روش مطالعه زبان انگلیسی

زبان انگلیسی با ضریب ۲ در کنکور برای دسته ای از دانش آموزان می تواند بسیار کارساز باشد. همچنین به علت آنکه بخش زیادی از داوطلبان کنکور، سطح زبان انگلیسی خوبی دارند، رقابت در این درس در کسب درصد های بالاست. اگر زبان شما در سطح خوبی قرار دارد و در کلاس های زبان شرکت کرده‌اید زبان می تواند نقطه قوت شما در کنکور شود. اگر هم به زبان به عنوان یک درس عادی نگاه می کنید باز هم جای نگرانی نیست و می توانید با یادگیری روش مطالعه زبان کنکور، از این درس بهترین نتیجه را بگیرید. با ما همراه باشید تا روش مطالعه زبان کنکور را قدم به قدم بررسی کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی-روش مطالعه این درس

با زبان آشتی کنید!

اگر تا الان با زبان رابطه خوبی نداشته اید باید با آن آشتی کنید! چون این درس گنگ است و به عبارتی یادگیری یک مطلب از صفر تا صد است، خیلی از داوطلبان با این درس سر ناسازگاری دارند و همین باعث می شود نتوانند از این درس نتیجه مطلوب بگیرند. همیشه یادتان باشد که برای تسلط در درس زبان، دیدن تعداد زیادی جمله و ساختار اهمیت دارد. برای این منظور باید یا متن های کتاب های درسی را خوب مطالعه کنید یا در یک روش بهتر تست به تعداد فراوان کار کنید.

روش مطالعه زبان کنکور در 4 گام

در این بخش می خواهیم روش مطالعه زبان کنکور را در 4 گام بررسی کنیم. در روش مطالعه زبان کنکور که به آن اشاره می کنیم، به تک تک گام ها دقت کنید و نکات گفته شده را رعایت کنید.

گام اول، یادگیری لغات

برای شروع مطالعه یک درس از زبان انگلیسی و در روش درست مطالعه زبان کنکور اول باید به سراغ متن درس بروید. متن را بخوانید و سعی کنید مفهوم کلی آن را بفهمید. درست است که هنوز لغات جدید درس را به خاطر نسپرده اید ولی این کار برای تقویت درک شما در زبان انگلیسی لازم است. سپس به سراغ لغات درس می روید. سعی کنید در قدم اول تلفظ صحیح و معنی فارسی کلمات را یاد بگیرید و موقع حفظ کردن معنی کلمات، آن ها را در ذهن تصور کنید. بعد از چندبار تکرار و حفظ شدن کامل معنی لغات، سعی کنید با تک تک کلمات جمله سازی کنید. حتی اگر این کار برای شما سخت بود، از مثال های دیکشنری استفاده کنید و هر مثالی که برای شما راحت تر بود را به خاطر بسپارید.

گام دوم، یادگیری گرامر

در روش مطالعه زبان کنکور، بهتر است بعد از یادگیری لغات، به سراغ یادگیری گرامر درس بروید. گرامر زبان انگلیسی اصلاً سخت نیست و فقط تعدادی نکته دارد که با انتخاب یک منبع درست مطالعه، می توانید گرامر را یاد بگیرید. بنابراین فقط یک منبع خوب نیاز است و دقت و پشتکار خودتان! بهترین منبع این درس را در مقاله های معرفی بهترین منابع کنکور برای هر سه رشته معرفی کرده ایم.

مقاله پیشنهادی:
معرفی بهترین منابع کنکور تجربی 1401
مقاله پیشنهادی:
معرفی بهترین منابع کنکور ریاضی 1401
مقاله پیشنهادی:
معرفی بهترین منابع کنکور انسانی 1401

گام سوم، تست زدن و اهمیت آن

در گام سوم روش مطالعه زبان کنکور، شما باید به حل تست بپردازید. هرچه قدر تعداد و تنوع تست هایی که حل می کنید بیشتر باشد، نتیجه بهتری برای شما رقم خواهد زد. چون تعداد تست زیاد باعث افزایش تسلط شما می شود و ما در این درس نیاز به تسلط داریم. همچنین درس تحلیل کردن تست ها مفید بوده و شما را در درس زبان و خصوصاً واژگان تقویت می‌کند. وقتی تست حل می کنید باید تمامی لغات جدید تست ها را یادبگیرید. اگر لغات برای شما آشنا نیست باید آن ها را در یک دفتر یادداشت کنید و مرتب مرور کنید.

مقاله پیشنهادی:
مطالعه تشریحی یا تستی ؟

گام چهارم، تقویت درک مطلب و کلوز

برای تقویت درک مطلب و کلوز از یک منبع جداگانه با محوریت تکنیک های درک مطلب استفاده کنید. فراموش نکنید که درک مطلب زبان قلق و روش مطالعه و تمرین خاص خود را دارد و نیاز به ترجمه کل متن ندارد. برای این منظور هم کتاب موضوعی مناسب را باید تهیه کنید تا قلق ها را یاد بگیرید. برای مثال کتاب در اعماق متن مهر و ماه. یا از متن نترسیم انتشارات شبقره.

برای افرادی که زبان شان خوب است

اگر از قبل کلاس زبان رفته اید و وضعیت زبان تان خوب است مغرور نشوید. شما هم باید در درس زبان تکرار و تمرین داشته باشید. این تکرار و تمرین باید هدف دار برای کنکور باشد نه برای مکالمه یا آزمون تافل! پس بدون غرور (!) تمام سعی خود را بکنید تا به درصد ۱۰۰ در این درس برسید و در کنکور خود جهش کنید! درصد ۱۰۰ در یک درس با درصد ۹۵ به اندازه ۵ درصد فاصله ندارد، بلکه به اندازه ۲۵ درصد برتری دارد!! پس از توان و برتری که نسبت به بقیه دارید به خوبی و با برنامه استفاده کنید تا این درس نقطه جهش شما در کنکور بشود.

مقاله پیشنهادی:
14 ویژگی اصلی رتبه های برتر کنکور
لینک کوتاه مقاله:

برنامه ریزی تابستان

مطالب مشابه

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

جزوات پیشنهادی

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست