بهترین منابع کنکور ریاضی

معرفی بهترین منابع کنکور ریاضی 1401

بهترین منابع کنکور ریاضی 1401

انتخاب منابع کنکور رشته ریاضی برای موفقیت و کسب رتبه خوب در کنکور یک اصل مهم و اساسی است. در این مقاله بهترین منابع کنکور ریاضی 1401 را به صورت مفصل و جامع بررسی کرده ایم تا شما را یک قدم به موفقیت و قبولی در کنکور نزدیک کنیم. ویژگی متمایز این مقاله سطح بندی کتاب های تست برای همه گروه ها است. یعنی ما در این مقاله بهترین منابع کنکور ریاضی را در سه سطح معرفی کرده ایم. شما در سطح ضعیف، متوسط و قوی می توانید با استفاده از دستورالعمل موجود در این مقاله بهترین کتاب های تست کنکور ریاضی را برای موفقیت در کنکور 1401 برای خود پیدا کنید. توصیه های این مقاله با بررسی همه منابع موجود در بازار ارائه شده و از انتشارات خاصی طرفداری نکرده ایم. خودمان هم کتاب چاپ نمی کنیم. 😊

انتخاب بهترین کتاب تست کنکور

نکته مهم

لازم است در همین ابتدا به این نکته توجه کنید که در سال کنکور، ممکن است منابع زیادی برای مطالعه بهتر و پربازده تر به شما معرفی شود. اما شما باید توجه کنید که استفاده هم زمان از چند منبع تستی اصلاً درست نیست و شما باید بهترین منبع را انتخاب کنید و آن را مطالعه کنید. پس بخش بعدی که در مورد سطح بندی منابع است را بخوانید تا در شروع کار بهترین انتخاب را داشته باشید.

سطح بندی کتاب های تست کنکور رشته ریاضی

هیچ وقت بهترین منبع به طور مطلق وجود ندارد و بهترین منبع برای هرکس متفاوت است. در انتخاب منبع مناسب، سطح داوطلب است که اهمیت دارد. یعنی انتخاب منابع کنکور رشته ریاضی، نسبت به سطح شما انجام شود. به عبارتی منبعی که رتبه یک کنکور از آن استفاده کرده است، لزوماً کتاب مناسبی برای همه داوطلبان نیست. ممکن است فردی به آموزش قوی تر نیاز داشته باشد. اما داوطلبی دیگر تست و تمرین قوی لازم داشته باشد.

بنابراین نیاز است شما اول سطح خود را بشناسید و سپس طبق سطح خود، بهترین منبع را برای خود انتخاب کنید. ما در این مقاله سعی کرده ایم بهترین منابع کنکور ریاضی 1401 را در سه سطح معرفی کنیم. این گونه همه داوطلبان می توانند از آن استفاده کنند. البته منابع کنکور رشته ریاضی نظام جدید متنوع هستند و ما سعی کرده ایم با حفظ این تنوع، بهترین کتاب های تست رشته ریاضی را معرفی کنیم.

بهترین منابع کنکور ریاضی 1400 در این مقاله معرفی شده اند

در ابتدای معرفی بهترین منابع کنکور رشته ریاضی 1401، به معرفی بهترین منابع دروس عمومی کنکور می پردازیم.

بهترین کتاب ادبیات کنکور

درس ادبیات باید را باید به صورت موضوعی مطالعه کنید و در برنامه خود هر شب تعدادی تست قرابت، آرایه و لغت وجود داشته باشید. بهترین کتاب ادبیات کنکور را هم با در نظر گرفتن همین روش معرفی کرده ایم.

