چطور با پایه درسی ضعیف رتبه برتر شویم؟

چطور با پایه درسی ضعیف رتبه برتر کنکور شویم؟

دانش آموزانی که برای آینده خود هدف دارند منتظر فرصت ها نمی مانند. اگر تا الان از مسیر درسی خود راضی نبوده اید پس مسیر بهتری را برای آینده انتخاب کنید. نباید منتظر معجزه بمانید. معجزه حقیقی اراده و پشتکار شما است. با پشتکار بالا و انتخاب مسیر درست می توانید به رویاهایتان برسید. اگر پایه درسی ضعیف دارید باید تلاش کنید. این مقاله برایتان مفید است.

اگر از مسیر الان زندگی راضی نیستی پس به دنبال تغییر باش! در دنیای امروز استعداد به تنهایی معنایی ندارد. دنیای امروز بر اساس علایق به پیش می رود.

هنگامی که به کاری علاقه دارید انگیزه شما برای انجام آن چندین برابر می شود. انگیزه زیاد باعث تلاش مداوم می شود و همین تلاش، شما را به موفقیت می رساند. پس اگر هدفی دارید به دنبال استعدادتان نباشید بلکه به این توجه کنید که چقدر به هدفتان علاقه دارید.

پایه درسی ضعیف

علاقه به هدف؛ موتور تقویت پایه درسی ضعیف

موفقیت در کنکور استعداد نمی خواهد! برای موفقیت در کنکور باید به هدفتان علاقه داشته باشید. علاقه به هدف اولین و مهمترین قسمت موفقیت است.

اگر به اصرار خانواده یا اطرافیان می خواهید پزشکی بخوانید. اگر خودتان به پزشکی علاقه ندارید. و اگر هایی مثل این ها… . مطمئن باشید که راه خیلی سختی را برای کنکور در پیش خواهید داشت. چون فقط علاقه به هدفتان است که سختی ها را آسان می کند.

اگر پایه درسی ضعیفی دارید به راحتی (!) می توانید رتبه برتر کنکور شوید ” به شرطی که عاشق هدف خود باشید.”  این علاقه باعث می شود ناامید نشوید و همواره تلاش کنید.

علاقه به هدف باعث می شود شما تشنه رسیدن به  موفقیت شوید. پس به دنبال مسیر درست موفقیت می گردید. از مشاورها کمک می گیرید. آزمون های آزمایشی را از دست نمی دهید. روش های مناسب مطالعه را پیدا می کنید. در واقع با تمام قوا برای پیدا کردن مسیر درستی که شما را به هدفتان می رساند تلاش می کنید. جستجو، تلاش و به این در و آن در زدن، لازمه پیشرفت و تقویت پایه درسی ضعیف است.

اگر می خواهید استعداد رسیدن به هدفتان را به دست بیاورید باید هدفی را انتخاب کنید که عمیقا به آن علاقه دارید. مثلا اگر به مهندسی برق علاقه مند هستید هنگامی که به درس های سخت ریاضی و فیزیک می رسید نباید عقب بروید. سختی درس ها نشانه عدم استعداد شما نیست. اگر درسی سخت است به این دلیل است که شما هنوز مهارت لازم برای یادگیری آن مطلب را پیدا نکرده اید.

اگر واقعا به مهندسی برق علاقه نداشته باشید با رسیدن به اولین درس سخت کنکور ناامید می شوید. اما اگر عمیقا برای رسیدن به رشته برق تصمیم خود را گرفته باشید خسته نمی شوید. اگر درسی برایتان سخت بود آن قدر از روش های مختلف با آن کلنجار می روید که بالاخره بتوانید مسلط شوید. چون شما “می خواهید” که به هدف خود برسید و برای رسیدن به رشته مورد علاقه خود هر مسیر سختی را آسان می کنید.

پایه ضعیف درسی

اگر هدف گذاری درستی انجام داده اید. اگر مطمئن هستید که این رشته ای که در سر دارید همان شغلی است که با علاقه به دنبالش خواهید رفت. اگر انقدر آینده خودتان در آن رشته برایتان اهیمت دارد که الان اولویت زندگی شما موفقیت در کنکور باشد. پس کافی است که خودتان را باور داشته باشید.

به تلاش و پشتکار خود باور داشته باشید و هرچقدر هم مسیر سخت شد باز هم ادامه دهید. برای موفق شدن تنها کافیست که به علاقه و تلاش خودتان برای رسیدن به هدف ایمان داشته باشید.

پس رمز رسیدن به رتبه برتر کنکور با پایه درسی ضعیف این است:

علاقه به هدف + پیدا کردن مسیر درست موفقیت + تلاش بی وقفه + ایمان به تلاش های خود

توجه کنید که دانش آموزانی هم که پایه درسی قوی دارند اگر با انگیزه تلاش نکنند به مرور افت خواهند کرد. پس شروط موفقیت برای تمامی دانش آموزان کنکوری است. اگر هرکدام از اصول موفقیتی که گفته شد را ندارید از مشاوران دورخیز کمک بگیرید.

روش ها و ابزار درست برای تقویت پایه درسی ضعیف

دانش آموزان برای موفقیت در کنکور باید با نحوه مطالعه صحیح هر درس آشنا باشند. مطالعه کنکوری هر درس روشی متفاوت از مطالعه همیشگی دارد. حتی اگر شاگرد اول مدرسه هم باشید برای کنکور باید روش های مطالعه مناسب هر درس را یاد بگیرید. دانش آموزانی که پایه درسی ضعیفی دارند باید از روش های آموزشی قوی تری استفاده کنند. کلاس های آموزشی که مطالب را از صفر تا صد با جزییات کامل آموزش می دهند می توانند مناسب باشند. حتی اگر به کلاس های آموزشی دسترسی ندارید با جزوه ها و درسنامه های قوی می توانید تسلط درسی خود را افزایش دهید.

برای رسیدن به رتبه برتر کنکور باید هر درس را به درستی یاد بگیرید. اما حواستان باشد که مسیر درسی را برای آموزش انتخاب کنید. جو گیر نشوید!! فقط یک روش برای آموزش اصولی شما کافی است. خودتان را بین کتاب ها و DVD های آموزشی سردرگم نکنید.

برای افزایش تسلط درسی باید با مفاهیم هر مبحث آشنا شوید. وقتی هر درس را مفهومی یاد بگیرید برای همیشه در یادتان می ماند. علاوه بر آن می توانید فرمول های سریع حل تست ها را هم به سادگی به خاطر بسپارید. اگر پایه درسی خود را تقویت نکنید نمی توانید از فرمول های تستی به درستی استفاده کنید.

رتبه برتر شدن در زمان کوتاه

با هر سطحی از تسلط که برای کنکور شروع کرده اید می توانید به  رشته مورد علاقه خود برسید. به شرطی که از علاقه خود نسبت به هدفتان مطمئن باشید. این اطمینان باعث می شود از همان اول تصمیم قطعی بگیرید که تحت هر شرایطی به تلاش خود ادامه دهید. تصمیم قطعی برای موفقیت، شما را در برابر مشکلات ضد ضربه می کند.

اگر پایه درسی ضعیف دارید و در زمان کم به دنبال موفقیت می گردید حتما دروس خود را مدیریت کنید. اگر روی تمامی دروس به تسلط 70% برسید، نمی توانید رتبه خوبی به دست آورید. اما تسلط صد درصدی روی 80% از مطالب باعث می شود به تراز و رتبه خیلی خوبی برسید.

انتخاب صحیح دروس برای مطالعه ، روند تست زدن شما را هدفمند می کند. یعنی سر جلسه آزمون می دانید که کدام تست ها را باید حل کنید و به سراغ چه تست هایی اصلا نروید. همین موضوع باعث می شود بتوانید وقت آزمون را خیلی بهتر مدیریت کنید.

رتبه برتر کنکوری با پایه درس ضعیف

پس به طور خلاصه برای تقویت پایه درسی ضعیف و موفقیت در کنکور باید:

 1. رشته مورد علاقه خودتان را پیدا کنید. (رشته ای که خودتان به آن علاقه مند هستید نه رشته ای که اطرافیان برایتان انتخاب می کنند!)
 2. خودتان را باور کنید.
 3. زیر گروه رشته خود را در کنکور بررسی کنید.
 4. ضریب هر کدام از درس ها را در زیر گروه مورد نظر مشخص کنید.
 5. با توجه به ضرایب و اهمیت هر درس برنامه ریزی کنید. (مثلا اگر ریاضی بالاترین ضریب را در زیرگروه رشته شما دارد حتما زمان بیشتری را در برنامه به ریاضی اختصاص دهید.)
  مقاله پیشنهادی:
  برنامه ریزی برای کنکور 1400 (با 5 اصل بنیادی🎯 +دانلود برنامه حرفه‌ای)
 6. مباحث هر درس را هوشمندانه انتخاب کنید. (برای مثال از درس فیزیک فقط مباحثی را مطالعه کنید که تست بیشتری از آن ها مطرح می شود. همچنین مباحثی که منبع طرح تست های آسان هم هستند نباید حذف شوند.)
 7. مباحث انتخاب شده را از صفر و مفهومی بخوانید.
 8. از ابزار های آموزشی مناسب خودتان استفاده کنید.
  مقاله پیشنهادی:
  معرفی بهترین منابع کنکور تجربی
  مقاله پیشنهادی:
  معرفی بهترین منابع کنکور ریاضی
  مقاله پیشنهادی:
  معرفی بهترین منابع کنکور انسانی
 9. حتما از مشاور با تجربه برای برنامه ریزی دقیق کمک بگیرید.
 10. تا لحظه آخر تلاش کنید و مطمئن باشید موفق می شوید.

نحوه برنامه ریزی برای تقویت پایه درسی ضعیف

برنامه ریزی دقیق می تواند سرعت پیشرفت تراز آزمون ها را چندین برابر کند. دانش آموزانی که دارای پایه درسی ضعیف هستند باید خیلی حساب شده تر درس بخوانند. یک نکته بسیار مهم اینن است که تایم مرور ها باید نزدیکتر درنظر گرفته شود. اگر برای یادگیری مطالب از کلاس درس یا فیلم آموزشی استفاده می کنید. بعد از هر جلسه، یکبار دیگر همان مطالب را مرور کنید و تمرین ها را مجددا حل کنید. به ازا هر 1 ساعتی که معلم برایتان تدریس می کند باید همان مطالب را 2 ساعت در خانه مطالعه کنید.

بهتر است که چند روز قبل از هر جلسه، مطالب را از کتاب و درسنامه کمک آموزشی مطالعه کنید. با پیش خوانی می توانید سوالات خود را از قبل کلاس یادداشت کنید. به این ترتیب برای یاد گرفتن مطالبی که تدریس می شود آماده تر خواهید بود.

برای برنامه ریزی اصلا آزمون و خطا نکنید. حتما از مشاوران با تجربه کمک بگیرید. وقتی که مشاور داشته باشید از مدیریت برنامه آسوده اید. با خیال راحت می توانید ذهن خود را روی مطالعه درس ها بگذارید. مدیریت همزمان برنامه شما را به سردرگمی می کشاند. چون تجربه کافی برای مدیریت شرایط مختلفی که در مسیر کنکور پیش می آید را ندارید. مشاور علاوه بر اینکه برنامه ریزی کاملی به شما ارائه می دهد، عادت های مطالعه شما را هم اصلاح می کند. یاد میگیرید که چگونه در حداقل زمان به حداکثر تسلط در دروس مختلف برسید. همچنین برای گزینش صحیح مباحث باید از نحوه طرح تست از هرکدام در کنکور آشنا باشید که مشاور به شما راهنمایی می دهد.

مثلا برای تسلط بر تست های ترجمه عربی به مطالعه ترجمه هر درس کتاب درسی نیاز ندارید. و اگر بدون آگاهی برنامه ریزی کنید ممکن است وقت زیادی را برای مباحثی بگذارید که اصلا نیاز به مطالعه نداشته اند. پس اگر می خواهید تلاشتان برای رسیدن به هدف خیلی سریع به موفقیت برسد و پایه درسی ضعیف تان را تقویت کنید، باید با برنامه پیش بروید و مسیر درستی را برای مطالعه انتخاب کنید. برای دریافت برنامه ریزی دقیق و راهبرد های مشاوره می توانید همیشه روی گروه مشاوره دورخیز حساب کنید.

این یک فایل صوتی ویژه است !

فایل های صوتی ویژه حاوی مطالب مفیدتر و پیشرفته تری هستند. برای دانلود یا گوش دادن به این صوت ها باید عضو سایت شوید. عضویت شما خیلی سریع و در همین صفحه انجام می شود. پس همین الان اقدام کنید!

مطالب مشابه

جزوات پیشنهادی

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور
فهرست

close-link