بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور

بهترین کتاب عربی انسانی کنکور

درس عربی انسانی به عنوان یکی از درس های انسانی رشته انسانی از اهمیت زیادی برخوردار است و در مشاوره کنکور انسانی هم همیشه روی این موضوع تاکید می شود. با هر سطح علمی که باشید باید درصد خوبی را در عربی انسانی بدست بیاورید. چون درصد بالا در درس های اختصاصی کلید رسیدن به رتبه های خوب در کنکور است.

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور می پردازیم تا با استفاده از بهترین منابع برنامه ریزی کنکور خود را اجرا کنید. در قدم اول نکاتی که لازم است قبل از خرید کتاب کنکور عربی بدانید را به طور کامل توضیح می دهیم. در ادامه با توجه به سطح علمی شما یعنی ضعیف تا قوی، بهترین منبع عربی اختصاصی کنکور را بررسی کرده ایم. پس با ما همراه باشید.

 

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب عربی انسانی کنکور

برای انتخاب بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور لازم است که به درسنامه و نحوه تدریس مطالب توجه ویژه ای داشته باشید. درسنامه ها باید علاوه بر اینکه هر مبحث را به طور کامل توضیح می دهند، طبقه بندی شده باشند. به این ترتیب می توانید مطالب را به صورت منظم در ذهن خود داشته باشید.

تست های بهترین کتاب تست عربی اختصاصی کنکور باید به تعداد مناسبی طرح شده باشند. کلید رسیدن به درصد خوب در عربی انسانی این است که از هر تیپ سوال به تعداد زیادی تست بزنید. پس به سطح بندی و تعداد تست ها باید به طور ویژه ای توجه کنید.

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه عربی انسانی برای کنکور

در این قسمت می توانید به طور خلاصه همه نکات لازم قبل از خرید بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور را ببینید:

  1. کتاب باید مطابق با سطح علمی شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
  2. درسنامه ها به طور کامل و مفهومی هر مطلب را توضیح داده باشند.
  3. تست های تیپ بندی شده به تعداد کافی برای مبحث وجود داشته باشد.
  4. سطح بندی تست ها به خوبی رعایت شده باشد. (آسان تا سخت)
  5. پاسخ نامه تشریحی نکات هر تست را به خوبی تحلیل کرده باشد.

در ادامه مقاله به معرفی بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور می پردازیم. یعنی با توجه به سطح تسلط خود می توانید بهترین منبع عربی اختصاصی کنکور را انتخاب کنید. پس با دقت بیشتری ادامه مطالب را بخوانید.

 

بهترین کتاب عربی کنکور انسانی برای سطح قوی و متوسط

بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور برای سطح قوی و متوسط، کتاب عربی اختصاصی خیلی سبز است. این کتاب به طور کامل می توانید همه نکات کنکوری را پوشش دهد. درسنامه های این کتاب به طور کامل و مفهومی هر مطلب را توضیح می دهند.بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور برای سطح قوی و متوسط

علاوه بر آن تست های خیلی خوبی در این کتاب وجود دارد. این تست ها از همه مبحث های عربی از واژگان تا ترجمه و قواعد طرح شده است. این کتاب به صورت جامع و تک جلدی است. اما به صورت درس به درس و مطابق کتاب های درسی عربی اختصاصی، مطالب را فهرست بندی کرده است. قبل از خرید حتما به اسم دقیق کتاب توجه کنید:

در ادامه درمورد ویژگی هر قسمت این کتاب بیشتر توضیح داده ایم. یعنی می توانید مطمئن شوید که در درسنامه ها و تست های این کتاب با چه چیزهایی مواجه خواهید شد. به این ترتیب می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

تحلیل درسنامه کتاب عربی کنکور انسانی خیلی سبز

لحن این کتاب به صورت صمیمی و روان است. پس مطمئن باشید که از خواندن این درسنامه ها خسته نمی شوید. علاوه بر آن بعد از توضیحات هر قسمت با آوردن چند مثال باعث می شود مطلب را به خوبی یاد بگیرید. توجه کنید که توضیحات این درسنامه خیلی جامع و کامل هستند.

نکته مثبت این درسنامه ها این است که تنها به مثال های کتاب درسی بسنده نکرده است. با مثال های خلاقانه و بیشتر به فهم بهتر و آسان تر هر مطلب کمک کرده است. در ابتدای هر درسنامه قواعد آن درس بررسی می شود. درس ها از درس های دهم شروع می شود و تا دوازدهم به طور درس به درس فهرست بندی شده اند.

