نکاتی در مورد تراز آزمون سراسری

نکاتی در مورد تراز آزمون سراسری

آزمون سراسری از امسال با شیوه جدید برگزار شد به طوریکه براساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی داوطلبان کنکور سال ۱۴۰۲ در دو نوبت و با قوانین جدید در آزمون شرکت کردند، با توجه به اینکه هنوز مصوبه جدید کنکور برای داوطلبان جا نیفتاده است آگاهی از اخبار و جزئیات آزمون سراسری می‌تواند برای داوطلبان حائز اهمیت باشد.

یکی از مسائلی که براساس مصوبه جدید کنکور مطرح شده این است که به گفته عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، تراز کنکور تا ۲ سال اعتبار دارد یعنی ترازی که داوطلب آزمون سراسری یک بار ثبت می‌کند، می‌تواند تا ۲ سال از آن استفاده کند یعنی با همان تراز می‌شود تا ۲ سال انتخاب رشته کرد.

در واقع فرد داوطلب در کنکور ۱۴۰۲ دو نوبت و در کنکور ۱۴۰۳ دو نوبت می‌تواند شرکت کند و بر اساس برنامه‌ریزی می‌تواند در چهار نوبت شرکت کند و نمره‌اش تا دو سال اعتبار دارد.

اما داوطلبان باید این نکته مهم را هم بدانند که این اعتبار مربوط به تراز آزمون سراسری است اما تراز امتحانات نهایی هر سال تغییر می‌کند.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت اول در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و نوبت دوم در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درمورد نحوه برگزاری کنکور 1403 مقاله زیر را پیشنهاد میکنیم:

مقاله مهم  نحوه برگزاری کنکور 1403 و اتفاقات جدید آن
لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید