روش مطالعه روانشناسی برای کنکور

روش مطالعه روانشناسی کنکور انسانی موضوع این مطلب از سایت دورخیز می باشد. روانشناسی درسی است که در زیرگروه های ۴ و ۵ رشته انسانی دارای اهمیت بیشتری است. در این دو زیرگروه درس روانشناسی ضریب ۳ و به طور کلی ضریب ۹ دارد. علاقه مندان به تحصیل در رشته های علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره و علوم سیاسی باید توجه ویژه ای به این درس داشته باشند. نکات مهمی در مورد روش مطالعه روانشناسی در این مقاله بررسی خواهد شد.

توجه ویژه به متن کتاب درسی

توجه کنید که به طور کلی در رشته انسانی متن کتاب های درسی دارای اهمیت بسیار زیادی است و روانشناسی هم از این قاعده مستثنا نیست. پس باید دقت کنید برای مطالعه روانشناسی کنکور متن کتاب باید منبع اصلی مطالعه شما باشد.

روش مطالعه روانشناسی کنکور

سعی کنید ابتدا متن کتاب را روزنامه وار بخوانید تا مفهوم کلی هر بخش را بفهمید و سپس به مطالعه دقیق کتاب روانشناسی بپردازید. سعی کنید در هنگام مطالعه در مرحله اول کتاب را روزنامه وار بخوانید و مطالب پر اهمیت را علامت گذاری کنید تا در هنگام مطالعه جزئی و دقیق راحت تر باشید. اهمیت خلاصه نویسی را فراموش نکنید. زیرا یکی از بهترین روش های یادگیری و حفظ کردن خالصه نویسی است. شما باید تمامی نکات و مطالب مهمی که در خلاصه نویسی خود نوشته اید را از بر باشید.

تست زدن در درس روانشناسی

سعی کنید بعد از گذشت چند روز از مطالعه شروع به زدن تست کنید. شما می توانید فقط با مطالعه سوال و پاسخ تست های روانشناسی کنکور مطالب روانشناسی را فرا بگیرید. اما توصیه ما این است که بعد از مطالعه صحیح روانشناسی کنکور که در بخش قبل ذکر کردیم به سراغ تست های هر بخش بروید و تعداد مشخصی تست حل کنید. اگر تستی را غلط زدید با مطالعه ی پاسخ نامه آن مطلب را کاملاً یاد بگیرید. اگر نتوانستید از پاسخ نامه آن مطلب را فرا بگیرید حتما از روی کتاب درسی آن بخش را دقیق تر مطالعه کنید.

مطلب مشابه
آشنایی با انواع تست و تست زنی

منابع تستی خوب در درس روانشناسی

بهترین منابع دروس انسانی به ویژه روانشناسی را در کانال تلگرام دورخیز معرفی کرده ایم. سعی کنید از این منابع استفاده کنید. استفاده از یک منبع تستی خوب در کنار کتاب درسی بسیار مهم و ضروری است.

یادگیری سریعترین روش های تست زنی دروس رشته انسانی

بسته موفقیت در کنکور انسانی

برای یادگیری روش های پیشرفته و حرفه ای مطالعه و تست زنی درس روانشناسی و سایر درس های رشته انسانی پکیج آموزش فنون موفقیت در کنکور را تهیه کنید. این پکیج شما را برای کسب رتبه دو رقمی کنکور آماده می کند. آموزش روش های یادگیری، تست زنی حرفه ای، مطالعه، آزمون دادن و ... در این پکیج آورده شده است. تنها در 9 ساعت با اسرار موفقیت در کنکور آشنا می شوید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی