نهمی‌ها برای تغییر نتایج برگه هدایت تحصیلی می توانند شهریور امتحان دهند؟
اخبار

نهمی‌ها برای تغییر نتایج برگه هدایت تحصیلی می توانند شهریور امتحان دهند؟

 1.  با توجه به صدور برگه‌های هدایت تحصیلی چرا پیش ثبت نام پایه دهم در سامانه my.medu.ir باز نمی‌شود؟
  👤معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش: این سامانه به لحاظ فنی مشکلی ندارد، منتظر ثبت نمرات تعدادی از دانش آموزان هستیم که اگر این امر انجام شود تا هفته آینده ثبت نام پایه دهم در این سامانه فعال می‌شود.
 2. آیا دانش آموزان می‌توانند برای تغییر نتایج برگه هدایت تحصیلی مجددا شهریورماه در آزمون علمی پایه نهم شرکت کرده و با کسب نمره لازم در رشته‌هایی که مد نظر دارند ثبت نام کنند؟
  ممکن است در شورای سیاست گذاری هدایت تحصیلی تصمیم بگیریم که این فرصت در اختیار دانش آموزان قرار دهیم اما این امر مشروط به این است که ظرفیت خالی در آن رشته‌ها وجود داشته باشد. مشخص نیست پس از آزمون مجدد دانش آموز، ظرفیت رشته‌ها برای ثبت نام این دانش آموزان خالی باشد یا خیر. احتمالا آن رشته هایی که دانش آموزان می‌خواهند برای آن آزمون مجدد دهند نیز رشته‌های پر متقاضی هستند و باید توجه کرد پس از آزمون مجدد، ظرفیت خالی برای این رشته‌ها در مدارس وجود دارد یا خیر.
 3. آیا برگه هدایت تحصیلی که اکنون در سامانه my.medu.ir برای دانش آموزان قابل مشاهده است، برگه اصلی هدایت تحصیلی است یا باید منتظر باشند برگه اصلی از سوی مدرسه به آنها داده شود؟
  این هدایت تحصیلی که در اختیار دانش آموزان قرار دارد کامل است اما نظر مشاوره و مشورت دانش آموزان با مشاور نیز مهم است و از این رو قرار بر این شد دانش آموزان در مدرسه حضور پیدا کنند و از مشاور هم مشورت بگیرند.
 4. با توجه به نهایی بودن امتحانات پایه نهم،‌ آیا امسال دانش آموزان با افت تحصیلی مواجه بودند؟
  نمرات باید تکمیل شود تا آمار و اطلاعات را بگوییم. هنوز آمار قطعی از همه دانش آموزان نداریم اما برخی دانش آموزان در نمرات خود نصاب قبولی را کسب نکرده‌اند و از این رو پس از آزمون مجدد در شهریور ماه و کسب نصاب قبولی برایشان برگه هدایت تحصیلی صادر می‌شود.
 5. امسال چه تعداد از دانش آموزان پایه نهم به سمت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و انتخاب این رشته در پایه دهم سوق داده ‌شده‌اند؟تعداد علاقمندان به تحصیل در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که نصاب قبولی برای این رشته‌ها را کسب کرده باشند از ظرفیت ما بیشتر است. ما تا جایی که امکان دارد سعی کردیم ظرفیت را برای علاقمندانی که دوست دارند در این حوزه تحصیل کنند ایجاد کنیم. امیدواریم امسال رشد حداقل ۲ درصدی در بین دانش آموزان رشته‌های فنی و حرفه‌ای در پایه دهم داشته باشیم.

مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم 

/ایسنا

لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .