مهلت ثبت «اعتراض» به «نمرات امتحان نهایی» تمدید شد
اخبار

مهلت ثبت «اعتراض» به «نمرات امتحان نهایی» تمدید شد

مهلت ثبت اعتراض نسبت به نمرات امتحان نهایی خرداد ماه سال جاری تا پایان فردا چهارشنبه ۲۱ تیرماه تمدید شد.

دانش آموزان با مراجعه به مدارس روزانه خود و داوطلبان ترمیم نمره و ایجاد سابقه که فارغ التحصیل شده‌اند با مراجعه به مدرسه بزرگسالان خود می‌توانند نسبت به نمراتشان مطلع شوند و در صورت تمایل اعتراض خود را ثبت کنند.

  • درخواست اعتراض باید توسط خود دانش آموز و با پر کردن نمون برگ معین انجام شود و پس از ثبت درخواست اعتراض، فرآیند بررسی مجدد نمره به صورت همزمان آغاز می‌شود.
  • اعتراضات به‌ صورت کشوری، تصادفی و به غیر از استان خود دانش آموز انجام می‌شود، به این معنا که برگه دانش آموز به صورت تصادفی مجدد به استانی غیر از استان خود دانش آموز ارسال می‌شود.
  • در این راستا برگه‌های امتحانی برای بررسی و تصحیح مجدد در اختیار مصحح چهارم قرار می‌گیرد و ملاک عمل، نمره مصحح چهارم است؛ از این رو به مدارس توصیه می‌شود از ثبت درخواست اعتراض برای تمامی داوطلبان خودداری کنند و داوطلبان نیز اگر نسبت به ارتقای نمره خود اطمینان دارند، درخواست اعتراض کنند چراکه امکان تنزل نمره وجود دارد و ملاک عمل، نمره اعلامی از سوی مصحح چهارم است.
  • داوطلبان باید توجه داشته باشند که مهلت ثبت اعتراض فقط تا ۲۱ تیرماه است و بعد از آن به هیچ عنوان به هیچ درخواستی رسیدگی نمی‌شود و این تنها فرصتی است که تمام شرکت کنندگان می‌توانند اعتراض داشته باشند.

به گزارش ایسنا، قرار است سوابق تحصیلی تا پایان تیرماه و اوایل مرداد برای اعمال سهم ۴۰ درصدی آن در کنکور سراسری به سازمان سنجش اعلام شود اما این امر بستگی به حجم اعتراضات و رسیدگی مجدد به تصحیح اوراق دارد.

بعد از تایید سابقه تحصیلی، نمرات تراز می‌شود، یعنی هر درس در هر سال تراز می‌شود و نمره کل برای هر فرد تولید می‌شود و این نمره کل به سازمان سنجش برای اثر بخشی سهم ۴۰ درصدی گزارش داده می‌شود. سازمان سنجش نمره کل آزمون نهایی و نمره کل آزمون سراسری را در کارنامه داوطلب درج می‌کند و بعد از تلفیق این دو، رتبه فرد اعلام می‌شود. در واقع داوطلبان هر سال با جامعه آماری خود تراز می‌شوند.

مشاهده راهنمای تصویری مشاهده سوابق تحصیلی

لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .