تغییرات احتمالی کنکور ۱۴۰۳ شهریور اعلام می شود
مشاوره و راهنمایی تحصیلی

تغییرات احتمالی کنکور ۱۴۰۳ شهریور اعلام می شود

به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس سازمان سنجش گفت: تغییراتی که احتمال دارد در کنکور سراسری 1403 اعمال شود، در شهریور ماه اعلام خواهد شد.

عبدالرسول پورعباس درباره کنکور 1402 گفت: “داوطلبان کنکور، تحت تأثیر اخبار و فضای سیاسی و اجتماعی قرار نگیرند و در روند برگزاری کنکور امسال تغییری نخواهیم داشت.

وی افزود: داوطلبان کنکور 1402 بر مبنای اطلاعاتی پذیرش می‌شوند که سال گذشته اعلام شده است؛ دروس عمومی از کنکور حذف شده و تأثیر سوابق تحصیلی 40 درصد به صورت قطعی است.

رئیس سازمان سنجش درباره کنکور 1403 گفت: کنکور 1403 فعلاً بر اساس مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا می‌شود و در شهریورماه رسماً اعلام موضع می‌کنیم، اگر قبل از شهریور هر تغییری داشته باشیم، ملاک عمل قرار می‌گیرد و براین اساس، فرایند کنکور 1403 در شهریور نهایی می‌شود.”

با این حال برخی نمایندگان مجلس، طرحی را برای کنکور تهیه کرده‌اند که در صورت تصویب در صحن علنی و ابلاغ شورای نگهبان ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

در طرح جدید مجلس برای کنکور، تأثیر قطعی معدل وجود دارد اما به این شکل که برای کنکور 1403 سهم تأثیر قطعی سوابق تحصیلی (معدل) را آموزش و پرورش تعیین می‌کند و پس از آن باید در شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب شود همچنین برگزاری کنکور به‌صورت دو بار در سال در طرح مجلس وجود دارد.

 

مشاهده مصوبه مجلس برای کنکور 1403

پیشنهاد مطالعه  کدام دسته از کنکوری‌ها برای تایید «سوابق تحصیلی» فقط تا «فردا» وقت دارند؟
لینک کوتاه مقاله:
جدیدترین اخبار
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید