بهترین کتاب عربی کنکور 1402
منابع کنکور

بهترین کتاب عربی کنکور 1402

بهترین کتاب عربی کنکور 1402 چیست؟ در مورد این درس باید بدانید که عربی کنکور سکوی پرتاب شماست. درست است که ضریب این درس 2 است اما این درس می تواند رتبه شما را دگرگون کند. مهمترین دلیلش این است که اکثر داوطلب های کنکور این درس را نادیده می گیرند. از طرفی با مطالعه منظم می توان به خوبی روی مباحث کتاب درسی عربی مسلط شد. پس با یک درصد خوب در درس عربی می توانید چندین قدم طلایی برای رتبه برتر شدن بردارید.

برای این که درصد خوبی در عربی بدست بیاورید لازم است که از کتاب کمک آموزشی مناسبی استفاده کنید. بهترین کتاب عربی کنکور را در این مقاله به شما معرفی می کنیم. سوالات عربی کنکور فراتر از سطح معمولی کتاب درسی طرح می شوند. پس باید نکات لازم برای تست زنی را با داشتن بهترین کتاب تست عربی کنکور به دست بیاورید.

  • اگر علاقه مند باشید برای خرید با بالاترین تخفیفات و دریافت کتاب‌ها درب منزل از طریق همین مقاله میتوانید به راحتی خرید کنید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

نکات مهم در انتخاب بهترین کتاب عربی کنکور

بهترین کتاب عربی کنکور را باید با دقت انتخاب کنید. قبل از خرید کتاب باید به سطح آموزشی خود و کتاب مورد نظر توجه کنید. نحوه آموزش درسنامه و تست ها برای درس عربی و برنامه ریزی کنکور در این درس بسیار مهم است. قواعد باید به همراه نکات کلیدی حل تست آموزش داده شوند.

تست های بهترین کتاب تست عربی کنکور باید سطح بندی مناسب و تعداد کافی داشته باشند. یعنی قدم به قدم با تست ها از آسان به سخت پیش بروید تا مسلط شوید. نکات تستی این درس بسیار فرار است و باید به اندازه کافی در برنامه مرور داشته باشید.

به طور خلاصه ویژگی های بهترین منابع عربی کنکور را در زیر برای شما می نویسیم. حتما قبل خرید کتاب به این نکات توجه کنید:

  1. کتاب را مطابق با سطح درسی خود انتخاب کنید. (قوی، متوسط، ضعیف)
  2. توضیحات درسنامه باید هم به طور مفهومی و هم کلیدی مطالب را بررسی کرده باشد.
  3. تست های کافی برای هر قسمت وجود داشته باشد.
  4. تست ها باید با سطح بندی مناسبی در کتاب چیده شده یا طبقه بندی شده باشند.
  5. پاسخنامه تشریحی به طور کامل جواب هر تست را توضیح داده باشد.

حالا که با نکات لازم برای انتخاب بهترین کتاب عربی کنکور آشنا شدید در ادامه از معرفی کتاب ها استفاده کنید. ابتدا کتاب های مناسب برای هر سطح درسی را معرفی می کنیم. به دنبال آن جزئیات درسنامه ها و تست ها بررسی می شوند. پس با ما همراه باشید.

مقاله مهم !مباحث ساده و مهم عربی کنکور (شروع دیرهنگام)

 

بهترین کتاب عربی کنکور 1402 برای سطح قوی

بهترین کتاب عربی کنکور برای سطح قوی، کتاب عربی جامع نردبام خیلی سبز است. درسنامه این کتاب با توضیح مفصل هر مبحث را آموزش داده است. علاوه بر آن سطح قوی تست ها تسلط شما را به خوبی به چالش می کشد. این کتاب به صورت جامع و تک جلدی ارائه شده است. به نام کامل این کتاب در هنگام خرید توجه کنید:

در ادامه درمورد ویژگی های درسنامه ها و تست های این کتاب با جزئیات بیشتری توضیح می دهیم. پس ادامه مطلب را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

بهترین کتاب عربی کنکور برای سطح قوی

 

تحلیل درسنامه کتاب عربی جامع نردبام خیلی سبز

درسنامه های این کتاب به صورت درس به درس نوشته شده اند. یعنی با این درسنامه ها می توانید با آزمون های آزمایشی هماهنگ شوید. در ابتدای هر درس درسنامه آن قرار گرفته که تمام مطالب لازم را آموزش می دهد. از جمله: توضیح قواعد و نکات ترجمه. همچنین بعد از هر مورد مثال های حل شده و نمونه های تستی آورده شده است.

این درسنامه مطالب کتاب درسی عربی را از پایه و با زبانی ساده آموزش می دهد. گاهی هم نکات کنکوری که در کتاب به آن ها اشاره مستقیم نشده است را با مثال هایی توضیح داده است. علاوه بر آن معنی واژگان و کلمات متضاد در انتهای کتاب نوشته شده اند.

