بودجه بندی کنکور 1400 تجربی به صورت موشکافانه!

قدم اول برای یک مطالعه موفق بررسی بودجه بندی کنکور است. یعنی شما باید بدانید در هر درسی از چه بخش هایی بیشتر سوال طرح شده است. ما کار را برای شما راحت کردیم و در این مقاله بودجه بندی کنکور 1400 تجربی را آماده و منتشر کرده ایم. چون هر ساله سوالات کنکور از یک روند خاص پیروی می کند، پس این بودجه بندی کنکور 1400 تجربی، راهنمای خوب و دقیق برای برنامه ریزی و مطالعه شماست. به همین دلیل در این مقاله مستقل، بودجه بندی کنکور 1400 تجربی را برای شما قرار داده ایم.

بخواهیم ساده بگوییم، ما در این مقاله می خواهیم به این سوال رایج شما جواب بدهیم:

در کنکور تجربی از هر مبحث چند تا سوال می آید؟

راستی مطمئن باشید که بودجه بندی کنکور دروس عمومی هم از قلم نیفتاده و در این مقاله هست. پس با ما همراه باشید.

بودجه بندی کنکور 1400 تجربی و 99 تجربی

همانطور که گفتیم هر سال روند سوالات کنکور از روند خاصی پیروی می کند و اکثر مواقع، توجه طراحان کنکور به بعضی از فصل ها و مباحث بیشتر بوده است. بنابراین با بررسی سوالات کنکور های سال های قبل به راحتی می توانیم بودجه بندی کنکور 99 و 1400 تجربی را تا ۹۰% درست حدس بزنیم. البته بودجه بندی کنکور 99 نظام جدید، بر اساس سوالات کنکور تجربی ۹۸ نظام جدید نوشته شده و با برگزاری کنکور ۹۹ نظام جدید، تکمیل خواهد شد.

شما باید سعی کنید طبق این بودجه بندی کنکور، برنامه ریزی و ساعت های مطالعه خود را تنظیم کنید تا به راحتی بتوانید از مطالعه خود نتیجه دلخواه بگیرید. چون این بودجه بندی کنکور است که اولویت ها را برای شما مشخص می کند و در زمان کم شما را به بهترین نتیجه می رساند.

با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله با مطالعه بودجه بندی کنکور 99 و 1400 تجربی، مسیر تا کنکور را راحت تر طی کنید. ما این بودجه بندی کنکور را به صورت سال به سال و مبحث به مبحث نوشتیم تا برای شما کاربردی تر باشد. در ابتدای بررسی بودجه بندی کنکور، بودجه بندی دروس عمومی کنکور 99 و 1400 تجربی را بررسی می کنیم.

بودجه بندی فارسی کنکور تجربی

همانطور که می دانید مطالعه درس ادبیات به صورت مبحثی و ترکیبی است و امکان این که بخواهیم سوالات را سال به سال بررسی کنیم، نیست. پس برای بررسی بودجه بندی کنکور تجربی نظام جدید در درس فارسی به صورت مبحثی و طبق مباحث قرابت، آرایه، لغت، املا و دستور زبان عمل می کنیم.

بودجه بندی فارسی کنکور تجربی

خب میبینید که تعداد قابل توجهی از سوالات و بودجه بندی ادبیات کنکور تجربی به سوالات قرابت معنایی برمی گردد. پس باید اولویت مطالعه خودتان را در درس ادبیات، قرابت معنایی قرار بدهید. البته مطالعه با روش دورخیز!

مقاله پیشنهادی:
روش مطالعه ادبیات فارسی

بودجه بندی کنکور برای سوالات دستور زبان را هم می بینید! ۵ سوال عدد قابل توجهی است که متاسفانه خیلی از بچه ها به آن توجه نمی کنند.

بودجه بندی عربی کنکور تجربی

برای درس عربی هم به بررسی مبحثی بودجه بندی عربی کنکور می پردازیم. چون طراحان کنکور، سوالات این درس به صورت ترکیبی طرح می کنند.

بودجه بندی عربی کنکور تجربی

خب همان طور که می بینید بیشترین تعداد سوالات مربوط به مبحث ترجمه و تعریب است و به عبارتی با تسلط به قوانین ترجمه، می توانید به راحتی ۴۰ درصد را برای خودتان کنید. بخش بعدی که خیلی از بچه ها از دست می دهند، بخش سوالات مربوط به متن است. از ۴ تا سوال این بخش غافل نشوید!

بودجه بندی دین و زندگی کنکور تجربی

برای بررسی بودجه بندی کنکور در این درس، به صورت سال به سال عمل کردیم. چون اکثر سوالات این درس (حتی تا قبل از سال ۹۶، همه سوالات این درس) سال به سال مطرح می شود.

بودجه بندی دین و زندگی کنکور تجربی

همانطور که در بودجه بندی کنکور تجربی برای درس دین و زندگی می بینید، هر کدام از سال های دهم و یازدهم و دوازدهم در طرح سوال به یک اندازه اهمیت داشته اند.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور تجربی

خب به آخرین درس از دروس عمومی رسیدیم. برای بررسی بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ تجربی برای این درس هم به صورت مبحثی عمل می کنیم و از شما هم می خواهیم که به صورت مبحثی برای این درس مطالعه کنید. به خصوص برای بخش Reading و Cloze test!

بودجه بندی زبان کنکور تجربی

دقیق دیدید که درک مطلب چقدر اهمیت دارد؟🧐 پس انقدر دقیق و کامل برای این بخش مطالعه و تمرین کنید تا بتوانید از پس ۸ سوال این بخش که در بودجه بندی زبان کنکور تجربی به آن اشاره کرده ایم، بربیایید.

حالا به بررسی بودجه بندی کنکور 99 و 1400 تجربی در دروس اختصاصی رسیدیم. با ما همراه باشید تا با مطالعه ادامه مقاله، به راحتی بتوانید به نقشه طراح سوالات کنکور دست پیدا کنید و در نتیجه راحت تر به سوالات او غلبه کنید!

بودجه بندی زمین شناسی کنکور تجربی

اول به سراغ بررسی بودجه بندی کنکور 1400 تجربی در درس زمین شناسی می رویم. درسی که خیلی از داوطلبان آن را نمی خوانند ولی برای کسانی که قبولی در رشته داروسازی یا دیگر رشته های زیر گروه دو را می خواهند، بسیار مهم و حیاتی است. پیشنهاد دورخیز این است که  بودجه بندی زمین شناسی کنکور تجربی را جدی بگیرید!

بودجه بندی زمین شناسی کنکور

بودجه بندی ریاضی تجربی در کنکور

حالا می رسیم به بررسی بودجه بندی کنکور 1400 تجربی در درس ریاضی! همیشه اینطور بوده که بچه های تجربی به درس ریاضی مثل یک غول شاخ دار نگاه کرده اند!😈🙄حالا با بررسی بودجه بندی کنکور برای این درس، بخش بزرگی از مشکلات شما حل می شود. چون می توانید به صورت مبحثی و انتخابی برای این درس بخوانید و در نهایت هم نتیجه ایده آلی از آن بگیرید.

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی

همانطور که دیدید، مهم ترین و پر سوال ترین بخش ها در این بودجه بندی، مباحث مربوط به توابع و حد و پیوستگی و مشتق است. سعی کنید اصلاً از این مباحث غافل نشوید البته در درس ریاضی باید به پیش نیازی درس ها هم توجه کنید.

بودجه بندی زیست کنکور تجربی

و حالا مهم ترین و دوست داشتنی ترین درس کنکور تجربی! زیست شناسی.

طبق این جدول متوجه پرتکرار ترین و مهم ترین فصل های زیست شناسی می شوید. پس سعی کنید برای گرفتن یک نتیجه خوب، آن هم در این درس با ضریب ۱۲، طبق بودجه بندی کنکور 1400 تجربی برای این درس جلو بروید. متشکریم!😍

بودجه بندی زیست شناسی کنکور

خب بودجه بندی زیست کنکور تجربی نظام جدید را دیدید. از شما می خواهیم که حتماً از این بودجه بندی استفاده کنید و طبق آن درس بخوانید و البته از سوالات ترکیبی کنکور هم غافل نشوید. مثلاً علت این که تعداد سوالات مبحث تنظیم شیمیایی صفر است، طرح شدن سوال ترکیبی از این فصل است! پس از اهمیت این فصل غافل نشوید.😎

بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی

حالا می رسیم به بررسی بودجه بندی کنکور 1400 تجربی در درس فیزیک! معمولاً اکثر قریب به اتفاق بچه های تجربی با این درس مشکل دارند. پس از بررسی و مطالعه بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی غافل نشوید!

بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی

بودجه بندی شیمی کنکور تجربی

اول بگم خسته نباشید که تا اینجای راه با ما آمدید.😜 بعد بریم سراغ درس جذاب شیمی!😍

در اینجا می خواهیم بودجه بندی کنکور 1400 تجربی در درس شیمی را بررسی کنیم. می دانید که بعد از درس زیست، شیمی مهم ترین درس رشته تجربی است. پس با مطالعه طبق بودجه بندی کنکور بهترین نتیجه را بدست بیاورید.

بودجه بندی شیمی کنکور تجربی

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همیشه سعی کرده ایم که با راهنمایی های خود شما را حتی یک قدم به موفقیت و رسیدن به روپوش سفید که عشق و انگیزه بچه های تجربی است، نزدیک کنیم.😍 اگر سوالی از بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ تجربی و یا هر سوال مشاوره ای دیگر داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید و یا حتی از طریق تلگرام و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید. تیم دورخیز همیشه کنار شماست.

مشاوره-هوشمند-کنکور

مطالب مشابه

جزوات پیشنهادی

9 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

راز رتبه زیر ۱۰۰ کنکور !

فنون موفقیت در کنکور

تهیه شده توسط رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور
دانلود نمونه سوالات امتحانی
دانلود گام به گام
دانلود جزوه
فهرست