بهترین کتاب درس فلسفه و منطق کنکور انسانی 1402

معرفی بهترین منبع و کتاب فلسفه و منطق برای کنکور انسانی 1402

فلسفه و منطق از درس های مهم و مشکل رشته انسانی است. به دست آوردن درصد بالایی در این درس برای رسیدن به رتبه خوب کنکور ضروری است. پس با هر سطحی که هستید تلاش کنید تا مهارت خود را در این درس افزایش دهید. اما چطور؟ با مطالعه و تمرین از بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور، می توانید قدم به قدم خودتان را قوی تر کنید و برای حل تست های کنکور به بالاترین تسلط برسید.

در این مقاله به معرفی بهترین منبع فلسفه و منطق کنکور می پردازیم. در ابتدا درمورد نکاتی که قبل از خرید کتاب کنکور باید به آن ها توجه کنید، صحبت می کنیم. در ادامه هم با توجه به سطح تسلط شما از قوی تا ضعیف بهترین کتاب تست فلسفه و منطق کنکور را معرفی می کنیم.

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور

برای انتخاب بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور باید به درسنامه و تست هر دو به یک اندازه توجه کنید. به این دلیل که برای رسیدن به سطح خوبی در این درس باید هم منبع مطالعه خوبی داشته باشید و هم به اندازه کافی تست بزنید. پس نکاتی که درمورد درسنامه ها و تست ها می گوییم را به خاطر بسپارید.

پیشنهاد مطالعه  بودجه بندی کنکور انسانی (موشکافانه!)

درسنامه بهترین منبع فلسفه و منطق کنکور باید همه نکات کتاب درسی فلسفه و منطق را پوشش دهد. لحن آموزش کتاب باید به نحوی باشد که به عمق هر مطلب برسید. همچنین نحوه نگارش درسنامه باید به شیوه ای باشد که مطالب به صورت منظم در ذهن شما دسته بندی شود.

تست ها باید مفهومی و چالشی باشد. به این ترتیب با حل هر تست می توانید مطالبی که یاد گرفتید را به چالش بکشید. یعنی مطمئن شوید که درک درستی از مطالب آن درس پیدا کرده اید. همچنین سطح بندی تست ها کمک می کند تا کم کم این مهارت را در خود ایجاد کنید.

در این قسمت هم به طور خلاصه به بیان نکاتی که برای انتخاب بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور لازم دارید را مو گوییم:

 1. سطح علمی کتاب باید مطابق با سطح تسلط و مهارت شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
 2. آموزش درسنامه به طور عمیق و مفهومی ولی به زبان ساده مطالب را بیان کند.
 3. تست ها به تعداد مناسبی از هرکدام از تیپ ها طرح شده باشد.
 4. سطح بندی تست ها به خوبی رعایت شود. (آسان تا سخت)
 5. پاسخ نامه تشریحی، نکات هر تست را به طور کامل بررسی کرده باشد.

در ادامه به معرفی بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور برای سطح قوی تا ضعیف می پردازیم. پس ادامه این مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

 

بهترین منبع و کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی برای سطح قوی

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور برای سطح قوی، کتاب فلسفه و منطق خیلی سبز است. درسنامه های این کتاب به طور کامل همه مطالب کتاب درسی را پوشش می دهند. علاوه بر آن این کتاب تعداد زیادی تست از هر قسمت مطرح شده است. به این ترتیب می توانید به انواعی از تست ها دسترسی داشته باشید.

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور برای سطح قوی

این کتاب به صورت جامع و تک جلدی است. البته دو جلدی هم دارد. انتشارات خیلی سبز اخیراً این کتاب را تک جلدی کرده است. برای خرید کتاب تست کنکور باید اسم دقیق آن را به خاطر داشته باشید:

 • کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور تست خیلی سبز

 

در ادامه درمورد درسنامه ها و تست های این کتاب با جزئیات خیلی بیشتری صحبت می کنیم. یعنی می توانید به خوبی سطح کتاب و ویژگی های آن را با سطح علمی خود تطبیق دهید.

 

تحلیل درسنامه کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی خیلی سبز

درسنامه های این کتاب با لحن صمیمی و به زبان ساده مطالب را بیان کرده اند. چینش مطالب به صورت درس به درس است. همچنین مطالب هر درس به صورت خط به خط پوشش داده شده است. یعنی ریزترین نکات کتاب درسی هم در این درسنامه ها بررسی شده است.

مطلب کتاب های دهم تا دوازدهم به همراه جدول ها و نمودارها به خوبی تفهیم شده اند. همچنین نکات پیچیده و مبهم کتاب درسی هم به درستی بیان شده است. به این صورت می توانید حتی نحوه طراحی تست از هرکدام از این مطالب را پیش بینی کنید.

 

تحلیل تست های کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی خیلی سبز

در این کتاب به منبع گسترده ای از تست های فلسفه و منطق دسترسی خواهید داشت. یعنی می توان گفت این کتاب بهترین کتاب تست فلسفه و منطق کنکور است. در این کتاب بیش از 2600 تست تالیفی و کنکوری قرار گرفته است. در ابتدا تست های تالیفی هر درس قرار دارند. در اخرهم تست های کنکور سراسری آورده شده اند.

سطح بندی تست ها از آسان تا سخت مرتب شده است. وجود تست های دشوارتر باعث می شود که توانایی خود را برای رسیدن به درصد بالاتر، به چالش بکشید. پس بعد از مطالعه هر قسمت، قدم به قدم با تست ها پیش بروید. همچنین پاسخ نامه تشریحی در اخر به بررسی همه نکات تست ها پرداخته است.

 

بهترین منبع و کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی برای سطح متوسط

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور برای سطح متوسط، کتاب آبی قلم چی است. در این کتاب به درسنامه های تیپ بندی شده  دسترسی خواهید داشت. یعنی درسنامه ها با توجه به مطالب کنکوری دسته بندی شده اند. اما همه نکات لازم کتاب درسی را پوشش می دهد.

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور برای سطح متوسط

این کتاب به صورت جامع و تک جلدی است. پس برای انتخاب این کتاب اسم آن را به خاطر داشته باشید:

 • فلسفه و منطق کنکور انسانی آبی قلم چی

در ادامه درمورد درسنامه ها و تست های این کتاب به طور مفصل توضیح می دهیم. پس برای َآشنایی بیشتر با ویژگی های هرکدام ادامه مقاله را به دقت بیشتری بخوانید.

 

 

تحلیل درسنامه کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی آبی قلم چی

درسنامه های این کتاب با تمرین ها و مثال های زیاد به بیان هر مطلب پرداخته اند. همه نکات مهم کنکوری در این درسنامه قرار داده شده اند. درواقع هر نکته ای در این درسنامه هدفی دارد. یعنی یادگیری آن برای پاسخ گویی بهتر به سوالات کنکور خیلی کمک کننده است.

 

تحلیل تست های کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی آبی قلم چی

در این کتاب به انواعی از تست های شناسنامه دار دسترسی دارید. حدود 800 سوال مطابق با کنکور سراسری و آزمون های قلم چی در این کتاب، مرتب شده اند. برای مثال به طور کلی 412 سوال از کتاب منطق دهم و 388 سوال از کتاب فلسفه یازدهم طرح شده است.
همچنین در پایان کتاب، آزمون های جمع بندی ویژه رتبه های برتر قرار گرفته است. این آزمون ها کمک می کند تا آموزش خود را به طور کامل محک بزنید. همچنین پاسخ نامه تشریحی این کتاب به طور کامل تک به تک گزینه ها را بررسی کرده است.

 

بهترین منبع و کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی برای سطح ضعیف

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور برای سطح ضعیف، کتاب فلسفه و منطق مشاوران آموزش است.  درسنامه های این کتاب به صورت کاربردی نوشته شده است. یعنی هر نکته ای که می خوانید کلید پاسخ گویی به سوالات کنکور است. همچنین لحن آموزشی درسنامه این کتاب با زبان ساده و مفهومی است.

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور برای سطح ضعیف

این کتاب به صورت جامع و تک جلدی  است. همچنین بیش از 2500 تست و چندین آزمون جامع در این کتاب قرار گرفته است. برای خرید کتاب هم حتما اسم دقیق آن را به خاطر بسپارید:

 • کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش

در ادامه ویژگی های درسنامه و تست های این کتاب به طور جزئی بررسی شده اند. پس برای انتخاب بهتر حتما این ویژگی ها را با دقت مطالعه کنید.

 

تحلیل درسنامه کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی مشاوران آموزش

لحن درسنامه این کتاب یادگیری هر مطلب را آسان می کند. یعنی به خوبی می توانید با متن این درسنامه ها ارتباط برقرار کنید. آموزش مفهومی این درسنامه ها، آن را به بهترین منبع فلسفه و منطق کنکور برای سطح ضعیف تبدیل کرده است.

در انتهای هر درس، جمع بندی مطالب همان قسمت وجود دارد. یعنی تمام نکات ضروری و مهم هر درس به صورت خلاصه شده در انتهای درس قرار دارند. از این قسمت برای مرورها و زمان جمع بندی می توانید به خوبی استفاده کنید. همچنین در زمان کم می تواند نکات زیادی را برای شما بازیابی کند.

در درسنامه ها حتی سوال و جواب هایی با عنوان “سین جیم” قرار داده شده است. این قسمت کمک می کند که در حین خواندن درسنامه، با نحوه سوالات کنکور و نگاه طراح سوال کنکور آَشنا شوید. همچنین در قسمتی به عنوان “اشتباهات رایج” می توانید مطالب مبهمی که باعث اشتباه اکثر دانش آموزان می شود را به خوبی یاد بگیرید.

 

تحلیل تست های کتاب فلسفه و منطق کنکور انسانی مشاوران آموزش

در ابتدای تست ها، سوالات ساده ای قرار داده شده است. این موضوع باعث می شود که یکبار دیگر مطالبی که تازه از درسنامه خوانده این را با سرعت بیشتر مرور کنید. در ادامه تست ها اما تست های استاندار کنکوری از ساده تا سخت مرتب شده اند.

همچنین در بین تست های تالیفی، تست های کنکوری هم به چشم می خورند. درواقع با حل کردن همه تست های هر درس انگار یکبار دیگر همه مطالب درسنامه را مرور کرده اید. پس حتما با برنامه ریزی کنکور اصولی از تست های این کتاب استفاده کنید.

در انتها هم پاسخ نامه تشریحی قرار گرفته است. توصیه می کنیم برای این که مفهوم هر تست را به خوبی به خاطر بسپارید حتما تست ها را با پاسخ نامه تشریحی تحلیل کنید.

پیشنهاد مطالعه  روش مطالعه منطق و فلسفه برای کنکور

 

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور پرداختیم. در ابتدا نکاتی که برای خرید این کتاب ها باید به آن ها توجه کنید را یاد آوری کردیم. در ادامه هم با توجه به سطح تسلط متفاوت دانش آموزان از ساده تا سخت، به معرفی بهترین منبع فلسفه و منطق کنکور پرداختیم. این کتاب ها عبارت اند از مشاوران آموزش، آبی قلم چی و خیلی سبز.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .