روش مطالعه تاریخ برای کنکور

روش مطالعه تاریخ برای کنکور انسانی موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. در ادامه نکاتی جهت یادگیری بهتر این درس ارائه شده است.

به خاطر سپردن سیر کلی وقایع تاریخی

برای اینکه وقایع تاریخی را بهتر درک کنید، ابتدا باید سیر کلی جریانات تاریخی و علل و عواقب بروز آن را بدانید تا جزئیات آن را بهتر درک کنید. بنابراین ابتدا سعی کنید روند کلی اتفاقات را به ذهن سپرده و چندبار آن را برای خودتان مرور کنید. سپس به حفظ کردن جزئیات بپردازید.

روش مطالعه تاریخ از نظر بازه زمانی

سعی کنید تاریخ را در طی سال مطالعه کنید. زیرا مطالعه حجم زیاد از درس تاریخ و به خاطر سپردن حجم بالای رویدادها و جزئیات آن ها در مدت زمان کوتاه عملاً امکانپذیر نیست. در واقع با مطالعه منظم و مرورهای به موقع در بازه های زمانی مشخص، می توانید در این درس کاملاً مسلط شوید.

مطلب مشابه
مرور درس ها در کنکور با روش‌های حرفه‌ای

ریشه یابی وقایع تاریخ

یکی دیگر از اصول مهم در مطالعه تاریخ، ریشه یابی وقایع است. وقتی به چگونگی شکل گیری وقایع و نتایج آن پی ببریم، خواندن درس تاریخ برایتان بسیار جالب می شود. برای یادگیری و به خاطر سپردن وقایع به خصوص عهدنامه از کلمات کلیدی استفاده کنید.

توجه ویژه به متن کتاب درسی

برای مطالعه درس تاریخ در کنکور بیشتر روی متن کتاب تمرکز کنید و تست زدن را در اولویت دوم قرار دهید. می توانید از هر قسمت چند تست به عنوان نمونه حل کنید. بنابراین تمام قسمت های کتاب درسی باید به دقت خوانده شوند زیرا اگر قسمتی از کتاب را مطالعه نکنید ممکن است در کنکور مطرح شود. برای آشنایی با سوالات امتحان نهایی این درس بهتر است نمونه سوالات سال قبل را مطالعه کنید.

توصیه های پایانی

در انتها توصیه می کنیم هنگام مطالعه رویدادهای تاریخی از قدرت تخیل خود استفاده کنید و صحنه ها را بازسازی کنید. این کار به افزایش یادگیری و ماندگاری مطلب در ذهن شما کمک می کند. هم چنین به یاد داشته باشید در مطالعه درس تاریخ مقایسه و دسته بندی بسیار مهم و کارآمد است.

یادگیری سریعترین روش های تست زنی دروس رشته انسانی

بسته موفقیت در کنکور انسانی

اگر رشته انسانی هستید در تنها 9 ساعت می توانید با تجربیات 50 رتبه برتر کنکور آشنا شوید! آموزش های طلایی فنون موفقیت در کنکور شما را برای کسب رتبه زیر 100 آماده می کند. اگر از روش های تست زنی و مطالعه کنکوری چیزی نمی دانید این پکیج آموزشی را تهیه کنید.

مطالب مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی