تعیین تکلیف پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری

تعیین تکلیف پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری مشمول خدمت سربازی

سرهنگ مهدی صادقی در سخنانی، اظهار داشت: برابر اعلام سازمان وظیفه عمومی فراجا باتوجه‌به اینکه تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری دانشگاه‌ها، ورودی نیم‌سال دوم ۱۴۰۲ هستند و در صورت اعزام به خدمت ظرف مدت کوتاهی بایستی از خدمت ترخیص شوند، ازاین‌رو به‌منظور مساعدت با این دسته از مشمولان، به شرح ذیل نسبت به تمدید اعزام و تعیین و تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

وی گفت: همه مشمولان فارغ‌التحصیل دیپلم که در سال ۱۴۰۱ موفق به اخذ دیپلم شده و تا تاریخ ۱۴۰۲.۰۷.۳۰ فرصت معرفی یا ثبت‌نام در دانشگاه را داشته‌اند و برابر اعلام درگاه سازمان سنجش (www.sanjesh.org) یا درگاه مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی (www.Azmoon.org)، جزو پذیرفته‌شدگان نیم‌سال دوم ۱۴۰۲ هستند، مجاز به ثبت‌نام بوده و برای آنها معافیت تحصیلی صادر شود.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی لرستان، افزود: مشمولانی که دارای برگ اعزام به خدمت در پایه‌های ۱۴۰۲.۰۹.۰۱ و ۱۴۰۲.۱۰.۰۱ هستند، با ارائه درخواست تعویق اعزام به خدمت از طریق دفاتر پلیس +۱۰، با تمدید موعد اعزام آنها به ۱۴۰۲.۱۱.۰۱، بدون توجه به سابقه تمدید قبلی موافقت شود، همچنین سربازان حین خدمتی که جزو پذیرفته‌شدگان بهمن‌ماه ۱۴۰۲ هستند، در صورت درخواست معافیت تحصیلی، با احراز سایر شرایط و مقررات جاری و با ثبت مدت خدمت انجام شده، از خدمت ترخیص و معافیت تحصیلی برای آنها صادر شود.

سرهنگ صادقی، تأکید کرد: تسهیلات مذکور صرفاً در صورت‌پذیرش و ثبت‌نام مشمولان موصوف در دانشگاه‌ها و برای صدور معافیت تحصیلی است و در صورت عدم ثبت‌نام در نیم‌سال دوم ۱۴۰۲، ملاک مهلت معرفی آنها، تاریخ ۱۴۰۲.۷.۳۰ بوده و پس از آن به‌عنوان مشمول غایب محسوب می‌شود.

برای آشنایی با قوانین معافیت تحصیلی مقاله زیر را مطالعه کنید:

مقاله مهم  قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان کنکور
لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید