نتایج آزمون تیزهوشان اعلام شد!

نتایج آزمون تیزهوشان اعلام شد!

نتایج آزمون پایه هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) از امروز ساعت ۱۱:۱۵ شنبه ۱۴ مرداد به تدریج در دسترس قرار می‌گیرند و حداکثر تا ساعت ۱۲، تمامی داوطلبان می‌توانند نتایج آزمون خود را مشاهده کنند.

چگونه نتایج آزمون را مشاهده کنم؟

نتایج آزمون در سایت http://my.medu.ir منتشر شده است و برای مشاهده نتایج، داوطلبان باید ابتدا وارد صفحه خود در این سایت شوند.

سپس با انتخاب نقش “دانش آموز“، انتخاب ایرانی یا اتباع بودن، و وارد کردن نام کاربری که همان کدملی دانش آموز است، و وارد کردن رمز ورود که شماره سریال ۶ رقمی شناسنامه دانش آموز است، و در نهایت وارد کردن کد امنیتی، نتایج برای دانش آموز قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین، تصاویر پاسخ‌برگ‌های دانش آموزانی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، ۲۴ ساعت بعد در سایت بارگذاری شده و گزینه ثبت درخواست تصحیح مجدد نیز از همان زمان فعال می‌شود.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش:  پرداخت هزینه ثبت نام دانش آموزان ممتاز دهک‌های یک تا چهار پذیرفته شده در مدارس سمپاد در هیات دولت تصویب شده است و از این پس هزینه تحصیل این دانش آموزان در مدارس سمپاد توسط دولت پرداخت می‌شود.

شهریه مدارس سمپاد چقدر است؟

مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه‌ موجود، نصف شهریه مدارس غیر انتفاعی برجسته در همان منطقه شهر را دریافت می‌کنند.

این در حالیست که به گفته الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، سال گذشته ۴۰ درصد از دانش آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق الثبت استفاده کرده‌اند و به دانش آموزانی که به هر دلیل به دلیل محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند، تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا درصدهای کمتر مثل ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

تعداد شرکت کنندگان آزمون سمپاد سال 1402 چقدر بوده است؟

به طور کلی امسال مجموعا ۲۹۴ هزار و ۳۰۰ نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد امسال شرکت کردند،

در آزمون ورودی پایه هفتم مجموعا ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش آموز، پسر بوده‌اند.

شرکت کنندگان آزمون ورودی پایه دهم نیز مجموعا ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این بین ۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و ۵۳۰ دانش آموز پسر بوده‌اند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید