روش مطالعه جغرافیا برای کنکور

روش مطالعه جغرافیا برای کنکور چگونه است؟ در این مقاله به طور کامل به این پرسش پاسخ داده ایم.

درک روابط علت و معلولی

تعدادی از دانش آموزان سعی می کنند که درس جغرافیا را حفظ کنند، این کار باعث می شود که این درس برای آنها دشوارتر به نظر بیاید. به جای حفظ کردن بدون تحلیل، سعی کنید بین مطالب درس جغرافیا رابطه همبستگی به وجود آورید. بین عوامل و پدیده های طبیعی، اقتصادی، انسانی یا فرهنگی رابطه علت و معلولی برقرار کنید. زیرا اساس علم جغرافیا بر مبنای رابطه علت و معلولی است. با این کار مطالب را به آسانی به خاطر سپرده و دیرتر فراموش می کنید.

حفظ کردن اعداد

برای حفظ کردن اعداد و ارقام کتاب جغرافیا باید تفاوت و تشابهات بین مختصات های جغرافیایی را درک کنید. بنابراین از حفظ کردن اعداد و ارقام به صورت طوطی وار دوری کنید ، زیرا یادگیری جغرافیا را برای شما سخت تر می کند.

خلاصه نویسی و جدول بندی

درس جغرافیا را خلاصه ­نویسی کنید. سپس خلاصه برداری­ های خود را دسته بندی کنید. مثلاً یک صفحه را به رودخانه­ ها، یک صفحه برای صحراها، یک صفحه برای رشته کوه ها و … اختصاص دهید.در کنار خلاصه نویسی، مطالب جفرافیا را جدول بندی کنید. جدول بندی به درک تفاوت و شباهت های پدیده ها کمک می کند.

مطلب مشابه
مهارت خلاصه‌نویسی، حاشیه‌نویسی و یادداشت برداری

توجه به تصاویر و نقشه ها

به نقشه ها و تصاویر موجود در کتاب توجه کنید. این کار به یادگیری بهتر شما کمک می کند. همچنین این قسمت در کنکور و امتحانات نهایی بسیار مهم است.

طرح سوال برای خود

هنگام مطالعه درس جغرافیا برای خود سوال طراحی کنید و پاسخ آن را در کتاب درسی مطالعه کنید. متن کتاب جغرافیا را کامل و با در نظر گرفتن همه جوانب مطالعه کنید. جغرافیا از دروسی است که قابلیت طراحی همه نوع سوالی را دارد.

یادگیری سریعترین روش های تست زنی دروس رشته انسانی

بسته موفقیت در کنکور انسانی

اگر رشته انسانی هستید، تنها در 9 ساعت می توانید با تجربیات 50 رتبه برتر کنکور آشنا شوید! آموزش های طلایی فنون موفقیت در کنکور شما را برای کسب رتبه زیر 100 آماده می کند. اگر از روش های تست زنی و مطالعه کنکوری چیزی نمی دانید این پکیج آموزشی برای شما واجب و ضروری است. پس همین الان اقدام کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی