مشاور کنکور

بهترین مشاور کنکور کیست؟ مشاورنما کیست؟

مشاور کنکور

در این مقاله می خواهیم شما را با انواع مشاور کنکور آشنا کنیم. دانستن ویژگی های بهترین مشاور کنکور باعث می شود که مشاور کنکور خیلی خوبی را انتخاب کنید و به نتیحه ایده آل خود برسید. مشاور کنکور شخصی است که در سراسر مسیر کنکور باید در کنار شما باشد. پس حرف ها، توصیه ها و تجربه هایش بسیار دارای اهیمت است.

روش کاری مشاور کنکور شما به راحتی می تواند مسیر کنکور و موفقیت شما را تحت تاثیر قرار دهد. پس باید برای موفقیت خود بهترین مشاور کنکور را انتخاب کنید. به همین دلیل در این مقاله به بیان ویژگی های مختلف یک مشاور کنکور می پردازیم. به این ترتیب می توانید بهترین مشاور کنکور ایران را برای خود انتخاب کنید. همچنین به شما میگوییم مشاور نما کیست و چرا باید از او دوری کنید! پس با ما همراه باشید.

 

مشاور کنکور کیست؟

مشاور کنکور فردی است که باید شما را در سه حیطه اصلی برای کنکور آماده کند. درواقع بهترین مشاور کنکور کسی است که از لحاظ علمی، روحی و انگیزشی و مهارتی آموزش های کاملی را در اختیار شما می گذارد. اما این موضوع صرفا به آموزش دادن محدود نمی شود.

مشاور کنکور فردی است که برای آمادگی شما در تک تک جنبه های گفته شده، تمرین هایی را ارائه می کند تا آموزش ها به مهارت تبدیل شوند. مثل مربی های ورزشی که علاوه بر آموزش هر تکنیک و حرکت، به تمرین های شما نظارت می کند تا مطمئن باشد که هرکدام از آموزش ها را به درستی یاد گرفته اید.

به طور کلی می توان گفت مشاور کنکور نقاط ضعف و قوت شما را ارزیابی می کند. در قدم بعدی مهارت های لازم را آموزش دهد. این مهارت ها از انتخاب هدف و رشته کنکور و حفظ روحیه و انگیزه مطالعه شروع می شود. علاوه بر آن بهترین مشاور کنکور کسی است که به شما تکنیک های مطالعه و تست زنی را یاد بدهد.

در ادامه با یا گرفتن مهارت های گفته شده باید با یک برنامه اصولی پیش بروید. در حقیقت مشاور کنکور باید مطابق با هدف و ویژگی های شما بهترین برنامه مطالعاتی را در اختیار شما بگذارد. همچنین مهارت های آزمون دادن هم جز مهمترین مطالبی است که باید از مشاور کنکور خود یاد بگیرید.

مشاور کنکور و وظیفه او

از طرفی بهترین مشاور کنکور شخصی است که به بودجه بندی و قوانین کنکور مسلط است. برای مثال می داند که در این رقابت باید با چه روش هایی تراز و درصد بهتری به دست بیاورید. یا اگر شرایط سوال ها سخت و جدید بود چطور کنترل خود را از دست ندهید.

پس همان طور که می بینید بهترین مشاور کنکور شخصی است ماهر و با تجربه  که می تواند شما را از هر لحاظ برای آماده شده در کنکور همراهی کند. پس حال که با انواع مهارت های مشاور کنکور آشنا شدید در انتخاب مشاور خود دقت بیشتری کنید.

 

انواع مشاور کنکور

در این قسمت درمورد انواع مشاور کنکور صحبت می کنیم. یعنی شما باید بتوانید مشاور کنکور معتبر را از نامعتبر تشخیص دهید. به طور کلی مشاور کنکور معتبر جز یکی از دو دسته زیر می تواند باشد:

  1. مشاور کنکور آکادمیک
  2. مشاور کنکور رتبه برتر

مشاور کنکور آکادمیک شخصی است که در این رشته مدرک دانشگاهی دارد. یعنی مشاور بودن را در دانشگاه و با اصولی علمی به خوبی یاد گرفته است. اما دقت کنید که این مشاور برای این که به مشاور کنکور تبدیل شود باید به اندازه کافی درمورد کنکور هم مطالعه کرده باشد.

بهترین مشاور کنکور را چطور بشناسیم؟

گروه دوم افرادی هستند که خود رتبه برتر کنکور شده اند. برای مثال رتبه برتر کنکور تجربی با رعایت کردن شرایطی می تواند بهترین مشاور کنکور تجربی شود. این شرایط شامل این است که در زمینه راهنمایی دانش آموزان با شخصیت های مختلف آموزش دیده باشد.

در واقع نه رتبه برتر شدن و نه مدرک دانشگاهی به تنهایی ملاک خوب و کافی برای انتخاب بهترین مشاور کنکور نیست. یعنی هر کدام از این گروه باید تجربه ارتباط با دانش آموزان کنکوری مختلف را داشته باشند. همچنین برای حل کردن چالش های مختلف کنکوری به حد کافی آموزش دیده باشند. در ادامه شما را با بهترین مشاور کنکور ایران آشنا می کنیم.

 

پس ملاک مشاور کنکور خوب بودن چیست؟

ملاک مشاور کنکور خوب بودن در واقع دانش، مهارت و تجربه در زمینه موفقیت کنکور است. یعنی در قدم اول بداند که همه دانش آموز ها با یک مسیر یکسان موفق نمی شوند. برای هر دانش آموزی چالش های منحصر به فردی وجود دارد که باید با علم روانشناسی و تجربه کافی با هرکدام از آن ها مواجه شد.

در آکادمی دورخیز مشاورین کنکور هم رتبه برتر کنکور هستند و هم برای تبدیل شدن به بهترین مشاور کنکور به طور سخت گیرانه ای آموزش دیده اند. درواقع دروخیز به رتبه برتر بودن فرد یا رشته دانشگاهی اش اکتفا نمی کند. ما بعد از انجام مصاحبه و گزینش اصولی مهارت های مشاور کنکور متقاضی را به طور کامل می سنجیم.

مشاور کنکور دورخیز

مهمتر از همه ویژگی های گفته شده، بهترین مشاور کنکور باید تعهد و مسئولیت پذیری بالایی نسبت به دانش آموزان کنکوری داشته باشد. همه موارد گفته شده در مصاحبه انتخاب مشاور کنکور دورخیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. به این دلیل که از نظر ما در مجموعه دورخیز هر رتبه برتری نمی تواند مشاور خوبی باشد!

 

وظایف اصلی مشاور خوب

در این قسمت درمورد وظایف مشاور کنکور به طور کامل تری صحبت می کنیم. بعد از شنیدن عبارت مشاور کنکور اولین چیزی که به ذهن دانش آموز می آید، شخصی است که برنامه ریزی می کند. در حقیقت هم تا حدی همین طور است که اولین و مهمترین وظیفه مشاور کنکور، برنامه ریزی شخصی و دقیق است.

اما تنها داشتن یک برنامه ریزی فوق العاده برای موفقیت در کنکور کافی نیست. از دیگر وظایف مشاور کنکور این است که بهترین روش ها و راهکارهای مطالعه و موفقیت را به شما آموزش دهد. دقت کنید که در انتخاب روش مطالعه هم هر دانش آموز با دیگری متفاوت است. پس این راهکارهای مطالعاتی هم باید مطابق با ویژگی ها و شرایط خود شما باشد.

اما مهمترین وظیفه مشاور کنکور درواقع کمک به یافتن مشکلات شخصی شماست. یعنی حتی درمورد مدیریت اضطراب و تمرکز و اهمال کاری، مشاور کنکور با ارائه راه حل های موثر در کنار شماست.  پس بهترین مشاور کنکور یک همراه با تجربه و قابل اتکا تا روز کنکور برای شما خواهد بود.

 

ویژگی های مشاور کنکور در دورخیز

حال که با ویژگی ها و وظایف مشاور کنکور آشنا شدید می خواهیم درمورد مشاورین دورخیز بیشتر توضیح بدهیم. مشاور کنکور در دورخیز ویژگی های متمایزی دارد که باعث می شود برای راهنمایی دانش آموزان آمادگی کاملی داشته باشند.

 

رتبه برتر کنکور است

مشاور کنکور در آکادمی دورخیز از رتبه های برتر کنکور انتخاب می شود. تمام مشاورین کنکور دورخیز ار رتبه های زیر 1000 و زیر 2000 کنکور سراسری هستند. یعنی مشاور کنکور در موسسه دورخیز یک بار خودش مسیر موفقیت را طی کرده است.

به این ترتیب مشاور کنکور که خودش رتبه برتر هم باشد با چالش های مسیر کنکور بیشتر آشناست. به این دلیل که یک بار حداقل به عنوان دانش آموز در این مسیر قرار گرفته است. بنابراین بسیاری از دغدغه های دانش آموزان کنکوری را خودش لمس کرده است. پس همراهی و همدلی بهتری بین دانش آموز و مشاور کنکور برقرار می شود.

 

قبولی در مصاحبه ورودی

مشاور کنکور برای گرفتن مجوز فعالیت در موسسه دورخیز باید در مصاحبه ورودی پذیرش شود. در این مصاحبه مشاور کنکور از نظر دانش علمی و حرفه ای بررسی می شود. از طرفی مهارت ها و اصول اخلاقی اش محک زده می شود. در نهایت هم فن بیان مشاور کنکور و توانایی او برای ارتباط موثر با دانش آموز به طور کامل مورد سنجش قرار می گیرد.

بهترین مشاور کنکور ایران

 

دیدن آموزش های مشاوره

مشاور کنکور در موسسه دورخیز بعد از قبولی در مصاحبه به مرحله آموزش وارد می شود. در این مرحله مشاور کنکور با آموزش های لازم به بهترین مشاور کنکور تبدیل می شود. یعنی هم از لحاظ دانش و مهارت های روانشناسی و موفقیت و هم از نظر تکنیک های مطالعه و برنامه ریزی آماده ارتباط با دانش آموز می شود.

مقاله مهم  مشاوره آنلاین کنکور در 5 گام

 

همانطور که گفته شود روند پذیرش مشاور کنکور در موسسه دورخیز همراه با اساس نامه ویژه و اصول اخلاقی و حرفه ای است. پس با انتخاب مشاور کنکور دورخیز می توانید مطمئن شوید که مشاور کنکور شما از لحاظ مهارت و تجربه بارها مورد ارزیابی و آموزش قرار گرفته است.

 

 

از مشاور نماها دوری کنید!

  • توجه کنید که برای انتخاب بهترین مشاور کنکور به دام نیافتید. بسیاری از موسسه هایی که با هدف فروش محصولات آموزشی خود اقدام به جذب افرادی به عنوان مشاور کنکور می کنند، آسیب زا هستند. چرا؟ به این دلیل که افرادی که به عنوان مشاور کنکور در این مراکز شروع به کار می کنند تجربه و مهارت کافی ندارند.
  • به خاطر داشته باشید که فروشنده های محصولات آموزشی یا پکیج های dvd نمی توانند همراه خوبی برای مسیر کنکور شما باشند. به این دلیل که آن ها صرفا برای فروش محصولات خود آموزش دیده اند و به همین هدف تلاش می کنند.
  • زنگ خطر بعدی، افرادی هستند که ادعا می کنند رتبه برتر اند. اما در واقعیت چنین نیست! هنگامی که از ویژگی های بهترین مشاور کنکور صحبت کردیم، به اصول اخلاقی و مسئولیت پذیری به عنوان مهمترین اصل اشاره کردیم. پس ادعای خلاف واقعیت خودش دلیلی است که باید از آن فرد دوری کنید.
  • دقت کنید که مسیر موفقیت شما بخشی از زندگی و زمان با ارزش شماست، پس نباید آن را به دست هرکسی سپرد. باید توجه کنید که افراد بی تجربه که بدون دانش کافی شروع به مشاوره می کنند هم همراه خوبی برای مسیر کنکور شما نیستند. چون مسیر کنکور شما، جایی برای آزمون و خطا ندارد.

پس نکاتی که درمورد مشاورنما ها گفتیم را بار دیگر با توجه بیشتری مطالعه کنید. به این ترتیب برای انتخاب بهترین مشاور کنکور می توانید با احتیاط و اطمینان کامل قدم بردارید.

 

لیست بهترین مشاور کنکور

آکادمی دورخیز بهترین مشاور کنکور را برای شما انتخاب می کند. همانطور که گفته شد هر دانش آموزی باید مسیر موفقیت مربوط به خودش را طی کند. پس موسسه دورخیز هم با توجه به شرایط شخصی هر دانش آموز، بهترین مشاور کنکور را پیشنهاد می دهد و انتخاب می کند.

درواقع بعد از ثبت نام دانش آموز در موسسه دورخیر، بررسی هایی برای شناخت بهتر دانش آموز از لحاظ شخصیتی و عادت های مطالعاتی انجام می شود. به این ترتیب با توجه به ویژگی های هر دانش آموز و از طرفی با توجه به نیاز ها و دغدغه هایی که خود دانش آموز در نظر دارد، بهترین مشاور کنکور را به او معرفی می شود.

 

بهترین مشاور کنکور تجربی

کنکور تجربی یکی از پرطرفدار ترین آزمون های آزمایشی کشور است. هرساله بیشترین تعداد شرکت کننده مربوط به کنکور تجربی است. پس در این رقابت گسترده اگر راه و روش مناسبی برای درس پیشرفت و موفقیت نداشته باشید، شکست می خورید.

به دلیل استقبال بالای داوطلبان از کنکور تجربی، سطح سوالات و چالش های کنکوری این رشته سال به سال سخت تر و بیشتر می شود. پس اصلا فرصتی برای آزمون و خطا ندارید. چون در مراحل درس خواندن تا تست زدن و آزمون  دادن به اندازه کافی با انواع چالش ها مواجه می شوید.

درواقع فرصت بیشتری برای مدیریت برنامه ها، پیدا کردن مشکلات و نقاط ضعف خود ندارید. از طرفی تجربه لازم برای مواجه با این چالش ها را هم نمی توانید یک شبه به دست بیاورید. پس برای موفقیت در کنکور تجربی، لازم است که بهترین مشاور کنکور تجربی همراه شما باشد.

مشاور کنکور تجربی دورخیز با مهارت بالا، دلسوزی و سخت گیری همراه شما تا روز کنکور است. به این ترتیب برای حل کردن مشکلات و نگرانی های خود می توانید با مشاور کنکور خود به راحتی در ارتباط باشید. در نتیجه با تمرکز بالاتر و خیال آسوده تری به مطالعه می پردازید.

مقاله مهم  مشاوره کنکور تجربی

 

بهترین مشاور کنکور انسانی

رشته انسانی از آن دسته رشته های پرچالش کنکوری است. به این دلیل که هر درس روش مطالعه مخصوص به خود را دارد. از طرفی حجم بالای حفظیات و طبقه بندی و یادآوری آن ها به مهارت نیاز دارد. از طرفی باید بدانید از این حجم زیاد اطلاعات در سر آزمون چطور استفاده کنید.

بهترین مشاور کنکور انسانی همه تکنیک های لازم برای یادگیری با کیفیت درس های مختلف را به شما یاد می دهد. در کنار آن منابع معتبر کنکوری که به افزایش تسلط شما کمک می کند را هم معرفی می کند. علاوه بر آن اکثر دانش آموزان بعد از مدتی مطالعه و پیشرفت یا ناامید می شوند یا مغرور. این موارد باید به سرعت حل شود.

مشاور کنکور انسانی برای حل کردن مشکلات فردی شما و آموزش تک به تک مهارت های موفقیت در کنار شما خواهد بود. بنابر این بدون این که در مسیر کنکور اذیت شوید می توانید به خوبی پیشرفت کنید. در موسسه دورخیز بهترین مشاور کنکور انسانی مطابق با شرایط شخصی شما انتخاب می شود. پس با ما همراه باشید.

مقاله مهم  مشاوره کنکور انسانی

 

بهترین مشاور کنکور ریاضی

کنکور ریاضی هم پرطرفدار و رقابتی است. رتبه های برتر کنکور ریاضی بسیار منظم و برنامه ریزی شده تلاش می کنند. پس رسیدن به رتبه برتر در کنکور ریاضی اصلا کار آسانی نیست. در واقع گاهی دانش آموزان برای یک افزایش تراز چنان به مشکل می خورند که کلافه می شوند.

این طور بگویم که اگر به تنهایی و بدون تجربه برای کنکور ریاضی درس بخوانید، مسیر خیلی سختی را در پیش خواهید داشت. اما بهترین مشاور کنکور ریاضی حتی درمورد بودجه بندی و مطالب پرتکرار کنکوری با شما صحبت می کند.

مشاور کنکور ریاضی به شما یاد می دهد که برای هر درس باید به کدام نوع تیپ بندی سوالات باید توجه بیشتری داشته باشید. به این ترتیب دیگر میان انبوهی از سوالات خلاقانه ریاضی سردرگم نمی شوید. پس اگر می خواهید در همان سال اول به رتبه دلخواه خود برسید، بهترین مشاور کنکور ریاضی را برای خود انتخاب کنید.

در موسسه دورخیز مشاور کنکور ریاضی به همه اصول ویژه برای موفقیت در کنکور ریاضی مسلط است. بنابراین درمورد تک به تک جزئیات مطالعاتی و تست زنی همراه شماست. از طرفی پیگیری و نظارت بر اجرای دقیق برنامه ها و کسب مهارت های لازم از دیگر ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی در موسسه دورخیز است.

مقاله مهم  مشاوره کنکور ریاضی 1403

 

چطور از آکادمی دورخیز مشاور بگیریم؟

انتخاب مشاور کنکور یک کار تخصصی است. به این دلیل که باید در قدم اول نیاز ها و خواسته های شما بررسی شود. سپس با توجه به نقاط قوت و ضعفی که دارید استراتژی موفقیت شما طراحی شود. در نهایت باید بهترین مشاور کنکور با توجه به شرایط شما انتخاب شود.

برای انتخاب بهترین مشاور کنکور شخصی شما کافی است فرم زیر را پر کنید. به این ترتیب ما با شما تماس می گیریم و تمامی فرایند های لازم تا انتخاب بهترین مشاور کنکور به خوبی پیش خواهد رفت. همراه شما هستیم تا روز کنکور.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها