بودجه بندی کنکور 1400 انسانی

بودجه بندی کنکور 1400 انسانی به صورت موشکافانه!

یودجه بندی کنکور 1400 رشته انسانی موضوع این مقاله سایت دورخیز است. شما باید بدانید در هر درسی از چه بخش هایی چه تعداد سوال طرح شده است. امسال دورخیز کار را برای شما راحت کرده! چون در این مقاله، بودجه بندی کنکور 1400 انسانی را آماده و منتشر کرده ایم. هر ساله سوالات کنکور از یک روند خاص پیروی می کند، پس بررسی بودجه بندی کنکور 1400 انسانی، راهنمای خوب و دقیق برای برنامه ریزی و مطالعه خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله، بودجه بندی کنکور رشته انسانی را برای شما آماده کرده ایم!

بخواهیم ساده بگوییم، ما در این مقاله می خواهیم به این سوال رایج شما جواب بدهیم:

در کنکور انسانی از هر مبحث چند تا سوال می آید؟

راستی مطمئن باشید که بودجه بندی کنکور دروس عمومی هم از قلم نیفتاده و در این مقاله هست. پس با ما همراه باشید.

بودجه بندی کنکور 1400 انسانی و 99 انسانی

همانطور که گفتیم هر سال روند سوالات کنکور از روند تقریبا مشخصی پیروی می کند و اکثر مواقع، توجه طراحان کنکور به بعضی از فصل ها و مباحث بیشتر بوده است. بنابراین با بررسی سوالات کنکور های سال های قبل به راحتی می توانیم بودجه بندی کنکور 99 و 1400 انسانی را تا 90% درست حدس بزنیم. البته بودجه بندی کنکور 99 نظام جدید، بر اساس سوالات کنکور انسانی 98 نظام جدید نوشته شده و با برگزاری کنکور 99 نظام جدید، تکمیل خواهد شد.

باز هم تکرار می کنیم! شما باید سعی کنید طبق این بودجه بندی کنکور، برنامه ریزی و ساعت های مطالعه خود را تنظیم کنید تا به راحتی بتوانید از مطالعه خود نتیجه دلخواه بگیرید. چون این بودجه بندی کنکور است که اولویت ها را برای شما مشخص می کند و در زمان کم شما را به بهترین نتیجه می رساند.

با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله با مطالعه بودجه بندی کنکور 99 و 1400 انسانی، مسیر تا کنکور را راحت تر طی کنید. ما این بودجه بندی کنکور را به صورت سال به سال و مبحث به مبحث نوشتیم تا برای شما کاربردی تر باشد. در ابتدای بررسی بودجه بندی کنکور، بودجه بندی دروس عمومی کنکور 99 و 1400 انسانی را بررسی می کنیم.

بودجه بندی فارسی کنکور انسانی

همانطور که می دانید مطالعه درس ادبیات به صورت مبحثی و ترکیبی است و امکان این که بخواهیم سوالات را درس به درس بررسی کنیم، نیست. پس برای بررسی بودجه بندی کنکور انسانی نظام جدید در درس فارسی به صورت مبحثی و طبق مباحث قرابت، آرایه، لغت، املا و دستور زبان عمل می کنیم و تک تک این مباحث را بررسی می کنیم.

خب می بینید که تعداد قابل توجهی از سوالات و بودجه بندی ادبیات کنکور انسانی مانند دو رشته دیگر به سوالات قرابت معنایی برمی گردد. پس باید اولویت مطالعه خودتان را در درس ادبیات، قرابت معنایی قرار بدهید. البته مطالعه با روش دورخیز!

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه ادبیات فارسی

بودجه بندی فارسی کنکور انسانی

بودجه بندی کنکور 1400 انسانی برای سوالات دستور زبان ادبیات را هم می بینید! ۵ سوال عدد قابل توجهی است که متاسفانه خیلی از بچه ها به آن توجه نمی کنند.

بودجه بندی عربی کنکور انسانی

برای درس عربی هم به بررسی مبحثی بودجه بندی عربی کنکور می پردازیم. چون می دانید که طراحان کنکور، سوالات این درس به صورت ترکیبی طرح می کنند. البته امتیاز مثبتی که شما بچه های انسانی در نظام جدید دارید، مشترک بودن منبع طرح سوال عربی عمومی و اختصاصی است.

بودجه بندی عربی کنکور انسانی

خب همان طور که می بینید بیشترین تعداد سوالات مربوط به مبحث ترجمه و تعریب است و به عبارتی با تسلط به قوانین ترجمه، می توانید به راحتی ۴۰ درصد را برای خودتان کنید. بخش بعدی که خیلی از بچه ها از دست می دهند ولی شما نباید از آن غافل بشوید، بخش سوالات مربوط به متن است. از ۴ تا سوال این بخش غافل نشوید!

بودجه بندی دین و زندگی کنکور انسانی

برای بررسی بودجه بندی کنکور انسانی در این درس، به صورت سال به سال عمل کردیم. چون اکثر سوالات این درس (حتی تا قبل از سال ۹۶، همه سوالات این درس) سال به سال مطرح می شود. همانطور که در بودجه بندی کنکور انسانی برای درس دین و زندگی می بینید، هر کدام از سال های دهم و یازدهم و دوازدهم در طرح سوال به یک اندازه اهمیت داشته اند.

بودجه بندی دین و زندگی کنکور انسانی

یک نصیحت! این درس را خوب و از یک منبع معتبر و کامل مطالعه کنید! کسب یک درصد بالا در این درس، می تواند نقطه جهش شما باشد.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور انسانی

خب به آخرین درس از دروس عمومی رسیدیم. درسی که معمولاً خیلی از بچه های انسانی آن را دوست ندارند و به سختی آن را مطالعه می کنند. پس این بودجه بندی می تواند به شما خیلی کمک کند. برای بررسی بودجه بندی کنکور 1400 انسانی برای این درس هم به صورت مبحثی عمل می کنیم و از شما هم می خواهیم که به صورت مبحثی برای این درس مطالعه کنید. به خصوص برای بخش Reading و Cloze test!

بودجه بندی زبان کنکور انسانی

دقیق دیدید که درک مطلب و Cloze test چقدر اهمیت دارد؟🧐 پس انقدر دقیق و کامل برای این دو بخش مطالعه و تمرین کنید تا بتوانید از پس 12 سوال این بخش که در بودجه بندی زبان کنکور انسانی به آن اشاره کرده ایم، بربیایید. 12 سوال از 25 سوال اصلاً کم نیست و به عبارتی یعنی 50 درصد سوالات!

حالا به بررسی بودجه بندی کنکور 99 و 1400 انسانی در دروس اختصاصی رسیدیم. با ما همراه باشید تا با مطالعه ادامه مقاله، به راحتی بتوانید به نقشه طراح سوالات کنکور دست پیدا کنید و در نتیجه راحت تر به سوالات او غلبه کنید!

بودجه بندی ریاضی کنکور انسانی

حالا می رسیم به بررسی بودجه بندی کنکور 1400 انسانی در درس ریاضی! این درس در کنکور رشته انسانی از اهمیت زیادی برخوردار است. چون این درس در بیشتر زیر گروه های رشته انسانی ضریب بالایی دارد. پس با استفاده از بودجه بندی کنکور 1400 انسانی در این درس، برای مطالعه این درس برنامه ریزی و هدف گذاری کنید تا بتوانید به راحتی درصد خوبی کسب کنید.

بودجه بندی ریاضی کنکور انسانی

همان طور که دیدید، آمار و احتمال و دنباله ها و تابع بیشترین تعداد سوال را به خود اختصاص می دهند. حدوداً نصف سوالات! پس اصلاً از این فصل ها غافل نشوید.

بودجه بندی اقتصاد کنکور انسانی

اهمیت این درس فقط برای کسانی که می خواهند در رشته های زیرگروه یک قبول شوند، کمتر است. پس بررسی بودجه بندی کنکور 1400 انسانی در درس اقتصاد هم مهم است.

بودجه بندی اقتصاد کنکور انسانی

همان طور که می بینید، بیشتر سوالات این درس ترکیبی و از فصول مختلف است. بنابراین باید سعی کنید انرژی و تمرکز خود را برای همه فصل ها بگذارید. البته در کنکور 98 تعداد سوال قابل توجهی از مبحث شاخص های اقتصادی طرح شده است. به این مبحث را دست کم نگیرید.

بودجه بندی ادبیات اختصاصی کنکور انسانی

فصل های این درس در سه کتاب ارائه شده که برای مطالعه آن ها، باید پیش نیازی درس ها را رعایت کنید. بنابراین سعی کنید در انتخاب فصل پیش نیازی را رعایت کنید تا مطالعه شما نتیجه بخش باشد.

بودجه بندی ادبیات اختصاصی کنکور انسانی

همان طور که در بودجه بندی کنکور 1400 انسانی در درس ادبیات اختصاصی دیدید، بیشتر توجه طراحان کنکور به مباحث موسیقی شعر و تاریخ ادبیات و سبک شناسی است. پس اصلاً از آن ها غافل نشوید.

بودجه بندی عربی اختصاصی کنکور انسانی

یکی از تغییرهای بزرگ نظام قدیم و نظام جدید، همین درس عربی اختصاصی است. همان طور که می دانید، شما نظام جدیدی ها کل عربی عمومی و اختصاصی را در یک منبع می خوانید. پس تا حد زیادی کار شما راحت شده است.

بودجه بندی عربی اختصاصی کنکور انسانی

در بودجه بندی کنکور 1400 انسانی در درس عربی اختصاصی هم مانند عربی عمومی، بخش زیادی از سوالات را مبحث ترجمه به خود اختصاص داده است. پس حتماً تمرین و مطالعه برای ترجمه را جدی بگیرید. بخش بعدی تحلیل صرفی است که تعداد تست نسبتاً قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. برای این که به راحتی بتوانید مانند یک رتبه برتر این مباحث را یاد بگیرید، به روش دورخیز مطالعه کنید!

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه عربی اختصاصی انسانی برای کنکور

بودجه بندی تاریخ کنکور انسانی

علاقه اکثر بچه های انسانی به این درس، زیاد نیست چون در درس تاریخ با حجم زیادی از مطالب رو به رو هستند. پس بررسی بودجه بندی کنکور در این درس می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد. با ما همراه باشید!

بودجه بندی تاریخ کنکور انسانی

همان طور که می بینید، در طرح 15 سوال این درس، بیشتر توجه طراح به سال یازدهم و دوازدهم بوده است. پس اگر می خواهید در رشته های زیر گروه چهار رشته انسانی قبول بشوید، برای این دو کتاب بیشتر وقت بگذارید.

بودجه بندی جغرافیا کنکور انسانی

در بودجه بندی کنکور 1400 انسانی در درس جغرافیا هم می بینیم که بیشتر توجه طراح به دو سال یازدهم و دوازدهم است. تکرار می کنیم که اگر هدف شما قبولی در یکی از رشته های زیر گروه چهار رشته انسانی است، دو کتاب سال های یازدهم و دوازدهم را بیشتر مطالعه کنید.

بودجه بندی جغرافی کنکور انسانی

بودجه بندی جامعه شناسی کنکور انسانی

در بررسی بودجه بندی کنکور در درس علوم اجتماعی، می بینیم که اکثر سوالات از دو سال یازدهم و دوازدهم طرح شده است. پس لازم است بیشتر انرژی و تمرکز خود را بر روی این دو کتاب بگذارید. نکته مهم این است که در قدم اول مطالعه، با تعاریف پایه ای که در کتاب علوم اجتماعی سال دهم گفته شده آشنا باشید. یعنی رعایت پیش نیاز!

بودجه بندی علوم اجتماعی کنکور انسانی

بودجه بندی فلسفه و منطق کنکور انسانی

برای بررسی بودجه بندی کنکور 1400 انسانی در این درس هم به صورت درس به درس عمل کرده ایم. اکثر بچه های انسانی از مطالعه و سرمایه گذاری روی این درس ترس دارند و ما سعی کرده ایم با ارائه بودجه بندی کنکور برای این درس تا حدی کار شما را راحت کنیم.

بودجه بندی فلسفه و منطق کنکور انسانی

همان طور که می بینید، طرح سوال از منطق سال دهم و فلسفه یازدهم و دوازدهم، به صورت یکنواخت است و اگر هدف شما قبولی در رشته های زیر گروه یک، چهار و یا پنج است باید  برای هر سه کتاب وقت کافی بگذارید. البته روش درست مطالعه این درس در نتیجه شما بسیار تاثیر گذار است. پس روش مطالعه رتبه برتر ها را یادبگیرید!

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه منطق و فلسفه برای کنکور

بودجه بندی روانشناسی کنکور انسانی

اول بگم خسته نباشید که تا اینجای راه با ما آمدید.😜 بعد بریم سراغ درس جذاب روانشناسی!😍

در اینجا می خواهیم بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ انسانی در درس روانشناسی را بررسی کنیم. اکثر شما به عشق قبولی در رشته روانشناسی وارد مسیر پر پیچ و خم کنکور انسانی شده اید. پس همین طور با عشق سعی کنید تقریباً روی همه مبحث های این درس مسلط شوید. با بررسی بودجه بندی کنکور برای این درس، متوجه می شوید که به جز دو مبحث معرفی روانشناسی و روانشناسی رشد، بقیه مباحث ارزش تستی یکسانی دارند.

بودجه بندی روانشناسی کنکور انسانی

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همیشه سعی کرده ایم که با راهنمایی های خود شما را حتی یک قدم به موفقیت و هدف های زیبایتان نزدیک کنیم.😍 اگر سوالی از بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ انسانی و یا هر سوال مشاوره ای دیگر داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید و یا حتی از طریق تلگرام و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید. تیم دورخیز همیشه کنار شماست.

مطالب مشابه

جزوات پیشنهادی

28 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حسام جعفری
  فروردین 30, 1399 16:02

  هیچ نکته ای از قلمتون نیفتاده
  براعه شروع مطالعه آشنایی با مباحث مهم خیلی کمک کننده هس

  واقعااا سپاس گذارم 🙏

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   مرداد 1, 1399 01:32

   دورخیز اینه دیگه:)
   مرسی از توجه و نگاه شما آقا حسام 🙂

   پاسخ
 • پیدا کردن این جور دسته بندی واقعتش یکم سخت بود برام
  مرسی ب طور کامل جمع بندی کردین

  پاسخ
 • سلام
  من میخوام رشته حقوق یا علوم سیاسی قبول شم باید رو کدوم درس بیشتر تمرکز کنم ؟؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.
  جزئیات قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو میخواستم.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام،این بودجه بندی های درس ها که درس به درس معلوم شده کجا رو بخونیم واقعا معتبره؟

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   مرداد 4, 1399 16:28

   سلام آقا مهران
   این بودجه بندی تعداد سوالاتی که از هر مبحث مطرح میشه رو معلوم میکنه نه چیز دیگه ای رو

   پاسخ
  • با توجه به این بودجه بندی فقط درس هایی که ازشون سوال طرح شدرو بخونم کافیه ؟؟

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر برای کنکور 99 انسانی برای فرهنگیان میتونیم روی این مباحث حساب کنیم و تو زمان کم جمع بندی کنیم؟ یعنی مثلا معتبر هست، منظورم این هست که این منابع در طی سال های گذشته، کنکور های گذشته تست خیز و پرتکرار بوده اند؟ ممنون میشم توضیح بدید، متشکرم🌹🌹🌹

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   مرداد 23, 1399 12:37

   سلام آقا عرفان:)
   بله این مقاله با توجه به کنکور 98 به روزرسانی شده و شما میتونید طبق این اطلاعات مطالعه کنید و زمان باقی مانده رو مدیریت کنید.

   پاسخ
   • بودجه بندی که برای درس فلسفه گذاشته اید با مطالب کتاب نظام جدید 98_99 مطابقطت نداره برای کنکور 99 انسانی

    چه فلسفه یازدهمش و چه دوازدهم، لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ
 • فلسفه دوازدهم امسال 2 بخش در کنکور هست، بخش اول: مسائل پیرامون واقعیت و هستی که شامل درس های هستی و چیستی و جهان ممکنات و جهان علّی و معلولی و کدام تصویر از جهان
  .
  .
  و بخش دوم آن: پیرامون خدا و عقل: شامل درس های

  خدا در فلسفه 1 و 2 و همچنین عقل در فلسفه 1 و 2

  منتظر پاسخ شما هستم

  پاسخ
 • بله کنکوری ۱۴۰۰ هستم و تمایل دارم رشته باستانشناسی قبول بشم

  پاسخ
 • سلام آیا این بودجه بندی انسانی نظام جدید1400 درست

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   شهریور 1, 1399 16:48

   سلام زهرا خانم:)
   بله درسته و با کنکور 99 هم مجدد آپدیت میشه

   پاسخ
 • من می خاستم رشته اقصاد قبول شم باید بیشتر کدام درس ها تمرکز کنم

  پاسخ
 • سردبیر دورخیز
  شهریور 6, 1399 23:44

  این مقاله رو مطالعه کنید:)
  https://dourkhiz.com/?p=11607

  پاسخ
 • Slm man konkorie 1400hstam
  Hminaro k gftid bkhunim ya byd tmme drsye hr ktbo bkhunim?

  پاسخ
  • مشاور ارشد دورخیز
   شهریور 21, 1399 01:00

   سلام مبینا خانم:)
   اگر قبولی در رشته ها و دانشگاه های برتر هدف شماست، پیشنهاد می کنیم همه مطالب رو بخونید و برای مرور بیشتر به مطالب پرتکراری که در بودجه بندی مشخص کردیم تکیه کنید. یعنی همه مطالب خونده بشه و مرور های بیشتر باشه برای مطالب مهم تر.

   پاسخ
 • سلام
  من رشتم تجربی هس و میخوام کنکور انسانی بدم واسه تربیت معلم. خواستم بپرسم ک آیا میتونم . شانس قبولی چطوره؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   شهریور 30, 1399 21:08

   سلام. بله هم از لحاظ قانونی میشه و هم اینکه با تلاش و برنامه ریزی مناسب حتماً میتونید به هدفتون برسید

   پاسخ
 • سلام
  من رشتم تجربی هس و میخوام کنکور انسانی بدم واسه تربیت معلم. خواستم بپرسم ک آیا میتونم . شانس قبولی چطوره؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور
فهرست

close-link