در قسمت درسنامه همچنین نمونه های تستی حل شده قرار دارد. این تست ها برای تمرین اولیه بعد از مطالعه خیلی کمک کننده است. علاوه بر آن نکات اضافی برای پاسخ گویی به تست ها در تیتر هایی به اسم “لحظه” یا “پرانتز باز” آورده شده اند. به این ترتیب می توانید به خوبی برای پاسخ گویی به انواع تست های کنکور آماده شوید. در قسمت “فن ترجمه” هم به بیان نکات لازم برای تست های ترجمه پرداخته است. همچنین لغات به همراه مترادف و متضاد آن ها در این بخش آورده شده اند. به این ترتیب می توان گفت درسنامه های این کتاب، بهترین منبع عربی انسانی کنکور هستند.

 

تحلیل تست های کتاب عربی کنکور انسانی خیلی سبز

انواعی از تست ها را در این قسمت مشاهده می کنید. از تست های واژگان و ترجمه تا تست های مفهوم و قواعد و درک مطلب در این کتاب به چشم می خورد. همچنین سطح سوالات از متوسط تا سخت مرتب شده است. حتی سوالات واژگان هم در این کتاب سطح بالایی دارند.

با ویژگی های گفته شده می توانید به خوبی به انواع تست های عربی تسلط پیدا کنید. همچنین سوالات در تعداد بالایی طرح شده است. در ابتدا هم تست های تالیفی قرار گرفته اند. در ادامه هم تست های کنکور سراسری قرار گرفته اند. همه این تست ها با رعایت تیپ بندی های مختلف طراحی و طبقه بندی شده اند.

در انتها هم پاسخ نامه تشریحی قرار گرفته است. پاسخ نامه هم به طور کامل همه نکات تست ها را بررسی کرده است. به این ترتیب تحلیل تست ها با پاسخ نامه تشریحی جز ضرورت آموزش شماست.

 

بهترین کتاب عربی کنکور انسانی برای سطح ضعیف

بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور برای سطح ضعیف، کتاب عربی جامع میکرو گاج است. درسنامه ها همه مطالب لازم برای کنکور را پوشش می دهد. همه نکات گفته شده در سطح مناسب کنکور است. به این ترتیب با این درسنامه می توانید به خوبی سطح خود را ارتقا دهید.

بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور برای سطح ضعیف

در این کتاب در مجموع 2501 تست قرار گرفته است. تست ها به صورت میکرو طبقه بندی مبحث بندی شده اند. همچنین سطح بندی تست ها از آسان به سخت به خوبی رعایت شده است.

این کتاب به صورت جامع همه مطالب پایه هاب دهم تا دوازدهم را در بر گرفته است. چیدمان درس ها هم به صورت درس به درس و مطابق کتاب درسی است. این کتا بدر مجموع 396 صفحه است. نام کامل این کتاب به صورت زیر است:

در ادامه درمورد ویژگی های درسنامه و تست های این کتاب به تفصیل صحبت می کنیم.

 

 

تحلیل درسنامه کتاب عربی کنکور انسانی میکرو گاج

درسنامه ها با لحنی رسمی نوشته شده اند ولی در حد اعتدال رسمی است و لحن خشکی ندارد. در هر درسنامه ابتدا قواعد و سپس ترجمه آموزش داده می شود. اما توضیحات درسنامه کاملا مفهومی و روان است. همچنین حجم درسنامه ها مناسب است و زیاده گویی نکرده است.

در درسنامه مثال های حل شده ای آورده شده است. این مثال ها باعث می شود کاربرد هرکدام از نکته ها را همان موقع یاد بگیرید. همچنین در این کتاب ترجمه عبارت های مهم درس هم آورده شده است. در کنار آن هم واژگان مترادف و متضاد و جمع های مکسر نوشته شده اند.

 

تحلیل تست های کتاب عربی کنکور انسانی میکرو گاج

بعد از اینکه درسنامه مربوط به قواعد هر درس را مطالعه کردید، به تست های قواعد آن قسمت می رسید. همچنین تست های ترجمه هم بعد از درسنامه مربوط به ترجمه قرار گرفته اند. به طور کلی از هر درس 71 تست طرح شده است.

سطح بندی تست ها از آسان به سخت مرتب شده است. در مجموع سطح اکثر سوالات متوسط است. این تست ها برای فهم عمیق و تمرین بیشتر مطالب ضروری است. پس با برنامه ریزی کنکور اصولی می توانید از این تست ها به خوبی استفاده کنید و سطح خود را افزایش دهید.

پاسخ نامه تشریحی این کتاب مختصر و مفید است. یعنی نکات لازم هر تست را بیان کرده است ولی زیاده گویی نمی کند. به این ترتیب دانش آموز می تواند همه نکات تست ها را بفهمد. همچنین همه گزینه ها در پاسخ نامه بررسی می شوند.

 

درک مطلب عربی اختصاصی کنکور

در این قسمت به معرفی بهترین کتاب عربی انسانی کنکور برای درک مطلب عربی می پردازیم. اکثر دانش آموزان از سوالات درک مطلب فراری هستند. زیرا به دست آوردن مهارت در این تست ها زمان بر است. اما وقتی مسلط شوید جز یکی از آسان ترین بخش های سوالات عربی کنکور است.

بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور برای درک مطلب

بهترین منبع عربی اختصاصی کنکور برای درک مطلب، کتاب درک مطلب عربی خیلی سبز است. این کتاب با هدف آموزش تخصصی درک مطلب عربی تالیف شده است. قبل از این که به جزئیات این کتاب بپردازیم، اسم دقیق آن را به خاطربسپارید:

در ابتدا این کتاب با توضیحاتی بررسی می کند که چطور باید به سوالات درک مطلب پاسخ دهید. سپس به سراغ متن ها و تست ها می رود. به طور کلی مطالب این کتاب در سه فصل نوشته شده اند. فصل اول درمورد متن شناسی و آشنا شدن با انواع تیپ های مختلف سوالات است.

در هر فصل از ابتدایی ترین و ریزترین نکات شروع به صحبت می کند. یعنی در فصل یک می توانید به خوبی دسته بندی انواع متن های درک مطلب را ببینید. همچنین مواردی که در تست ها مطرح می شود هم در این قسمت گفته شده است.

 

بعد از توضیحات هم مثال هایی آورده شده است. به این ترتیب می توانید به خوبی متوجه نکات آن بخش بشوید. از ساده ترین مثال ها برای تفهیم مطالب استفاده کرده است. همچنین با ساده ترین زبان هر مطلب را توضیح می دهد. در فصل دوم تمرین های بیشتری قرار گرفته است.

فصل دوم به اسم “متنک” متن های کوتاهی را به همراه سوالات چهارگزینه ای مطرح کرده است. این قسمت با سوالات کوتاه و ساده شروع می شود. به این ترتیب کم کم می توانید سطح خود را در تست زنی درک مطلب عربی افزایش دهید. در ادامه هم سوالات سخت تر و طولانی تر آورده شده اند.

در فصل سوم هم به تست های درک مطلب عربی می رسید. یعنی فصل آخر این کتاب قسمتی است که باید دانش خود را حسابی محک بزنید. در ابتدا هم تعداد زیادی متن های تالیفی قرار گرفته است. در ادامه آن ها نیز متن های کنکور سراسری آورده شده اند.

در این قسمت هم باز از متن های ساده شروع می کند و در ادامه به متن های سخت تر می رسد. این سطح بندی متن ها به یادگیری دانش آموزان خیلی کمک می کند. همچنبن متن های تالیفی این کتاب مطابق با استاندارد های کنکور سراسری هستند.

پاسخ نامه تشریحی هم در آخرین بخش کتاب قرار گرفته است. در پاسخ های تشریحی هم نکات به طور کامل بیان شده اند. به طوری که مطالعه نکات پاسخ نامه برای یادگیری کامل هر متن ضروری و بسیار مفید است.

 

نتیجه گیری

در این مقاله بهترین کتاب عربی انسانی کنکور را معرفی کرده ایم تا خرید کتاب کنکور را با آگاهی کامل انجام دهید. در ابتدا ویژگی های لازم برای هر کتاب را توضیح داده ایم. پس از آن با توجه به سطح های مختلف دانش آموزان به معرفی چند منبع پرداخته ایم. یعنی با مطالعه دقیق این مقاله می توانید بهترین منبع عربی انسانی کنکور را به راحتی انتخاب کنید.

در اخر هم به معرفی بهترین کتاب عربی اختصاصی کنکور می رسیم. تمام جزئیاتی که باید درمورد ویژگی این کتاب ها بدانید را در همین مقاله پیدا می کنید. در انتها هم اگر در انتخاب بهترین کتاب تست عربی انسانی کنکور و خرید کتاب تست از دروس دیگر به مشکل خوردید، حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید. همچنین می توانید خرید کتاب کنکور با بالاترین تخفیف و ارسال رایگان به سراسر کشور را از کتابسرای دورخیز انجام دهید.

ورود به کتابسرای دورخیز

لینک کوتاه مقاله:

خدمات ویژه آکادمی دورخیز
مشاوره کنکور

مشاوره کنکور خصوصی و برنامه ریزی کنکور با رتبه‌های برتر. برای ثبت‌نام کلیک کنید.

خرید کتاب کنکور

خرید کتاب کنکور با تخفیف و ارسال رایگان از کتابسرای دورخیز. برای خرید کلیک کنید.

خرید کتاب تست
خرید کتاب تست با تخفیف

مطالب مشابه با آنچه هم اکنون مطالعه کردید

مشاوره-هوشمند-کنکور
مشاوره-هوشمند-کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

به سبک جدید مشاوره بگیر!

مشاوره آنلاین هوشمند

برای اولین بار در ایران

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور

بهترین محصولات دورخیز

خرید کتاب کنکور
فهرست