تست های این کتاب هم به صورت درس به درس طراحی شده اند. در شروع تست های هر درس، سوالات واژگان با سطح آسان قرار گرفته اند. به دنبال آن تست های ترجمه و تعریب آورده شده اند. سطح بندی تست ها از آسان تا سخت در این قسمت به خوبی رعایت شده است. در مجموع برای هر درس حدود 80 تست طراحی شده است.

تست های قواعد هم به صورت تالیفی در ادامه تست ها هستند. بعد از سوال های تالیفی، سوالات کنکور سراسری هم آورده شده اند. پس با این کتاب به منبع کاملی از انواع تست ها و به تعداد کافی دسترسی دارید. دانستن این جزئیات باعث می شود در هنگام خرید کتاب تست با اطمینان بیشتری انتخاب کنید.

در ادامه تست های هر درس به سوالات درک مطلب می رسید. بسیاری از متن های درک مطلب این کتاب مربوط به کنکور های سراسری سالهای قبل است. در نهایت هم فراموش نکنید که تست ها را حتما با پاسخ نامه تشریحی چک کنید. بخشی از آموزش شما برای هر درس بعد از تحلیل تست هاست.

 

برای خرید این کتاب با تخفیف و ارسال پستی از قسمت زیر می توانید اقدام کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد

 

بهترین منابع عربی کنکور 1402 برای سطح متوسط و ضعیف

بهترین کتاب عربی کنکور برای سطح متوسط و ضعیف، کتاب عربی جامع خیلی سبز است. درسنامه ها و تست های این کتاب به نحوی طراحی شده اند که به خوبی می تواند درصد عربی شما را بهتر کند. نویسنده این کتاب برای سالها مولف کتاب معروف عربی نقره ای گاج بوده است.

بهترین کتاب عربی کنکور برای سطح متوسط و ضعیف

این کتاب به طور کامل و مفصل همه نکات عربی کنکور را توضیح می دهد. به همین دلیل می تواند تمام نقطه ضعف آموزشی شما در عربی را پوشش دهد. کافی است با مشاوره کنکور برای خواندن عربی همراه شوید و طبق برنامه ریزی کنکور مطالعه کنید.

این کتاب به صورت جامع و تک جلدی آماده شده است. برای خرید کتاب کمک درسی عربی حتما اسم کامل این کتاب را به یاد داشته باشید:

در ادامه درمورد درسنامه ها و تست های این کتاب بیشتر توضیح می دهیم. با مطالعه این مقاله می توانید مطمئن شوید که این کتاب برای سطح درسی شما مناسب است یا خیر.

 

تحلیل درسنامه کتاب عربی جامع خیلی سبز

درسنامه این کتاب با زبانی ساده وصمیمی مطالب هر مبحث را توضیح می دهد.توضیحات هر قسمت از درسنامه مفصل است و فقط به صورت نکات تستی نیست. بعد از آموزش هر قسمت، مثال های حل شده هم آورده شده که به افزایش یادگیری شما کمک می کند.

 

تحلیل تست های کتاب عربی جامع خیلی سبز

تست های این کتاب با سطح بندی کامل از آسان و متوسط تا سخت قرار گرفته است. تست های ساده تعداد کمتری دارندو بیشتر تمرکز کتاب روی تست های متوسط تا سخت است. به این ترتیب می توانید آموزه های خود در عربی را با انواع تست ها به چالش بکشید.

تست های این کتاب به صورت درس به درس قرار گرفته اند. برای هر درس حدود 150 تست طراحی شده است. علاوه بر آن در پاسخ نامه تشریحی این کتاب، نکات لازم در هر تست بررسی شده است. به این ترتیب با تحلیل تست ها با پاسخ نامه تشریحی فرایند یادگیری شما تکمیل می شود.

 

برای خرید این کتاب با تخفیف و ارسال پستی از قسمت زیر می توانید اقدام کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد

 

بهترین منبع عربی کنکور برای ترجمه و تعریب

مبحث ترجمه عربی خود به تنهایی 30 تا 40 درصد کنکور را شامل می شود. بهتر است برای این مبحث مهم از یک کتاب کم حجم با کارایی بالا استفاده کنید. کتاب مورد نظر ما که جزو بهترین هاست کتاب لقمه طلایی مهر و ماه است. این کتاب درسنامه های مخصوص یادگیری ترجمه عربی دارد و همچنین تعدادی تست هم برای یادگیری این مبحث مهم در آن ارائه شده است. با استفاده از این کتاب از پس حداقل 30% از عربی کنکور به راحتی برمی آیید.

بهترین کتاب عربی کنکور 1402 3

این کتاب کوچک و کم حجم است. برای خرید نام دقیق آن را بخاطر بسپارید.

برای خرید این کتاب با تخفیف و ارسال پستی از قسمت زیر می توانید اقدام کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد

 

 

بهترین کتاب عربی برای درک مطلب

اگر به دنبال درصدهای بالای درس عربی هستید باید روی متن درک مطلب کنکور هم کار ویژه کنید. ما برای این موضوع کتاب درک مطلب عربی موضوعی خیلی سبز را توصیه میکنیم.

بهترین منابع کنکور تجربی در درس عربی

این کتاب موضوعی با نام دقیق زیر در کتابفروشی ها وجود دارد.

 

برای خرید این کتاب با تخفیف و ارسال پستی از قسمت زیر می توانید اقدام کنید.

محصول با این آیدی وجود ندارد

 

 

نتیجه گیری در مورد بهترین کتاب عربی کنکور 1402

برای انتخاب بهترین منبع عربی کنکور 1402 لازم است که به آموزش درسنامه و تنوع تست ها توجه کنید. با توجه به سطح درسی شما آموزش درسنامه می تواند در حد نکات کوتاه تستی یا توضیحات مفصل باشد. همچنین تست ها باید تنوع کافی و سطح بندی مناسبی داشته باشند.

در تست ها از سوالات واژگان و ترجمه تا سوالات قواعد و درک مطلب باید تنوع مناسب رعایت شود. علاوه بر آن بهترین کتاب تست عربی کنکور کتابی است که پاسخ نامه تشریحی کاملی داشته باشد. چون نکات هر تست را با تحلیل کردن باید به طور کامل یاد بگیرید.

در این مقاله برای هر سطح درسی دانش آموزان بهترین کتاب عربی کنکور را معرفی کردیم. اگر در خرید کتاب کنکور دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید حتما از مشاورین دورخیز کمک بگیرید. برای خرید کتاب تست با تخفیف و ارسال رایگان می توانید به کتابسرای دورخیز مراجعه کنید یا روی عنوان هر کتاب در این صفحه کلیک کنید.

برای راهنمایی بیشتر برای خرید کتاب کمک درسی با شماره 09105001060 (تماس یا واتساپ) یا 02128421071 تماس بگیرید تا با مشاوره رایگان برای خرید کتاب کنکور درس عربی به شما کمک کنیم.

سایر کتاب های این درس

 

 

سوالات شما در مورد بهترین کتاب عربی کنکور

مسلماً خیر. هر فردی به تناسب نیاز و سطح خود باید کتاب تست انتخاب کند. در این مقاله ویژگی های کتاب های مختلف شرح داده شده است.

خیر اینطور نیست! هدف از این مقاله معرفی بهترین ها و پر مخاطب ترین هاست، نه لیست کردن همه کتاب ها! هدف این است که شما سریعتر بتوانید انتخاب کنید. کتاب های خوب دیگری در بازار کنکور و در کتابسرای دورخیز وجود دارند که طبیعتاً نقاط ضعف و قوت خود را دارند.

لینک کوتاه مقاله:
مهندس مسعود کریمی
درباره من

اگر خودت شخصاً با جستجو و پشتکار محدودیت‌ها رو نادیده بگیری و در سخت‌ترین شرایط موفق بشی، انگیزه زیادی برای کمک به دیگران پیدا می‌کنی! من مسعود کریمی رتبه برتر کنکور و بنیانگذار دورخیز به همراه تیمم آماده کمک به تو هستیم 🧡

چرا مشاوره کنکور مفیده؟!

اگر بخوای رانندگی یاد بگیری کمک یه مربی خوب میتونه خیلی کارساز باشه! چون سریع‌ و اصولی و بدون خطر میتونی رانندگی رو ازش یاد بگیری. اگر بخوای رتبه برتر بشی هم حضور یه مشاور در کنارت میتونه همین اتفاقات رو رقم بزنه! سریع، اصولی و بدون خطر!

ما در آکادمی دورخیز راه پر پیچ و خم کنکور رو برات روشن و ساده میکنیم تا تلاش‌هات بی نتیجه نمونه! ما کارمون رو خوب بلدیم، چون 11 سال سابقه داریم و خودمون رتبه برتر کنکور بودیم! پس همین الان دکمه درخواست مشاوره رو بزن تا شروع کنیم.

درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پکیج‌های فنون موفقیت در کنکور

هر آنچه که باید درباره فنون موفقیت کنکور، تند خوانی، تقویت حافظه، تست زنی و … بدانید.

نظرات و سوالات شما درباره محتوای این مطلب
لطفا فقط نظرات و سوالات مربوط به این موضوع را این جا درج کنید.
مشاوران دورخیز به تمامی سوالات شما پاسخ میدهند.
با توجه به تعداد زیاد سوالات لطفا بعدا برای مشاهده جواب خود به سایت مراجعه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها