روش مطالعه زبان انگلیسی

زبان انگلیسی با ضریب ۲ در کنکور برای دسته ای از دانش آموزان می تواند بسیار کارساز باشد. اگر زبان شما در سطح خوبی قرار دارد و در کلاس های زبان شرکت کرده‌اید زبان می تواند نقطه قوت شما در کنکور شود. اگر هم به زبان به عنوان یک درس عادی نگاه می کنید باز هم جای نگرانی نیست.

با زبان آشتی کنید!

اگر تا الان با زبان رابطه خوبی نداشته اید باید با آن آشتی کنید! برای تسلط در درس زبان، دیدن تعداد زیادی جمله و ساختار اهمیت دارد. برای این منظور باید یا متن های کتاب های درسی را خوب مطالعه کنید. یا در یک روش بهتر تست به تعداد فراوان کار کنید.

اهمیت تست زدن

تحلیل کردن تست ها مفید بوده و شما را در درس زبان و خصوصاً واژگان تقویت می‌کند. برای اینکه در گرامر هم پیشرفت کنید از یک درسنامه خوب در کنار حل تست کافی بهره بگیرید. وقتی تست حل می کنید باید تمامی لغات جدید تست ها را یادبگیرید. اگر لغات برای شما آشنا نیست باید آن ها را در یک دفتر یادداشت کنید و مرتب مرور کنید.

مطلب مشابه
مطالعه تشریحی یا تستی ؟

تقویت درک مطلب و کلوز

برای تقویت درک مطلب و کلوز از یک منبع جداگانه با محوریت تکنیک های درک مطلب استفاده کشنید. فراموش نکنید که درک مطلب زبان غلق خاص خود را دارد و نیاز به ترجمه کل متن ندارد. برای این منظور هم کتاب موضوعی مناسب را باید تهیه کنید تا غلق ها را یاد بگیرید. برای مثال کتاب در اعماق متن مهر و ماه. یا از متن نترسیم انتشارات شبقره.

برای افرادی که زبان شان خوب است

اگر از قبل کلاس زبان رفته اید و وضعیت زبان تان خوب است مغرور نشوید. شما هم باید در درس زبان تکرار و تمرین داشته باشید. این تکرار و تمرین باید هدف دار برای کنکور باشد نه برای مکالمه یا آزمون تافل! پس بدون غرور (!) تمام سعی خود را بکنید تا به درصد ۱۰۰ در این درس برسید و در کنکور خود جهش کنید! درصد ۱۰۰ در یک درس با درصد ۹۵ به اندازه ۵ درصد فاصله ندارد، بلکه به اندازه ۲۵ درصد برتری دارد!!

مطلب مشابه
14 ویژگی اصلی رتبه های برتر کنکور

مطالب مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر 100 کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

دانلود رایگان

دفتر برنامه ریزی دورخیز

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

فهرست

مشاوره رایگان تلگرام

مشاوره تلفنی