بهترین کتاب درس دین و زندگی کنکور انسانی 1402

معرفی بهترین منبع و کتاب درس دین و زندگی برای کنکور انسانی 1402

دین و زندگی درس طلایی برای کنکور انسانی است. با کمی تلاش برای این درس می توانید به درصدهای خیلی خوب برسید. درصد دین و زندگی کنکور انسانی برای به دست آوردن یک رتبه خوب همراه شماست. این درس در کنکور انسانی ضریب 3 دارد و درس مهمی است.

با انتخاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی می توانید به راحتی در این درس درصدهای بالا بدست آورید. انتخاب درسنامه مناسب که مطالب را به خوبی آموزش دهد و مطالب را نکته وار مرور کند و همچنین پیام آیات را در بر داشته باشد رمز موفقیت در دین و زندگی کنکور انسانی است.

در این مقاله بهترین منبع دین و زندگی کنکور انسانی را به شما معرفی می کنیم. به این ترتیب می توانید برای خرید کتاب کنکور با اطمینان انتخاب کنید. قبل از خرید کتاب تست کنکور برای درس دین و زندگی باید به نکات مهمی در این کتاب ها توجه کنید.

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور

برای دین و زندگی کنکور باید به انواع تیپ های سوالات توجه کنید. هرکدام از این مباحث باید به خوبی در کتاب کمک آموزشی تدریس شده باشند. متن درس ها، آیات، ارتباط متن و آیه و پیام آیات مباحث مهمی هستند که به طور کامل در درسنامه کتاب باید به آن ها توجه شود.

نکته مهم بعدی برای خرید کتاب دین و زندگی کنکور انسانی این است که تست ها به اندازه کافی و با سطح مناسب طراحی شده باشند. به این ترتیب هم برای آموزش و هم برای مرور به تعداد زیادی تست  دسترسی خواهید داشت. با درسنامه مناسب و تست کافی می توانید درصد بالای دین و زندگی خود را تثبیت کنید.

در این قسمت به طور خلاصه نکات مهم قبل از خرید بهترین کتاب دین و زندگی کنکور را حمع بندی می کنیم. قبل از خرید کتاب تست دین و زندگی به این نکات توجه کنید:

  1. سطح علمی کتاب باید متناسب با تسلط علمی شما باشد. (قوی، متوسط، ضعیف)
  2. در درسنامه ها علاوه بر آموزش مباحث مهم هر درس باید کلید واژه ها هم مشخص شوند.
  3. برای هر درس تعداد تست کافی وجود داشته باشد.
  4. سطح بندی تست ها از آموزشی تا چالشی باشد. (آسان تا سخت)
  5. پاسخ نامه تشریحی همه نکات لازم در تست ها را توضیح داده باشد.

تا اینجای مقاله با نکات لازم برای انتخاب بهترین منبع دین و زندگی کنکور انسانی آشنا شدید. در ادامه این کتاب ها را معرفی می کنیم و ویژگی های هرکدام را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم. بهترین کتاب تست دین و زندگی کنکور انسانی را در ادامه مقاله مشاهده می کنید.

مقاله مهم  مباحث ساده و مهم دین و زندگی کنکور (شروع دیر هنگام)

 

بهترین منبع و کتاب دین و زندگی کنکور انسانی

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی، کتاب جامع خیلی سبز است. این کتاب برای دانش آموزان با هر سطح تسلطی مناسب است. درسنامه های این کتاب همه نکات لازم را به طور کامل توضیح داده است. متن ها، آیه ها و ارتباط آن ها به طور دقیق در درسنامه بررسی شده اند.

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی

تست های این کتاب با تعداد زیادی طرح شده اند. شما با داشتن برنامه ریزی کنکور مناسب می توانید به طور منظم درس های دین و زندگی را مرور کنید و برای درصدهای بالاتر آماده شوید. جزئیات درسنامه ها و تست های این کتاب را در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

این کتاب به طور جامع و دو جلدی است. جلد اول شامل درسنامه ها و تست ها می شود. جلد دوم پاسخ های تشریحی است. برای خرید بهترین منبع دین و زندگی کنکور اسم دقیق آن ها را هم به خاطر بسپارید:

  1. دین و زندگی جامع انسانی تست خیلی سبز (جلد اول)
  2. پاسخ نامه دین و زندگی جامع انسانی تست خیلی سبز (جلد دوم)

کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز به طور درس به درس و مطابق کتاب درسی چیده شده است. این کتاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی و منبع رتبه های برتر است. در ادامه به نحوه آموزش درسنامه و جزئیات تست ها می پردازیم.

 

 

تحلیل درسنامه کتاب دین و زندگی انسانی جامع خیلی سبز

درسنامه این کتاب با بیانی رسمی ولی به صورت ساده و قابل فهم مطالب کتاب درسی دین و زندگی را آموزش می دهد. در این درسنامه تمامی مطالب با جزئیات کامل بررسی شده اند. علاوه بر آن بعد ازآموزش مفصل، جمع بندی نکته وار مباحث هم وجود دارد.

اینکه درسنامه هم به صورت مفصل و هم به صورت نکته به نکته است برای دانش آموزان با هر سطح تسلطی مناسب است. با درسنامه این کتاب با خیال راحت می توانید به تمامی نکات درس ها مسلط شوید. همچنین آیات هر درس و پیام هرکدام هم به طور کامل بررسی شده است.

چینش درسنامه ها درس به درس است. به این صورت که بعد از درسنامه درس اول به قسمت تست های درس اول می رسید. بعد از آن درسنامه درس بعدی و به همین صورت درس ها از دهم تا دوازدهم پیش می رود.

توجه کنید که برای این که یادگیری شما کامل شود لازم است بعد از تست زدن به نکات پاسخ نامه هم توجه کنید. پس جلد دوم را هم حتما تهیه کنید.

 

تحلیل تست های کتاب دین و زندگی انسانی جامع خیلی سبز

بهترین کتاب تست دین و زندگی کنکور انسانی همین کتاب جامع خیلی سبز است. این کتاب به تعداد زیادی تست های تالیفی و کنکوری دارد. سطح تست ها مطابق با کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی است. تست ها سطح بندی ساده تا سخت دارند اما ترتیب تست ها به ترتیب آسان به سخت نیست.

این کتاب برای هر درس حداقل 50 تا تست دارد. در مجموع حدود 2000 تست برای کل درس های دهم تا دوازدهم دارد. با برنامه ریزی مناسب می توانید قدم به قدم با تست ها پیش ببرید و تسلط خود را افزایش دهید. در بین تست ها همچنین سوالاتی را می بینید که ایده های جدید در طرح تست مطرح کرده است.

به این ترتیب با تست های این کتاب می توانید برای هرمدل سوالی در کنکور آماده شوید. فقط توجه کنید که مطالعه و مرور این مطالب را روی نظم پیش ببرید تا بتوانید از تست ها به خوبی استفاده کنید. همچنین دقت کنید که حل کردن تست ها بدون تحلیل با پاسخ نامه تشریحی کامل نیست.

پاسخ نامه تشریحی در قدم اول پاسخ صحیح را توضیح می دهد. علاوه بر آن ممکن است لازم به یادآوری نکته های بیشتری باشد که در کادرهایی که پاسخ نامه آورده شده اند. همچنین صفحه مربوط به هر تست در کتاب درسی مشخص شده است.

نوشتن صفحه کتاب درسی مربوط به هر تست خیلی مفید است. به این دلیل که اگر با خواندن پاسخ نامه متوجه نکات لازم در سوال نشدید بتوانید به سراغ کتاب بروید و آن مبحث را به طور کامل و دوباره مطالعه کنید. همان طور که می بینید با این کتاب به تمام ویژگی های لازم به عنوان بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی دسترسی دارید.

مقاله مهم  روش مطالعه دین و زندگی

 

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی برای پیام آیات

برای تسلط بیشتر به آیات و نکات آن ها بهتر است یک کتاب مکمل داشته باشید. بهترین منبع دین و زندگی کنکور انسانی برای پیام آیات، کتاب پیام آیات مهر و ماه است. این کتا ب یک جلد و جامع است. تمامی آیات به صورت درس به درس از دهم تا دوازدهم در این کتاب قرار گرفته اند. اسم دقیق این کتاب را به خاطر داشته باشید:

نام کامل این دو کتاب به صورت زیر است:

در این کتاب همه آیات و نکات مربوط به آن ها بررسی شده اند. پیام آیات به طور عمیق و مفهومی در این کتاب تدریس می شوند. علاوه بر آن جمع بندی نکته وار آخر هر درس برای مرور بسیار مناسب است. این کتاب برای هر سطح تسلطی مناسب است و همه دانش آموزان می توانند از آن استفاده کنند.

جمله بندی کتاب رسمی است ولی آیات با بیان ساده و قابل فهم بررسی شده اند. با خواندن این کتاب مطابق برنامه ریزی می توانید برای پاسخ دهی به حدود 60% از سوالات آیات دین و زندگی آماده شوید. 40% دیگر سوالات مربوط به تست های متن کتاب درسی است که باید از منبع اصلی مطالعه شود.

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی برای پیام آیات

 

نتیجه گیری

برای انتخاب بهترین کتاب دین و زندگی کنکور انسانی توجه کنید که درسنامه مناسبی داشته باشد. آموزش درسنامه برای تسلط بر تست های دین و زندگی کنکور ضروری است. در کنار آن باید تست ها به صورت کافی و با انواع تیپ بندی ها مطرح شده باشند.

در این مقاله سه کتاب کمک آموزشی دین و زندگی انسانی را معرفی کردیم. این کتاب، بهترین منبع دین و زندگی انسانی کنکور هستند. می توانید به تصمیم خودتان یکی از آن ها را انتخاب کنید. البته قبل از انتخاب، توضیحاتی که برای هر کتاب نوشتیم را با دقت بخوانید. برای خرید کتاب کنکور با تخفیف می توانید به کتابسرای دورخیز مراجعه کنید. در کتابسرا شما بهترین کتاب ها رو انتخاب میکنید و بعد از ثبت سفارش با ارسال پستی طرف چند روز کتاب های خود را با پست تحویل می گیرید.

ورور به کتابسرای دورخیز

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

از ما کمک بگیر!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 12 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب پیشنهادی
پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستی ؟
خیلی زود و کمتر از 24 ساعت با شما تماس میگیریم.
برای اطلاع از هزینه‌ها و شرایط مشاوره و برنامه ریزی خصوصی این فرم را تکمیل کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .