب درس فلسفه و منطق توصیه می شود. فراموش نکنید که یادگیری خوب مفاهیم درس منطق قبل از مطالعه فلسفه ضروری است و به دلیل داشتن اصطلاحات زیاد شدیداً نیاز به مرور و تکرار دارد.

مطلب مشابه
مهارت خلاصه‌نویسی، حاشیه‌نویسی و یادداشت برداری

مطالعه منطق و فلسفه

ابتدا درس را مطالعه کنید و نکات مهم را علامت گذاری کنید. به پاورقی ها توجه داشته باشید. در مطالعه درس منطق و فلسفه، مثال های داخل متن درس و تمرین های هر درس را با دقت و حوصله بخوانید و پاسخ دهید، چون مرجع سؤالات کنکور هستند. در کتاب درسی نکاتی وجود دارند که ممکن است در دفعه اول مطالعه، متوجه آنها نشوید. سعی کنید در هر نوبت تکرار یا دوره به دنبال نکات جدیدتر باشید و از مرور یکنواخت و تکراری پرهیز کنید. کتاب درسی اولویت اول و آخر شما برای کنکور است.

مطلب مشابه
مرور درس ها در کنکور با روش‌های حرفه‌ای

حل تست در درس منطق و فلسفه

توجه داشته باشید که کتاب درسی منطق خوب تدوین شده است اما برای درک بهتر مطالب کتاب از کتاب کمک آموزشی استفاده کنید.به تعداد زیاد حتی پس از مطالعه درس تست حل کنید. تحلیل و نکته برداری از تست هایی که پاسخ می دهید اهمیت دارد. در درس منطق و فلسفه حتماً از یک منبع تستی خوب استفاده کنید. منابع تستی رشته انسانی در کانال تلگرام دورخیز معرفی شده اند. امبدواریم از نکاتی که در مورد روش مطالعه منطق و فلسفه بیان شد استفاده کرده باشید.

یادگیری سریعترین روش های تست زنی دروس رشته انسانی

بسته موفقیت در کنکور انسانی

اگر رشته انسانی هستید، تنها در 9 ساعت می توانید با تجربیات 50 رتبه برتر کنکور آشنا شوید! آموزش های طلایی فنون موفقیت در کنکور شما را برای کسب رتبه زیر 100 آماده می کند. اگر از روش های تست زنی و مطالعه کنکوری چیزی نمی دانید این پکیج آموزشی برای شما واجب و ضروری است. پس همین الان اقدام کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست
یه عیدی شگفت انگیز برای شما

63000 تومـان تخـفیف
پکیج فنون موفقیت در کنکور

در 7 ساعت رازهای کسب رتبه دو رقمی و سه رقمی کنکور را یاد بگیر 
عیدی منو بده! 😊
close-link

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی