بهترین راهکارهای افزایش یادگیری در کلاس درس

افزایش یادگیری در کلاس درس یکی از مهمترین کارهایی است که یک دانش آموز باید انجام دهد. در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های افزایش یادگیری را به شما آموزش دهیم.

اهمیت پیش خوانی در افزایش یادگیری

بهتر است قبل از این که مطلبی را به ما آموزش دهند، آن را از شب قبل به صورت روزنامه وار مطالعه کرده باشیم. این کار به ما کمک می کند در کلاس درس تمرکز بیشتری داشته باشیم  و در نتیجه قدرت یادگیری ما افزایش خواهد یافت. در واقع قبل از حاضر شدن در سر کلاس باید بدانیم که معلم قرار است چه مطالبی را آموزش دهد. پیش خوانی یک نکته خیلی مهم است که می تواند در یادگیری مطلب در کلاس به ما خیلی کمک کند. پیش خوانی ذهن ما را برای فهم مطالب آماده می کند.

افزایش تمرکز

مطلب دیگر این است که وقتی ما وارد کلاس می شویم باید تمام تمرکزمان در کلاس باشد به این معنا که در لحظه حال زندگی کنیم و به آینده فکر نکنیم. به عنوان مثال به درس یا امتحان ساعت بعد فکر نکنیم. فکر خودتان را متمرکز کنید که از همین لحظه استفاده کنید. برای افزایش تمرکز باید این باور را در خود تقویت کنیم که تمرکز بر روی درس در این لحظه از تمام افکار و مسائل دیگری که به ذهنمان خطور می کند، مهم تر است. زیرا عدم تمرکز در کلاس باعث می شود مجبور شویم چند برابر زمان و انرژی برای یادگیری آن مطلب صرف کنیم. پس هرگاه افکار مزاحم حواس شما پرت کرد، به خود بگویید “بعد از کلاس هم می توانم به این مسائل فکر کنم اما بعد از کلاس نمی توانم درس را یاد بگیرم!”

مطلب مشابه
چگونه تمرکز خود را افزایش دهیم؟

افزایش یادگیری در حالت فعال

نکته بعدی این است که وقتی درس را گوش میدهیم خوب است که حالت فعال داشته باشیم. یعنی سعی کنیم از معلم سوال بپرسیم. با این کار مطالب بهتر برای ما تفهیم شده و مدت طولانی تری در ذهنمان می مانند.

یادداشت برداری

راهکار دیگر برای افزایش یادگیری این است که وقتی دارید به درس گوش می دهید سعی کنید نکاتی را که برای شما خیلی برجسته است و می تواند به آموزش شما کمک کند، یادداشت کنید. می توانید در کتاب درسی حاشیه نویسی کنید تا برای شما آن نکته همواره یاد آوری شود.

مطلب مشابه
مهارت خلاصه‌نویسی، حاشیه‌نویسی و یادداشت برداری

تأثیر شرایط محیطی بر افزایش تمرکز

دقت داشته باشید هنگامی که به معلم خود گوش می دهید سعی کنید از پراکنده بودن محیط اطراف خود جلوگیری کنید. به این معنا که از حواس پرتی هایی که در محیط کلاس ایجاد می شود، دوری کنید. بهترین گزینه این است که در ردیف های جلو بنشینید تا تمرکز بیشتری داشته باشید. اگر بغل دستی شما باعث عدم تمرکز شما می شود، سعی کنید جای خود را تغییر دهید.

مطلب مشابه
در سال کنکور با شلوغی محیط خانه چکار کنم؟

صدف سپهری

مشاوره صوتی رایگان

این آموزش توسط خانم صدف سپهری رتبه 980 کنکور و دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در یک صوت به طور کامل توضیح داده شده است. از این قسمت می‌توانید این صوت را گوش کرده و دانلود کنید.

مدت فایل : 3.37

مطالب مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی