چرا و چطور یک هدف خوب انتخاب کنیم؟ [فرمول با هدف تا هدف🎯]

قبل از شروع هر مسیری باید هدف از طی کردن آن مسیر را مشخص کرد. مسیر کنکور هم همین طور است. شما باید قبل از شروع این مسیر حتماً انتخاب هدف برای کنکور داشته باشید. در این مقاله می خواهیم مفصل در رابطه با انتخاب یک هدف موثر و البته استاندارد صحبت کنیم تا بتوانید اولین و به عبارتی مهم ترین گام سال کنکور را با اطمینان بردارید. چون بدون داشتن یک هدف گذاری دقیق، نمی توان این مسیر پر از فراز و نشیب را طی کرد. این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای آن با ما همراه باشید. قرار است شما را با یک رابطه فوق العاده آشنا کنیم. فرمول با هدف تا هدف دورخیز😍

 

فرمول با هدف تا هدف دورخیز

 

چرا بدون هدف نمی توان در کنکور نتیجه خوبی گرفت؟

حتماً اولین سوالی که برای شما پیش می آید همین است که چرا باید انتخاب هدف برای کنکور داشته باشیم و بدون انتخاب هدف نمی توانیم نتیجه خوبی بگیریم. ما به این سوال شما پاسخ می دهیم. فقط کافی است یک لحظه به سختی های سال کنکور فکر کنید. تصور کنید یک سال از بهترین سال های زندگیتان را باید هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید، به مدرسه بروید و آن حجم از درس ها را یاد بگیرید و بعد که به خانه رسیدید، سریع شروع به درس خواندن کنید که مبادا از رقیبان خود عقب بمانید و درس هایتان نصفه باقی بماند. تفریح تعطیل، تلویزیون تعطیل، موبایل تعطیل، مسافرت تعطیل، خواب با خیال راحت تعطیل و …

 

انتخاب یک هدف مشخص

 

به نظر شما چه چیزی باعث می شود که بتوانید این همه سختی را تحمل کنید و حدود 12 ماه هر روز همه فکر و ذکرتان درس خواندن باشد؟ خب مطمئن باشید فقط و فقط یک هدف موثر و استاندارد و روشن می تواند نیرو محرکه شما برای تحمل و گذراندن این مسیر باشد. اگر انتخاب هدف برای کنکور نداشته باشید، هر روز به سختی و با زور و فشار اطرافیان و مشاور و …باید درس بخوانید و هیچ لذتی هم از درس خواندن نبرید. بدون انتخاب هدف برای کنکور هر روز از خودتان می پرسید چرا باید درس بخوانم و حس می کنید بدبخت ترین موجود روی زمین هستید.خب حالا که متوجه معایب بی هدفی شدید، می خواهیم از اثرات مثبت هدف دار بودن و با هدف درس خواندن صحبت کنیم.

(مقاله مهم)  مباحث ساده و مهم ریاضیات رشته ریاضی کنکور (شروع دیر هنگام)

افزایش امید و انگیزه

وقتی یک هدف موثر و استاندارد داشته باشید و انتخاب هدف برای کنکور انجام داده باشید، همیشه انگیزه دارید و تلاش می کنید. سخت ترین شرایط را می پذیرید و هیچ وقت دست از تلاش بر نمی دارید. مرتب دنبال پیشرفت و بهتر شدن هستید. حتی لحظه ای نا امید نمی شوید و با همه توان خود تلاش می کنید تا به هدفتان برسید. حاضرید هر روز 6 صبح از خواب بیدار شوید و در روز کلاً 4-5 ساعت بخوابید تا بتوانید بیشتر درس بخوانید. با داشتن هدف و به عبارتی هدفمند بودن، هیچ وقت این جمله را نخواهید گفت: من انگیزه ام را از دست داده ام و یا دیگر انگیزه ای برای ادامه دادن ندارم! چون انگیزه شما رسیدن به لحظه ای است که رویا و هدف شما به واقعیت تبدیل شده است.

شکوفایی استعدادها

وقتی در سال کنکور یک هدف برای خود انتخاب کنید و به عبارتی انتخاب هدف برای کنکور داشته باشید، همواره یک مسیر را طی می کنید و همین باعث می شود نتیجه تلاش های خود را ببینید و در نهایت استعداد ها و توانایی های خود را شکوفا کنید. هر فردی استعدادی دارد ولی چون اکثر افراد بدون داشتن هدف موثر و استاندارد مسیر را طی می کنند، تلاش هایشان بی نتیجه خواهد بود و در نهایت فکر می کنند که بی استعدادند و سرخورده می شوند.

هدفی که برای کنکور انتخاب می کنیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

حالا که می خواهید انتخاب هدف برای کنکور داشته باشید، لازم است بدانید هدفی که انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد. در ادامه راجع به این موضوع صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

هدفی که برای کنکور انتخاب می کنید باید یک هدف استاندارد باشد. یک هدف استاندارد باعث افزایش امید و انگیزه و شکوفایی استعدادها می شود. در ادامه ویژگی های این نوع هدف را بررسی می کنیم.

1- باید دقیق و شفاف باشد

این که بگویید من انتخاب هدف برای کنکور انجام داده ام و الان هدف دارم کافی نیست. شما باید دقیق مشخص کنید که می خواهید  مهر سال بعد، سر کلاس چه رشته ای و در چه دانشگاهی باشید. به این می گویند هدف! باید بدانید لازم است برای این هدف، چه کارهایی انجام دهید و از چه مسیری می توانید به آن برسید. باید دقیقاً بدانید باید چند ساعت درس بخوانید، چه درس هایی را بیشتر بخوانید و برای هر درس چه درصدی کسب کنید و در نهایت باید چه رتبه ای بیاورید تا بتوانید به آن رشته و دانشگاه برسید.

(مقاله مهم)  برنامه ریزی برای کنکور 1402 😎

2- باید بزرگ و هیجان انگیز باشد

هدف چیزی است که وقتی به آن فکر می کنید، ذوق تمام وجود شما را بگیرد و وقتی خودتان را در آینده تصور می کنید، از رسیدن به این رویا هیجان زده بشوید و به خودتان افتخار کنید. این گونه است که می توانید با تمام وجود و با تمام سلول های بدنتان، تلاش کنید و این مسیر را طی کنید و به هدفتان برسید.

3- باید واقع گرایانه باشد

هدفی که برای کنکور انتخاب می کنید باید واقع گرایانه باشد. یعنی انتخاب هدف برای کنکور باید متناسب با توانایی ها، سابقه تحصیلی و علاقه شما باشد. مثلاً خیلی از بچه های تجربی می گویند هدف من قبولی در رشته پزشکی است. اما وقتی از بعضی از این بچه ها می خواهیم یک جمله از کتاب درسی را حفظ کنند، نمی توانند و برایشان سخت است. خب این دانش آموزان اگر در نهایت هم به پزشکی برسند، قطعاً نمی توانند پزشک موفقی باشند چون کل این رشته، حفظیات و کلمه های سخت و سنگین است و هر جمله از این رشته، پر از کلمه های جورواجور است. پس باید در انتخاب هدف برای کنکور، واقع گرایانه عمل کنید و هم به توانایی ها و هم علاقه خود توجه کنید و سپس هدف خودتان را انتخاب کنید.

4- باید نوشته شده و مرتباً مرور شود

بعد از انتخاب هدف برای کنکور، باید آن را روی یک کاغذ بنویسید و آن را جلوی چشمتان بچسبانید تا هیچ وقت آن را فراموش نکنید و حتی اگر یک لحظه انرژی خودتان را از دست دادید و برای ادامه دادن خسته بودید، با دیدن هدفتان و یک لحظه فکر کردن به آن، موتورتان شارژ شود و با همه انرژی باز ادامه بدهید.

 

نوشتن هدف و مرور آن

 

5- باید به اهداف کوتاه مدت تبدیل شود

مهم ترین کار در انتخاب هدف برای کنکور این است که باید هدفتان را به هدف های کوتاه مدت قسمت بندی و تبدیل کنید. برای مثال برای اینکه به هدفتان برسید، باید روزانه 12 ساعت درس بخوانید. شما نباید تصور کنید که از روز اول باید روزانه 12 ساعت مطالعه داشته باشید. باید از حداقل ساعتی که می توانید شروع کنید و با مشخص کردن هدف های کوتاه مدت، به آن 12 ساعت برسید. یا اینکه هدف گذاری کنید که در هر آزمون ترازتان 200 تا بیشتر از آزمون قبل بشود تا برسید به تراز ایده آلی که می خواهید. با این روش هیچ وقت از تلاش کردن خسته نمی شوید!

(مقاله مهم)  آشنایی با سهمیه های کنکور سراسری در کنکور 99

 

فرمول با هدف تا هدف 😍🎯

قطعاً تا اینجا متوجه اهمیت انتخاب هدف برای کنکور شده اید. متوجه شدید بدون اینکه هدف مشخص و استانداردی داشته باشید قطعاً نمی توانید به آن چه که لیاقت آن را دارید، برسید. شما باید از استعدادهایی که خداوند در اختیار شما گذاشته استفاده کنید. برای اینکه بتوانید از این استعداد ها و انرژی ها استفاده کنید، اول باید هدف گذاری داشته باشید.  در این صورت قطعاً می توانید به بهترین نسخه از خودتان تبدیل بشوید. پس یک کاغذ و قلم بردارید و با توجه به فاکتورهایی که گفتیم، هدف مشخصی را انتخاب کنید و به سمت آن حرکت کنید. مسیری که قرار است در آن حرکت کنید چیزی شبیه به این است. این رابطه را با نام فرمول با هدف تا هدف دورخیز نام گذاری کرده ایم و معجزه می کند. 🎯

 

فرمول با هدف تا هدف دورخیز

 

با انتخاب هدف خوب و هیجان انگیز، انگیزه تان زیاد می شود. سپس امیدوار می شوید و شروع به کار می کنید اگر همه چیز خوب پیش برود و طبق برنامه ریزی عمل کنید اولین پیشرفت هایتان را می بینید و اینجاست که خودتان را باور می کنید و به خودباوری می رسید. سپس در مسیر تلاش قدم بر می دارید و در انتها به هدف تان خواهید رسید.🙂

همراهی دورخیز با تو تا هدف

در مسیر رسیدن به هدفتان هم می توانید روی کمک های دورخیز حساب کنید. برای مشاوره انگیزشی یا برنامه ریزی، ما در کنار شما هستیم. کافیست یک پیامک بزنید و کلمه “هدف” را به 100003940 ارسال کنید تا با ثبت نام شما برنامه ریزی طولانی مدت برای کنکور 1400 شروع شود.

Rate this post
مسعود کریمیمسعود کریمی

مشاوره صوتی رایگان

در این صوت مشاوره ای، مهندس مسعود کریمی به طور کامل برای شما توضیح می دهد که چرا باید انتخاب هدف داشته باشید و چطور انتخاب هدف انجام دهید. این صوت را حتما گوش بدهید تا بتوانید قدم اول را به بهترین شکل ممکن بردارید.
مدت زمان : 10 دقیقه و 11 ثانیه
لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام روی مشاوره کنکور کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست