ضرایب درس های رشته تجربی در کنکور

 

طبق آخرین تغییرات کنکور، سوالات کنکور سراسری تجربی شامل 3 دفترچه است که فقط شامل دروس اختصاصی است. هر یک از این دفترچه ها سوالاتی از چند درس مختلف هستند که این دروس اهمیت و ضریب متفاوتی دارند . یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان کنکور تجربی اطلاع از ضرایب دروس رشته تجربی در کنکور برای برنامه ریزی و مدیریت زمان است. باید اشاره کنیم که این اطلاعات به طور جامع و کامل در فرآیند مشاوره کنکور تجربی  به شما داوطلبان ارائه می‌شود. اما در این مقاله به بررسی ضرایب هر درس در زیر گروه های مختلف در رشته تجربی می پردازیم تا شما هم با اطلاع از آن بتوانید بهترین برنامه ریزی را داشته باشید .

ضرایب درس های رشته تجربی در کنکور

  • دفترچه اول کنکور تجربی

اولین دفترچه ای که در اختیار داوطلبان قرار می گیرده شامل 1 درس زیست شناسی می باشد. ضریب این درس 12 است. مدت زمان کل دفترچه اول 45 دقیقه است.

  • دفترچه دوم کنکور تجربی

دومین دفترچه ای که در اختیار داوطلبان قرار می گیرده شامل 2 درس فیزیک و شیمی است. ضریب فیزیک 7 و شیمی 9 است. مدت زمان کل دفترچه دوم 75 دقیقه است.

  • دفترچه سوم کنکور تجربی

دومین دفترچه ای که در اختیار داوطلبان قرار می گیرده شامل 2 درس ریاضی و زمین شناسی است. ضریب ریاضی 7 و زمین 1 است. مدت زمان کل دفترچه سوم 60 دقیقه است.

رشته تجربی
دفترچه درس ضریب تعداد تست زمان پاسخگویی
1 زیست شناسی 12 45 45 دقیقه
2 فیزیک 7 30 40 دقیقه
شیمی 9 35 35 دقیقه
3 ریاضی 7 30 45 دقیقه
زمین شناسی 1 15 15 دقیقه

 

چرا ضرایب درس های کنکور مهم هستند؟

میزان اهمیت و تاثیر هر درس در نتیجه کنکور ، بستگی به ضریب آن درس دارد  و دانستن ضرایب درس های رشته ریاضی کمک بسیاری به شما می کند. در موضوع برنامه ریزی کنکور و برنامه ریزی کنکور تجربی و مشاوره کنکور تجربی روی ضرایب درس های کنکور تاکید میکنیم چون که ساعت مطالعه هر درس در طول هفته با توجه به همین موضوع مشخص میشود. درس با ضریب بالاتر اهمیت بیشتر و ساعت مطالعه هفتگی بالاتری دارد. 

موضوع تکمیلی

توجه داشته باشید که با توجه به آخرین تغییرات کنکور ضرایب دروس سوابق تحصیلی در کنکور هم اهمیت زیادی دارند. یعنی در امتحانات نهایی شما هر درس ضریب خاصی در نمره کل کنکور خواهد داشت. برای اطلاع از این موضوع مقاله زیر را حتما مطالعه کنید.

مقاله مهم  ضرایب دروس سوابق تحصیلی در کنکور 1404
لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پرستو
پرستو
12 روز قبل

به نظر من برای مطلع شدن از جامع‌ترین منابع دروس و ضرایب دروس کنکور تجربی، می‌توانید از سایت سنجش یا مشاور معتمد خود کمک بگیرید تا با فراگرفتن اطلاعات لازم برای خود برنامه درسی تعیین کنید.