سطح متوسط و قوی

برای مطالعه درس فارسی برای کنکور رشته ریاضی، دانش آموزان خوب و قوی می توانند از کتاب های موضوعی نشرالگو که بهترین کتاب ادبیات کنکور است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی در درس ادبیات است، استفاده کنند. کتاب قرابت معنایی نشرالگو، دارای تست های قرابت درس به درس است و البته بخشی به نام “نون شب” دارد که شامل پنج عدد تست قرابت است که می توانید هر شب کار کنید. همچنین برای هر بیت کتاب، نمونه هایی از بیت های دارای قرابت را آورده تا با مقایسه روابط معنایی آن ها، به توان درک معنای بالا برسید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس ادبیات (2)

کتاب آرایه نشرالگو برای هر آرایه درسنامه و تست دارد . هم چنین دارای تیپ های تستی متفاوت است و برای هر تیپ تعداد زیادی تست دارد. شما می توانید هر شب از هر تیپ تعدادی تست حل کنید. هم چنین تکنیک های حل تست در این کتاب تدریس شده که خیلی به شما کمک خواهد کرد.

کتاب دستور زبان فارسی نشرالگو هم برای هر کدام از دستورهای زبانی تست های خوب و کاملی دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

در کتاب لغت و املا هم تست های درس به درس و تیپ بندی شده هست. هم چنین دارای زنجیره های املایی و معنایی هست که کمک کننده است.

سطح ضعیف

بهترین کتاب تست ادبیات برای دانش آموزان متوسط و ضعیف ، کتاب های هفت خوان خیلی سبز در مبحث های قرابت، آرایه، دستور و لغت است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس ادبیات (1)

اگر می خواهید خیلی حرفه ای تر عمل کنید و یا در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید، کتاب جامع خیلی سبز را به شما معرفی می کنیم. این کتاب به صورت درس به درس است و برای کسانی که سطح قوی در این درس ندارند و یا در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند، بهترین منبع ادبیات کنکور است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس ادبیات (3)

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه ادبیات فارسی

بهترین کتاب عربی کنکور

خب حالا به سراغ بررسی بهترین منابع عربی کنکور می رویم. درس عربی به نسبت درس مهم و سرنوشت سازی است و معمولاٌ داوطلبان در آن ضعف دارند. پس با انتخاب بهترین منبع عربی کنکور و مطالعه درست آن، می توانید به یک نتیجه خوب و قابل قبول برسید.

 

سطح قوی

اگر در درس عربی سطح بالایی دارید، از کتاب عربی جامع کنکور IQ پلاس گاج که از بهترین منابع کنکور رشته ریاضی در درس عربی است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی در درس عربی است، استفاده کنید. این کتاب منبع خوبی از تست های دشوار است و می تواند شما را به چالش بکشد. این کتاب درسنامه کاملی هم دارد و می تواند همه نیاز یک دانش آموز قوی را بر طرف کند. چینش مطالب این کتاب به صورت درس به درس است و برای کسانی که در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند هم مناسب است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس عربی(2)

سطح متوسط و ضعیف

خیلی سبز جامع عربی کتاب بسیار خوبی است. این کتاب در زمینه ترجمه و تعریب و لغت و روابط معنایی و قواعد، تست های خوبی دارد و از بهترین منابع کنکور رشته ریاضی در درس عربی است. درسنامه بسیار قوی هم دارد و بسیار کمک کننده است. نویسنده این کتاب نویسنده همان عربی میکرو طبقه بندی معروف نظام قدیم است. درسنامه این کتاب مناسب ترین گزینه برای داوطلبان ضعیف است. چون فقط به بیان نکات کنکوری نپرداخته و صفر تا صد عربی کنکور را توضیح داده است و بهترین منبع عربی کنکور به حساب می آید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس عربی(3)

برای درک مطلب هم از کتاب میکروطلایی گاج استفاده کنید و به شیوه رتبه برترها، یک روز در میان یک درک مطلب کار کنید. چون هرساله حدود 5 تست از تست های کنکور سراسری به درک مطلب اختصاص داده می شود. پس اهمیت دارد که در حل درک مطلب های عربی به تسلط برسید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس عربی(4)

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه عربی

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور

در معرفی بهترین منابع کنکور رشته ریاضی 1401 نوبت به دین و زندگی می رسد. درسی که می تواند درصد بسیار بالایی برای شما بیاورد! با انتخاب و مطالعه بهترین منبع دین و زندگی کنکور به خوبی می توانید از درس دینی نتیجه دلخواه را به دست بیاورید.

سطح قوی

کتاب دین و زندگی جامع کنکور انتشارات سفیر خرد (نوشته مسلم بهمن آبادی) بهترین کتاب دین و زندگی کنکور است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی در درس دینی است. این کتاب در دو جلد پایه و دوازدهم منتشر شده و تست های قوی و چالشی زیادی دارد و باعث می شود در این درس به تسلط کامل برسید. نویسنده این کتاب همان نویسنده کتاب های مبحثی دین و زندگی نظام قدیم انتشارات نشرالگو است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس دینی

سطح متوسط و ضعیف

باید توجه کنید که در این درس آن چه در قدم اول اهمیت دارد، مطالعه خوب و دقیق و کامل کتاب درسی است. ما نیز با توجه به این موضوع بهترین منابع کنکور رشته ریاضی 1401 در درس دین و زندگی را معرفی کرده ایم. کتاب دین و زندگی جامع کنکور خیلی سبز کتاب بسیار خوبی برای درس دین و زندگی است و بهترین کتاب دین و زندگی کنکور است. این کتاب درسنامه و تست خوبی دارد. در درسنامه این کتاب آیات بسیار دقیق تحلیل شده اند و ارتباط آن ها با دیگر آیات هم بیان شده است. تست های کنکور های سال قبل هم در بانک تست این کتاب گنجانده شده و سوالات تالیفی مشابه تست های کنکور هم هست که می توانید از آن ها در هر سطحی که هستید، استفاده کنید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس دینی

سعی کنید در کنار بهترین منبع دین و زندگی کنکور که برای مطالعه انتخاب کردید، از کتاب مبحثی پیام آیات دین و زندگی مهر و ماه استفاده کنید. در این کتاب تمام آیات هر درس بررسی شده و در مورد تک تک پیام آیات صحبت شده است. همچنین هر نکته ای که از کنکورهای سال های قبل وجود داشته، در کتاب آورده شده است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس دینی

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه دین و زندگی

بهترین کتاب زبان کنکور

برای مطالعه درس زبان انگلیسی، از دو کتاب مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری و زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز می توانید استفاده کنید. این دو کتاب، بهترین کتاب زبان کنکور موجود در بازار هستند. این ۲ کتاب به بخش های لغت، گرامر ، درک مطلب و کلوزتست تقسیم می شوند و برای هر کدام تعداد زیادی تست دارند. از نظر درسنامه و پاسخ نامه کتاب مبتکران کتاب بسیار قوی هست.

سطح متوسط و قوی

ما به دانش آموزان با سطح خوب و عالی در درس زبان انگلیسی، کتاب مبتکران را پیشنهاد می کنیم. این کتاب به بخش های لغت، گرامر ، درک مطلب و کلوزتست تقسیم می شود. این کتاب برای هر بخش تعداد زیادی تست دارد و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی در این درس است. از نظر درسنامه و پاسخ نامه، کتاب مبتکران کتاب بسیار قوی است و از بهترین منابع کنکور ریاضی 1401 در این درس است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس زبان

سطح ضعیف

اگر سطح خوبی در درس زبان انگلیسی ندارید، می توانید از کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز استفاده کنید. این کتاب هم به بخش های لغت، گرامر ، درک مطلب و کلوزتست تقسیم می شود و برای هر کدام تعداد زیادی تست دارد. این کتاب به نسبت کتاب مبتکران، درسنامه ساده تر و روان تری دارد.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس زبان

برای درک مطلب اگر به تمرین بیشتری نیاز داشتید، می توانید کتاب «از متن نترسیم» نوشته رضا کیاسالار برای نشر شبقره را تهیه کنید. درک مطلب های این کتاب از آسان به سخت به ترتیپ چیده شده و زمان مورد نیاز برای هر کدام کنار درک مطلب نوشته شده است. مطلب جالب دیگر این است که این کتاب با ذکر نکته در هر درک مطلب، گام به گام  شما را با مهارت های حل درک مطلب کنکور آشنا می کند. به همین علت است که از بهترین منابع کنکور ریاضی 1401 در درس زبان به حساب می آید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس زبان

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه زبان انگلیسی

برای دروس عمومی به ترتیب دفترچه کنکور به معرفی بهترین منابع کنکور رشته ریاضی 1401 پرداختیم. حالا به معرفی بهترین منابع کنکور رشته ریاضی برای دروس اختصاصی این رشته به ترتیب اهمیت دروس می پردازیم. با ما بمانید.

بهترین کتاب حسابان کنکور

در این بخش می خواهیم بهترین منابع کنکور رشته ریاضی در درس حسابان را در سه سطح معرفی کنیم.

سطح قوی

اگر در این درس سطح قوی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم برای مطالعه کتاب هایی با درسنامه خوب و کامل، از کتاب حسابان خیلی سبز استفاده کنید که از بهترین منابع حسابان کنکور است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی در درس حسابان است. اما برای حل تست های با سطح بالاتر از کتاب حسابان نشرالگو استفاده کنید. چون ویژگی اکثر کتاب های نشر الگو در دروس اختصاصی همین تست های قوی و نکته دار اما درسنامه های نسبتاٌ کوتاه و ضعیف است. پس بهتر است یکی از دو کتاب اول را در کنار کتاب حسابان نشر الگو استفاده کنید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس حسابان

 

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس حسابان

سطح متوسط و ضعیف

اگر سطح بالایی در درس حسابان ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که از کتاب حسابان میکرو طلایی گاج استفاده کنید که بهترین منبع حسابان کنکور است. این کتاب درسنامه خوبی دارد و سعی کرده نکات درسی را تشریح کند. این کتاب با داشتن تست های متوسط نیاز شما را برآورده می کند و به همین علت بهترین کتاب حسابان کنکور برای این سطح است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس حسابان

بهترین کتاب گسسته و آمار کنکور

سطح قوی

اگر در این درس سطح رو به بالایی دارید، پیشنهاد دورخیز به شما کتاب نشرالگو است که از بهترین منابع گسسته کنکور و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی در این درس است. این کتاب درسنامه ضعیفی دارد اما از نظر تست، بسیار قوی است و می توانید از آن نتیجه خوبی بگیرید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس گسسته

سطح متوسط

اگر در فهم و حل مسائل این درس سطح متوسطی دارید، دورخیز به شما کتاب گسسته حیلی سبز و کتاب گسسته میکروطلایی گاج را پیشنهاد می کند. این دو کتاب که از بهترین منابع کنکور رشته ریاضی 1401 در درس گسسته هستند، درسنامه کاملی دارند و تست های آن ها هم خوب است و به همین علت از بهترین منابع گسسته کنکور هستند. البته سعی کنید کتاب خیلی سبز را در اولویت قرار دهید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس گسسته

سطح ضعیف

اگر در درس گسسته قوی نیستید و در حل مسائل آن احساس ضعف می کنید، کتاب گسسته میکروطلایی را به شما پیشنهاد می کنیم که بهترین منبع گسسته کنکور برای شما است. این کتاب به نسبت بقیه منابع درسنامه کامل تر و تست های ساده تری داد و بهترین انتخاب برای شماست.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس گسسته

بهترین کتاب هندسه کنکور

سطح قوی

اگر برای حل تست های چالشی هندسه آمادگی دارید و می خواهید در درس هندسه حریف بطلبید، پیشنهاد دورخیز به شما کتاب هندسه نشرالگو است. این کتاب درسنامه قوی ندارد ولی بانک تست بسیار خوبی است و از بهترین منابع کنکور ریاضی 1401 و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی در درس هندسه است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس هندسه

سطح متوسط و ضعیف

اگر در درس هندسه سطح متوسط و معمولی دارید به شما کتاب های هندسه میکرو طلایی گاج و خیلی سبز را پیشنهاد می کنیم. این کتاب ها که بهترین منبع هندسه کنکور هستند، درسنامه نسبتاٌ خوبی دارند و تست های آن ها هم استاندارد و مطابق کنکور است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس هندسه

بهترین کتاب شیمی کنکور

سطح قوی

اگر در درس شیمی سطح بالایی دارید، به شما میکرو طبقه بندی گاج (۲ جلدی  پایه و دوازدهم )، IQ جامع گاج و موضوعی مسائل خیلی سبز و موج آزمون شیمی را پیشنهاد می کنیم که بهترین کتاب شیمی کنکور است. میکرو طبقه بندی گاج کتابی بسیار قوی است و تست های سطح بالایی دارد. از نظر درسنامه هم کتاب خوبی است و پاسخ نامه های خیلی خوبی دارد. مطلب جالبی که در پاسخ نامه این کتاب است، وجود کادرهایی است که ویژه محاسبات است.

در کنار میکرو، IQ گاج هم بانک تست کاملی است. از کتاب موضوعی مسائل خیلی سبز هم برای مسائل می توانید استفاده کنید که این کتاب برای دوران جمع بندی خیلی کاربردی است و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی برای درس شیمی است. برای جمع بندی و ارزیابی هم می توانید از موج آزمون نشر الگو استفاده کنید که هر فصل آن به چند آزمون تقسیم می شود  و می توانید خودتان را به وسیله این کتاب ارزیابی کنید. همچنین این کتاب آزمون های کلی برای هر فصل، آزمون سال به سال و آزمون جامع سه سال و مشابه کنکور هم دارد.

سطح متوسط

اگر در درس شیمی سطح متوسطی دارید، پیشنهاد دورخیز به شما، کتاب شیمی نشرالگو (پایه و دوازدهم)، فصل آزمون خیلی سبز و کتاب موضوعی مسائل خیلی سبز است. کتاب نشرالگو کتاب بسیار کاملیست و تست های زیادی دارد و کاملاً نیاز شما را برآورده می کند. برای ارزیابی هم می توانید از فصل آزمون استفاده کنید که آزمون به آزمون است و در هر فصل چندین آزمون جزئی و کلی دارد و هم چنین دارای آزمون های مشابه کنکور است.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس شیمی

سطح ضعیف

اگر در این درس سطح خوبی ندارید، از خیلی سبز جامع (۲جلدی) استفاده کنید. این کتاب دارای درسنامه خوب و کاملی است و تست هایی با سطح متوسط دارد و به شما کمک می کند تا مطلب را بهتر یاد بگیرید.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس شیمی

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه شیمی کنکور

بهترین کتاب فیزیک کنکور

سطح قوی

اگر در درس فیزیک سطح خوب و رو به بالایی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که از کتاب نشرالگو که بهترین منبع فیزیک کنکور و جزو منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی برای درس فیزیک است، استفاده کنید. البته این کتاب درسنامه مفصلی ندارد و شما را با تست های خود به چالش می کشد.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس فیزیک

سطح متوسط

اگر در درس فیزیک نه خیلی قوی و نه ضعیف هستید، پیشنهاد دورخیز به شما کتاب فیزیک خیلی سبز و میکروطلایی گاج است. این کتاب ها که بهترین منبع فیزیک کنکور برای این سطح هستند، به علت تست های متنوعی که دارند، نیاز طیف وسیعی از دانش آموزان را برآورده می کنند.

بهترین منابه کنکور ریاضی در درس فیزیک

سطح ضعیف

اگر در درس فیزیک سطح بالایی ندارید و در مفاهیم ابتدایی فیزیک مشکل دارید، به شما کتاب سیر تا پیاز گاج که از بهترین منابع کنکور ریاضی 1401 در درس فیزیک است را پیشنهاد می کنیم. این کتاب مفاهیم را خیلی روان توضیح داده و آموزش کاملی را ارائه داده است. البته نمی توان از این کتاب تست های قوی و سطح بالا انتشار داشت.

بهترین منابع کنکور ریاضی در درس فیزیک

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه فیزیک کنکور

جمع بندی و نکات مهم

ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا شما را در انتخاب بهترین منابع کنکور رشته ریاضی 1401 راهنمایی کنیم. البته بهتر است با مطالعه چند صفحه از هر منبع، بهترین و مناسب ترین منبع را از میان این منابع انتخاب کنید. فراموش نکنید که مهم ترین موضوع این است که شما متوجه شوید از بین این منابع تست معرفی شده، که هر کدام جزو بهترین منابع درسی کنکور رشته ریاضی 1401 هستند، با طرز بیان و نگارش کدام نویسنده، بیشتر ارتباط برقرار می کنید و برای شما قابل فهم تر است.

ما در تیم دورخیز آماده هستیم برای انتخاب بهترین کتاب های تست کنکور 1401 شما را راهنمایی کنیم. کافیست با ما تماس بگیرید. ضمناً ویس های مشاوره ای این مقاله را از دست ندهید. امیدواریم کتاب تست های خوبی تهیه کنید و خیلی خوب هم آن ها را بخوانید. 😊

محمدرضا سلیمی

مشاوره صوتی رایگان

در این دو پادکست مشاوره‌ای محمدرضا سلیمی رتبه 48 کنکور سراسری ریاضی درمورد بهترین منابع کنکور رشته ریاضی 1400 صحبت می کند. در صورتی که در این باره به مشاوره نیاز دارید با شماره 02177276971 تماس بگیرید.

مدت فایل :

محمدرضا سلیمی

مشاوره صوتی رایگان

مدت فایل : 11 دقیقه و 2 ثانیه
برچسب ها :
لینک کوتاه مقاله:

برنامه ریزی تابستان

مطالب مشابه

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

جزوات پیشنهادی

19 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • من سال ۱۱ام هسم در تهیه کتاب سردرگم میشم میخوام برای تهیه کتابای سال ۱۲ام از شما راهنمایی بگیرم😊

  پاسخ
 • مبینا خرمی
  27 فروردین 1399 10:54

  سلام وقت بخیر!
  مبحث آرایه رو بهتره موضوعی کار کنیم یا تلفیقی..؟؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من میخوام تو کنکور شیمی و هندسه و زبانو کلا بزارم کنار ولی تو بقیه ی درس ها قوی هستم به نظرتون شانس قبولی دارم اصلا؟!

  پاسخ
  • سردبیر دورخیز
   14 اردیبهشت 1399 23:35

   سلام. حذف کردن کلی یک درس کار اشتباهیه. ششانس قبولی شما در رشته های خوب به صفر میرسه!!

   پاسخ
 • سلام من پایه یازدهم هستم و کنکوری ریاضی 1400
  سال دهم و یازدهم که هنوز با سایت شما آشنا نشده بودم و این مقاله رو نخونده بودم به سفارش معلمام یه سری کتاب گرفتم که الان توی لیست شما نیستن و امکان خرید کتاب های پایه رو در کنار کتب دوازدهم ندارم اگر این منابع رو تهیه نکنم نمی تونم نتیجه ی خوبی بگیرم؟ برای مثال من برای شیمی کتابای مبتکران آقای بازرگان رو گرفتم و برای فیزیک سه سطحی قلم چی

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   30 خرداد 1399 01:49

   سلام. جای نگرانی نداره اگر این کتاب هایی که دارید براتون قابل فهمه و میتونید توضیحات اون هارو درک کنید. کتاب شیمی مبتکران کتاب خوبیه. بقیه کتاب هایی که تهیه نکردید رو طبق لیست دورخیز تهیه کنید.

   پاسخ
 • احسان
  3 تیر 1399 14:26

  سلام من داوطلب کنکور ریاضی ۱۴۰۰ هستم و قصد دارم در تابستان دهم و یازدهم به طور کامل جمع بندی کنم و کمی در منابعم تردید دارم که بتونن منو به تسلط ۱۰۰ درصد برسونن لطفا در این مورد من رو راهنمایی کنید
  حسابان:نشرالگو+مهروماه
  فیزیک:خیلی سبز+نشرالگو
  در مورد شیمی هم دهم و یازدهم مبتکران دارم ولی میخواستم از یک کتاب پایه استفاده کنم که تستای استاندارد داشته باشه و بین موج آزمون و پایه خیلی سبز گیر کردم
  باتشکر

  پاسخ
 • سلام من تابه حال هیچ ازمون ازمایشی ندادم چطور میتونم سطحم رو بسنجم

  پاسخ
  • سردبیر دورخیز
   12 تیر 1399 16:51

   سلام سوال خوبی پرسیدی محمد جان
   سطح درسی تو با توجه به چندتا موضوع تعیین میشه. معدل تو اگر از 18.5 الی 19 بالاتر بوده دانش آموز قوی محصوب میشی و احتمالاً در یادگیری درس مشکلی نداری. البته همیشه این موضوع صحیح نیست و باید سطح درسی تو در مطالعه تستی بیشتر بررسی بشه و ممکنه کمی متفاوت باشه. میتونی با حل چندتا تست به صورت آزمایشی و رندوم از تست های ساده و آسان و خوندن پاسخنامه خودت رو محک بزنی. حتی به نوعی از خودت کوییز بگیری. موفق باشی

   پاسخ
 • سلام ممنون از توضیحات خیلی خوبتون
  من قبل از مطالعه مقالتون چند تا کتاب مهروماه گرفتم که درس نامه های خیلی روونی داره
  چرا تو مقالتون کتاب های مهرو ماه رو نذاشتین؟

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   22 تیر 1399 22:34

   سلام آناهیتا خانم:)خواهش میکنم خوشحالیم که براتون مفید بوده
   همونطور که در مقاله هم توضیح دادیم، هرکس نسبت به خودش و سطحش باید بهترین منبع رو برای خودش انتخاب کنه و ما فقط سعی داشتیم بهترین هارو معرفی کنیم و البته راهنماییتون کنیم که باید چه طور و به چه روشی بهترین منبع رو برای خودتون انتخاب کنین:)

   پاسخ
 • سلام.اگه تو کنکور هندسه دهم رو ولش کنم ولی هندسه 11و12رو بخونم شانس قبولی دارم تو کنکور.بعدش اینو بگید که من که رشته ریاضیم تو تابستون در رشته عالی و دانشگاه عالی چقدر باید بخونم تو تابستون.لطفا جواب بدین .ممنون

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   10 مرداد 1399 17:51

   سلام آقا سعید
   میتونین این کارو بکنین ولی شما باید تلاش کنین که هندسه دهم رو بفهمین و یاد بگیرین تا بتونین هندسه یازدهم و دوازدهم رو یادبگیرین! پیش نیاز نیستند ولی برای یادگیری سال های بالاتر نیازه که دهم رو بلد باشین!
   برای رشته ریاضی هم چون باید تمرین خیلی زیاد داشته باشین باید از همین الان شروع به مطالعه کنین و تا جایی که میتونین بخونین..8-10 ساعت در روز عالیه..

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من میخواستم از رشته تجربی تغییر رشته بدم ودر کنکور ریاضی 1400شرکت کنم.هوشم برای یاد گرفتن دروس ریاضی خوب .با توجه به اینکه در این زمینه به مدرسه نرفتم واموزشی ندیدم به نظر شما کتاب های خیلی سبز برای ریاضیات میتونه منبع مناسبی برای تست وآموزش باشه؟
  وبه نظر شما ریاضیات گسسته رو حذف کنم یا هندسه پایه رو یا هیچکدام ویا مباحث خاصی از این دو؟
  لطفا جواب بدید.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   21 آبان 1399 00:14

   سلام وقت بخیر
   کتاب های خیلی سبز خوبه. اگر در درسی خیلی ضعیف هستی از کتاب های آموزشی تر استفاده کن. در رابطه با حذف درس باید با احتیاط عمل کنید. من شرایط شما رو نمیدونم که جواب قطعی بدم.

   پاسخ
 • سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم ایا کتاب عربی میکرو گاج خوبه واسه کنکور.بعدش من رشتم ریاضیه من توش مشکل دارم ایا همه مثه من هستند یا فقط من مشکل دارم.ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 • البته منظورم درس هندسه توش مشکل دارم نه عربی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست