روش مطالعه عربی

عربی یک درس با ضریب ۲ و اهمیتی در حد ضریب ۴ در کنکور می باشد. در این مقاله به توضیح روش مطالعه عربی می پردازیم.یک روش فراگیر برای مطالعه این درس این است که ترجمه و تعریب را از قواعد جدا کرده و مطالعه کنید. استفاده از منبع مناسب در این درس اهمیت دارد. برای یادگیری قواعد عربی بهتر است پایه خود در عربی (عربی سال دوم برای نظام قدیم، عربی سال نهم برای نظام جدید) را تقویت کنید. در ابتدا درسنامه عربی را مطالعه کرده و سپس تست و تمرین حل کنید.

نکات مهم روش مطالعه عربی

بررسی سوالات کنکورهای سال های قبل می تواند دید خوبی به شما در قواعد عربی بدهد. اگر در درس عربی ضعیف هستید از منبع مناسب سطح خود (به صورت درس به درس) استفاده کنید و تمامی دروس عربی را بررسی نمائید. برای موفقیت در ترجمه و تعریب عربی باید ویژگی های کلی اسم، فعل و حرف را فرابگیرید. روزانه تمرین کردن ۱۰ تست ترجمه عربی بسیار راهگشا و مفید خواهد بود.

مطلب مشابه
آشنایی با انواع تست و تست زنی

متن درک مطلب عربی

مبحث چالش برانگیز عربی، متن درک مطلب عربی است. برای تقویت این مبحث بهتر است کتابی مجزا تهیه کرده و مرتباً تست و تمرین های آن کتاب را حل کنید. دقت کنید که یک اشتباه رایج در روش مطالعه عربی حفظ کردن لغات عربی و تکیه بر آنها برای پاسخگویی به سوالات است. فراموش نکنید درس عربی جزو درس هایی است که فوت و فن دارد. با این دیدگاه در این درس ساده تر به نتیجه دلخواه در کنکور خواهید رسید.

آیا می‌توان عربی را درس به درس از روی کتاب درسی خواند؟

کتاب های درسی عربی معمولاً آموزش قواعد را خیلی خوب انجام نداده اند. همچنین ترجمه های لازم را در خود ندارند و برای این منظور باید از جزوه دبیر استفاده کنید. در صورتی که به صورت محوری نیاز به مطالعه عربی دارید بهتر است که از یک منبع مثل کتاب عربی سیر تا پیاز انتشارات گاج استفاده کنید. در غیر این صورت می توان از جروه دبیر هم استفاده کنید. به هرحال هر امکاناتی برای یادگیری عربی دارید را به کار بگیرید تا در درس عربی پیشرفت کنید و به درصد خوبی در این درس دست پیدا کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی